|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/4/24: كوتاه
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4657
چهار شنبه 26 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4374 24/4/97 > صفحه 18 (استان ها) > متن
 
 


كوتاهتراموا در قزوين به عنوان نخستين شهر کشور اجرا مي شود
    مهرداد نوري دنياي اقتصاد - قزوين : شهردار قزوين گفت: طرح تراموا در قزوين به عنوان نخستين شهر کشور اجرا مي شود.
    تراموا در قزوين به عنوان نخستين شهر کشور اجرا مي شود
    علي صفري در مراسم امضاي تفاهم نامه همکاري ميان شهرداري قزوين و شرکت بين المللي نورينکو که به منظور اجراي طرح ترامواي قزوين برگزار شد، افزود: افزايش کيفيت زندگي شهروندان و توزيع عادلانه خدمات به عنوان شعار اصلي شوراي پنجم و مديريت شهري قزوين در دستور کار قرار دارد و به اين منظور طرح تراموا اجرا مي شود.
    وي با بيان اينکه با افزايش فضاي کالبدي شهر نمي توان ترافيک را کاهش داد، اظهار کرد: هرچه معابر شهر گسترش يابند، خودروها با سرعت بيشتري مي توانند در معابر حرکت کنند و پس از مدتي ترافيک شهر در آن معابر نيز افزايش مي يابد.
    شهردار قزوين با اشاره به مصوبه اجراي تراموا در قزوين توسط شوراي عالي ترافيک کشور و ابلاغ آن از سوي وزير کشور اظهار کرد: در بودجه سال ۱۳۹۷ منابع خوبي براي توسعه زيرساخت هاي حمل و نقل عمومي انبوه بر در نظر گرفته شده است و اين موضوع نشان از اهميت سيستم حمل و نقل در کشور دارد.
    
    
    اجراي طرح کاداستر در زنجان تا پايان سال جاري
    اسدالله قربان زاده دنياي اقتصاد – زنجان : معاون حفاظت و امور اراضي سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري گفت: در بيش از ۳۲ ميليون هکتار از اراضي ملي، طرح کاداستر اجرايي شده است و تلاش داريم تا پايان سال در جنگل هاي کشور اين طرح اجرايي شود.
    مسعود منصور حفاظت را از وظايف اصلي سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري اعلام کرد و با اشاره به وظايف چهارگانه حفاظت، توسعه، احيا و بهره برداري در سازمان منابع طبيعي افزود: با انجام درست حفاظت ساير وظايف سازمان اعم از توسعه، احيا و بهره برداري با موفقيت پيش مي رود.وي با بيان اينکه تلاش سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري کشور سوق دادن طرح هاي اجرايي منابع طبيعي به سمت بهره برداران و بهره گيري از ظرفيت مردمي است؛ تصريح کرد: بر اساس آمارها تا پايان سال ۱۳۹۶ تعداد ۲۰ ميليون هکتار از اراضي به خود مردم واگذار شده است.
    منصور با اشاره به اجراي طرح تامين آبگرمکن خورشيدي براي بهره برداران مراتع هم گفت: ۵ هزار خانوار از اين آبگرمکن ها بهره مند شده اند و با اين کار از بريده شدن صدها اصله درخت خودداري شده است.معاون حفاظت و امور اراضي سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري با اشاره به اينکه اجراي طرح کاداستر نيازمند اعتبار مطلوب است؛ اضافه کرد: منابع اعتباري کشور در اين زمينه محدود ارائه مي شود و همين موضوع سرعت اجراي طرح را کاهش داده است.وي با اشاره به اينکه تشخيص تعارضات موجود بين مردم و منابع طبيعي بر عهده جهادکشاورزي است؛ اظهار کرد: در سال هاي اخير پرونده هاي متعددي بوده که به نفع معترضان صادر شده و اراضي و مراتع ملي به عنوان مراتع غيرملي تشخيص داده شده است.
    
    
     صرفه جويي آب در مديريت شهري اصفهان
    دنياي اقتصاد - اصفهان : براي صرفه جويي در مصرف آب در حوزه فضاي سبز و خدمات شهري و پيوند مديريت شهري با صنايع، شرکت هاي دانش بنيان و طبقه خلاق، مديريت خلاقيت و نوآوري شهرداري اصفهان با همکاري سازمان پارک ها و فضاي سبز و شهرک علمي و تحقيقاتي اصفهان، در نظر دارد چهلمين رويداد ايده شو را براي نخستين بار به صرفه جويي در مصرف آب در حوزه فضاي سبز و خدمات شهري اختصاص دهد.
    همچنين اين رويداد پرداختن به پيوند مديريت شهري با صنايع شرکت هاي دانش بنيان و طبقه خلاق را براي صرفه جويي در مصرف آب در برنامه قرارداده است. اين ايده شو به دو بخش ايده پردازي وارائه طرح تقسيم مي شود. محور هاي ايده پرداز اين رويداد شامل ايده پردازي درخصوص روش هاي آبياري و نگهداشت آب در فضاي سبز شهري، ايده پردازي درخصوص بهينه سازي مصرف آب در خدمات شهري و ايده پردازي درخصوص جمع آوري و هدايت آب هاي سطحي است.ديگر محورهاي اين طرح شامل معرفي روش ها و ادوات نوين آبياري با تاکيد برافزايش راندمان آبياري و کاهش ميزان آب، معرفي روش هاي نوين تکثير گونه هاي مقاوم و متحمل به تنش هاي محيطي مانند روش کشت بافت است.
    در کنار همه اينها معرفي ادوات و سامانه هاي نوين کنترل هوشمند فضاي سبز شهري در زمينه هاي مختلف همچون ايستگاه هاي پمپاژ، شبکه هاي توزيع و انتقال آب، سيستم هاي آبياري، رطوبت خاک و ارائه طرح درخصوص بومي سازي ادوات آبياري با رويکرد افزايش پايداري سيستم ها نيز مورد توجه قرار خواهد گرفت. اين رويداد ۲۷ تير از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در کتابخانه مرکزي شهرداري اصفهان برگزار مي شود.
    
    
     هتل در منطقه آزاد ارس احداث مي شود
    سيما نيک رفتار دنياي اقتصاد – تبريز : مديرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از احداث هفت هتل با درجه هاي کيفي مختلف در نقاط مختلف شهري محدوده جلفاي منطقه آزاد خبر داد.
    محسن نريمان گفت: دو هتل پنج ستاره، دو هتل چهار ستاره، سه هتل سه ستاره در محدوده جلفا و يک متل و يک مجتمع رفاهي خدماتي در محدوده نوردوز منطقه آزاد ارس در حال احداث است.وي با اشاره به اينکه در سايت توريسم، دهکده سلامت، ويلايي و تفرجگاهي دور سد گلفرج، دهکده ورزش و سايت ويلايي و اقامتگاهي خداآفرين با وسعت ۱۹۴۲ هکتار در حوزه گردشگري سرمايه گذاري انجام مي شود، گفت: تاکنون در ۷۴۰ هکتار از سايت توريسم ۲۸۳ هزار و ۳۶ مترمربع زمين براي احداث ۵۴ طرح گردشگري واگذار شده است.وي توسعه گردشگري و ايجاد ارزش افزوده بيشتر در اين حوزه را از برنامه هاي مهم ارس در سال ۱۳۹۷ برشمرد و گفت: ظرفيت هاي فراوان و بالقوه اين منطقه در حوزه گردشگري امکان توسعه صنعت توريسم و رونق بيش از پيش فعاليت هاي اقتصادي را فراهم مي کند.
    كوتاه
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4374 به تاريخ 24/4/97، صفحه 18 (استان ها)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 11 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه مطالعات كاربردي تندرستي در فيزيولوژي ورزش
متن مطالب شماره 2 (پياپي 402)، پاييز و زمستان 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است