|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/5/28: از گوشه و كنار
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4659
شنبه 29 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4404 28/5/97 > صفحه 18 (استان ها) > متن
 
 


از گوشه و كنارعزم آستان قدس رضوي براي ارتقاي فناوري هاي نوين کشاورزي
    دنياي اقتصاد – مشهد : توليت آستان قدس رضوي با اعلام شروع چند طرح بزرگ توسط اين موسسه در زمينه فناوري هاي نوين کشاورزي همچون اصلاح بذر و توليد نهال، بر اهميت راهبردي اين فناوري ها در استقلال اقتصادي کشور تاکيد کرد.
    حجت الاسلام و المسلمين سيدابراهيم رئيسي در بازديد از موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوي با تاکيد بر اينکه جهاد امروز، جهاد اقتصادي و مجاهدت در عرصه توليد و اشتغال و تلاش براي کاهش وابستگي به بيگانگان است، تصريح کرد: تنوع اقليمي ايران به گونه اي است که اگر بتوانيم علاوه بر ارتقاي کيفيت محصولات کشاورزي، حلقه توليد، توزيع و تجارت اين محصولات را به خوبي تکميل کنيم، مي توانيم به نقطه برتر برسيم و بازار منطقه را از آن خود کنيم.عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام يکي از سياست هاي مهم آستان قدس رضوي را ورود به طرح هاي ارتقاي فناوري هاي نوين در حوزه کشاورزي همچون اصلاح بذر دانست و از مديران موسسه کشت و صنعت آستان قدس و نيز اعضاي هيات علمي همکار اين موسسه خواست تا با تلاش مضاعف و بهره گيري از همه ظرفيت ها، طرح هاي علمي- اقتصادي پيشران در حوزه کشاورزي را نهايي و زمينه بهره گيري عمومي از فناوري هاي به دست آمده را فراهم کنند.در حاشيه اين بازديد، توليت آستان قدس رضوي با گروهي از کارگران موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه ديدار و از نزديک در جريان فعاليت ها و درخواست هاي آنان قرار گرفت.موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوي در سال 1344 هجري شمسي تاسيس شده است و اکنون يکي از بزرگ ترين واحدهاي کشاورزي و دامپروري کشور محسوب مي شود.
    
    
     فولاد هرمزگان کوره توليد خود را براي روشن ماندن شهر خاموش کرد
    دنياي اقتصاد – بندرعباس : شرکت فولاد هرمزگان با صرفه جويي در مصرف انرژي برق به ميزان ۱۲۰ مگاوات در زمان پيک بار با خارج کردن يکي از کوره هاي توليد به تعهد خود در راستاي مسووليت هاي اجتماعي در حوزه انرژي عمل کرد.
    آرش بابايي، مدير انرژي و سيالات شرکت فولاد هرمزگان گفت: به منظور انجام مسووليت هاي اجتماعي شرکت و در راستاي تحقق تامين و توزيع پايدار انرژي الکتريکي کشور به درخواست ديسپاچينگ ملي و با توجه به کمبود برق در ساعات اوج بار اقدام به کاهش مصرف به ميزان ۱۲۰ مگاوات از تاريخ ۲۰ خرداد کرده ايم.بابايي افزود: کاهش بار با توجه به نياز مبرم کشور در زمان اوج مصرف کمک قابل توجهي به پايداري سيستم توزيع انرژي الکتريکي براي جبران کمبود برق در فصل تابستان مي کند و شرکت فولاد هرمزگان تا زمان کمبود انرژي الکتريکي و نياز شبکه همکاري خود را با برق منطقه اي کماکان ادامه خواهد داد.وي اظهار کرد: عملکرد صنايع فولادي ۲۴ ساعته است و بازگشت دوباره کوره هاي فولاد به چرخه مستلزم هزينه هايي گزاف است که فولاد هرمزگان با در نظر گرفتن رسالت هاي اجتماعي خود با برق منطقه اي استان همکاري مي کند که دليل اصلي کمتر بودن ساعات خاموشي در شهر بندرعباس نسبت به شهرهاي همجوار همکاري شرکت فولاد هرمزگان با برق منطقه اي استان در ساعات اوج مصرف است. مدير انرژي و سيالات شرکت فولادهرمزگان يادآورشد: در سال جاري با توجه به کمبود نزولات آسماني و عدم توان توليد برق از طريق نيروگاه آبي، کشور با کاهش توليد برق مواجه است و براي تداوم توليد و پايداري شبکه سراسري نياز به همکاري مصرف کنندگان عمده برق است.
    
    
     توليد ۲۷ درصد تاير سواري کشور در بيرجند
    محمد قرباني دنياي اقتصاد-بيرجند : معاون بازرگاني يک شرکت توليد تاير در بيرجند گفت: اکنون بيش از ۲۷ درصد از تاير سواري کشور به لحاظ وزني وبيش از۲۶درصد از تاير توليدي کشور به لحاظ تعداد در اين واحد توليد مي شود.
    جواد جليلي در ديدار با معاون وزير صنعت و رئيس سازمان صنايع کوچک و شهرک هاي صنعتي ايران اظهار کرد: با در نظرگرفتن ميزان تايرهاي وارداتي به کشور سهم بازار اين واحد توليدي از بازار تاير سواري کشور بر اساس تناژ ۳/ ۱۹درصد و بر اساس تيراژ ۶/ ۱۹درصد است. معاون بازرگاني شرکت کويرتاير افزود: همچنين اين شرکت ۴۰تا ۴۵درصد از سهم تاير مورد نياز خودروسازان کشور را تامين مي کند.جليلي افزود: دانش فني تايرهاي راديال استيل بلت اين واحد از شرکت ماتادور که يکي از شرکت هاي معتبر اروپا است، اخذ شده است. وي در اين ديدار بر حمايت از توليد و کارآفريني تاکيد کرد وگفت: براي توسعه همه جانبه در بخش هاي مختلف کشور همچون صنعت بايد کارآفرينان را تشويق و آنان را مورد حمايت قرار داد.جليلي تزريق ايده هاي جديد در محيط هاي صنعتي و استفاده از ظرفيت بزرگ فناوري هاي نوين براي توسعه توليد و صادرات را مورد تاکيد قرار داد.
    
    
    اجراي اينترنت طرح (غزال) در مخابرات منطقه گلستان
    دنياي اقتصاد – گرگان : مدير مخابرات منطقه گلستان از اجراي اينترنت طرح غزال با مزاياي سرعت بيشتر و زمان استفاده بيشتر بدون افزايش تعرفه، به منظور استفاده مشتريان adsl واينترنت پرسرعت استان خبر داد. شهمرادي گفت: اين خدمات اينترنتي جديد در قالب گروه مشتريان جديد،مشتريان فعال و غيرفعال موجود ارائه مي شود، در اين طرح ترافيک اينترنت ويژه اي براي مشترکان در نظر گرفته شده است و مشترکان مي توانند بدون نگراني از ترافيک خود از اينترنت بهره مند شوند. مدير مخابرات منطقه گلستان افزود: در سرويس هاي طرح غزال، مشتريان علاوه بر افزايش سرعت تا ۴ برابر، زمان استفاده از اينترنت خود را نيز افزايش مي دهند، يعني به ازاي هر سه ماه تمديد قرارداد اينترنت، براي هر مشتري به ميزان يک ماه اينترنت رايگان بدون دريافت هزينه اضافي ارائه مي شود. وي هدف از اجراي اين طرح را، ارائه خدمات بيشتر به مشتريان وفادار و همچنين جذب مشتريان جديد اعلام کرد و گفت: سبد محصولات اينترنت خانگي شرکت مخابرات با ارزشي بيش از سبد محصولات استاندارد در اختيار تمام مصرف کنندگان اينترنت قرار مي گيرد.
    شهمرادي گفت: اين خدمات اينترنتي جديد در قالب گروه مشتريان جديد،مشتريان فعال و غيرفعال موجود ارائه مي شود، در اين طرح ترافيک اينترنت ويژه اي براي مشترکان در نظر گرفته شده است و مشترکان مي توانند بدون نگراني از ترافيک خود از اينترنت بهره مند شوند. مدير مخابرات منطقه گلستان افزود: در سرويس هاي طرح غزال، مشتريان علاوه بر افزايش سرعت تا ۴ برابر، زمان استفاده از اينترنت خود را نيز افزايش مي دهند، يعني به ازاي هر سه ماه تمديد قرارداد اينترنت، براي هر مشتري به ميزان يک ماه اينترنت رايگان بدون دريافت هزينه اضافي ارائه مي شود.وي هدف از اجراي اين طرح را، ارائه خدمات بيشتر به مشتريان وفادار و همچنين جذب مشتريان جديد اعلام کرد و گفت: سبد محصولات اينترنت خانگي شرکت مخابرات با ارزشي بيش از سبد محصولات استاندارد در اختيار تمام مصرف کنندگان اينترنت قرار مي گيرد.
    از گوشه و كنار
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4404 به تاريخ 28/5/97، صفحه 18 (استان ها)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 14 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه فرهنگ و ادبيات عامه
متن مطالب شماره 2 (پياپي 702)، خرداد و تير 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است