|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/5/17: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4656
سه شنبه 25 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4395 17/5/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبروزير اطلاعات:  ايران هيچ اعتمادي به مذاکره با دولت آمريکا ندارد
     ايسنا : وزير اطلاعات گفت: ترامپ اگر به برجام هم برگردد تضميني براي پيمان شکني آمريکا نيست و ايران براساس تجربه گذشته هيچ اعتمادي به مذاکره با دولت آمريکا ندارد.سيدمحمود علوي در نشست شوراي اداري استان کهگيلويه و بويراحمد و مراسم توديع و معارفه مديرکل اطلاعات استان، افزود: اعتبار بين المللي آمريکا با خروج از برجام زير سوال رفته و ترامپ قافيه را باخته است.وي اظهار کرد: تسليم کردن مردمي که سابقه چهل سال مقاومت در برابر جنگ، تحريم و تهديد را داشته است زهي خيال باطل است و ترامپ اميدي به جواب گرفتن از ملت ايران را با رفتار زورگويانه، فريبکارانه و توام با تحکم نداشته باشد. وي ادامه داد: چگونه مي شود به کسي که همچون آب خوردن به توافق چندجانبه بين المللي پشت پا مي زند، اعتماد و با او مذاکره کرد.
    
    
    تصويب کليات طرح اصلاح قانون چک
     دنياي اقتصاد : نمايندگان مجلس شوراي اسلامي روز گذشته با اصلاح قانون صدور چک موافقت کردند و کليات طرح مذکور را به تصويب رساندند. اين طرح ۲۲ ماده اي با هدف نظام مند کردن و کاهش چک هاي برگشتي و بي محل و همچنين کاهش پرونده هاي مربوط به چک در قوه قضائيه تدوين شده است.
     به گزارش «ايرنا» نمايندگان مجلس با اصلاح قانون صدور چک، بانک ها را مکلف کردند در صورتي که موجودي حساب صادرکننده چک کمتر از مبلغ قيدشده باشد، موجودي را به دارنده چک بپردازند و کسري مبلغ را نيز براي پيگيري در سامانه يکپارچه بانک مرکزي وارد کنند و کد رهگيري بدهند. به گزارش خبرگزاري صدا و سيما، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي مقرر کردند که قوانين چک درخصوص چک هاي الکترونيکي لازم الاجرا شود. همچنين نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در اين طرح فرصت۲۴ ساعته براي بانک ها در نظر گرفتند. تا درقبال چک هاي بي محل اقدام کنند. نمايندگان مردم در خانه ملت همچنين بانک ها را مکلف کردند براي ارائه دسته چک به مشتريان خود صرفا از طريق سامانه صدور يکپارچه چک (صياد) نزد بانک مرکزي اقدام کنند. ازسوي ديگر نمايندگان مجلس شوراي اسلامي مقرر کردند که دارنده چک با ارائه گواهي از دادگاه امکان دريافت خسارت داشته باشد.
    
    متن طرح تحقيق و تفحص از عملکرد مجلس
    ازسوي ديگر سه نماينده مجلس خواستار تحقيق و تفحص از عملکرد مجلس از دوره ششم تا دهم و همچنين سازمان هاي مربوطه در حوزه هاي تشکيلاتي، مالي، معاملاتي، اداري، استخدامي، تقنيني، حقوقي، فني، پشتيباني، ارتباطات داخلي و بين المللي شدند.اين درخواست تحقيق و تفحص ۴ ارديبهشت ماه تنظيم شده است که هيات رئيسه در ۲۳ ارديبهشت آن را به کميسيون هاي تخصصي ارجاع داده است.
    
    بيانيه ۱۷۰ نفر از نمايندگان خطاب به وزير علوم
    در خبري ديگر ۱۷۰ نفر از نمايندگان طي بيانيه اي از وزير علوم خواستند که مصوبه جديدالتصويب شوراي پذيرش کنکور که درخصوص دخالت معدل در آزمون کنکور وضع شده مورد بازنگري قرار گيرد.همچنين ۶۰ نفر از نمايندگان در تذکري به وزير دادگستري خواستار تعيين تکليف همه افراد مرتبط با پرونده اختلاس ۳ هزار ميليارد توماني اميرمنصور آريا شدند.
    
    اعلام وصول سوال از ۲ وزير
    از سوي ديگر به گزارش خبرگزاري تسنيم، سوال منطقه اي الياس حضرتي نماينده تهران از مسعود سلطاني فر وزير ورزش و جوانان درباره بحران در ۲ باشگاه فوتبال استقلال و تراکتورسازي به دليل ضعف مديريت وزارت اعلام وصول شد. همچنين سوال ملي ۱۲ نماينده مجلس از وزير امور اقتصادي و دارايي اعلام وصول شد.
    
    شرايط مجلس براي استخدام معلمان حق التدريس
    در همين حال، نمايندگان مجلس در مصوبه اي شرايطي را براي استخدام معلمين حق التدريس و آموزشياران نهضت سوادآموزي مشخص کردند. در صورت تاييد شوراي نگهبان معلمان حق التدريسي و پيش دبستاني و آموزشياران و آموزش دهندگان مستمر در نهضت سوادآموزي با طي کردن يک دوره آموزشي و قبولي آزمون داخلي وزارت آموزش و پرورش به استخدام اين وزارتخانه درمي آيند.
    
    جلسه فراکسيون اميد با رئيس جديد بانک مرکزي
    همچنين پروانه مافي، عضو فراکسيون اميد مجلس شوراي اسلامي در گفت وگو با «ايلنا» درباره جلسه روز گذشته فراکسيون اميد با رئيس جديد بانک مرکزي عبدالناصر همتي اظهار کرد: در ابتداي جلسه، نمايندگان مشکلات مربوط به سياست هاي ارزي و ايراداتي که در حال حاضر به سيستم بانک مرکزي وارد است و بسته هاي پيشنهادي او صحبت هاي خود را مطرح کردند، رئيس بانک مرکزي هم پاسخ هاي خود را ارائه داد. مافي يادآور شد: در اين جلسه همتي درخصوص راهکارهاي سياسي و تاثير آنها که بسيار در روند پيشبرد اهداف بانک مرکزي موثر است، تاکيد کرد و از نمايندگان هم خواست سياست هاي تکليفي براي بانک مرکزي تعيين نکنند؛ چراکه مشکل ساز خواهد شد.
    
    شکايت از صادقي به هيات نظارت بر رفتار نمايندگان
    در خبري ديگر محمدجواد جمالي نوبندگاني، سخنگوي هيات نظارت بر رفتار نمايندگان در مجلس در گفت وگو با ميزان، از ارائه شکايت ابوالفضل ابوترابي نماينده نجف آباد از محمود صادقي به هيات نظارت بر رفتار نمايندگان خبر داد.پيش تر ابوالفضل ابوترابي در گفت وگو با ميزان، با اشاره به اظهارات محمود صادقي در جلسه علني روز يکشنبه مجلس گفت: آقاي صادقي در جلسه علني مجلس به عينه به قضات شريف توهين کردند.
    
    بررسي استيضاح وزير کار
    عليرضا رحيمي، عضو هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي نيز گفت که استيضاح وزير کار طبق برنامه قبلي در دستور کار جلسه علني امروز مجلس خواهد بود.در همين حال علي اصغر يوسف نژاد، عضو هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي با تشريح روال برگزاري جلسه استيضاح گفت که جلسه استيضاح وزير کار حداکثر پنج ساعت به طول خواهد انجاميد.وي در گفت وگو با «ايسنا» اظهار کرد: هيات رئيسه مجلس روز دوشنبه نامه اي به آقاي رئيس جمهور نوشت و به ايشان گفتيم که ايشان مي تواند براي دفاع از وزير خود در مجلس حضور يابد. طبيعتا اگر آقاي روحاني احساس ضرورت کند، مي تواند در جلسه مجلس حضور يابد؛ چراکه آيين نامه اين حق را برايشان قائل شده است. ازسوي ديگر شهروز برزگر يکي از متقاضيان استيضاح وزير کار گفت که ۲۳ نماينده متقاضي تاکنون امضاي خود را پس گرفته اند.
    خبر
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4395 به تاريخ 17/5/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 23 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه نگرش هاي نو در جغرافياي انساني
متن مطالب شماره 3 (پياپي 1103)، تابستان 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است