|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/4/24: جدول زماني تكميل خطوط ۶ و ۷
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4662
سه شنبه 1 مرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4374 24/4/97 > صفحه 7 (مسكن و عمران) > متن
 
 


ويژه 
جدول زماني تكميل خطوط ۶ و ۷
مترو شمال غرب – جنوب شرق بازگشايي شد


دنياي اقتصاد : معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران با اعلام برنامه زمان بندي افتتاح خط ۶ و بخش هاي باقي مانده از خط ۷ متروي تهران، جزئيات تامين واگن براي حرکت در خطوط اضافه شده به شبکه در حال بهره برداري مترو تا پايان سال جاري را تشريح کرد.
    به گزارش «دنياي اقتصاد»، روز گذشته بخش مياني خط ۷ متروي تهران که يک بار در دوره گذشته مديريت شهري افتتاح و به دليل نواقص جدي ايمني و فقدان تجهيزات کافي بهره برداري آن به شکل موقت متوقف شده بود، بازگشايي شد. اگرچه در خرداد سال گذشته ۲۱ کيلومتر از خط ۷ مورد بهره برداري قرار گرفته بود، اما روز گذشته مسافرگيري در شش کيلومتر مياني قطعه قبلا افتتاح شده مذکور آغاز شد. به اين ترتيب مسافرگيري در ايستگاه هاي مهديه تهران، بريانک، کميل، رودکي و شهيد نواب صفوي از ديروز آغاز شد. زمان فعاليت اين خطوط از ۵ بامداد تا ۲۲:۳۰ است که اين زمان تا پايان تيرماه اعمال مي شود و پس از آن زمان شروع فعاليت خط هفت ۵:۳۰ بامداد خواهد بود. سرفاصله حرکت قطارها در اين خط نيز در حال حاضر ۱۵ دقيقه است که به زودي به ۱۰ دقيقه کاهش خواهد يافت.
    محسن پورسيدآقايي، معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران در گفت وگو با «دنياي اقتصاد»، با اشاره به تفاوت در چگونگي بازگشايي خط 7 مترو در مقايسه با افتتاح ناقص و فاقد ايمني آن در سال گذشته خاطرنشان کرد: برنامه اي که اکنون مديريت شهري در زمينه افتتاح خطوط مترو دنبال مي کند، کاملا با آنچه در گذشته رخ داده متفاوت است. بهره برداري کنوني خط 7 مترو يک بهره برداري واقعي به نحوي است که براي شهروندان قابل استفاده باشد. هدوي (سرفاصله) حرکت قطارها در خط 7 مترو ۱۰ دقيقه خواهد بود، در حالي که در گذشته ۲۱ کيلومتر از اين خط با هدوي ۵۵ دقيقه افتتاح شد و پس از مدتي اين ميزان به ۳۵ دقيقه کاهش يافت که در هر دو صورت عملا براي شهروندان قابل استفاده نبود.
    وي درخصوص برنامه بهره برداري از بخش هاي باقي مانده خط ۷ توضيح داد: بخش جنوبي اين خط در بخش حدفاصل ايستگاه هاي مهديه تا بسيج، تا مهر ماه امسال مورد بهره برداري قرار خواهد گرفت و بخش شمالي اين خط در بخش حدفاصل ايستگاه نواب صفوي تا ميدان کتاب نيز قبل از پايان سال جاري و احتمالا در دي و بهمن ماه مسافرگيري را آغاز خواهد کرد. به اين ترتيب ۲۱ کيلومتر از خط ۷ که به شکل ناقص و بدون تجهيزات و احراز ايمني بهره برداري و سپس متوقف شده بود، تا پايان امسال با نصب تجهيزات کامل اعم از سيگنالينگ، تهويه ها و نظاير آن و با هدوي ۱۰ دقيقه افتتاح خواهد شد. پورسيدآقايي زمان بهره برداري از بخش باقي مانده خط۷ در قطعه شمالي آن که حدفاصل ايستگاه هاي ميدان صنعت تا ميدان کتاب را شامل مي شود، اواخر بهار يا تابستان سال آينده اعلام کرد، اما در عين حال يادآور شد بخش عمده عمليات عمراني به ويژه در زمينه تکميل عمليات ساختماني و ريل گذاري در اين قطعه نيز طي سال جاري اجرا خواهد شد.
    معاون شهردار تهران از افتتاح ۱۰ کيلومتر از بخش جنوبي خط ۶ مترو در بخش حدفاصل دولت آباد تا ميدان امام حسين(ع) و در وهله اول با چهار ايستگاه فعال تا پايان شهريورماه امسال نيز خبر داد و افزود: بخش باقي مانده از خط ۶ تا محدوده کن و سولقان در شمال غرب پايتخت نيز در صورت گشايش مالي تا پايان بهار سال آينده مورد بهره برداري قرار خواهد گرفت. پورسيدآقايي يادآور شد که افتتاح خطوط ۶ و ۷ مترو به شکل کامل و با تمام تجهيزات فني مورد نياز و نيز پارکينگ قطارها و فضاهاي دپوي واگن هاي تعميراتي ويژه اين خطوط بهره برداري خواهد شد. اين در حالي است که در گذشته برخي خطوط مترو حتي بدون فضاي دپوي قطارها بهره برداري شده و مشکلاتي را در زمينه تنظيم سرفاصله بهينه قطارها ايجاد کرده بود.
    معاون حمل و نقل و ترافيک شهردار تهران اعلام کرد که براي تکميل خط ۷ مترو حدود ۲۵۰۰ ميليارد تومان و براي تکميل خط ۶ نيز با احتساب تمام تجهيزات ايستگاهي، پارکينگ و دپوهاي تعميراتي، ۲ هزار ميليارد تومان اعتبار لازم است که اين رقم تنها ساخت مترو را پوشش داده و بدون احتساب هزينه تامين واگن براي فعاليت در اين خطوط جديد است. وي با اعلام اينکه بخشي از تجهيزات ۷۰ واگن مترو که از گذشته خريداري شده بود، به کشور وارد شده و پس از تکميل پرداخت ها، بقيه اين تجهيزات نيز وارد و تحويل شرکت واگن سازي تهران خواهد شد، گفت: به اين ترتيب تا پايان امسال ۱۰ قطار جديد توليد و به شرکت بهره برداري مترو تحويل خواهد شد. افزون بر اين در بلندمدت ۶۳۰ واگن که از سوي دولت به متروي تهران اختصاص يافته و مناقصه آن نيز برگزار شده، به مترو تزريق خواهد شد.
    در عين حال راهکار کوتاه مدت ديگري که معاون شهردار تهران براي تزريق واگن به قطعات بهره برداري شده از خطوط ۶ و ۷ در سال جاري دارد، افزايش بهره وري واگن هاي موجود و بهينه سازي آنهاست. به گفته وي، در گذشته همواره بيش از ۴۵ درصد از قطارهاي مترو در شرايط اورهال و براي تعميرات متوقف بودند، اين در حالي است که اکنون اين ميزان به کمتر از ۳۵ درصد رسيده و طبق برنامه ريزي صورت گرفته تا پايان سال به نرخ نرمال جهاني يعني ۱۵ درصد خواهد رسيد تا به اين ترتيب بهره وري ناوگان موجود افزايش يابد و به بخشي از نياز خطوط ۶ و ۷ نيز پاسخ داده شود.
    به گزارش «دنياي اقتصاد»، محمدعلي افشاني، شهردار تهران نيز در مراسم بازگشايي بخش مياني خط ۷ متروي تهران درباره تغييرات اين خط در مقايسه با گذشته، با بيان اينکه با بررسي هاي انجام شده نواقص خط ۷ مشخص و براي رفع آن اقدام شد، گفت: تعدادي از ايستگاه هاي اين خط آماده نبود؛ برخي از ايستگاه ها پله برقي نداشت؛ در تعدادي از ايستگاه ها هواکش در راه هاي خروجي موجود نبود که خوشبختانه اين مشکلات در حال حاضر رفع شده و ۵ ايستگاه اکنون مورد بهره برداري قرار گرفت و در آينده نزديک تلاش مي کنيم ايمني تمام ايستگاه هاي خط ۷ را برقرار کرده و اين خط را به طور کامل مورد بهره برداري قرار دهيم.
    ويژه: جدول زماني تکميل خطوط ۶ و ۷ / مترو شمال غرب – جنوب شرق بازگشايي شد
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4374 به تاريخ 24/4/97، صفحه 7 (مسكن و عمران)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 22 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله پژوهش هاي نوين در رياضي (علوم پايه سابق)
متن مطالب شماره 18، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است