|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/4/21: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4587
شنبه 31 فروردين 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4372 21/4/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبرتصويب آيين نامه تسويه مطالبات و بدهي هاي دولت
    پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري : هيات وزيران يکي از آيين نامه هاي اجرايي بودجه سال ۹۷ کل کشور درخصوص تسويه مطالبات و بدهي هاي دولت از طريق صدور اسناد تسويه خزانه را تصويب کرد.
    هيات وزيران در جلسه روزگذشته به رياست رئيس جمهور، به وزارت امور اقتصادي و دارايي اجازه داد نسبت به تسويه بدهي هاي دولت از طريق صدور اسناد تسويه خزانه نوع اول تا مبلغ ۲۰ هزار ميليارد ريال و نوع دوم تا مبلغ يک ميليون ميليارد ريال اقدام کند.
    
    بررسي کليات طرح نظام رسانه هاي نوين کشور
    همچنين به گزارش «ايسنا» در جلسه شوراي عالي فضاي مجازي به رياست حسن روحاني رئيس جمهور، کليات طرح نظام رسانه هاي نوين به منظور شکوفايي و رفع آسيب هاي موجود و نيز تهيه طرح ترسيم نقشه راه، مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
    
    
     آشنا: احتمال دارد کابينه دچار تحولاتي شود
    باشگاه خبرنگاران جوان : حسام الدين آشنا، مشاور رئيس جمهور و رئيس مرکز بررسي هاي استراتژيک با اشاره به نظرسنجي توييتري اخير خود درخصوص تغيير کابينه اظهار کرد: همان طور که قبلا هم رئيس دفتر محترم رئيس جمهور مطرح کرده اند، در دولت اين آمادگي وجود دارد که تحولاتي در زمينه تطبيق سياست ها با شرايط فعلي و پاسخگويي به نيازهاي جاري کشور اتفاق بيفتد.مشاور رئيس جمهور با بيان اينکه احتمال دارد کابينه دچار تحولاتي شود، گفت: تغيير کابينه حق رئيس جمهور است و در هر حوزه اي و هر زماني که صلاح بدانند اقدام مي کنند.
    
    
    محمدرضا عارف:مخالف سوال از رئيس جمهوري نيستيم
    دنياي اقتصاد : محمدرضا عارف، رئيس فراکسيون اميد مجلس روز گذشته در يک نشست خبري در پاسخ به سوالي در مورد موضوع سوال از رئيس جمهور و نظر فراکسيون اميد گفت: ما مخالف سوال از رئيس جمهور نيستيم، اما احساس مي کنيم که پشت سوال از رئيس جمهور انگيزه سياسي قرار دارد، اگر انگيزه پاسخگويي و بيان مطالبات باشد از آن استقبال مي کنيم. ما قداستي براي سوال از رئيس جمهور قائل نيستيم و آن را حق مجلس مي دانيم.
    به گزارش «ايرنا» عارف همچنين موضع اين فراکسيون را نسبت به دولت، حمايت همراه با نقد مشفقانه عنوان و تاکيد کرد: استيضاح و حتي سوال از رئيس جمهوري حق مجلس بوده و بسيار هم خوب است، اما هنوز سوال در دستور کار فراکسيون ها قرار نگرفته است.رئيس فراکسيون اميد مجلس ادامه داد: ممکن است روزي بخواهيم از رئيس جمهوري سوال کنيم، اما طرح استيضاح و عدم کفايت به هيچ وجه در دستور کار ما نيست.همچنين به گزارش «ايسنا» رئيس فراکسيون اميد درباره لزوم تغيير کابينه با توجه به شرايط فعلي گفت: تحرک جدي تر و هماهنگي و انسجام بيشتر در بخش اقتصادي دولت موضوع مهمي است که آن را در قالب نامه اي با امضاي ۲۰۰ نماينده مجلس خواستار شديم، نظر اکثريت فراکسيون هم تغيير تيم اقتصادي دولت است. عارف با بيان اينکه در حال حاضر استيضاح پنج وزير در مجلس مطرح است، گفت: البته هيچ کدام از اين استيضاح ها فراکسيوني نيست، ما آيين نامه اي در رابطه با استيضاح ها در فراکسيون اميد نوشتيم که يک نوع از استيضاح ها، استيضاح فراکسيوني است و نياز به اين است که ۱۰ نماينده عضو فراکسيون آن را تقاضا کنند و اگر تاييد شد موضع ما استيضاح خواهد بود؛ اما غير از اين اگر باشد نماينده حق دارد استيضاح را امضا کند و اگر موضوع جدي شد در فراکسيون مطرح مي شود که به آن راي بدهيم، حمايت کنيم، آتش به اختيار باشيم يا با آن مخالفت کنيم.رئيس فراکسيون اميد مجلس درباره رفع حصر نيز گفت: در اين باره کارگروهي تشکيل داديم و پيگيري هايي کرديم البته بنا نداشتيم عملکرد کارگروه خيلي رسانه اي شود زيرا در اين موضوع بايد به گونه اي پيش برويم که همه احساس برد کنند، اين مساله با منافع ملي گره خورده و نبايد پيروزي و شکست جرياني مطرح شود. البته گشايش هايي صورت گرفته و اميدواريم اصل اين موضوع حل شود.وي با بيان اينکه موضوع ممنوع التصويري رئيس دولت اصلاحات بارها پيگيري شده، اظهار کرد: در اين باره ملاحظاتي وجود دارد که ما سعي کرديم آن را پيگيري کنيم تا حل شود. عارف درباره پرونده سپنتا نيکنام نيز گفت: موضوع سپنتا نيکنام در دو کميسيون سياسي امنيتي و حقوقي مطرح شده بود و قبلا نظر اين دو کميسيون مختلف بود اما جلسه مشترکي تشکيل شد و کميسيون مشترک نظر مساعد داد که اميدواريم نظر اين کميسيون مشترک در صحن مجمع هم به تصويب برسد البته اين موضوع نيازمند دو سوم راي است که قدري مشکل است ولي ان شاءالله حل خواهد شد.
    
    
    سخنگوي نيروي انتظامي:حجاب مبتني بر قوانين کشور است
    ايسنا : سردار سعيد منتظرالمهدي، سخنگوي ناجا تاکيد کرد که حجاب مبتني بر قوانين کشور است و تمامي دستگاه ها، نهادها، افراد و سازمان ها بايد براي ترويج عفاف و حجاب پيش قدم باشند.
    وي با بيان اينکه شل حجابي، هنجارشکني و بدحجابي برخي از افراد هيچ ارتباطي به باورهاي آنان ندارد، گفت: بلکه اين اقدامات براساس اميال آنها بروز مي کند. سخنگوي ناجا با تاکيد بر اينکه مردان و زنان ما بالفطره دين مدار هستند، خاطرنشان کرد: بايد با توجه به برخي از هيجان ها و هنجارهايي که در جامعه ما وجود دارد نگاه ها در جامعه تغيير کرده و از روش هاي جديد استفاده کنيم.
    
    افزايش تحرک دشمنان در مرز
    در خبري ديگر به گزارش خبرگزاري فارس، سردار حسين اشتري، فرمانده نيروي انتظامي درخصوص وضعيت مرزها و تحرکات اخير دشمنان اظهار کرد: تحرکات اشرار و ضدانقلاب در مرزها زياد شده و دليل آن حمايت کشورهاي استکباري از آنهاست.
    
    
     احتمال ارائه مجدد لايحه ايجاد سه وزارتخانه جديد
    تسنيم : يک عضو کميسيون شوراهاي مجلس از احتمال ارائه مجدد لايحه ايجاد ۳ وزارتخانه جديد از سوي دولت به پارلمان خبر داد. قاسم ميرزايي نکو با اشاره به رد لايحه اصلاح ساختار دولت ازسوي نمايندگان مجلس گفت: دولت چندي پيش در لايحه «اصلاح ساختار دولت» قصد داشت وزارتخانه هاي صنعت، معدن، تجارت، راه و شهرسازي، تعاون،کار و رفاه اجتماعي را از هم تفکيک کند که با مخالفت مجلس رو به رو شد.
    خبر
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4372 به تاريخ 21/4/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 14 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه مهندسي بهداشت محيط
متن مطالب شماره 2 (پياپي 602)، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است