|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/5/22: رفع چالش برقي پيمانكاران جنوب استاندار خوزستان اعلام كرد
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4660
يك شنبه 30 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4399 22/5/97 > صفحه 18 (استان ها) > متن
 
 


رفع چالش برقي پيمانكاران جنوب استاندار خوزستان اعلام كرد


نويسنده: محمد علاف پور


    دنياي اقتصاد – اهواز : استاندار خوزستان گفت: برق خوزستان به لحاظ جايگاه ويژه اين استان در توليد ناخالص ملي کشور و شرايط اقليمي بايد از لحاظ کيفيت و پايداري به بالاترين سطح ممکن برسد.
    غلامرضا شريعتي اظهار کرد: پيمانکاران سرمايه هاي ارزشمند اجرايي اين مملکت هستند و در حد توان پيگير رفع مشکلات آنها در استان و مرکز خواهم بود. وي ادامه داد: اداره کشور نيازمند برطرف کردن مشکلات پيمانکاران است و بايد از تفکري که بين سازمان ها و پيمانکاران فاصله ايجاد مي کند و مشکل اين نيروهاي توانمند را تنها مشکل خودشان مي داند فاصله بگيريم.استاندار خوزستان با اعلام آمادگي براي رفع چالش هاي پيمانکاران، اظهار کرد: بايد کارفرمايان و ذي نفعان از هم حمايت کنند و در کنار هم باشند تا کار به نتيجه برسد، نبايد به زيان پيمانکاران راضي باشيم بلکه بايد کاري کنيم تا تقويت شوند.
    شريعتي اضافه کرد: برق زيرساخت اصلي همه امور است و نبايد در اجراي طرح هاي آن خللي وارد شود، بايد برق استان خوزستان که نقش عمده اي در توليد ناخالص ملي کشور دارد از لحاظ کيفيت در صدر و بالاترين نقطه ممکن باشد. وي با بيان اينکه قبلا نيز چنين مشکلات اقتصادي براي کشور به وجود آمده بود و به سلامت از آن عبور کرده ايم، تصريح کرد: با رعايت حقوق دولت و حفظ بيت المال مسائل پيمانکاران را پيگيري کرده و آنها را با دستگاه هاي نظارتي و اجرايي در استان و مرکز در ميان مي گذارم تا با رفع اين موانع در کنار هم براي عمران و آباداني خوزستان تلاش کنيم.
    
     کاهش ۳۷۰ مگاواتي مصرف برق
    مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان نيز گفت: با اجراي برنامه هاي کاهش مصرف برق در ايام پيک بار، ۳۷۰ مگاوات از تغيير ساعات اداري و همکاري صنايع در استان صرفه جويي شده است.محمود دشت بزرگ اظهار کرد: با ۶ مورد از صنايع خوزستان توافق نامه اي براي کاهش مصرف به ميزان ۱۶۱ مگاوات صورت گرفت که به طور متوسط تاکنون به ميزان ۱۷۰ مگاوات کاهش پيک بار داشتيم.
    وي ادامه داد: نتيجه کاهش ساعت اداري و بررسي هاي صورت گرفته روي برخي فيدرهاي اداري نيز نشان مي دهد که به طور ميانگين ۴۰ تا ۶۰ درصد بار اين فيدرها کاهش داشته که نتيجه آن کاهش ۲۰۰ مگاواتي در ساعات پيک بار ظهر است.مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان اقدامات آموزشي را يکي ديگر از فعاليت هاي کاهش مصرف برق دانست و افزود: سمينارهاي آموزشي بهينه سازي مصرف انرژي ويژه بانوان شاغل استان، توزيع دفترچه يادداشت هاي با درج پيام هاي مديريت مصرف و آشنايي با مزاياي انرژي هاي تجديدپذير، توليد انيميشن، استفاده از ظرفيت هاي شبکه اجتماعي و تعامل با رسانه ها برنامه هاي آموزش محور شرکت براي کاهش مصرف برق است.دشت بزرگ با بيان آنکه عمده مسائل موجود ناشي از عوامل بيروني مانند شرايط اقتصادي و تغيير نرخ ارز است، تصريح کرد: فرصتي دست داده تا از بوروکراسي زمان بر اداري فاصله بگيريم و چالش هايي که در حوزه نرخ ارز، تعديل قراردادها و همکاري در حوزه سازمان هاي درون استاني است را با کمک استاندار برطرف کنيم و طرح ها را با سرعت بيشتري جلو ببريم. وي ادامه داد: توسعه صنعتي مقدمه اي بر توسعه اقتصادي است و لازمه رسيدن به توسعه صنعتي، برق و حل مشکلات پيمانکاران اين حوزه است.
    مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان اضافه کرد: براي آنکه از نخستين مرحله همکاري به مشارکت در طرح ها برسيم لازم است پنج فاکتور ارتباطات بين کارفرما و پيمانکار، هماهنگي، احساس وابستگي و داشتن منافع مشترک، تلاش همسو و در نهايت پشتيباني از همديگر وجود داشته باشد و اين جلسه به منظور همين مقوله پشتيباني از همديگر است. دشت بزرگ حجم سرمايه گذاري صورت گرفته در طرح هاي پست و خط شرکت برق منطقه اي خوزستان در سال هاي ۹۵ و ۹۶ را ۲۲۵۴ميلياردريال اعلام کرد و افزود: در سه ماه نخست سال ۹۷ نيز ۲۰۴ ميليارد ريال سرمايه گذاري صورت گرفته و اجراي ۱۸۴ طرح اولويت دار خط و پست انتقال و فوق توزيع به ظرفيت ۱۶ هزار و ۷۱۹ مگاوات و ۱۹۶۲ کيلومتر مدار در امسال و سال هاي پيش رو نيازمند تامين اعتبار و توجه ويژه است. وي گفت: تعداد قراردادهاي منعقده اين شرکت با پيمانکاران از سال ۹۵ تاکنون ۴۹۶ مورد بوده است و اکثريت اين قراردادها با شرکت هاي بومي بسته شد.مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان تاکيد کرد: عدم تملک زمين، وجود معارضان در بخش خطوط و پست، تاخير در صدور احکام قضايي، عدم صدور مجوز معدن خاک براي برخي طرح ها، رشد سرسام آور قيمت هاي اجرايي طرح ها و ايجاد ضرر و زيان غيرقابل پيش بيني شده پيمانکاران، افزايش قيمت مواد اوليه به علت بالا رفتن نرخ ارز و عدم ابلاغ به موقع بخشنامه هاي جبران آثار تغييرات نرخ ارز و مصالح و... از مشکلات اجراي طرح هاي صنعت برق در وضعيت کنوني است.
    
     توليد ۷۹۲۲ گيگاوات ساعت برق
    معاون برنامه ريزي و تحقيقات شرکت برق منطقه اي خوزستان نيز گفت: با توجه به نياز شبکه سراسري و همچنين برنامه تعميرات واحدهاي توليدي، ۷۹۲۲ گيگاوات ساعت برق در سه ماه نخست سال ۹۷ در خوزستان توليد شد.مهرداد بلادي موسوي اظهار کرد: ظرفيت منصوبه توليد نيروي برق استان خوزستان برابر ۱۳ هزار و ۱۹۶ مگاوات ساعت است که ظرفيت منصوبه در بخش آبي برابر ۸ هزار و ۱۶۹ مگاوات و در بخش حرارتي ۵ هزار و ۲۷ مگاوات است. وي افزود: از ۷۹۲۲ گيگاوات ساعت برق توليدي در سه ماه نخست سال، سهم نيروگاه هاي برق آبي برابر ۱۲۰۲ گيگاوات ساعت (۱۶ درصد) و سهم نيروگاه هاي حرارتي و سيکل ترکيبي برابر ۶ هزار ۷۲۰ گيگاوات ساعت (۸۴ درصد) کل انرژي توليدي بوده است.معاون برنامه ريزي و تحقيقات شرکت برق منطقه اي خوزستان ادامه داد: نيروگاه هاي حرارتي و گازي استان (رامين، زرگان، آبادان، خرمشهر، بهبهان، ماهشهر و فجر) در سال جاري ۶۷۲۰ گيگاوات ساعت توليد داشته اند که از اين ميزان ۴۷ درصد توسط بخش دولتي (نيروگاه رامين و ماهشهر) و ۵۳ درصد ازسوي نيروگاه هاي بخش خصوصي توليد شده است.
    بلادي موسوي اضافه کرد: نيروگاه هاي حرارتي و گازي استان در اين دوره به طور متوسط در هر روز بيش از ۷۲ گيگاوات ساعت برق توليد و به شبکه تحويل داده اند.وي تصريح کرد: پيک خرداد سال جاري ۷۶۵۶ مگاوات بوده که نسبت به پيک بار در مدت مشابه سال قبل حدود ۲/ ۸ درصد کاهش داشته است، انرژي مصرفي در سه ماه سال ۱۳۹۷ نيز برابر با ۹۸۴۹ گيگاوات ساعت بوده است که نشان دهنده ۲ درصد کاهش مصرف انرژي نسبت به مدت مشابه در سال قبل است. معاون برنامه ريزي و تحقيقات شرکت برق منطقه اي خوزستان با تشکر از مشترکان به خاطر همکاري در مديريت مصرف انرژي الکتريکي گفت: به منظور تامين انرژي الکتريکي مطمئن براي مشترکان و تامين رفاه عمومي از مردم تقاضا مي کنيم استفاده بهينه از برق را سرلوحه کار خود قرار دهند.بلادي موسوي تاکيد کرد: شرکت برق منطقه اي خوزستان تمهيدات لازم براي تامين برق مطمئن و پايدار را براي مشترکان در تمام فصول سال فراهم کرده اما به منظور افزايش قابليت اطمينان شبکه، ضرورت مديريت مصرف برق و جابه جايي مصارف غيرضروري از ساعات اوج مصرف (۱۳ تا ۱۷ و ۲۱ تا ۲۳) به ساير ساعات شبانه روز توسط مصرف کنندگان ضروري است.
    رفع چالش برقي پيمانکاران جنوب استاندار خوزستان اعلام کرد
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4399 به تاريخ 22/5/97، صفحه 18 (استان ها)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 22 بارآثار ديگري از "محمد علاف پور"

  مراعات محيط زيست در توليد نفت / مشعل بدون دود در منطقه نفتي بنگستان راه اندازي شد
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 27/6/97
مشاهده متن    
  مديرعامل شركت برق منطقه اي خوزستان خبر داد : خوزستان رتبه اول در صرفه جويي برق
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 25/6/97
مشاهده متن    
  برنامه اشتغال زايي براي خوزستان / سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي مطرح كرد
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 19/6/97
مشاهده متن    
  راه اندازي چرخه توليد در بندر امام خميني (ره) / با حضور وزير راه ۱۰ طرح در منطقه ويژه اقتصادي امام خميني (ره) افتتاح شد
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 17/6/97
مشاهده متن    
  ارتقاي كيفيت حمل و نقل ريلي جنوب نيازمند سرمايه گذاري سنگين
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 14/6/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه نقد كتاب علوم انساني
متن مطالب شماره 5، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است