|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/6/13: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4659
شنبه 29 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4415 13/6/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبربا حکم حضرت آيت الله خامنه اي صورت گرفت: انتصاب رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها
    پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري : حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي طي حکمي حجت الاسلام مصطفي رستمي را به عنوان رئيس نهاد نمايندگي در دانشگاه ها منصوب کردند.
    متن حکم رهبر معظم انقلاب اسلامي به اين شرح است:
    بسم الله الرحمن الرحيم
    جناب حجت الاسلام آقاي شيخ مصطفي رستمي دامت توفيقاته
    اکنون که پس از يک دوره فعاليت ارزشمند و پرثمر، جناب حجت الاسلام آقاي محمديان از رياست نهاد نمايندگي در دانشگاه ها کناره گيري کرده اند، ضمن تقدير و تشکر فراوان از تلاش دلسوزانه و سلوک مهربانانه ايشان، جنابعالي را که از فضلاي جوان و پرانگيزه و آشنا و مرتبط با محيط دانشگاه مي باشيد، به پيشنهاد شوراي نهاد، به رياست نهاد مزبور منصوب مي کنم. دانشگاه مهم ترين مرکز توليد و گسترش و افزايش دانش و دانشمند است و همت و تعهّد و تلاش مبارک استادان و مديران اين مرکز حساس، ترسيم کننده چشم انداز آينده کشور و رقم زننده سرنوشت ملت است. حضور علماي دين و فضلاي روشن بين حوزه هاي علوم ديني در کنار استاد و دانشجو و مدير دانشگاهي، بايد بتواند – به توفيق و هدايت الهي – خروجي مطلوب اين تلاش مبارک و تعهّد اخلاقي را تضمين کند و دانشگاه را پرورشگاه انسان هاي بزرگ و مديران کارآمد آينده کشور و دانش آموختگان صالح و فرزانه و پُرکار و پُرنشاط سازد. ان شاءالله. لازم است مجموعه هاي مرتبط از جمله شوراي عالي انقلاب فرهنگي و وزارت هاي علوم و بهداشت و مديران موسسات آموزش عالي حمايت و همکاري لازم را با اين نهاد معمول دارند. توفيق همگان را از خداوند متعال مسالت مي کنم.
    
    
    بررسي موضوع انتقال پايتخت سياسي و اداري کشور
    دنياي اقتصاد : جلسه شوراي ساماندهي مرکز سياسي و اداري کشور و تمرکز زدايي از تهران، روزگذشته با حضور اسحاق جهانگيري، معاون اول رئيس جمهوري تشکيل شد.
    به گزارش پايگاه اطلاع رساني معاون اول، اسحاق جهانگيري با اشاره به مشکلات و مسائل تهران بزرگ و شهرهاي اطراف، گفت: حدود يک چهارم جمعيت کشور در تهران بزرگ ساکن هستند و نمي توان مسائل انباشته شده و مشکلات اين ميزان از جمعيت را ناديده گرفت و از آن چشم پوشي کرد. معاون اول رئيس جمهوري با تاکيد بر اينکه ساماندهي وضعيت فعلي تهران نيازمند مديريت جامع و يکپارچه است، خاطرنشان کرد: بايد تدابير و راهکارهايي براي حل مشکلات حمل و نقل تهران و شهرهاي اطراف آن بينديشيم و برنامه اي قابل اجرا جهت خروج صنايع از شهر به خارج از شهر تدوين کنيم. وي با اشاره به تکليف قانوني براي انتقال مرکز سياسي و اداري کشور به خارج از تهران تصريح کرد: حتي اگر انتقال پايتخت و مرکز سياسي و اداري کشور به خارج از تهران انجام شود، باز هم از اهميت و جايگاه تهران کاسته نمي شود و به جهت جمعيت زيادي که در تهران بزرگ ساکن هستند، ساماندهي تهران بايد همچنان در دستور کار و به عنوان يکي از موضوعات و اولويت هاي اصلي مديريت کشور مطرح باشد.
    
    
    توصيه آيت الله مکارم شيرازي به مداحان
    ايسنا : آيت الله ناصر مکارم شيرازي گفت: امروزه مداحي نسبت به سابق گسترده تر شده است؛ به همين دليل بايد مراقبت هاي ويژه اي در اين خصوص صورت گيرد و نبايد به نام مداحي، کارهاي سياسي و جناحي کرد. اين مرجع تقليد در ديدار مديران راديو معارف و راديو محرم، تصريح کرد: در مسائل مربوط به محرم و عاشورا تمام جناح ها و گروه ها ورود مي کنند و اختلافات کنار مي رود، اين حلقه اتصال بسيار ارزشمند است. اين مرجع تقليد شيعه با اشاره به نقشه هاي دشمنان براي کمرنگ کردن حضور مردم در برنامه هاي عزاداري محرم و عاشورا، نسبت به وقوع برخي آسيب ها هشدار داد و بر لزوم مراقبت همگان در اين خصوص تاکيد کرد. آيت الله مکارم شيرازي با اشاره به سبک هاي رايج در مداحي، برخي از آنها را سبُک و دور از شان عزاداري امام حسين(ع) دانست و بر لزوم پرهيز از اين گونه سبک ها تاکيد کرد.
    
    
    رئيس قوه قضائيه: برخي با انتقاد در پي ساختن عمارت سلطاني هستند
    ميزان : آيت الله آملي لاريجاني با تاکيد بر اينکه برخورد با مفاسد اقتصادي وظيفه ذاتي قوه قضائيه است، در عين حال يادآور شد که حل مشکلات اقتصادي را نبايد به استجازه اخير و رسيدگي هاي قضايي پيوند زد.
    رئيس قوه قضائيه در بخش ديگري از سخنان خود به برخي اظهارات در پي استجازه رئيس قوه قضائيه از رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: درکشور در ماه هاي اخير بر اثر فشارهاي دشمن و سودجويي برخي افراد، تلاطم هايي در بازار ارز، سکه، طلا و... پديد آمد و طبيعتا موجب نگراني مردم شد. برخورد ما با مفاسد اقتصادي نيز هيچ گاه متوقف بر امر خاصي نبوده و جريان داشته اما در اين شرايط احساس شد که بايد براي تسريع در رسيدگي ها، برخي صلاحيت ها و تشريفات رسيدگي ها تغيير کند. آيت الله آملي لاريجاني با بيان اينکه برخي پس از اين استجازه و پاسخ رهبر معظم انقلاب، شروع کردند به ايراد گرفتن و اتهام زدن و توهين کردن که چرا دستگاه قضايي با وجود اين همه قوانين و مقررات، براي برخورد با مفاسد اقتصادي از مقام معظم رهبري اجازه گرفته است، گفت: کجاي بندهاي اين استجازه دال بر اين است که در اصل برخورد با مفاسد اجازه گرفته ايم؟ اين نسبت ها و سخنان حاشيه اي آن، علاوه بر اينکه سخن خلاف واقعي است، توهين به دستگاه قضايي، مسوولان عالي قضايي و بلکه بالالتزام توهين به مقام معظم رهبري است. گويي ايشان امروز به دستگاه قضايي اجازه داده اند که با مفاسد اقتصادي برخورد کنيد. آيت الله آملي لاريجاني در ادامه از اينکه برخي با انتقاد از دستگاه قضايي تلاش دارند براي خود اسم و رسمي دست و پا کنند و عمارت سلطاني برپا سازند، ابراز تاسف کرد.
    
    
    باهنر: عبور از روحاني بحران زاست
    ايسنا : دبيرکل جامعه اسلامي مهندسين گفت: اينکه عده اي به دنبال سوءاستفاده سياسي از وضعيت فعلي باشد امر غيرقابل قبولي است و طرح پروژه عبور از روحاني ازسوي هر جرياني که مطرح شود، نه تنها بحران زدا نيست که بحران زاست. محمدرضا باهنر در نشست خبري خود با اهالي رسانه با اشاره به تدوين مانيفست نواصولگرايي که از سوي جمعيت پيشرفت و عدالت اعلام شده است، گفت: من هنوز تسلطي بر محتواي اين مانيفست ندارم و مشخص نيست که اين مانيفست چه حرف تازه اي دارد. اينکه مي تواند مانيفستي براي همه اصولگرايان باشد يا نه و همه بر آن تمرکز کنند و توافق داشته باشند، بايد منتظر ماند و ديد. همچنين به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دبيرکل جامعه اسلامي مهندسين گفت: قطعا بايد کشور را با دو مجلس اداره کرد؛ مجلس سنا يا بزرگان و مجلس منطقه اي.
    
    خبر
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4415 به تاريخ 13/6/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 22 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه چاپ و نشر
متن مطالب شماره 172، خرداد 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است