|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/4/21: گردشگران اسپانيايي مشتاق سفر به ايران
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6977
پنج شنبه 27 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6824 21/4/97 > صفحه 4 (اجتماعي) > متن
 
      


گردشگران اسپانيايي مشتاق سفر به ايران
نماينده وزارت گردشگري اسپانيادر گفت و گو با «ايران» خبر داد

نويسنده: زهرا كشوري


    
    تعداد گردشگراني که هرسال از ايران به اسپانيا مي روند به 20 هزار گردشگر رسيده است و در مقابل 10هزار اسپانيايي نيز سال گذشته به ايران آمده اند. البته براساس گزارش هاي منتشر شده از قرار معلوم گردشگران اسپانيايي در رديف سوم گردشگران اروپايي ورودي بعد از آلمان و فرانسه به ايران هستند.
     به گزارش «ايران» در ابتداي دولت روحاني ايران و اسپانيا 20 تفاهمنامه در حوزه گردشگري امضا کرده اند. «خورخه» نماينده وزارت گردشگري اسپانيا ادامه روابط ايران و اسپانيا در حوزه گردشگري را تا حدودي به پيامدهاي خروج ترامپ از توافق هسته اي وابسته مي داند. هرچند تاکيد مي کند که او فردي سياسي نيست و نمي تواند نظر صريحي درباره ماجرا بدهد. خورخه مسلمان است. نخستين مقصد او بعد از اينکه به تهران رسيد، سفر به مشهد و زيارت امام رضا(ع) بود. او مي گويد: «پيش بيني برنامه هاي گردشگري دو کشور کمي سخت است. امريکا با ايران خوب نيست. همه کشورهاي طرف ايران منتظر هستند که ببينند چه مي شود.» خورخه اعتقاد دارد که در دو سه سال گذشته ارتباط گردشگري ايران و اسپانيا خوب بوده و بهتر هم مي شود. هرچند همچنان گوشه ذهنش را رفتار ترامپ مشغول کرده. در اين سه سال به گفته او تردد 30 هزار گردشگر ميان دو کشور با پرواز هاي ايراني انجام گرفته. مديران ماهان اير هم اعلام کرده اند که مي خواهند يک پرواز ديگر ميان ايران و اسپانيا برقرار کنند. خورخه هم اين مساله را تاييد مي کند اما نمي داند با توجه به تحولات سياسي جهان اجازه مي دهد که اين جا به جايي و پروازها توسط ايرلاين ايراني انجام بگيرد يا نه. او مي گويد: «ممکن است پرواز ايراني برچيده شود.» البته تاکيد مي کند که پيش بيني او درحد حدس و گمان است اما اين احتمال را هم مي دهد که اگر قوانين بين المللي اجازه ندهد ايرلاين ديگري جاي ايرلاين ايراني را در تبادل گردشگران دو کشور بگيرد «ممکن است مجبور شويم با يک کمپاني غير ايراني کار کنيم.» او در نهايت مي گويد:«بايد تا چند ماه آينده صبر کرد و ديد که چه مي شود.» خورخه تاکيد مي کند:«نگوييد خورخه اينها را گفت، چون من از طرف سفارت اسپانيا نيستم. ممکن است اتفاق بيفتد ممکن است اتفاق نيفتد.»
     با وجود اين ايران و اسپانيا همچنان به دنبال افزايش پرواز و تبادل گردشگر بيشتر هستند. نخستين همايش گردشگري ايران و اسپانيا هم به همين مناسبت در هتل هماي تهران برگزار شد. خورخه اعتقاد دارد که اين همايش در اسپانيا هم بايد برگزار شود اما اسپانيا يک پيش شرط ديگر هم دارد، تعداد گردشگران بايد زياد شود. خورخه مي گويد:«بايد ديد که تعداد مسافران چه تعداد مي شوند.» به گفته او الان تعداد مسافراني که به صورت هفتگي به اسپانيا مي روند بسيار کم است. البته آژانس هاي ايراني که مسافر به اسپانيا مي برند اعتقاد دارند که اين کشور در صدور ويزا براي ايراني ها بسيار سختگيري مي کند. خورخه هم معتقد است که ايراني ها برخلاف اسپانيايي ها خيلي عجله دارند. او مي گويد:«طول مي کشد تا اسپانيا يک کار را انجام بدهد.» نماينده وزارت گردشگري اسپانيا تاکيد مي کند که به هموطنانش بايد زمان داد تا کارها انجام شود. خورخه پاي مساله ديگري براي صدور ويزاي ايراني را هم به ميان مي کشد؛ مساله اي آشنا که باعث شده بسياري از کشورها در صدور ويزا به ايراني ها دست به عصا حرکت کنند. براي ورود به اسپانيا «ويزاي شينگن» نياز است و صدور ويزاي شينگن هم نياز به موافقت تمام کشورهاي عضو دارد. خورخه مي گويد:«بسياري از کشورها اعتقاد دارند قصد ايراني ها از سفر ماندن در اروپاست.» او درباره شناخت هموطنانش از ايران هم اسپانيايي ها را تحت تاثير تبليغات زياد امريکايي ها مي داند. او مي گويد:«افراد بسيار فرهيخته مسافر ايران مي شوند، چرا که بسياري از مردم عادي ايران را نمي شناسند.» اسپانيا براي جذب گردشگر ايراني عجله اي ندارد. اين کشور 80 ميليون گردشگر دارد يعني به اندازه جمعيت ايران. بنابراين نسبت به افزايش گردشگران ايراني روند معمول و کندي را در پيش دارد اما گردشگران اسپانيايي در رديف سوم گردشگران اروپايي هستند که در سه سال گذشته در سفر به ايران روند رو به رشدي داشته اند.
    خورخه پيش از آنکه به ايران بيايد به دليل علاقه اي که داشت فارسي را ياد گرفت. او حضور گردشگران اسپانيايي درمراسم عاشوراي سال گذشته که در کشور خبرساز شد را هم نوعي کنجکاوي براي آشنا شدن با فرهنگ ايراني و آيين مذهبي مي داند. اسپانيا چهارمين کشور اتحاديه اروپا از حيث تعداد مسلمانان پس از انگليس، فرانسه و آلمان است.
    خورخه ايران را براي اسپانيايي ها بسيار ارزان مي داند و مي گويد: «در اسپانيا همين که داخل تاکسي بنشينيد بدون اينکه حرکت کنيد بايد سه يورو بدهيد.» خورخه معتقد است: ايران بايد براي گردشگران اسپانيايي تبليغ کند تا تعداد بيشتري به ايران بيايند.
    
    گردشگران اسپانيايي مشتاق سفر به ايران / نماينده وزارت گردشگري اسپانيادر گفت و گو با «ايران» خبر داد
    


 روزنامه ايران، شماره 6824 به تاريخ 21/4/97، صفحه 4 (اجتماعي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 17 بار
    آثار ديگري از "زهرا كشوري"

  بازگشت دوباره طرح تشكيل وزارتخانه ميراث فرهنگي به مجلس / ايرادات شوراي نگهبان رفع مي شود
زهرا كشوري، ايران 25/6/97
مشاهده متن    
  صيد مخرب سواحل جنوبي ايران را عقيم مي كند / وضعيت ماهيگيران و صيد ماهي هاي خاص از سوي ماهيگيران ايراني
زهرا كشوري، ايران 24/6/97
مشاهده متن    
  اشتغال 250 نفر از هر صد مگاوات توليد برق خورشيدي / چرا چراغ انرژي هاي خورشيدي - بادي در ذهن وزارت نيرو روشن نمي شود؟
زهرا كشوري، ايران 21/6/97
مشاهده متن    
  مترو براي حفاري، آب «چشمه علي» را خالي كرد / چشمه علي شهرري بعد از 20 روز دوباره جوشيد
زهرا كشوري، ايران 19/6/97
مشاهده متن    
  طعم تلخ چغندر قند در كام خشك درياچه اروميه
زهرا كشوري، ايران 14/6/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله علوم پزشكي كرمانشاه
شماره 4 (پياپي 103)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است