|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت97/4/20: اخبار برگزيده
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9477
پنج شنبه 5 ارديبهشت 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9259 20/4/97 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


اخبار برگزيدهخروج سه ميليون و 500 هزار سكه از كشور
    عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس از خروج سه ميليون و 500 هزار سكه از كشور در دو ماه اخير و انتقال آن به سليمانيه عراق خبر داد. به گزارش الف، جواد كريمي قدوسي نماينده مردم مشهد و كلات در گفت و گويي با بيان اينكه سعودي ها براي جنگ اقتصادي عليه ايران در سليمانيه عراق قرارگاه زدند، گفت: سعودي ها 13 نفر را مامور كردند كه در بازار تهران هر چه سكه و دلار آوردند، خريداري كنيد. وي با بيان اينكه اين افراد ماموريت داشتند كه هر چه سكه و دلار در بازار تهران بوده را حتي 20 درصد بالاتر از قيمت هم خريداري كنند، افزود: سپاه سه نفر از اين افراد را دستگير كرد. كريمي قدوسي اضافه كرد: مردم از مسئولين مي خواهند كه اين افراد محاكمه و مجازات شوند. وي خطاب به مسئولين گفت: اين افراد را اعدام كنيد.
    
    
    وعده غذايي ۶۰۰ هزار توماني يك مدير!
    برنامه پايش، كمپين«هزينه اضافي كجاست» را آغاز كرد و از مردم خواست هرجا هزينه اضافي ديدند با ارسال عكس، آن هزينه اضافه مربوط به سازمان ها، شركت ها و نهادهاي دولتي و غيردولتي عمومي را منتشر كنند. در اين برنامه مداركي از ريخت و پاش ها و هزينه هاي اضافي مديران منطقه آزاد اروند منتشر شد و مجري برنامه از سردار شمخاني كه عضو هيئت مديره اين منطقه آزاد است خواست اين هزينه هاي اضافي را بررسي و با مديران متخلف برخورد كند. تعدادي از اسناد منتشره مربوط به بليت هاي پرواز مدير حوزه مديرعامل سازمان منطقه آزاد اروند است، اين شخص فقط در سال ۹۶ بالغ بر ۲۰۰ ميليون ريال هزينه رفت و برگشت خود از خوزستان به تهران را از اين سازمان گرفته است. اين رفت و برگشت ها به خاطر پروازي بودن اين مدير است. همچنين در اسناد ديگري هزينه هاي سرسام آور اقامت يك مدير منطقه آزاد اروند در هتل پارسيان آزادي آبادان منتشر شد كه گفته مي شود خانواده اين شخص به دليل اقامت در كانادا ساليانه سه ماه به ايران مي ايند و در هتلي اقامت دارند كه هزينه اين اقامت بر دوش سازمان منطقه ازاد اروند است. طبق اسناد منتشر شده هزينه برخي وعده هاي غذايي اين مدير به اتفاق همسر و فرزند خود حدود ۶۰۰ هزار تومان پاي منطقه آزاد اروند افتاده است. نكته جالب اينكه حتي هزينه تاكسي اين شخص و خانواده بر عهده هتل و سازمان منطقه آزاد اروند بوده است. كيا داوود اسفندياري مجري برنامه پايش در اين باره گفت: اين شخص اگر شيشليك هم خورده بود هزينه اش اينقدر نمي شد، آيا هزينه هر وعده غذايي اين شخص در خانه اش هم ۶۰۰ هزار تومان است؟ آقاي رئيس جمهور گفته هزينه هاي اضافي را كم كنيم ولي گويا برخي ادارات هزينه اضافي را اضافه تر مي كنند. وي افزود: همين الان مدير نجومي بگير هم داريم، مدير پروازي هم داريم، مگر قرار نبود طبق مصوبه دولت ديگر مدير پروازي نداشته باشيم؟ چرا به اين مصوبه دولت بي اعتنايي مي شود و كسي از عدم اجرايش چيزي نمي گويد؟
    
    
    وعده ما در دادگستري
    سخنگوي شوراي نگهبان به برخي اظهارات و ادعاهاي مطرح شده درباره اين شورا پاسخ داد. به گزارش ايسنا، عباسعلي كدخدايي در كانال خود نوشت: يك ادعا و يك پاسخ! مدتي است كه برخي افراد اظهارات و ادعاهاي اثبات نشده اي نسبت به شوراي نگهبان مطرح مي نمايند، بايد گفت كه بهترين راه، ارائه اسناد چنين ادعاهايي به محكمه است كه با متخلفان احتمالي برخورد شود، چراكه اگر شخصي اطلاعاتي از جرم يا تخلفي داشته باشد و عامداً آن را پنهان كند، مي تواند خود نوعي تخلف محسوب شود. بنابراين بايد گفت وعده ما در دادگستري تا با بررسي ادعاهاي مطرح شده نسبت به صحت و سقم آنها راي قضائي حاكم باشد.
    
    
    مافياي كارگزاراني باعث كند شدن حركت دولت شده است
    عضو شوراي مركزي حزب موتلفه اسلامي، به وجود مافيا ي قدرت و ثروت كه از دوران «كارگزاران سازندگي» تا الان نبض اقتصاد كشور را در دست دارند اشاره كرد و افزود: اين ها درصدد كارشكني و سوءاستفاده در شرايط كنوني هستند و در كند شدن حركت دولت اثر مي گذارند. حميدرضا ترقي در گفت وگو با خبرنگار فارس با اشاره به اظهارات اخير رئيس جمهور گفت: شكست برنامه هاي دولت كه مبتني بر برجام بود از يك طرف، و ناتواني دولت در پاسخگويي به مطالبات مردم، از طرف ديگر موجب شده كه هم اصلاح طلبان تندرو استراتژي خود را در ارتباط با عبور از روحاني كليد بزنند و هم با توجه به وضعيتي كه در جامعه وجود دارد، يك افت قابل ملاحظه در موقعيت و جايگاه روحاني پيش آمده است. وي در باره ضرورت تغيير در تيم اقتصادي دولت اظهار داشت: تجربه اين دولت نشان داد وزراي خسته و وزرايي كه روحيه جنگ اقتصادي ندارند و اصولاً قدرت ريسك بالايي ندارند و دل و جرات رفتن به شكم مشكلات و بحران ها را ندارند قادر نيستند با توطئه ها و دسيسه هايي كه آمريكا يي ها و غربي ها عليه ما طراحي مي كنند، مقابله كنند.
    
    
    سه گاف در ۳۰ ثانيه
    مسيح علي نژاد خبرنگار صداي آمريكا، ويژه برنامه ويدئويي را پنج شنبه شب ها روي آنتن اين شبكه مي برد. وي در قسمت اخير اين برنامه، فيلمي از برخورد ماموران شهرداري با دستفروشان را منتشر كرد و انتقادات شديدي را عليه قاليباف مطرح كرد! اين خبرنگار در حالي مدعي است كه اطلاعات فراواني از اقصي نقاط كشور و پشت پرده اخبار دارد كه حتي نمي داند محمد باقر قاليباف قريب به يك سال است كه شهردار تهران نيست و پس از او، نجفي و افشاني شهردار تهران شدند. علي نژاد در اين فيلم، تصوير حضور سه سال پيش قاليباف در خرمشهر را هم به عنوان تصوير جديد وي در خرمشهر منتشر كرد، تصويري كه وي سه سال پيش در اينستاگرامش منتشر كرده بود. گاف بعدي علي نژاد و صفحه صداي آمريكا در توئيتر هم به اين مورد اختصاص داشت كه هيچ كدام از آن ها نمي دانند كه در ايران و زبان فارسي به ضايعات، «پسماند» مي گويند نه «پسامد»!
    
    
    تجهيز عربستان به سلاح هاي ممنوعه
    مجتهد، فعال توئيتري و افشاگر سعودي گفت: ارتش رژيم اشغالگر قدس، عربستان را به سلاح هاي ممنوعه مجهز كرده است. افشاگري مجتهد مهر تاييدي بر گزارش روزنامه «الخليج آنلاين» است مبني بر اينكه، رژيم صهيونيستي بمب و موشك هاي ممنوعه بين المللي را در اختيار عربستان قرار مي دهد تا از آن در جنگ يمن استفاده كند. روزنامه مزبور اطلاعات خود را مستند به منابع نزديك به كميته اطلاعات كنگره آمريكا ذكر كرده است. گفتني است اتهام عربستان به استفاده از سلاح هاي ممنوعه موضوع جديدي نيست و پيش از اين نيز اخباري منتشر شده بود با اين مضمون كه رياض از بمب هاي خوشه اي براي حمله به يمن استفاده كرده كه كشته شدن غيرنظامي ها را به دنبال داشته است.
    
    
    برخي مديران روحاني باعث عصبانيت مردم مي شوند
    سهيلا جلودارزاده، فعال اصلاح طلب، از نمايندگان مستعفي مجلس ششم و از مديران سابق دولت روحاني، به تازگي در بخشي از مصاحبه با روزنامه آرمان با بيان اينكه برخي از مديران دولت به شدت دچار بي انگيزگي، بي برنامگي و بي هدفي بوده و هستند، گفته است: اين مديران و سياست هاي آنان باعث عصبانيت نمايندگان مجلس و مردم مي شوند. او همچنين تصريح مي كند: چرا بايد رفتار مسئولين به گونه اي باشد كه صداي اعتراض ملت بلند شود؟
    اخبار برگزيده
    


 روزنامه رسالت، شماره 9259 به تاريخ 20/4/97، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 18 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه بوم شناسي كشاورزي
متن مطالب شماره 4 (پياپي 1004)، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است