|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم97/4/21: مي توانستم در دو جام جهاني بازي كنم
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5364
دو شنبه 2 ارديبهشت 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 5150 21/4/97 > صفحه 17 (ورزش) > متن
 
 


مي توانستم در دو جام جهاني بازي كنم
مجتبي جباري در گفت و گو با جام جم


مجتبي جباري از بهترين هافبک هاي ايران بعد از انقلاب، براي هميشه از دنياي بازيگري خداحافظي کرد. او روز گذشته اين تصميم خود را به صورت رسمي اعلام کرد و بدين ترتيب، دور از زمين فوتبال و در خانه اش، کنار رفت. بعد از اتفاقات سال گذشته و اخراج اين بازيکن از سوي باشگاه استقلال، جباري اعلام کرد هرگز اين شکلي از فوتبال کنار نمي رود و دوست دارد برگردد و بازي کند. تمام اميد اين بازيکن آن بود که بتواند بار ديگر پيراهن استقلال را به تن کند و بعد از نيم يا يک فصل، براي هميشه از فوتبال خداحافظي کند. اما شرايط مهيا نشد تا سرانجام او تصميم خود را بگيرد. جباري در اين باره توضيحاتي هم به جام جم مي دهد.
    
    آقاي جباري خداحافظي از فوتبال بايد سخت باشد.
    قطعا همينطور است که مي گوييد. من سال هاي سال در فوتبال حضور داشتم و طبيعتا سخت است که ديگر نباشم ولي سال گذشته اتفاقاتي رخ داد که باعث شد از فوتبال دور شوم. مي خواستم برگردم ولي به خاطر اين که بيرون ماندن، آمادگي ام را از دست دادم. همانطور که مي دانيد براي من سخت است در ايران براي باشگاهي غير از استقلال بازي کنم. سال گذشته وقتي آن اتفاقات در تيم محبوبيم برايم افتاد، پيشنهاداتي رسيد ولي قبول نکردم. امسال هم مي توانستم بازي کنم ولي ديگر تصميم گرفتم به فوتبالم ادامه ندهم.
    
    هواداران استقلال از اين اتفاق ناراحت هستند. شما هم جزو بازيکنان بزرگي هستيد که خارج از زمين فوتبال خداحافظي کرديد.
    اين اتفاقات در فوتبال ايران طبيعي است. قبلا اين چيزها بوده و در آينده هم خواهد بود. من بايد از هواداران استقلال يک تشکر ويژه کنم، به خاطر حمايت هايي که از من داشتند و دارند. هنوز وقتي در کوچه و خيابان من را مي بينند لطف دارند. اين براي من بسيار ارزشمند است. خيلي تلاش کردم تا در سال هايي که کنار تيم بودم خوب بازي کنم. خب مصدوميت هايي هم داشتم و واقعا در دوره هايي شرايط برايم سخت بود ولي دست از تلاش نکشيدم. حالا که بازيگري ام را تمام کرده ام، وقتي به گذشته فکر مي کنم راضي هستم. اتفاقات خوبي برايم در استقلال افتاد و روزهاي خوشي کنار هم
     داشتيم.
    
    حالا قرار است مربي شويد، درست است؟
    البته من عجله اي براي مربيگري ندارم و مي خواهم ابتدا به کلاس هاي مربيگري بروم و کسب تجربه کنم. درست است که سال هاست فوتبال بازي کردم و تجربيات زيادي دارم ولي مربيگري با دوران بازيگري متفاوت است. بايد چيزهاي زيادي ياد بگيرم. قطعا حضور در کلاس هاي مربيگري به من کمک مي کند. خودم هم علاقه دارم تا بتوانم در اين زمينه چيزهاي زيادي ياد بگيرم و پيشرفت کنم.
    
    فکر مي کنيد در دوران بازيگري به چيزهايي که مي خواستيد، رسيديد؟
    متاسفانه من مصدوميت هاي زيادي در دوران فوتبالم داشتم. در سال 2006 و قبل از جام جهاني آلمان در تمرين تيم ملي مصدوم شد. رباط صليبي پاره کردم و متاسفانه وقتي برگشتم، اتفاقات بدي هم افتاد. مينيسکم آسيب ديد و اين شروع مصدوميت هاي متوالي ام بود. شايد اگر کسي جاي من بود بعد از اينهمه مصدوميت و جراحي کنار مي کشيد ولي من دست از کار برنداشتم و دوباره برگشتم و برگشتم.
    اگر اين مصدوميت ها نبود قطعا در عرصه باشگاهي و ملي مي توانستم بازي هاي زيادي انجام دهم. مي توانستم با تيم ملي ايران به جام ملت ها و جام جهاني بروم. مي توانستم در جام جهاني آلمان و برزيل بازي کنم تا مثل خيلي از بازيکنان به اين افتخار بزرگ برسم. جام ملت ها را هم به خاطر مصدوميت از دست دادم. در رده باشگاهي هم مي شد بازي هاي بيشتري انجام دهم ولي با وضعي که زانويم داشت، خيلي خوب ايستادگي کردم. قطعا دوست داشتم در رده ملي و باشگاهي به افتخارات بزرگ تري برسم. همراه با تيم ملي به جام جهاني برزيل صعود کرديم ولي بعد از آن وضع زانويم طوري نبود که بتوانم به مسابقات بروم. فشار بازي ها واقعا در اين مواقع زياد است و فشار تمرينات يک آمادگي بالا را مي طلبد ولي همه از وضع زانوي من خبر داشتند.
    
    هايلايت هايي از زندگي شماره 8
    مجتبي جباري حالا به دور از زمين فوتبال، خداحافظي کرده است. او در زندگي فوتبالي خود فراز و نشيب هايي داشت و مصاحبه هايي کرد که براي هميشه در ذهن هواداران مي ماند. قطعا بزرگترين اختلاف او با امير قلعه نويي بود. اين هم گوشه اي از اتفاقات زندگي فوتبالي مجتبي جباري.
    مجتبي در آکادمي باشگاه استقلال رشد کرد. او فوتبال باشگاهي خود را از راه آهن آغاز کرد و در تيم جوانان استقلال شاگرد مرحوم رضا احدي شد. کسي که همواره به نيکي از او ياد مي کند.
    مجتبي براي سربازي به ابومسلم رفت و در آنجا به شهرت رسيد تا به تيم ملي ايران هم دعوت شود.
    سال 83 او به استقلال ملحق شد.
    جباري همواره به يکسري مسائل در استقلال انتقاد داشت، از جمله وضعيت زمين و شرايط تمريني تيم.
    درگيري هاي لفظي او با امير قلعه نويي هيچگاه تمام نشد. مجتبي چند بار درباره او صحبت کرد. يک بار گفت: «عکس من در تونل آزادي بود اما قلعه نويي دستور داد آن را بکنند! اين اوج رفتار غيرورزشي است.» جباري يک بار سيستم قلعه نويي در استقلال را منسوخ شده دانست. همچنين گفت تمرينات استقلال در حد تيم هاي محلات است. او گفته بود بالا بردن امير قلعه نويي با يک قهرماني ظلم به فوتبال ايران است.
    يکي از بدترين اتفاقات زندگي او مصدوميت قبل از جام جهاني 2006 بود. او رباط پاره کرد و به خاطر همين مصدوميت بارها و بارها آسيب ديد.
    جباري با پرويز مظلومي هم به اختلاف خورد. اين اختلاف از زماني آغاز شد که مظلومي اجازه داد کرار هر کاري دوست دارد در استقلال انجام دهد. مجتبي اما تاب ديدن اين رفتارها را نداشت. سرانجام سر يک ضربه کاشته با کرار در زمين بازي درگير شد. جاسم که لاي پر قو در استقلال بزرگ شده بود، به خاطر رفتاري که داشت بايد استقلال را ترک مي کرد. جباري همان شب در مصاحبه اي گفت: «سرمربي تيم ما در تمرين روي نيمکت مي نشيند و يک قدم هم داخل زمين هم نمي گذارد. نتيجه اين نداشتن مربي اين است که بازيکن عراقي (کرار) براي ما شاخ مي شود.»
    جباري در سال 92 به خاطر اختلاف با علي فتح الله زاده مديرعامل استقلال از تيم کنار گذاشته شد. در اين جلسه آنها درگير شدند. مجتبي بعدها گفت فتح الله زاده درباره پدر او چيزي گفت که مجبور شد به سمتش قندان پرت کند.
    مجتبي بعد از جدايي از استقلال به سپاهان رفت ولي آنجا دوام نياورد چون نمي توانست در ايران براي تيمي غير از استقلال بازي کند.
    او يکي از بازيکناني بود که همراه با ايران به جام جهاني برزيل صعود کرد ولي در فروردين ماه سال 93 به خاطر وضعيت زانوي خود از تيم ملي خداحافظي کرد و به جام جهاني برزيل نرفت.
    يکي از معروف ترين درگيري هاي جباري درگيري با قلعه نويي در تونل ورزشگاه يادگار امام (ره) است. در آن روز سرد، اين نزديک بود کارشان به کتک کاري بکشد.
    سال گذشته او ناگهان از باشگاه استقلال کنار گذاشته شد و به نظر مديران باشگاه تصميم گيرنده در اين زمينه بودند.
    
    مي توانستم در دو جام جهاني بازي کنم / مجتبي جباري در گفت و گو با جام جم
    


 روزنامه جام جم، شماره 5150 به تاريخ 21/4/97، صفحه 17 (ورزش)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 17 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
دو فصلنامه راهبردهاي بازرگاني
متن مطالب شماره 12 (پياپي 2512)، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است