|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/5/27: شارژ زيرساخت هاي صنعتي قزوين
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4661
دو شنبه 31 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4403 27/5/97 > صفحه 18 (استان ها) > متن
 
 


شارژ زيرساخت هاي صنعتي قزوين
مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان قزوين خبر داد

نويسنده: مهرداد نوري


    دنياي اقتصاد - قزوين : مديرعامل شرکت شهرک هاي صنعتي استان قزوين گفت: در سال جاري ۴۳ ميليارد تومان براي ايجاد زيرساخت هاي آب، برق، گاز و مخابرات و تصفيه خانه در شهرک هاي صنعتي استان قزوين هزينه مي شود.
    حميدرضا خانپور افزود: اکنون در استان ۱۹ شهرک و ناحيه صنعتي داريم که ۴ مورد خصوصي و ۱۵ مورد آن دولتي است.وي اضافه کرد: ۴۵۸۹ هکتار زمين داريم که ۲۲۷۲ هکتار آن سند ثبتي و ۷۷۰ هکتار سند تفکيکي دارند.خانپور در ادامه با اشاره به اينکه در استان ۴۹ قرارداد با سرمايه گذاران منعقد شده که براي اجراي طرح هاي آن ۵۵ هکتار زمين واگذار شده است، افزود: ۶ هکتار زمين در حال اجراي طرح و ۱۱ قرارداد هم در مرحله تکميل پرونده است.مديرعامل شرکت شهرک هاي صنعتي استان با بيان اينکه در همه شهرک هاي صنعتي زيرساخت هاي لازم تامين شده است، گفت: سه تصفيه خانه در ليا، کاسپين و حيدريه احداث شده و ۲ مدول در شهرک صنعتي ليا و کاسپين در حال ايجاد است و در شهرک صنعتي آراسنج هم ساخت تصفيه خانه آغاز شده است.وي اضافه کرد: در استان ۱۸۲ هکتار فضاي سبز داريم که در حجمي به وسعت ۱۰۴ کيلومتر آن طرح آبياري قطره اي اجرا شده است.
    خانپور گفت: در اين مناطق تعداد ۷۳ واحد کارگاهي داريم و شهرک صنعتي انرژي و شهرک کارگاهي نيز در حال اجرا است.وي تصريح کرد: بيستمين شهرک صنعتي استان نيز با عنوان شهرک انرژي ايجاد مي شود و در کنار آن يک شهرک صنفي با کمک شهرداري ايجاد خواهيم کرد.وي در ادامه گفت: ۴۷ واحد که پروانه داشتند واگذار شده و شش شهرک صنعتي نيز به بخش خصوصي واگذار شده است.خانپور اظهار کرد: شهرک صنعتي کاسپين قزوين به عنوان برترين شهرک کشور شناخته شده که در سال جاري ۵۵ هکتار زمين آن واگذار شده که چند برابر ميانگين کشوري با ميزان ۹ هکتار است. به همين دليل توانستيم رتبه اول کشور را در اين زمينه کسب کنيم.
    وي در ادامه گفت: از سال گذشته تاکنون ۱۶۰ سرمايه گذار از کشورهاي ترکيه، عراق و فرانسه در شهرک هاي صنعتي استان جذب شدند و زيرساخت هاي لازم براي اجراي طرح ها مهيا است.خانپور افزود: امسال قرار است ۴۳ ميليارد تومان در اجراي زيرساخت در شهرک ها هزينه کنيم و نيازهاي آب، برق، آسفالت و فضاي سبز را تامين کنيم که تاکنون ۵/ ۱۵ميليارد تومان پيمانکار گرفته ايم. وي اظهار کرد: سال گذشته ۳۲ميليارد تومان سرمايه گذاري کرديم و امسال هم يک نمايشگاه بزرگ در مصلي تهران برپا شده که ۱۲۰۰ واحد توليدي در آن حضور دارند، استان قزوين هم به طور گسترده در آن حضور دارد.
    خانپور گفت: به دليل تعداد و نحوه حضور در نمايشگاه توانستيم رتبه دوم کشور را کسب کنيم و با تقويت تعامل بين صنايع کوچک و حضور ۴۴ واحد اميدواريم بتوانيم ظرفيت هاي صنعتي خود را نشان دهيم. مديرعامل شرکت شهرک هاي صنعتي استان قزوين يادآور شد: تاکنون ۱۱ قرارداد در ناحيه صنعتي الموت منعقد شده و تقويت ارتباط صنعت و دانشگاه و عارضه يابي واحدهاي صنعتي در شهرک ها انجام مي شود.وي اضافه کرد: دو خوشه صنعتي انگور و بسته بندي در استان شکل گرفته و برنامه هايي براي تقويت فعاليت آنها پيش بيني شده و با دعوت از سازمان بسته بندي اميدواريم بتوانيم اين صنعت را توسعه بخشيم. خانپور اظهار کرد: همچنين شهرک صنعتي شال و اسفرورين راه اندازي شده و يک سرمايه گذار براي ايجاد شهرک کربن اعلام آمادگي کرده بود که نوسان ارز فعلا آن را متوقف کرده است.
    وي ادامه داد: براي گازرساني به شهرک صنعتي ليا تاکنون ۱۵ ميليارد تومان هزينه شده که به دليل برخي مشکلات اجراي آن متوقف شد اما اکنون ۹۰ درصد پيشرفت دارد و تلاش مي کنيم اين طرح در هفته دولت افتتاح شود.مديرعامل شرکت شهرک هاي صنعتي استان اضافه کرد: با برنامه ريزي انجام شده تمام اطلاعات به صورت شفاف در اختيار صنعتگران قرار خواهد گرفت و فروش اينترنتي هم در دستور کار قرار گرفته است.
    سيده حميده زرآبادي، نماينده قزوين، البرز و آبيک در مجلس نيز در اين مراسم ضمن تشکر از فعاليت ارزشمند فعالان رسانه در بيان مشکلات و اطلاع رساني موثر در جامعه اظهار کرد: خبرنگاران در ايجاد اميد و نشاط در جامعه نقش کليدي دارند و با اطلاع رساني درست و به موقع بايد به توسعه استان کمک کنند. عضو کميسيون صنايع مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به پرسش خبرنگاران درخصوص مشکلاتي که در دادن مشوق ها در محدوده ۱۲۰ کيلومتري ايجاد شده گفت: محدوده ۱۲۰ کيلومتري در گذشته به صورت زميني محاسبه مي شد و اخيرا از منظر هوايي آن را ملاک قرار مي دهند که براي سرمايه گذاران مشکل ساز شده است. وي اضافه کرد: البته در اين زمينه استان هاي قم و سمنان استثنا شده اند و ما نيز نامه اي به معاون اول رئيس جمهوري ارسال کرده ايم تا موضوع بررسي شود اما تا آن موقع در دريافت ماليات و بيمه گفته ايم مدارا کنند تا موضوع حل شود.
    زرآبادي درباره راستي آزمايي تسهيلات پرداختي در طرح بهين ياب هم گفت: درخواست کرده ايم تا گزارشي از نحوه پرداخت وام هايي که به صنايع کوچک داده شده تهيه شود تا وضعيت آنها را مورد بررسي قرار دهيم و اگر انحرافي از اهداف تعيين شده داشته باشد تذکر دهيم.وي اظهار کرد: در شرايط کنوني روند توليد در کشور بسيار سخت شده اما در بسته پيشنهادي ارزي دولت نقاط مثبتي وجود دارد که شايد بخشي از مشکلات را حل کند.زرآبادي در مورد بين المللي شدن شهرک صنعتي کاسپين هم اظهار کرد: لايحه مناطق ويژه اقتصادي از سوي دولت تقديم شده و در کميسيون اقتصادي مجلس مطرح است که تاکستان به عنوان منطقه ويژه دارويي مطرح شده است.
    
    شارژ زيرساخت هاي صنعتي قزوين / مديرعامل شرکت شهرک هاي صنعتي استان قزوين خبر داد
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4403 به تاريخ 27/5/97، صفحه 18 (استان ها)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 16 بارآثار ديگري از "مهرداد نوري"

  آغاز توزيع لاستيك بين رانندگان حمل و نقل جاده اي استان قزوين
مهرداد نوري، دنياي اقتصاد 6/5/97
مشاهده متن    
  مدير عامل نيروگاه شهيد رجايي قزوين اعلام كرد:افزايش ۳ درصدي آمادگي واحدهاي نيروگاهي
مهرداد نوري، دنياي اقتصاد 27/4/97
مشاهده متن    
  بررسي طرح نيروگاه سيكل تركيبي شهيد رجايي قزوين / در نشست ذي نفعان طرح صورت گرفت
مهرداد نوري، دنياي اقتصاد 23/4/97
مشاهده متن    
  از گوشه و كنار
مهرداد نوري، دنياي اقتصاد 16/4/97
مشاهده متن    
  مرز جيره بندي آب در قزوين «دنياي اقتصاد» گزارش مي دهد
مهرداد نوري، دنياي اقتصاد 12/4/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه چشم انداز مديريت مالي و حسابداري
متن مطالب شماره 25، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است