|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/4/21: اخبار
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7042
چهار شنبه 4 ارديبهشت 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6824 21/4/97 > صفحه 5 (اقتصادي) > متن
 
      


اخبارآيين نامه اجرايي تسويه مطالبات و بدهي هاي دولت تصويب شد
    هيات وزيران يکي از آيين نامه هاي اجرايي قانون بودجه سال 1397 کل کشور درباره تسويه مطالبات و بدهي هاي دولت از طريق صدور اسناد تسويه خزانه پرداخت را در جلسه اخير خود بررسي و تصويب کرد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، در اين جلسه هيات وزيران به وزارت امور اقتصادي و دارايي اجازه داد نسبت به تسويه بدهي هاي دولت از طريق صدور اسناد تسويه خزانه نوع اول تا مبلغ 20 هزار ميليارد ريال و نوع دوم تا مبلغ يک ميليون ميليارد ريال اقدام کند. همچنين به موجب آيين نامه ياد شده، بدهي هاي قطعي دولت به اشخاص متقاضي که تا پايان سال 1396 ايجاد شده اند، از طريق صدور اسناد تسويه خزانه نوع اول و بدهي هاي ايجاد شده تا پايان سال 1395 از طريق صدور اسناد تسويه خزانه نوع دوم قابل تسويه است. همچنين تهاتر بدهي هاي نهادهاي عمومي غيردولتي، بانک ها، شرکت هاي دولتي تابعه وزارتخانه هاي نيرو، جهاد کشاورزي، آموزش و پرورش و شرکت ملي نفت ايران، اتحاديه ها و آستان هاي مقدسه، با اولويت مطالبات حسابرسي شده و قطعي سازمان تامين اجتماعي تا مبلغ 500 هزار ميليارد ريال، تا سقف پنج هزار ميليارد ريال از منابع اين جزء به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) و شرکت هاي وابسته و تابعه آن که حداقل 30 درصد از سهام يا مالکيت آنها متعلق به ستاد مذکور باشد، اختصاص مي يابد.
    
    
    برق تعدادي از سازمان هاي پرمصرف در تهران قطع شد
    شرکت توزيع نيروي برق تهران بزرگ، در راستاي بخشنامه استانداري تهران مبني بر کاهش مصرف انرژي، برق تعدادي از اداره ها و سازمان هاي بدمصرف و پرمصرف را قطع کرد. به گزارش روابط عمومي شرکت توزيع نيروي برق تهران بزرگ، بر اساس مصوبه هيات وزيران و ابلاغ بخشنامه استانداري تهران، اداره ها و سازمان ها موظف شدند سيستم هاي سرمايشي خود را از ساعت 13 و 30 دقيقه قطع و مصرف انرژي خود را کاهش دهند. «کامبيز ناظريان» معاون بهره برداري و ديسپاچينگ شرکت توزيع نيروي برق تهران بزرگ در اين خصوص گفت: با توجه به وظيفه شرکت توزيع نيروي برق تهران بزرگ درخصوص کنترل پايش مصرف انرژي، اين شرکت در راستاي نظارت بر حسن اجراي بخشنامه ذکرشده با اعزام 250 اکيپ فني و مهندسي به سازمان ها و ادارات شهر تهران نسبت به ارزيابي و پايش مصرف انرژي و نظارت بر حسن اجراي اين بخشنامه و رعايت الگوي مصرف برق اقدام کرد.
    
    
    مابه التفاوت گرانفروشي تلفن همراه بازگردانده مي شود
    رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از انجام فراخوان براي بازگرداندن مابه التفاوت گرانفروشي گوشي هاي تلفن همراه به مشتريان که طي روزهاي اخير انجام شده بود، خبر داد. به گزارش ايرنا، «يدالله صادقي» روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بيان اينکه 224 هزار گوشي تلفن همراه که با ارز 4200 توماني وارد شده بود به قيمت گران تر از تعرفه مصوب فروخته شده است، افزود: پس از بررسي پرونده متخلفان و ارائه آن به سازمان تعزيرات حکومتي علاوه بر جريمه هاي قانوني، مابه التفاوت قيمت واقعي و مبلغ دريافت شده نيز به مشتريان بازگردانده مي شود. وي ادامه داد: اين فراخوان از سوي نهادهاي قانوني يا فروشگاه ها به مشتريان ابلاغ شده و آنان با در دست داشتن فاکتور خريد مي توانند براي دريافت مبلغ مابه التفاوت مراجعه کنند. رئيس پليس تهران بزرگ چندي پيش از شناسايي و برخورد با 35 شرکت متخلف در زمينه واردات گوشي هاي تلفن همراه خبر داد و اعلام کرد: اين شرکت ها با ارز4200 توماني 400 هزار گوشي وارد کرده بودند. پيشتر و به دنبال اعتراض برخي کسبه و مردم از قيمت گوشي هاي تلفن همراه، وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات نيز فهرست اسامي شرکت هايي که ارز 4200تومان گرفته بودند را اطلاع رساني کرده بود. رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در ادامه سخنان خود گفت: 90 هزار گوشي تلفن همراه در انبارهاي اين واردکنندگان متخلف موجود است که تا تعيين تکليف قانوني در توقيف مي ماند.
    
    
    3700 پرونده خودروهاي وارداتي
    وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تشکيل کميته خودرو در استان تهران گفت: درباره تخلفات فروش خودروهاي وارداتي سه هزار و 700 پرونده تشکيل و تاکنون به تخلف دوهزار و 700 پرونده رسيدگي شده است. به گفته صادقي، تحويل ندادن بموقع خودرو و گرانفروشي از جمله تخلفات فروشندگان خودرو خارجي در استان تهران است. رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اظهارداشت: تخلفات تمام واردکنندگان خودرو خارجي که با ارز متقاضي دريافتي از محل ثبت سفارشات سال 96 خودرو وارد کرده اند به صورت جدي بررسي شده و مشتريان نيز مي توانند شکايت هاي خود را براي بررسي ارائه کنند.
    
    
    يک ماه تا آغاز به کار رسمي هند در چابهار
    معاون وزير راه و شهرسازي از رسيدن به آخرين مراحل تشريفات و مستندسازي هاي لازم براي آغاز به کار هند در چابهار خبر داد. به گزارش ايسنا، محمد راستاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر خلاف برخي شايعات موجود هندي ها با قدرت حضور خود در بندر چابهار را پيگيري مي کنند و در حال حاضر کار حضور آنها در اين بندر به مراحل پاياني خود رسيده است. در برنامه ريزي هاي ابتدايي بنا بود که از نيمه ماه ژوئن سال ميلادي جاري هند در اين بندر فعاليت خود را آغاز کند و با تاخيري بسيار محدود اين اتفاق اجرايي خواهد شد. مديرعامل سازمان بنادر و دريانوردي درباره چرايي به وجود آمدن اين تاخير توضيح داد: مساله باقي مانده بحث ايجاد هماهنگي ميان بانک هاي ايران و بانک هاي هندي بود که نياز به پيگيري هايي بيشتر از زمان عادي پيدا کرد. آخرين وضعيت پيگيري ها نشان مي دهد که طرف هندي مسائل مربوط به بانک هاي خود را حل کرده و در زماني کمتر از يک ماه آينده به طور رسمي بهره برداري موقت هند از بندر چابهار
    آغاز شود.
    
    
    بحثي در مورد سهميه بندي سوخت مطرح نيست
    مديرعامل شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي گفت: براساس قانون سوختگيري تنها با کارت سوخت انجام مي شود و بحثي از سهميه بندي سوخت مطرح نيست. محمدرضا موسوي خواه در گفت وگو با فارس گفت: اين شرکت مجري قانون است و چيزي مبني بر سهميه بندي بنزين به اين شرکت ابلاغ نشده است و چنين چيزي مطرح نيست. وي ادامه داد: استفاده از کارت سوخت براساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي است و به منظور امنيت توزيع سوخت اين کار صورت مي گيرد و براساس مصوبه مجلس همه دارندگان خودروهاي سواري بايد کارت سوخت داشته باشند و با کارت سوخت شخصي اقدام به سوختگيري کنند. وي با بيان اينکه با استفاده از کارتخوان هاي جديد سوخت، روند سوخت گيري سريعتر انجام شده و امنيت پرداخت هزينه ها بالا مي رود، ادامه داد: تجهيزات کنوني در جايگاههاي سوخت فرسوده شده بود که نيازمند بازسازي است و هزينه بالايي را در برمي گرفت؛ اين در حالي است که با استفاده از اين کارتخوان هاي جديد شاهد صرفه جويي ۲۰ ميليارد توماني در خريد تجهيزات و واردات آن در سال هستيم. به گفته وي، متعهد شده ايم تا پايان سال ۹۸ کل کشور را به اين کارتخوان هاي جديد مجهز کنيم.اين مقام مسئول تاکيد کرد:استفاده از کارت سوخت الزامي است.
    
    
    
    اخبار
    


 روزنامه ايران، شماره 6824 به تاريخ 21/4/97، صفحه 5 (اقتصادي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 18 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه مديريت محيط زيست و توسعه پايدار
متن مطالب شماره 4 (پياپي 6)، 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است