|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان97/4/21: روي خط جام جهاني ۲۰۱۸
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22169
پنج شنبه 5 ارديبهشت 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21950 21/4/97 > صفحه 9 (ورزشي) > متن
 
      


روي خط جام جهاني ۲۰۱۸خوانده شدن نامه هاي هواداران روسيه توسط چرچسوف
    استانيسلاو چرچسوف با حضور در خانه فوتبال روسيه در شهر مسکو نامه هاي ارسالي هواداران تيم ملي فوتبال روسيه را مي خواند. اين تيم در جام جهاني 2018 تا مرحله يک چهارم نهايي پيش رفت اما با پذيرش شکست شنبه شب گذشته برابر کرواسي در ضربه هاي پنالتي از رسيدن به نيمه نهايي بازماند.خبر ديگر از روسيه و جام جهاني 2018 اظهارنظر مدافع سابق تيم رئال مادريد درباره پديده تيم ملي فوتبال روسيه در اين رقابت ها است. ميشل سالگادو با اشاره به درخشش الکساندر گولووين در ترکيب تيم ملي فوتبال روسيه گفت: اين تيم در جام جهاني 2018 خودش را اثبات کرد و رسيدن به مرحله يک چهارم نهايي يک دستاورد بزرگ است. يکي از عوامل اصلي اين موفقيت الکساندر گولووين بود که بازيکن جوان و مستعدي است. او اکنون مي تواند به آساني و با بالاترين کيفيت در يکي از بهترين تيم هاي اروپايي بازي کند.مدافع سابق تيم رئال مادريد افزود: به نظرم الکساندر گولوين به طور ايده آل مناسب بازي در تيم رئال مادريد است. همه چيز پيش پاي او قرار دارد و مطئمن هستم آينده درخشاني خواهد داشت. الکساندر گولووين از سال 2015 ميلادي عضو تيم زسکا مسکو است و پيش از آغاز جام جهاني 2018 پيشنهادهايي از تيم هاي چلسي، يوونتوس و آرسنال دريافت کرده بود.
    
    
    اومتيتي: مي خواهيم تاريخ را براي فوتبال فرانسه تکرار کنيم
    ساموئل اومتيتي که به عنوان بهترين بازيکن ديدار فرانسه و بلژيک انتخاب شد، پس از صعود تيمش به فينال جام جهاني 2018 اظهار داشت: ما خيلي خوب کار کرديم و من احساس افتخار زيادي مي کنم. تيم ما بازي مردانه اي ارائه کرد و کاري بزرگ انجام داديم. بازي سختي بود، اما اين کاري بود که بايد براي رفتن به فينال انجام مي داديم. وي درخصوص مقايسه شدن با ليليان تورام مدافع پيشين فرانسه که در نيمه نهايي جام جهاني 1998 دو گل زد تا تيمش راهي فينال شود، گفت: آن تيم در سال 98 تاريخ را ساخت و حالا مي خواهيم اين تاريخ سازي را تکرار کنيم. ما قصد داريم قهرماني در جام جهاني را براي فرانسه تکرار کنيم. يکي از اهداف ما در اين دوره از رقابت ها رسيدن به فينال بود و از رسيدن به اين هدف خيلي خوشحالم.
    
    
    رد پيشنهاد اوکراين براي پرداخت جريمه عضو اخراجي تيم ملي کرواسي
    اوکنين ووکويوويچ پس از ارائه پيشنهاد فدراسيون فوتبال اوکراين جهت پرداخت جريمه نقدي 15 هزار فرانک او به فيفا گفت: خودم اين جريمه را پرداخت مي کنم و نمي خواهم شخص ديگري در اين شرايط وارد ماجرا شود. مي خواهم اين مشکل را به تنهايي حل کنم.وي افزود: نمي خواهم شکايت ديگري از سوي فيفا عليه من مطرح شود و از همه به خاطر حمايت هايشان قدرداني مي کنم. اوکنين ووکويوويچ ، بازيکن سابق تيم ملي فوتبال کرواسي و يکي از نمايندگان فدراسيون فوتبال اين کشور در جام جهاني 2018 روسيه است. او پس از پيروزي تيم ملي فوتبال کرواسي برابر روسيه از مرحله يک چهارم نهايي فيلمي را با مشارکت دوماگوي ويدا، مدافع 29 ساله کرواسي منتشر کرد که در آن به زبان روسي مي گويد: اين پيروزي براي اوکراين و باشگاه دينامو کيف است. دوماگوي ويدا نيز که زننده گل دوم کرواسي در وقت هاي اضافه بود در اين فيلم جمله کوتاه «به افتخار اوکراين» را تکرار مي کند. اوکنين ووکويوويچ 2 روز پس از انتشار اين فيلم از سوي فيفا با جريمه 15 هزار فرانک سوئيس مواجه شد و فدراسيون فوتبال کرواسي نيز او را از روسيه اخراج کرد. همچنين فدراسيون فوتبال کرواسي از روسيه به خاطر انتشار فيلم اوکنين ووکويوويچ عذرخواهي کرد. کميته انضباطي فيفا همچنين اعلام کرد که پرونده اي عليه دوماگوي ويدا، مدافع تيم ملي فوتبال کرواسي به صورت جداگانه مفتوح است و به زودي درباره او تصميم گيري مي کند.
    
    
    پوگبا و تقديم پيروزي به بچه هاي نجات يافته در تايلند
    پل پوگبا، هافبک تيم ملي فرانسه، پيروزي تيمش برابر بلژيک را به تيم فوتبالي که از غاري در تايلند نجات يافتند تقديم کرد. 12 پسر نوجوان که بين 11 تا 17 سال سن داشتند به همراه مربي شان، 17 روز در غاري در زير زمين گير افتاده بودند. پس از تلاش هاي بسيار و جهاني شدن اين موضوع، در نهايت تمام تيم و مربي اش نجات يافتند. گفته مي شود وضعيت تمامي افراد نجات يافته خوب است و مشکلي برايشان پيش نيامده است. پس از پيروزي فرانسه مقابل بلژيک، پل پوگبا، صعود اين تيم به فينال جام جهاني را به کودکان نجات يافته از اين فاجعه تقديم کرد. او با انتشار عکس اين بچه ها در اينستاگرام نوشت: «اين پيروزي به قهرمانان امروز تقديم مي شود، خيلي خوب بوديد بچه ها، شما بسيار قوي هستيد.»
    
    
    هيتسفلد: اوزيل و گون دوغان را نبايد به جام جهاني مي بردند
    اوتمار هيتسفلد در مصاحبه اي که ديروز منتشر شد، مخالفتش را با استفاده از مسعود اوزيل و ايلکاي گون دوغان اعلام کرد.وي معتقد است به خاطر جنجالي که پيش از شروع جام، اين دو بازيکن به خاطر گرفتن عکس با رجب اردوغان، رئيس جمهور ترکيه ايجادکردند، نه فقط باعث لطمه به خود شدند بلکه به تيم آلمان نيز در مسابقات روسيه آسيب زدند. هيتسفلد اظهارداشت: فکر مي کنم بردن اوزيل و گون دوغان به جام جهاني در حاليکه تحت فشار زيادي هم بودند، درست نبود.بايد با نبردن آنها، در واقع از اين دو مراقبت مي شد تا بعد از جام دومرتبه کارشان را در تيم ملي بتوانند از سربگيرند. آنوقت تيم در جام جهاني از آرامش برخوردار مي شد.چون بازيکنان تيم مرتب با اين مسئله درگير بودند. مسئول پيشين باوارايي ها همچنين از اينکه يواخيم لو با وجود ناکامي در جام جهاني در تيم به کار ادامه دهد، ابراز خوشحالي کرد. او اظهارداشت: يواخيم لو 12 سال کار بزرگ براي تيم ملي انجام داده و با تيم آلمان به دستاورد عظيمي رسيده است. او مي تواند بازهم براي تيم کارهاي بزرگي انجام دهد.
    
    
    کامپوس از دروازه بان انگليس
    تيم ملي انگليس ستارگان زيادي در رقابت هاي جام جهاني روسيه دارد، اما خورخه کامپوس دروازه بان اسطوره اي مکزيک، به ستايش جوردن پيکفورد پرداخت. کامپوس گفت: پيکفورد سيو هايي داشته که به ندرت در تيم ملي انگليس شاهد آن بوده ايم. دروازه بان اورتون از زمان دعوت شدن به تيم ملي کشورش براي رقابت هاي ۲۰۱۸ براي انگليس بازي هاي خوبي انجام داده؛ به ويژه در مقابل سوئد خوش درخشيده است. دروازه بان اسطوره اي مکزيک که در جام هاي جهاني ۱۹۹۴ و ۱۹۹۸ براي تيمش به ميدان رفت به خبرنگاران گفت: «از دروازه بان هاي خوب زيادي در اينجا مي توان حرف زد مثلا پيکفورد. او سيو هايي داشت که قبلا به ندرت ديده شده است. هوگو لوريس دروازه بان فرانسه نيز نمايش خوبي داشت.»
    
    
    پيام تبريک پوتين به مکرون
    پوتين رئيس جمهور روسيه سه شنبه در تماسي تلفني پيروزي تيم ملي فرانسه در نيمه نهايي رقابت هاي جام جهاني ۲۰۱۸ را به ماکرون همتاي فرانسوي خود تبريک گفت. سرويس خبري کاخ کرملين چهارشنبه گفت: «درست دقايقي پس از ديدار نيمه نهايي ميان فرانسه و بلژيک ولاديمير پوتين در تماسي تلفني به امانوئل مکرون رئيس جمهور کشور فرانسه که براي تماشاي اين رقابت ها به روسيه سفر کرده است، تبريک گفت. وي تبريکي به ماکرون و همه هواداران تيم ملي فرانسه براي پيروزي تيمشان در رقابت با بلژيک و عملکرد خوبشان در جام جهاني صميمانه تبريک گفت.» براساس اعلام سرويس خبري کرملين، پوتين با پرنس فيليپ پادشاه بلژيک که او نيز براي تماشاي بازي تيمش به روسيه سفر کرده، نيز تماس گرفت و گفت: «بلژيک در رقابت هاي جام جهاني عملکرد سطح بالايي از خود به نمايش گذاشت.»
    روي خط جام جهاني ۲۰۱۸
    


 روزنامه كيهان، شماره 21950 به تاريخ 21/4/97، صفحه 9 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 20 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله علوم باغباني ايران
متن مطالب شماره 4 (پياپي 4904)، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است