|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/6/13: موفقيت هاي يك شبه، يك دهه زمان مي برند!
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4631
يك شنبه 26 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4415 13/6/97 > صفحه 28 (مديران) > متن
 
 


موفقيت هاي يك شبه، يك دهه زمان مي برند!
مجموعه كتاب هايي كه هر مديري بايد بخواند

نويسنده: دكتر محيا كربلايي *
برگرفته از: mk@IEB.today


    در زمان بروز بحران هاي اقتصادي يا سياسي، يکي از اولين اقشاري که احساس خطر مي کنند، صاحبان کسب و کارها هستند. به قول بسياري از سرمايه گذاران، «پول موجود ترسويي است» و وقتي شرايط يک کشور بي ثبات باشد، سرمايه گذاران معمولا از خطر کردن پرهيز مي کنند.معمولا اگر فردي قصد شروع کاري را داشته باشد يا به دنبال گسترش آن باشد، با بروز بحران، به احتمال زياد در تصميم گيري هايش تجديدنظر خواهد کرد. بسياري از کسب و کارها در چنين بازه هاي زماني از بين مي روند.اما شرکت آمازون تاکنون ثابت کرده است که از تمامي اين اصول مستثني است. از زماني که جف بزوس (Jeff Bezos)، اين شرکت را تاسيس کرد، با چالش هاي بسياري از درون و بيرون شرکت مواجه شده است. چالش هايي که بسياري از ما شناخت عميقي از آنها نداريم.
    آمازون چند سال قبل از «حباب دات کام» تاسيس شد. در اواخر دهه ۹۰ ميلادي به سرعت ارزش سهام آن بالا رفت. روي شرکت هاي مختلفي که در حوزه اينترنت فعاليت مي کردند سرمايه گذاري کرد. اما با شکسته شدن حباب دات کام در بورس آمريکا، بسياري از شرکت هاي اينترنتي به کلي ورشکسته شدند.هرچند آمازون توانست از اين بحران جان سالم به در ببرد، اما ارزش سهام آن به طور چشمگيري افت کرد و بسياري از شرکت هايي که خريداري کرده بود از بين رفتند.اما اين تنها بحران اقتصادي اي نبود که موسس آمازون با آن روبه رو شد. کمتر از يک دهه بعد، با بروز بحران گسترده اقتصادي سال هاي ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ بسياري از شرکت ها و بانک ها در سراسر جهان تحت تاثير قرار گرفتند. بسياري از شرکت ها ورشکسته و افراد زيادي بيکار شدند.
    آمازون که در زمان حمله ۱۱ سپتامبر شرکتي نسبتا نوپا بود، از آسيب هاي سياسي ناشي از اين بحران نيز بي نصيب نماند. به بحران هاي سياسي و اقتصادي که آمازون تا کنون پشت سر گذاشته است، مي توانيم زلزله ۹/ ۶ ريشتري سال ۲۰۰۱ را هم اضافه کنيم و احتمال بروز زلزله هاي بعدي...
    و در نهايت اگر همه اين بحران ها خيلي جدي به نظر نمي رسند، مي توانيد تصور کنيد، صاحب کسب و کاري باشيد که رئيس جمهور کشورتان مدام قصد دارد شما را بکوبد و از اينکه به صورت عمومي از شما، کسب و کارتان و استراتژي هايتان انتقاد کند هيچ ابايي ندارد و حتي ممکن است شرکت شما را تهديد کند. چنانچه دونالد ترامپ چندي پيش سياست آمازون را در استفاده از شرکت پست آمريکا براي حمل بسته ها و مرسولات به شدت مورد انتقاد قرار داد.
    اما آمازون همچنان به راهش ادامه مي دهد.اينها تنها بخشي از چالش هاي بيروني بودند که آمازون طي سال هاي اخير با آن روبه رو بوده است. حتي يکي از اين چالش ها براي از پا درآوردن يک شرکت يا براي جا زدن موسس يا مدير آن مي تواند کافي باشد.کتاب «همه چيز فروشي: جف بزوس و عصر آمازون» (The everything store: Jeff Bezos and the Age of Amazon)، نوشته برد استون (Brad Stone)، روزنامه نگار آمريکايي است که قصه آمازون را تعريف مي کند.
    اما اين کتاب به غير از اينکه داستان آمازون را براي خواننده با بسياري از جزئيات بيان مي کند، يک ويژگي خاص نيز دارد. در بسياري از کتاب هايي که داستان شرکت ها يا افراد موفق را نقل مي کنند، راوي از جزئيات اشتباهات مديران به سادگي عبور مي کند. به عبارتي کمتر پيش مي آيد که به طور واضح به اشتباهات ستاره داستان اشاره شود يا اينکه بهاي جبران آن اشتباه چه بوده است شايد به صورت دقيقي ذکر نشود.اما برد استون که براي نگارش کتابش با بسياري از همکاران فعلي و سابق و حتي رقباي جف بزوس گفت وگو کرده است، به بسياري از اين موارد اشاره مي کند.
    به عنوان مثال زماني که آمازون تصميم مي گيرد اسباب بازي را به ليست محصولات قابل فروش خود اضافه کند، با چالشي بزرگ روبه رو مي شود. جف بزوس که تجربه اي در زمينه فروش اسباب بازي نداشته است، براي تعطيلات کريسمس از مديرانش مي خواهد بودجه اي به ارزش ۱۲۰ ميليون دلار را به خريد اسباب بازي اختصاص دهند. اين رقم از سوي بسياري از مديران وي زير سوال مي رود، اما موسس آمازون زير بار نمي رود.اين حجم از اسباب بازي خريداري مي شود و در نهايت بخش قابل توجهي از آن به فروش مي رود. اما بسياري از اسباب بازي ها که طرفداران زيادي نداشته اند يا براي آن فصل از سال يا مناسبت پيش رو مناسب نبوده اند، در انبار آمازون باقي مي مانند. کارمندان آمازون در نهايت مجبور مي شوند، صرفا براي خالي کردن انبار، بخشي از اين اسباب بازي ها را به نازل ترين قيمت ممکن به فروش برسانند. در مجموع اولين تجربه آمازون در فروش اسباب بازي با ۳۹ ميليون دلار ضرر همراه مي شود.
    همزمان با شروع فروش اسباب بازي در آمازون، فروشگاه هاي زنجيره اي تويز آر آس (Toys “R” Us) فروشگاه اينترنتي خود را به راه مي اندازد و به رقابت با آمازون در اين بخش مي پردازد. اين شرکت که تجربه اي طولاني در بازار اسباب بازي داشته است، موفق مي شود تمامي محصولاتش را به فروش برساند و در نهايت به دليل حجم بالاي تقاضا قادر نيست به تمام درخواست ها پاسخ دهد. پس از پايان فروش و شکايت برخي مشتريان، سازمان مربوط به رسيدگي به شکايات مشتري ها، «تويز آر آس» را به پرداخت ۳۰۰ هزار دلار جريمه مي کند، چرا که به مشتريانش بيش از توانش وعده داده است.پس از مقايسه اين دو مثال، نويسنده به نقل از يکي از مديران ارشد شرکت آمازون مي نويسد: «نکته اصلي اينجا بود که ما تجربه زيادي در فروش اينترنتي، مديريت سفارشات و مديريت انبار داشتيم. اما در زمينه بازار اسباب بازي کاملا بي تجربه بوديم. در عوض «تويز آر آس» شناختي عميق از بازار اسباب بازي داشت، اما با فروش اينترنتي آشنا نبود. اما نهايتا ما ۳۹ ميليون ضرر کرديم و آنها تنها ۳۰۰ هزار دلار جريمه شدند.»
    با وجودي که اين کتاب با تاييد جف بزوس نوشته شده است، اما تصور اينکه شامل مثال هاي بسياري از تصميمات غلط وي باشد يا نظر برخي از همکاران او به وضوح در موردش بيان شده باشد، مثالي از سطح پذيرش انتقاد در فرهنگ کسب و کار بين المللي است.در واقع اگر نويسنده اي به اين نتيجه رسيده است که اين مدير اشتباهاتي نيز داشته است، لزومي به حذف آن ديده نشده است. جف بزوس به هر حال يکي از برترين کارآفرينان تاريخ به شمار مي رود و اينکه خوانندگان از اشتباهات او مطلع شوند، نه تنها از اعتبارش نمي کاهد، بلکه بر آن اضافه هم مي کند. متاسفانه اين فرهنگ در کسب وکارهاي ايراني هيچ جايي ندارد. پيش از اين يک مصاحبه از جف بزوس ديده بودم که او با همان خنده هميشگي مي گفت: «تمامي اين موفقيت هايي که شما درباره آنها مي شنويد که يک شبه رخ داده اند، حداقل ۱۰ سال کار سخت پشت آنها بوده است.»
    حرف آقاي بزوس با کنايه به اين مساله همراه بود که بسياري از ناظران بيروني، تنها موفقيت هايي را مي بينند که ممکن است واقعا در مدت زمان کوتاهي رخ دهند. مانند افزايش ناگهاني ارزش سهام يک شرکت که مي تواند موسس آن را به يک ميلياردر بدل کند. اما واقعيت اين است که براي هريک از اين دستاوردها تلاشي بسيار سخت و براي مدتي طولاني صورت گرفته است. در بخشي از کتاب مي خوانيم که قبل از عرضه اوليه سهام آمازون و ثبت آن در بورس نزدک آمريکا، کارمندان با حجم بسيار بالايي از کار در شرکت روبه رو شده بوده اند. بزوس يکي از خبره ترين وکلاي آمريکايي را براي کار کردن روي عرضه اوليه استخدام مي کند. نويسنده از قول او نقل مي کند: «يک روز صبح که به شرکت رفتم و ماشينم را در پارکينگ پارک کردم، آنقدر ذهنم درگير کار بود که فراموش کردم خودرويم را خاموش کنم. به دفترم رفتم و تمام روز مشغول بودم. وقتي خواستم به خانه بروم، هرچه به دنبال سوئيچ گشتم، آن را پيدا نکردم. فکر کردم، خوب حتما گمش کرده ام. با تاکسي به خانه برگشتم. چند ساعت بعد، نگهبانان شب شرکت که در همه جا گشت مي زدند با من تماس گرفتند و پرسيدند واقعا قصد ندارم ماشينم را که هنوز روشن است، خاموش کنم يا از پارکينگ برش دارم؟!»
    شايد کمتر کسي از اين چنين سخت کار کردن ايده ملموسي داشته باشد.
    در ابتدا که آمازون هنوز شرکت کوچکي بوده است و از مدير تا کارمند تقريبا همه کارها را خود افراد انجام مي داده اند به يکي از کارمندان اشاره مي شود که مسووليت اداره انبار را به عهده داشته است. او روز خود را ساعت ۴:۳۰ بامداد شروع مي کرده است و تا نيمه شب سر کار حضور داشته است! يعني حدود ۱۹ ساعت کار در روز. تعجب برانگيز نيست اگر شرکتي که کارمندان آن اين چنين از دل و جان کار مي کنند، موفق شود! در واقع اگر موفق نشود، بايد تعجب کرد.
    اما تمام دوران هاي آمازون اينقدر هيجان انگيز نبوده است. کارمنداني که قبل از شکل گيري حباب دات کام به خاطر دريافت سهام شرکت صرف نظر از ميزان حقوق شان به شدت کار مي کردند، پس از افت ارزش سهام آمازون، انگيزه هاي خود را از دست مي دادند. براي حل اين مشکل لازم بود تا مديران آمازون مشوق هاي ديگري براي کارمندان پيدا کنند.
     بسياري از مديران آمازون پس از ورود به اين شرکت و تنها پس از چند سال آن را ترک مي کردند. با توجه به از سرگيري دوباره رشد قيمت سهام آمازون، برخي از آنها به محض اينکه بر اساس قراردادشان سهام مربوطه را دريافت مي کردند، ديگر علاقه اي به کار اين چنين سخت نداشتند و از شرکت خارج مي شدند.
    همچنين برخي از آنها به دليل کاهش هزينه، تعديل مي شده اند. در مقطعي از زمان که آمازون تصميم به کاهش هزينه به منظور رسيدن به سوددهي مي گيرد، ۱۳۰۰ نيروي خود را يکباره از کار برکنار مي کند. در اين بين بسياري از مديران آمازون نيز از کار برکنار مي شوند. مديراني که از شرکت هايي نظير اپل يا والمارت به آمازون پيوسته بودند، پس از مدتي از اينجا مانده و از آنجا رانده مي شوند. در کتاب «همه چيز فروشي» با بسياري از اين موارد و راه حل هايي که موسس آمازون براي آنها يافته است، برخورد خواهيد کرد. شايد در نظر اول اصلا انتظار آنها را نداشته باشيد. چنان که ذکر شد، با نگاه کردن به شرکت هاي بسيار موفق تصور مي کنيم، صرفا داشتن ايده اي خوب مي تواند براي راه اندازي يک کسب و کار موفق کافي باشد. اما حقيقت چيز ديگري است. ايده خوب براي شکل گيري يک کسب و کار لازم است، اما پافشاري، کار خيلي سخت و تلاش بي وقفه براي يافتن راه حل براي چالش هاي جديد، ملزوماتي هستند که بدون آنها، ايده هر قدر هم خوب باشد به نتيجه نخواهد رسيد. همکاران من در صفحه مديران اين روزنامه از شنبه آينده در ستوني به ترجمه کتاب «همه چيز فروشي» خواهند پرداخت. خواندن اين ستون را به همه شما توصيه مي کنيم.
    
    *تحليلگر اقتصادي و کسب و کار
    
    موفقيت هاي يك شبه، يك دهه زمان مي برند! / مجموعه كتاب هايي كه هر مديري بايد بخواند
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4415 به تاريخ 13/6/97، صفحه 28 (مديران)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 52 بار



آثار ديگري از "دكتر محيا كربلايي "

  متفاوت ترين تجربيات پدر تبليغات دنيا / مجموعه كتاب هايي كه هر مديري بايد بخواند
دكتر محيا كربلايي *، دنياي اقتصاد 9/5/97
مشاهده متن    
  به موانعي كه سر راه خلاقيت وجود دارند غلبه كنيد / مجموعه كتاب هايي كه هر مديري بايد بخواند
دكتر محيا كربلايي *، دنياي اقتصاد 5/4/97
مشاهده متن    
  آينده صنعت پوشاك بربال فناوري / رواج استارت آپ هايي كه مشتري را از لباس خريدن رها مي كنند
دكتر محيا كربلايي، دنياي اقتصاد 29/3/97
مشاهده متن    
  مديريت را به زندگي شخصي خود بياوريد! / گذراندن دوره بيكاري مانند يك شغل تمام وقت
دكتر محيا كربلايي*، دنياي اقتصاد 22/3/97
مشاهده متن    
  بدون چانه زني در مذاكره پيروز شويد / مجموعه كتاب هايي كه هر مديري بايد بخواند
دكتر محيا كربلايي، دنياي اقتصاد 25/2/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر



 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه يافته هاي نوين در علوم زيستي
متن مطالب شماره 1 (پياپي 601)، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.



تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است