|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/4/24: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4662
سه شنبه 1 مرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4374 24/4/97 > صفحه 12 (بانك و بيمه) > متن
 
 


خبرتعيين تکليف ۶ هزار نفر از سپرده گذاران کلان غيرمجازها
    نايب رئيس مجلس گفت: تاکنون مطالبات بيش از ۶ هزار نفر از سپرده گذاران با سپرده بيش از ۲۰۰ ميليون تومان در موسسات مالي و اعتباري غيرمجاز پرداخت و مقرر شده مطالبات ۱۹ هزار نفر ديگر از اين سپرده گذاران به زودي پرداخت شود.
    به گزارش خانه ملت، مسعود پزشکيان در تشريح آخرين نشست نمايندگان سران سه قوه براي پيگيري مشکلات موسسات مالي و اعتباري، گفت: بانک مرکزي براي پرداخت مطالبات سپرده گذاران تا سقف يک ميليارد تومان زمان بندي لازم را انجام داده است تا تمامي سپرده گذاران به يکباره به بانک مراجعه نکنند و براي مراجعه هر کدام روز خاصي را در نظر گرفته تا مشکل خاصي ايجاد نشود.نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي، درباره گلايه برخي سپرده گذاران از عدم پرداخت مطالبات در موعد مقرر، افزود: اعتبار مورد نياز براي پرداخت مطالبات اختصاص يافته و حساب هاي سپرده گذاران موجود است، بنابراين بانک ها بايد مطالبات را پرداخت کنند، البته موضوع راستي آزمايي اندکي زمان پرداخت را طولاني کرده است.
     مطالبات بيش از ۶ هزار نفر از سپرده گذاران بيشتر از ۲۰۰ ميليون تومان سپرده پرداخت شده است.وي ادامه داد: ۲۹ هزار نفر اظهار کرده اند که بيش از ۲۰۰ ميليون تومان در موسسات مالي و اعتباري سپرده داشته اند، اما زماني که راستي آزمايي و شفاف سازي شده است تعداد آنها به ۲۵ هزار نفر کاهش يافته است، که اين موضوع از تحميل ضرر به بيت المال جلوگيري کرده است.نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسکو در مجلس شوراي اسلامي، با بيان اينکه تاکنون مطالبات بيش از ۶ هزار نفر از سپرده گذاران بيشتر از ۲۰۰ ميليون تومان سپرده پرداخت شده است، تصريح کرده است: پرداخت مطالبات ۱۹ هزار نفر از اين افراد باقي مانده است که مقرر شده به زودي مطالبات اين سپرده گذاران نيز پرداخت شود.
    
    
    دستورالعمل امهال وام هاي بانکي ابلاغ شد
    معاون اول رئيس جمهوري بخشنامه معرفي مشمولان واجد بهره مندي از امهال تسهيلات به بانک ها را ابلاغ کرد.
    ۱به گزارش خبرگزاري مهر، هيات وزيران در جلسه ۱۳ تير ماه ۱۳۹۷ به پيشنهاد مشترک وزارت خانه هاي جهادکشاورزي، کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل يکصد و سي و هشتم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران تصويب کرد. مفاد بخشنامه ابلاغي به صورت زير است:
    - کارگروه موضوع بند (خ) ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه موظف است صرفا پس از اعلام استان هايي که در سال زراعي ۱۳۹۷-۱۳۹۶ تحت تاثير حوادث غير مترقبه قرار گرفته و توسط سازمان مديريت بحران کشور به استانداري ها اعلام شده اند، مشمولان واجد بهره مندي از امهال تسهيلات موضوع اين تصويب نامه را به بانک هاي عامل معرفي کند.
    ۲- بانک هاي عامل موظفند مانده بدهي اصل سود و جرايم تسهيلات دريافتي خسارت ديدگان بخش کشاورزي ناشي از حوادث غير مترقبه (از جمله سرمازدگي و خشکسالي) سررسيده تا تاريخ ابلاغ اين تصويب نامه را به مدت دو سال امهال کنند.
    تبصره- امهال تسهيلات موضوع اين تصويب نامه براي شرکت هاي کشت و صنعت وابسته به دولت و موسسات عمومي غير دولتي ممنوع است.
    ۳- بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران موظف است هزينه هاي امهال تاييدشده توسط بانک هاي عامل را بررسي و به سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کند.
    ۴- سازمان برنامه و بودجه کشور نسبت به پيش بيني بار مالي ناشي از اجراي اين تصويب نامه از محل منابع بند(م) ماده(۲۸) قانون الحاق برخي مواد به قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت(۲) - مصوب ۱۳۹۳ در لوايح بودجه هاي سنواتي برابر قوانين و مقررات اقدام کند.
    ۵- بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران و وزارت کشور موظفند گزارش عملکرد اين تصويب نامه را در مقاطع زماني سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کنند.
    ۶- بانک هاي عامل موظفند در صورت عدم تاييد هر يک از بهره برداران فهرست مشمولان اعلامي کارگروه موضوع بند(خ) ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه، مراتب را به صورت مکتوب با ذکر دلايل به دستگاه مربوط اعلام کنند.
    
    
    وضعيت پرونده متهمان ارزي
    رئيس کل دادگستري استان تهران گفت: پرونده متهمان ارزي اخير هنوز در مرحله تحقيقات مقدماتي است.
    به گزارش «ايبنا» غلامحسين اسماعيلي افزود: پرونده افرادي که در جريان اختلالات ارزي و تلاطم بازار، اخيرا بازداشت شده اند هنوز در مرحله تحقيقات مقدماتي و جمع آوري مستندات در دادسرا قرار دارد.وي با بيان اينکه در رابطه با حوادث ارزي اخير هنوز پرونده اي به دادگاه ارجاع نشده است، گفت: اما تحقيقات مقدماتي پرونده ۳۰ متهم ارزي که اتهامات آنها به اختلالات ارزي سنوات گذشته اختصاص داشته در دادسرا به پايان رسيده و به دادگاه ارسال شده است.
    رئيس کل دادگستري استان تهران گفت: پرونده اين متهمان در شعب ويژه «سکه و ارز» در اسرع وقت رسيدگي مي شود. اسماعيلي در پاسخ به اين سوال که آيا ممکن است جرائم برخي از متهمان اين پرونده ها در حد «افساد في الارض» باشد يا خير؟ افزود: از جزئيات پرونده هايي که در حال حاضر در دادسرا رسيدگي مي شود، اطلاعي نداريم و نمي شود پيش داوري کرد اما در پرونده هاي قبلي هم که به دادگاه آمده موضوع افسادفي الارض در کيفرخواست متهمان نبوده است.براساس اين گزارش، در جريان اخلالات ارزي و تلاطم هاي بازار در هفته هاي اخير تعدادي از افراد با اتهام اخلال در بازار ارز و اقتصاد بازداشت شدند که پرونده آنها هنوز در دادسرا قرار دارد. اما بخشي از پرونده اخلالگران ارزي به گذشته اختصاص دارد که ۱۷ تير امسال عباس جعفري دولت آبادي دادستان عمومي و انقلاب تهران اعلام کرد که تاکنون براي ۳۰ نفر از متهمان ارزي کيفرخواست صادر شده است. با صدور کيفرخواست، پرونده اين متهمان به زودي در شعب ويژه ارز و سکه رسيدگي مي شود.
    خبر
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4374 به تاريخ 24/4/97، صفحه 12 (بانك و بيمه)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 12 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه پژوهش زبان و ادبيات فارسي
متن مطالب شماره 50، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است