|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/5/22: شاخص سهام در مرز كانال ۱۳۰ هزار واحد
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4656
سه شنبه 25 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4399 22/5/97 > صفحه 9 (بورس) > متن
 
 


شاخص سهام در مرز كانال ۱۳۰ هزار واحد


نويسنده: همايون دارابي


    
    دنياي اقتصاد : بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته شاهد چرخش روند معاملات بود
    در بازار ديروز معامله گران در شرايطي فعاليت خود را شروع کردند که افت قيمت ها طي روزهاي گذشته و تجهيز دوباره نقدينگي بازار فرصتي را براي چرخش روند دادو ستدها فراهم کرد تا بازار به حالت متعادل بازگردد. در نهايت بازار سهام با رشد ۸۸۸واحدي شاخص کل (معادل ۷/ ۰ درصد) مواجه شد. شاخص ديروز در پايان معاملات به رقم ۱۲۹هزار و ۹۰۲ واحد رسيد. شاخص کل هم وزن اما با افزايش ۷۷ واحدي عدد ۱۸ هزار و ۹۷۸ واحد را به نمايش گذاشت.ديروز نماد معاملاتي شرکت هاي هلدينگ نفت و گاز پارسيان، پتروشيمي خليج فارس، پتروشيمي هاي پرديس، پتروشيمي پارس، فولاد مبارکه و خدمات انفورماتيک بيشترين تاثير مثبت را در محاسبه شاخص کل داشتند.ديروز همچنين ۹۹/ ۹۹ درصد سهام کنترلي کشاورزي و دامپروري ملارد شير براي عرضه در روز دوشنبه ۲۲ مرداد ماه از طريق بازار سوم فرابورس آگهي شد.
    در گروه پتروشيمي ديروز جو گروه به دليل کاهش قيمت پايه محصولات پتروشيمي در بورس کالا آشفته بود.در حالي که دولت ارز دستوري را باکاهش ۲۰۰توماني مجددا در رقم ۴هزار و ۲۰۰توماني تثبيت کرده است، استفاده از اين ارز براي قيمت گذاري محصولات پتروشيمي که به کاهش قيمت کالاها و ايجاد رانت سنگين منجر شده است اعتراض سهامداران شرکت هاي پتروشيمي را برانگيخته است. اجبار شرکت هاي پتروشيمي و فلزي به فروش محصولات خود با ارز ۴۲۰۰توماني ضمن توزيع رانت سنگين موجب بروز مشکلات نقدينگي سنگين براي واحدهاي توليدي شده است. در بازار ديروز در گروه فلزي معاون بهره برداري مجتمع مس سرچشمه استان کرمان گفت: با اجراي طرح هاي توسعه استان، توليد کنسانتره در سال ۱۴۰۱ از ۶۰۰هزارتن فعلي به بيش از يک ميليون و ۶۰ هزار تن خواهد رسيد.
     به گزارش «ايرنا» محمد ضياءالديني اظهار کرد: کارخانه تغليظ شماره يک قديم با ظرفيت توليد سالانه ۳۶۰ هزار تن سنگ کنسانتره راه اندازي و به دنبال آن کارخانه ذوب با ظرفيت توليد۱۴۰ هزارتن آند ايجاد شد.ضياءالديني تصريح کرد: با توجه به اينکه سيستم کوره ها قديمي و با تکنولوژي ريورب بود، در سال ۱۳۶۱ پالايشگاهي با ظرفيت ۱۵۸ هزار تن کاتد راه اندازي کرديم که قابل افزايش تا ۲۴۰ هزار تن کاتد در سال است.معاون بهره برداري مجتمع مس سر چشمه گفت: با راه اندازي کارخانه تغليظ در سال گذشته توليد از ۳۰۰ هزار تن به ۶۰۰ هزار تن افزايش يافت، ضمن اينکه کارخانه ذوب فلش هم در آبان ماه گذشته راه اندازي شد که در شرايط فعلي ۲۵۰ هزار تن آند حاصل از کنسانتره در طول سال توليد مي شود.وي بيان کرد: ظرفيت کارخانه پالايشگاه در حالت اوليه ۱۵۸ هزار تن و قابل افزايش به ۲۴۰ هزار تن است.
    معاون بهره برداري مجتمع مس سرچشمه تصريح کرد: کارخانه تغليظ ميدوک با توليد سالانه ۱۵۰ هزارتن کنسانتره فعاليت مي کند که با احتساب ۶۰۰ هزار تن توليد کنسانتره در استان مي توان گفت توليد آن در معادن استان کرمان به ۸۱۰ هزار تن مي رسد ضمن اينکه با راه اندازي واحد «دره آلو» با ظرفيت ۱۰۰ هزار تن و واحد «دره زار» با ظرفيت ۱۰۰ هزار تن کنسانتره در سال، مجموع توليد استان به يک ميليون و ۶۰ هزار تن در سال ۱۴۰۱ خواهد رسيد.در گروه غذايي ديروز قند چهارمحال در يک شفاف سازي خاطر نشان کرد قراردادي مبني بر تصفيه مقدار ۴۶ هزار تن شکرخام به ازاي هرکيلو گرم ۱.۲۵۰ ريال با احتساب ماليات و عوارض بر ارزش افزوده است که تا اين تاريخ مقدار۳۰ هزار و ۲۸۱ تن تصفيه شده است. شرکت فرآورده هاي غذايي و قند چهارمحال در سه ماه نخست سال جاري مبلغ ۱۷۰ ريال سود براي هر سهم شناسايي کرد که نسبت به مدت مشابه ۱۶۲ درصد رشد داشته است.اين شرکت قندي در سه ماه نخست سال مالي ۹۷ با رشد ۱۳۰ درصدي درآمد عملياتي همراه شده و مبلغ ۳۵۴ ميليارد ريال درآمد کسب کرده است.
    در گروه سرمايه گذاري گروه صنايع بهشهر ايران، در گزارش ۶ ماهه مبلغ ۲۲۲ميليارد ريال درآمد عملياتي داشته است که نسبت به مدت مشابه ۷۷ درصد رشد نشان مي دهد.در تحولات پيرامون بازار سهام، ديروز زمان مجمع سالانه سرمايه گذاري سبحان و تامين ماسه ريخته گري اعلام شد. سرمايه گذاري سبحان ساعت ۱۰ روز سه شنبه ۳۰ مرداد در مرکز آموزشي فرهنگي رفاهي آموزش و پرورش منطقه ۳ (خانه معلم) به مجمع مي رود. همچنين شرکت بورسي تامين ماسه ريخته گري که پيرو مجمع نوبت اول در ۳۱ تير به حد نصاب نرسيد، زمان مجمع خود را ۲۸ مرداد ماه اعلام کرد. اين مجمع ساعت ۱۰ روز يکشنبه در دانشگاه آزاد فيروزکوه برگزار مي شود. در اين ميان، دو مجمع عادي به طور فوق العاده سيمان لار سبزوار و دارويي الحاوي که به ترتيب قرار بود ۲۲ و ۲۵ مرداد برگزار شود، لغو و تصميم گيري درخصوص انتخاب اعضاي هيات مديره و تصويب صورت هاي مالي مربوط اسفند گذشته به زمان ديگري ، موکول شد.در مجموع بازار ديروز بازاري مثبت بود که در آن ارزش معاملات (با احتساب معاملات بلوکي و اوراق مشارکت) در بورس به ۷۷۰ميليارد تومان و در فرابورس به ۵۷۰ميليارد تومان بالغ شد.
    شاخص سهام در مرز کانال ۱۳۰ هزار واحد
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4399 به تاريخ 22/5/97، صفحه 9 (بورس)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 19 بارآثار ديگري از "همايون دارابي"

  بازگشت سهام به مدار صعود
همايون دارابي، دنياي اقتصاد 27/6/97
مشاهده متن    
  خودنمايي تقاضا در روز منفي بورس
همايون دارابي، دنياي اقتصاد 26/6/97
مشاهده متن    
  جهش ۲ درصدي شاخص سهام
همايون دارابي، دنياي اقتصاد 25/6/97
مشاهده متن    
  فرصت سازي بورس براي اقتصاد / بازدهي سهام از ۶۱ درصد فراتر رفت
همايون دارابي، دنياي اقتصاد 24/6/97
مشاهده متن    
  اهرم فولادي رشد شاخص سهام
همايون دارابي، دنياي اقتصاد 21/6/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه علوم زيستي ورزشي
متن مطالب شماره 40، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است