|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/4/21: عصبانيت «كرانچار» از آشفتگي تيم اميد
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6977
پنج شنبه 27 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6824 21/4/97 > صفحه 22 (ورزشي) > متن
 
      


عصبانيت «كرانچار» از آشفتگي تيم اميد
ادامه مشكلات 40 سال گذشته براي تيم ملي اميد

نويسنده: محمد محمدي سدهي


    
    
    در حالي که تيم فوتبال اميد خود را براي حضور در بازي هاي آسيايي جاکارتا و انتخابي المپيک آماده مي کرد تا شايد به ناکامي بيش از 4 دهه گذشته خود جهت عدم راهيابي به المپيک پايان دهد، اما اميدهاي کشورمان ديروز با مشکل نه چندان جديدي روبه رو شدند تا بازيکنان اين تيم به خانه هاي خود بازگردند!
    سومين مرحله از اردوي تيم ملي اميد از 10 تيرماه آغاز شد و با آغاز اين مرحله از اردوهاي تيم 10 بازيکن در تمرينات غيبت داشتند. با وجود اين اردوي نصفه نيمه اين تيم برگزار شد و تيم اميد 2 بازي تدارکاتي با تيم هاي بادران تهران و پارس جنوبي جم برگزار کرد. تيم اميد با برگزاري اردوها در حال جان گرفتن بود که يکباره ديروز اردوي اين تيم به دليل عدم همکاري تعدادي از باشگاه هاي فوتبال ايران با زلاتکو کرانچار، سرمربي کروات تيم اميد با تعطيلي روبرو شد تا تيم ملي اميد با همان مشکلات 40 سال گذشته که بي مهري باشگاه هاي ليگ برتري به اين تيم بود، مواجه شود.
    ابتداي هفته جاري جواد نکونام سرمربي تيم نساجي قائمشهر که اتفاقاً سال هاي سال در لاليگا بازي کرده و بازوبند کاپيتاني تيم ملي ايران را در اختيار داشته، دستور به خروج 2 بازيکن خود از اردوي تيم اميد داد و اين دستور کاپيتان سابق تيم ملي باعث شد تا کرانچار اردوهاي تيم ملي را تعطيل کند.
    رضا شاهرودي، مربي تيم ملي اميد درخصوص تعطيلي اردوي تيم ملي اميد به خبرنگار «ايران» مي گويد: «متاسفانه برخي از مربيان باشگاهي تصميم گرفتند که بازيکنانشان در اختيار باشگاه باشند به اين دليل ما تصميم گرفتيم تا تبعيض قائل نشويم و بازيکنان را در اختيار باشگاه ها قرار دهيم. ان شاءالله بازيکنان از 30 تيرماه به اردو مي آيند و در اختيار تيم ملي اميد خواهند بود. ما به باشگاه ها نامه زديم تا بازيکنان خود را از اين تاريخ در اختيار تيم اميد قرار دهند تا ديگر تيم اميد با چنين مشکلي مواجه نشود.»
    تعطيلي هاي فراوان تيم اميد با نارضايتي کرانچار همراه شد. او تصميم گرفت با توجه به عدم همکاري برخي باشگاه ها تمرينات تيم اميد تا 30 مردادماه سال جاري تعطيل شود. کرانچار معتقد است اگر يکي، دو بازيکن در تمرينات حضور نداشته باشند، نظم تيم به هم مي خورد و به همين دليل اين اردو را چند روز زودتر از موعد مقرر تمام کرد و ديگر بازيکنان هم به باشگاه هاي خود بازگشتند. شاهرودي درخصوص واکنش کرانچار به تعطيلي اردوهاي تيم اميد مي افزايد: «کرانچار از اين آشفتگي تيم اميد ناراحت و عصباني است. متاسفانه يکسري از مربيان که چنين واکنشي به اردوهاي تيم ملي دارند، خودشان بازيکن تيم ملي بودند و خودشان در رده هاي مختلف تيم ملي اميد حضور داشتند. همه پيشکسوتان و مربيان در برنامه زنده تلويزيوني مي گويند که به رده هاي پايه بايد توجه شود اما در عمل اين موضوع اتفاق نمي افتد.»
    وي ادامه مي دهد: «جواد نکونام از بازيکنان خود خواست تا به اردوي تيم برگردند. از جواد بعيد بود چنين خواسته اي داشته باشد چون خودش فوتبالي است و بايد با تيم ملي همکاري مي کرد. به جز نکونام، مربيان ديگري بودند اما آنها متقاعد شدند تا بازيکنان خود را در اختيار تيم ملي اميد قرار دهند. اگر تنها اين 2 بازيکن را مرخص مي کرديم، نظم تيمي ما به هم مي ريخت. به همين دليل به اين نتيجه رسيديم که تمرينات را 3 روز زودتر تعطيل کنيم.»
    اين در حالي است که فدراسيون فوتبال پس از حضور در جام جهاني در تمامي رده هاي سني براي تکميل کردن موفقيت هاي خود به دنبال قهرماني در بازي هاي آسيايي جاکارتا و سپس صعود به المپيک است اما اين فدراسيون باز هم نتوانست از حق تيم اميد مقابل باشگاه ها دفاع کند. مربي تيم ملي اميد درخصوص همکاري فدراسيون با تيم اميد مي افزايد: «محمدرضا ساکت با باشگاه ها مکاتبه کرد. باشگاه ها موظف شدند تا 30 تيرماه بازيکنان در اختيار تيم اميد قرار بگيرند. قرار شد از اين پس همه باشگاه ها و مسئولان همکاري لازم را با تيم اميد داشته باشند تا ان شاءالله تيم ملي اميد بتواند در جاکارتا به نتيجه مطلوب برسد. همه کشورها به پايه اهميت مي دهند به جز ايران.»
    با وجود اتمام پيش از موعد اردوي تيم ملي اميد برنامه هاي اين تيم کماکان در موعد مقرر برگزار خواهد شد و اين تيم اول مردادماه سال جاري براي برگزاري اردوي خود راهي عراق مي شود و 2 بازي دوستانه با تيم اميد اين کشور برگزار مي کند و سپس براي برگزاري ديدار دوستانه با تيم اميد چين راهي اين کشور مي شود. اميدهاي فوتبال کشورمان از چين مستقيم راهي جاکارتا خواهند شد تا در بازي هاي آسيايي حضور پيدا کنند.
    
    خبر
    
    کرانچار: اولويت ما المپيک است نه بازي هاي آسيايي
    
    ديروز پيش از اعلام تعطيلي تمرينات تيم ملي اميد مصاحبه اي با زلاتکو کرانچار منتشر شد و سرمربي تيم فوتبال اميد در اين مصاحبه در مورد نسل فعلي فوتبال ايران صحبت کرد. او به تسنيم گفت: «هدايت تيم فوتبال المپيک ايران براي من خوشحال کننده است، بخصوص اينکه انتظاري وجود دارد که ايران پس از 42 سال مجدداً به المپيک راه پيدا کند. اين آرزو روياي همه دوستداران فوتبال است. ما با اعتماد به ميدان آمده ايم و با بازيکنان باکيفيتي که ديده ام مي توان اين مسير را باز کرد.» کرانچار بيان داشت: «من باور دارم که مي توانيم به المپيک برسيم و اگر باور نداشتم اين مسئوليت را قبول نمي کردم. بازي هاي آسيايي فشار بزرگي نيست، اما ميل ما اين است که در بازي هاي آسيايي کيفيت خودمان را نشان داده و عرض اندام کنيم. مي خواهيم نشان بدهيم که مي توانيم نتيجه بگيريم، اما اين اولويت ما نيست و اولويت بازي هاي المپيک است. ما نبايد فوراً سراغ قهرماني برويم، چون شاگردانم جوانان 20 ساله هستند و آنجا تيم هايي حاضر مي شوند که دو سه سال از ما با تجربه تر هستند. ما سعي مي کنيم بهترين نتيجه را کسب کنيم.» او جمله اي گفت که به نظر مي رسيد با بيان آن، کنايه اي به کي روش و عملکرد تيم ملي در جام جهاني باشد. سرمربي تيم ملي فوتبال اميد بيان داشت: «ما به بازي هاي آسيايي نمي رويم فقط دفاع کنيم. ما مي خواهيم بازي کنيم براي کسب نتيجه. حالا کسب نتيجه به خيلي چيزها بستگي دارد، به شرايط خودمان، شرايط حريف، شرايط مسابقات.»
    
    عصبانيت «کرانچار» از آشفتگي تيم اميد / ادامه مشکلات 40 سال گذشته براي تيم ملي اميد
    


 روزنامه ايران، شماره 6824 به تاريخ 21/4/97، صفحه 22 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 18 بار
    آثار ديگري از "محمد محمدي سدهي"

  علي شفيعي، سرعتي زن تيم ملي واليبال در گفت و گو با «ايران»: پيروزي مقابل بلغارستان برايمان حياتي بود
محمد محمدي سدهي، ايران 24/6/97
مشاهده متن    
  معنوي نژاد: خسته ايم اما براي مسابقات جهاني انرژي داريم / گفت و گوي «ايران» با دريافت كننده قدرتي تيم ملي واليبال
محمد محمدي سدهي، ايران 21/6/97
مشاهده متن    
  طلا را به ازبك ها ندادم / گفت و گوي «ايران» با الياس علي اكبري، كوراش كار طلايي در بازي هاي آسيايي جاكارتا
محمد محمدي سدهي، ايران 17/6/97
مشاهده متن    
  عليرضا كريمي، آزادكار قهرمان بازي هاي آسيايي 2018 در گفت و گو با «ايران»: دوست دارم قهرمان ملي باشم، نه بازنده مصلحتي / مردم من را آن گونه كه دوست داشتم، نمي شناختند/ هدفم اين است كه به 2 مدال جهاني و المپيك دست يابم/ طلاي يزداني هم به تيم روحيه داد، هم به كاروان
محمد محمدي سدهي، ايران 14/6/97
مشاهده متن    
  گفت و گوي «ايران» با نوشاد عالميان، مرد تاريخ ساز تنيس روي ميز : براي مدال المپيك بايد همين حريفان را شكست دهم / خوشحالم كه طلسم 52 سال بي مدالي در اين رشته شكسته شد
محمد محمدي سدهي، ايران 13/6/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله تحقيقات دامپزشكي دانشگاه شيراز
شماره 4 (پياپي 65)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است