|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/5/17: همه «جوك»هاي برانكو!
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4660
يك شنبه 30 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4395 17/5/97 > صفحه 24 (ورزش) > متن
 
 


همه «جوك»هاي برانكو!
سرمربي پرسپوليس اختلافش با بيرانوند را تكذيب كرد، اما نگراني ها پابرجاست    دنياي اقتصاد : پرسپوليس با وجود پشت سر گذاشتن دو پنجره بسته نقل وانتقالاتي، ليگ هجدهم را با دو پيروزي ارزشمند استارت زد. آنها پديده را در مشهد و فولاد را در تهران بردند تا معلوم شود هنوز وضع خوبي دارند و همچنان مي توانند جزو مدعيان قهرماني باشند.
    با وجود اين حتي اين روزگار خوش هم مانع از ايجاد جنجال و حاشيه در اردوگاه سرخ ها نشده. در حقيقت پرسپوليس آن قدر جذابيت خبري دارد که هر اتفاقي در آن به سرعت مي تواند مرز نکته و حاشيه را رد کند و به بحران تبديل شود. مثلا اينکه علي عليپور، سازنده گل دوم پرسپوليس در بازي با فولاد چرا در شادي گل گادوين منشا شرکت نکرد، به سادگي تبديل به يک دغدغه مهم شده و اين روزها مدام در مورد آن حرف زده مي شود. در باشگاه هايي مثل پرسپوليس و استقلال، حتي حضور يا عدم حضور بازيکنان در شادي گل هاي همديگر هم مي تواند تبديل به يک «مساله» بشود. با اين همه اما، اين روزها حاشيه اصلي پرسپوليس چيز ديگري است و مربوط به عليرضا بيرانوند مي شود؛ درخشان ترين چهره تيم ملي ايران در جام جهاني روسيه که بر خلاف انتظارها در مسابقات ليگ نيمکت نشين شده و همين مساله ابهامات زيادي را به وجود آورده است.
    برانکو در دو مسابقه اول به بوژيدار رادوشوويچ بازي داد و همزمان شايعات زيادي در مورد جدي شدن مذاکرات بيرانوند با باشگاه بشيکتاش و انتقال او به ليگ ترکيه حتي قبل از پايان نيم فصل اول بر سر زبان ها افتاد. در عين حال اخبار ضدونقيضي در مورد بازي کردن بيرانوند در مسابقه پنج شنبه با استقلال خوزستان به گوش مي رسد؛ مسابقه اي که اگر قرار باشد تداوم نيمکت نشيني بيرو را به همراه بياورد، بايد گفت موضوع ديگر کاملا جدي خواهد شد. ديروز برانکو در واکنش به پرسش ها پيرامون خشمش از بيرانوند فقط به گفتن يک جمله بسنده کرد: «اين حرف ها جوک است.» با وجود اين پرسپوليسي ها پيش از آنکه بيش از حد خوشحال شوند، بهتر است به ياد بياورند که برانکو در مورد بقيه بازيکنان خاطي تيمش هم همين حرف ها را مي زد و هرگز حاضر نشد اختلاف با آنان را در رسانه ها تاييد کند. به طور کلي تجربه نشان مي دهد مربي کروات در سختگيري نسبت به بازيکنان بي نظم بسيار مصمم است و راحت تر از آنچه فکرش را بکنيد اين گروه از بازيکنان را تنبيه مي کند. او دقيقا هر فصل پروژه هاي تنبيهي در تيمش داشته که اين روند به صورت متصل تا امروز ادامه داشته است.
    
    ليگ چهاردهم؛ پيام صادقيان و محمد عباس زاده
    برانکو اواخر ليگ چهاردهم به پرسپوليس آمد و تنها چند هفته پاياني را روي نيمکت سرخپوشان نشست، اما کار تصفيه تيم را از همان زمان استارت زد. اولين پروژه جدي ايوانکوويچ، حذف بي رحمانه پيام صادقيان بود. پيام که آن روزها در اوج شهرت به سر مي برد تنها چند هفته قبل از ورود برانکو به تهران فستيوال خميازه هايش را مقابل چشم حميد درخشان راه انداخت و تنبيه نشد. با وجود اين انگار قرار بود او تاوان همه بدقلقي هايش را يکجا پس بدهد؛ بنابراين برانکو به طور کامل صادقيان را از برنامه هاي تيم حذف کرد و با وجود صعود پرسپوليس به مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا حاضر نشد از پيام استفاده کند. برانکو همين رويه را در مورد محمد عباس زاده هم که آن روزها از ريل طبيعي خارج شده بود در پيش گرفت. آخر فصل هر دو بازيکن حذف شدند، هر دو هم طي چهار سال گذشته بارها از برانکو خواسته اند يک فرصت ديگر در اختيارشان بگذارد، اما مرد کروات چنين موقعيتي به آنها نداده است.
    
    ليگ پانزدهم؛ جلال حسيني
    اين شايد بدترين اشتباه «فني» برانکو در پرسپوليس بود. پيش از آغاز ليگ پانزدهم و در طول مدتي که ايوانکوويچ به منظور پشت سر گذاشتن تعطيلات در کشورش به سر مي برد، نژادفلاح به عنوان سرپرست وقت باشگاه پرسپوليس با جلال حسيني براي بازگشت به اين تيم به توافق نهايي رسيد و دو طرف کنار يکديگر عکس هم انداختند، اما نهايتا برانکو با حضور حسيني در تيمش مخالفت کرد. آن تصميم قطعا به اندازه از دست دادن يک قهرماني براي پرسپوليس هزينه در بر داشت، اما برانکو هرگز در موردش توضيح نداد. بسياري بر اين باورند که چون باشگاه در آن مقطع بدون هماهنگي با او پاي ميز مذاکره با جلال نشست و به توافق رسيد، مربي کروات قيد اين بازيکن را زد. حسيني آن سال به نفت تهران رفت و سال بعدش با موافقت برانکو به پرسپوليس برگشت.
    
    ليگ شانزدهم؛ رامين رضاييان
    مهدي طارمي و رامين رضاييان با هم پرسپوليس را قال گذاشتند و به ترکيه رفتند، در نهايت نيز با هم به اين تيم برگشتند، اما برانکو رامين را مقصر اصلي مي دانست. در نتيجه طارمي فقط با تحمل سه هفته نيمکت نشيني به ارنج برگشت و آقاي گل شد، اما رضاييان هفته ها انتظار کشيد تا بتواند چند دقيقه بازي کند. پس از آن هم برانکو که به دنبال بهانه اي براي حذف رضاييان مي گشت، اين بهانه را در پي درگيري او با علي عليپور پيش از بازي آسيايي قرمزها پيدا کرد و عذر رامين را براي هميشه خواست.
    
    ليگ هفدهم؛ محسن مسلمان
    اين موضوع مربوط به فصل گذشته است و تازه تر از آن به نظر مي رسد که نياز به توضيح داشته باشد. از برانکو هزار بار در مورد نيمکت نشيني ناگهاني بهترين پاسور ليگ سوال شد و او هزار بار اختلافش با مسلمان را تکذيب کرد، اما آخرش مسلمان از همان نيمکت به اصفهان منتقل شد! گفته مي شود برخي رفتارهاي مسلمان در تمرينات، اعتراضش به تعويض و عدم تابعيت او از کادر فني باعث خشم برانکو شده بود.
    
    ليگ هجدهم؛ عليرضا بيرانوند؟
    بيرانوند بعد از جام جهاني در چند جلسه تمريني اول سرخپوشان حاضر نشد و برانکو هم به سرعت نسبت به اين مساله واکنش نشان داد. سرمربي پرسپوليس دو بار در جمع خبرنگاران گفت: «دوره استراحت ملي پوشان به پايان رسيده و انتظار داريم بيرانوند در تمرينات حاضر شود.» اما باز هم خبري از عليرضا نشد تا برانکو لحنش را تندتر کند. وقتي خبرنگاران به ايوانکوويچ يادآوري کردند که بيرانوند پيشنهاد دارد و ممکن است به همين دليل از حضور در تمرينات خودداري کرده باشد، مربي کروات گفت: «من هم پيشنهاد دارم، اما مي بينيد که در تمرين حاضر هستم.» از همان زمان مي شد حدس زد اين جمله برانکو براي بيرانوند گران تمام خواهد شد. بيرو ۲۴ ساعت بعد از اين مصاحبه با باشگاه تفاهم کرد و به تمرينات برگشت، اما حالا دو بازي اول فصل را از دست داده و معلوم نيست اين روند تا چه زماني ادامه داشته باشد. حالا اگر بيرانوند پنج شنبه در اهواز بازي کند يعني با او براساس مدل «طارمي» رفتار شده، اما اگر پنج شنبه هم خبري از اين گلر ملي پوش نشد، بيم تبديل شدن او به امثال مسلمان و رضاييان قوت خواهد گرفت!
    
    همه «جوک»هاي برانکو! / سرمربي پرسپوليس اختلافش با بيرانوند را تکذيب کرد، اما نگراني ها پابرجاست
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4395 به تاريخ 17/5/97، صفحه 24 (ورزش)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 20 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه سامانه هاي غيرخطي در مهندسي برق
متن مطالب شماره 2 (پياپي 8)، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است