|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/4/20: شارژ ارزي برق خوزستان
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4656
سه شنبه 25 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4371 20/4/97 > صفحه 18 (استان ها) > متن
 
 


شارژ ارزي برق خوزستان
استاندار خوزستان طرح برداشت ۵۰ميليون دلار از صندوق توسعه را تشريح كرد

نويسنده: محمد علاف پور


     دنياي اقتصاد – اهواز : استاندار خوزستان با اشاره به مشکلات شوري آب در شهرهاي خرمشهر و آبادان همچنين شهرستان شادگان گفت: با افتتاح خط لوله دوم طرح غدير با قطر ۲ متر طي هفته گذشته وضعيت آب شرب خرمشهر و آبادان و همچنين شهرستان شادگان بهبود پيدا کرد. غلامرضا شريعتي اظهار کرد: با توجه به خشکسالي هاي اخير آب شرب در اولويت قرار دارد که بايد تامين شود و محيط زيست و تالاب ها و همچنين تامين آب کشاورزي و صنعت در اولويت هاي بعدي است.
    وي با بيان اينکه کيفيت آب پايين دست اولويت نخست است، ادامه داد: وقتي که آب به يک حوضه تعلق مي گيرد، زهاب آن آب تخصيص داده شده، مجددا وارد رودخانه مي شود و کيفيت آب اوليه را تحت تاثير خود قرار مي دهد و زماني که آن آب به پايين دست مي رسد، از کيفيت پاييني برخوردار است زيرا آب با زهاب مخلوط شده است. در اين زمينه در توزيع آب نبايد فقط کميت سنجيده شود و بحث کيفيت آب پايين دست نيز حتما بايد مورد نظر باشد. شريعتي با اشاره به وضعيت پايداري برق استان در تابستان امسال اظهار کرد: ان شاءالله که برق خوزستان در تابستان پايدار است. در توزيع و خطوط انتقال برق به طور جدي و اساسي اقداماتي در استان انجام گرفته است اما بايد خيلي بيشتر از کارهايي که انجام گرفته در اين زمينه هزينه کنيم تا وضعيت برق استان را پايدارتر کنيم. در اين زمينه امسال ۵۰ ميليون دلار از صندوق توسعه براي استان هزينه خواهيم کرد تا شاهد پايداري بيشتر وضعيت برق استان باشيم.
    وي ادامه داد: در زمينه پايداري شبکه از سال گذشته اقدامات اساسي صورت گرفت به شکلي که امسال به رغم وقوع ريزگردها کمتر شاهد قطعي برق در سطح استان بوديم. اين اقدامات اساسي در استان در حوزه برق بايد ادامه پيدا کند و کامل شود تا شاهد پايداري هرچه بيشتر برق در استان باشيم.
    استاندار خوزستان با بيان اينکه در توليد برق در استان با مشکلاتي مواجه هستيم، گفت: به دليل مشکلاتي که در توليد برق در استان وجود دارد، دستورالعمل کاهش ساعت کاري را در استان اجرايي کرديم. اميدواريم با تمهيدات و صرفه جويي موثري که در استان انجام مي گيرد، شاهد مشکلي در بحث توزيع برق در استان نباشيم.
    شريعتي با اشاره به اينکه همه تلاش ما بر اين است که تابستان امسال قطعي برق در خوزستان نداشته باشيم، گفت: اميدواريم شرايط مطمئني را براي مردم استان در اين ايام به وجود بياوريم تا مردم بتوانند تابستان را بدون قطعي برق سپري کنند.
    
     در زمينه توليد برق غفلت شده است
    شريعتي با بيان اينکه بايد در توليد برق در استان اقدامات اساسي انجام دهيم، تصريح کرد: در سال هاي گذشته در اين زمينه غفلت انجام گرفته و فقط به توليد نيروگاه هاي برق آبي بسنده کرديم و اين کار باعث شد تا از تنوع توليد در استان استفاده نشود. اکنون اين کار در دستور کار قرار گرفته و کميته اي نيز به اين منظور تشکيل شده است تا طي چند سال آينده پنج تا شش هزار مگاوات برق نيروگاهي (سيکل ترکيبي و گازي) توليد کنيم.
    وي گفت: اگر تنوع توليد برق در استان داشته باشيم، پايداري شبکه در توليد، افزايش و توليد استان نيز افزايش پيدا مي کند. با توجه به اينکه برق به عنوان يک پايه براي سرمايه گذاري است، ظرفيت توليد برق بيشتر به استان اين امکان را مي دهد تا بتوانيم مجوزهاي سرمايه گذاري بيشتري را بدهيم و سرمايه گذاران با دغدغه کمتري به سرمايه گذاري اقدام کنند.
    
     سرمايه گذاري تسهيل تر شده است
    وي با بيان اينکه شرايط براي سرمايه گذاري در استان آسان تر شده است، افزود: در گذشته موانع زيادي براي سرمايه گذاري در استان وجود داشت اما اکنون در حال الکترونيکي کردن صدور مجوزها براي سرمايه گذاري در استان هستيم. اين کار باعث شده تا صدور مجوزهاي لازم براي سرمايه گذاري از ۶۷۰ فرآيند به حدود ۱۶۰ فرآيند برسد. اکنون فاز اول و دوم اين طرح راه اندازي شده اما هنوز به صورت رسمي افتتاح نشده است. اميدواريم فاز سوم اين طرح نيز که فاز نهايي آن است، در اسرع وقت راه اندازي شود تا سرمايه گذاران با آرامش بيشتر و مشکلات کمتري در استان سرمايه گذاري کنند.
    
     کنترل ريزگردها مستمر باشد
    شريعتي ادامه داد: اقدامات بسيار خوبي در بحث کنترل ريزگردها در استان انجام شده اما اين کارها بايد مستمر باشد و ادامه پيدا کند. اين اقدامات بايد در چارچوب علمي و کارشناسي ادامه يابند تا شاهد حل مشکل ريزگردها در استان باشيم و دغدغه مردم را در بحث ريزگردها به مرور زمان کاهش دهيم.
    
     واگذاري مالکيت گروه ملي به بخش خصوصي
    شريعتي درخصوص آخرين وضعيت گروه ملي فولاد ايران گفت: اکنون مالکيت گروه ملي به بانک ملي بازگشته است هرچند بانک ملي تا آخر مالکيت گروه ملي فولاد را براي خود نگاه نمي دارد و قطعا به دنبال آن است تا به بخش خصوصي واگذار کند. در اين زمينه توصيه کرده ايم تا بانک ملي، گروه ملي را به يک شرايط پايدار برساند و سپس به بخش خصوصي واگذار کند.
    وي اظهار کرد: اکنون هيات مديره و مديرعامل جديدي براي گروه ملي فولاد ايران تعيين شده است. به زودي ۵۰ ميليارد تومان ضمانت نامه که از سوي هيات مديره بانک ملي ايران تصويب شده است، در اختيار هيات مديره جديد گروه ملي فولاد ايران قرار خواهد گرفت. همچنين مسائلي که در خصوصي سازي اين شرکت مطرح بود، حل شده است و اکنون در تلاش هستيم تا هرچه زودتر اين ۵۰ ميليارد تومان در اختيار هيات مديره جديد قرار بگيرد تا آنها بتوانند مواد اوليه مورد نياز کارخانه را خريداري کنند. تاکنون با تلاش هايي که انجام گرفته توانسته ايم حقوق کارمندان و کارگران اين شرکت را تا فروردين امسال پرداخت کنيم. استاندار خوزستان با بيان اينکه با توجه به سياست هاي کلي کشور به احتمال فراوان گروه ملي فولاد ايران بايد به سمت خصوصي سازي برود، گفت: خيلي به دنبال آن نيستم تا مشکلات و مسائلي را که در چند سال گذشته بر گروه ملي فولاد ايران گذشته است، مطرح کنم اما در تلاش شبانه روزي هستيم تا بتوانيم چرخه گروه ملي فولاد را به حرکت در بياوريم. اگر چرخه توليد اين کارخانه به حرکت در آيد، مي تواند تا حدودي دردها و مشکلات بحق کارگران اين کارخانه را کاهش دهد.
    
     نرخ بيکاري به ميانگين کشوري برسد
    شريعتي با بيان اينکه نرخ بيکاري در خوزستان ۱۴درصد است، تصريح کرد: نرخ بيکاري در کشور ۱۲درصد و نرخ بيکاري در خوزستان حدود ۱۴درصد است و در اين زمينه بايد تلاش کنيم تا اين دو درصد را در خوزستان کاهش دهيم و نرخ بيکاري را در خوزستان به ميانگين کشوري برسانيم.
    شارژ ارزي برق خوزستان / استاندار خوزستان طرح برداشت ۵۰ميليون دلار از صندوق توسعه را تشريح کرد
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4371 به تاريخ 20/4/97، صفحه 18 (استان ها)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 14 بارآثار ديگري از "محمد علاف پور"

  مراعات محيط زيست در توليد نفت / مشعل بدون دود در منطقه نفتي بنگستان راه اندازي شد
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 27/6/97
مشاهده متن    
  مديرعامل شركت برق منطقه اي خوزستان خبر داد : خوزستان رتبه اول در صرفه جويي برق
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 25/6/97
مشاهده متن    
  برنامه اشتغال زايي براي خوزستان / سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي مطرح كرد
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 19/6/97
مشاهده متن    
  راه اندازي چرخه توليد در بندر امام خميني (ره) / با حضور وزير راه ۱۰ طرح در منطقه ويژه اقتصادي امام خميني (ره) افتتاح شد
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 17/6/97
مشاهده متن    
  ارتقاي كيفيت حمل و نقل ريلي جنوب نيازمند سرمايه گذاري سنگين
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 14/6/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه بوم شناسي جنگل هاي ايران
متن مطالب شماره 13، بهار و تابستان 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است