|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان97/4/21: 3 روز عزاي عمومي در كردستان به دنبال حادثه دلخراش تصادف اتوبوس و تانكر سوخت
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22169
پنج شنبه 5 ارديبهشت 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21950 21/4/97 > صفحه 11 (حوادث - اخبار كشور) > متن
 
      


3 روز عزاي عمومي در كردستان به دنبال حادثه دلخراش تصادف اتوبوس و تانكر سوخت
    رئيس پليس راهنمايي و رانندگي سنندج گفت: تصادف يک دستگاه تانکر سوخت حامل نفت با يک دستگاه اتوبوس مسافربري 11 کشته و هفت مصدوم بر جا گذاشت.
    سرهنگ رمضان نادري بامداد ديروز در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: اين حادثه در بلوار دکتر حسيني شهر سنندج روي داد و تانکر سوخت با اتوبوسي که بيرون از محوطه ترمينال مسافري سنندج متوقف بود، برخورد کرد.
    انفجار تانکر و انتشار گسترده سوخت در اطراف محل تصادف و آتش گرفتن اتوبوس باعث شد مسافران نتوانند از خودرو خارج و خود را نجات دهندواين امرباعث مرگ 11 مسافراتوبوس شد.
    شاهدين همچنين بيان کردند که اتوبوس پس از خروج از ترمينال براي اينکه مسافران ديگري را خارج از ترمينال سوار کند و تعداد مسافران را افزايش دهد، مدتي در کنار بلوار متوقف بوده که تانکر سوخت با آن برخورد کرد.
    مدير روابط عمومي استانداري کردستان با اشاره به حادثه تصادف گفت: چهار مسافر اتوبوس و سه نفر از سرنشينان خودروهاي عبوري نيز در اين حادثه مصدوم شدند که با استفاده از آمبولانس به مراکز درماني شهرستان سنندج اعزام و تحت درمان قرار گرفتند.
    هيرش رضايي با بيان اينکه مصدومان اين حادثه رانندگي ساعتي پس از مداوا از مراکز بيمارستاني اين شهرستان ترخيص شدند، تاکيد کرد: علت وقوع اين حادثه توسط کارشناسان پليس راه در دست بررسي است.
    وي اضافه کرد: به دليل شدت سوختگي اجساد جانباختگان قابل شناسايي نيست و پزشکي قانوني بايد هويت ها را مشخص کند.
    وي اظهار داشت: هم اکنون جسد 9 نفر از جانباختگان اين حادثه در آرامستان بهشت محمدي و دو جسد نيز در بيمارستان کوثر سنندج قرار دارد که به جز جسد يک زن و کودک، جسد بقيه قابل شناسايي نيستند.وي اضافه کرد: براي مشخص شدن هويت اجساد بايد پزشکي قانوني معاينات لازم را انجام دهد.رضايي گفت: هيچ اطلاعات دقيقي از هويت مسافران اين اتوبوس در دسترس نيست چون تعدادي از مسافران خارج از محوطه ترمينال و برخي بدون خريد بليط سوار اتوبوس شدند.
    وي اظهار داشت: با توجه به اينکه هويت جانباختگان مشخص نيست براي حفظ آرامش جامعه و جلوگيري از نگراني خانواده ها، شهروندان اجازه بدهند که پزشکي قانوني کارهاي شناسايي را انجام دهد که اين امر زمان بر است.
    سرهنگ رمضان نادري با بيان اينکه بر اثر اين برخورد و بواسطه محموله سوختي تانکر، اتوبوس مسافربري آتش گرفت، اظهار داشت: علت اصلي اين حادثه توسط کارشناسان در دست بررسي است.
    بهمن مرادنيا استاندار کردستان به مناسبت اين حادثه دلخراش و کشته شدن 11 نفر از هم استاني ها با صدور پيام تسليتي سه روز عزاي عمومي در کردستان اعلام کرد.
    سرپرست سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سنندج گفت: براي مهار آتش و امداد رساني به حادثه ديدگان تصادف رانندگي تانکر سوخت رسان با اتوبوس مسافربري در کمربندي دکتر حسيني 50 آتش نشان با 20 دستگاه ماشين آلات سبک و سنگين وارد عمل شدند.
    سهيل فضل وزيري ديروز در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: پس از اطلاع رساني اين حادثه، آتش نشانان ايستگاه ترمينال کمتر از دو دقيقه بعد به محل حادثه رسيدند و پس از دقايقي ماموران ساير ايستگاه ها نيز در محل حضور يافتند.
    وي افزود: آتش نشانان با حضور در محل حادثه بلافاصله عمليات اطفاي حريق را انجام داده و اجساد مسافران را از داخل اتوبوس بيرون کشيدند اما بدليل شدت حادثه و جاري شدن مقدار زيادي نفت در مسير امکان جمع کردن خودروها با جرثقيل وجود نداشت.
    سرپرست سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سنندج تاکيد کرد: با توجه به اينکه مقادير زيادي از مواد نفتي در مسير جاري شده بود به سرعت با چند دستگاه کمپرسي نسبت به حمل خاک و خاکريزي مسير کمربندي دکتر حسيني اقدام شد.
    
    پرونده قضايي تصادف تانکر و اتوبوس در سنندج تشکيل شد
    دادستان عمومي و انقلاب سنندج گفت: علت وقوع تصادف تانکر حامل سوخت با اتوبوس، بر اساس گزارش هاي اوليه پارگي شيلنگ ترمز تانکر بوده که در حال بررسي است و پرونده قضايي نيز براي آن تشکيل شده است.
    به گزارش ايرنا اکبر جوهري ديروز اظهار داشت: در اين حادثه راننده و کمک راننده اتوبوس زنده مانده اند اما راننده تانکر و تعداد زيادي از مسافران اتوبوس فوت شده اند.
    وي اضافه کرد: تانکر حمل سوخت ايراني بوده است و شايعات ديگر در اين رابطه صحت ندارد.
    مسئول روابط عمومي پزشکي قانوني سنندج هم به ايرنا گفت: اجساد مربوط به اين حادثه در بيمارستان کوثر نگهداري مي شود و هنوز تحويل پزشکي قانوني نشده است.
    عبدالله احمدي اضافه کرد: پزشکان اين دستگاه با حضور در بيمارستان از اجساد نمونه برداري DNA را انجام مي دهند تا افرادي که در اين حادثه جان سپرده اند شناسايي شوند.
    کارشناسان پليس راهور اعلام کردند نقص فني در سيستم ترمز تانکر حامل مواد سوختي و عمل نکردن آن علت اصلي وقوع اين حادثه است و منجر به برخورد شديدتانکر از پشت با اتوبوس و انفجار مواد سوختي و آتش گرفتن اتوبوس بوده است.
    
    نارضايتي مردم از بي توجهي مسئولان براي استانداردسازي مسير کمربندي
    نارضايتي مردم شهرستان سنندج که بارها درخصوص استاندارد نبودن اين کمربندي و رعايت نشدن اصول فني و مهندسي در احداث آن گلايه کرده بودند، ديروز و با وقوع اين حادثه بيشتر شد و خواستار اقدام جدي و فوري متوليان دراين رابطه هستند.احداث کمربندي حسيني شهر سنندج توسط شهرداري در اين مسير طي سال هاي گذشته نيز بارها موجب اعتراض ساکنان اين منطقه براي حل مشکلات آن شده است.
    
    رئيس جمهور: علت سانحه ترمينال سنندج گزارش شود
    رئيس جمهوري در پيامي با ابراز همدردي و تسليت به خانواده هاي جان باختگان سانحه رانندگي ترمينال مسافربري سنندج به استاندار و مسئولان استان کردستان دستور داد تاعلت وقوع اين سانحه را بررسي و نسبت به تسکين آلام خانواده هاي داغديده و نيز ارايه گزارش اقدام کنند.در بخشي از اين پيام آمده: وقوع حادثه تلخ و تاسف بار در ترمينال مسافربري سنندج که منجر به جان باختن و مجروح شدن تعدادي از هموطنان عزيز در استان کردستان گرديد، موجب اندوه و تاثر عميق شد.
    وي تاکيد کرد: هم اکنون لازم است مسئولان استاني به ويژه استاندار کردستان به عنوان نماينده دولت، نسبت به بررسي دقيق علت وقوع اين حادثه اقدام کرده و تلاش و اهتمام ويژه اي براي رسيدگي به خانواده هاي داغديده و تسکين آلام آنان داشته باشند.رئيس جمهوري با ابراز همدردي، اين مصيبت را از صميم قلب به خانواده هاي عزيز جان باختگان اين حادثه دلخراش و مردم استان کردستان تسليت گفت و از درگاه خداوند متعال براي درگذشتگان مظلوم رحمت و مغفرت و براي عموم بازماندگان صبر و اجر و براي مجروحان شفاي عاجل مسئلت کرد.
    3 روز عزاي عمومي در کردستان به دنبال حادثه دلخراش تصادف اتوبوس و تانکر سوخت
    


 روزنامه كيهان، شماره 21950 به تاريخ 21/4/97، صفحه 11 (حوادث - اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 24 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله ساينتيا ايرانيكا
شماره 2 (پياپي 128)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است