|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد97/6/21: فضاي مجازي
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4337
دو شنبه 19 فروردين 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 4182 21/6/97 > صفحه 2 (سياست) > متن
 
      


فضاي مجازيفعال شدن رييس مركز پژوهش ها در شبكه اجتماعي فيلترشده
    جلالي، توييتر، فاصله «نياوران» تا «بهارستان»

    كاظم جلالي كه همزمان با دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي پس از 4 دوره نمايندگي مردم شاهرود و ميامي در «خانه ملت»، اين بار با «ليست اميد» و از پايتخت راهي «بهارستان» شده بود، همچون دوره نهم با حكم علي لاريجاني به عنوان رييس مركز پژوهش هاي مجلس منصوب شد. فاصله ساختمان مركز پژوهش ها در نياوران تا ساختمان مجلس در بهارستان و البته مشغله دوچندان اين نماينده مجلس به عنوان رييس مركز پژوهش ها احتمالا ازجمله دلايل دوري جلالي از رسانه ها و خبرنگاران است. هرچند اين طور كه پيداست جلالي از حدود يكي، دو هفته پيش راه حلي براي جبران اين فاصله پيدا كرده و اين راه حل ساده، چيزي نيست جز فعال شدن در توييتر. جلالي روزگذشته در يك رشته توييت (يا به قول كاربران توييتر «رشتو») به برخي معضلات واگذاري پروژه هاي عمراني نيمه تمام به بخش خصوصي پرداخت. هرچندپيش از اين، در يك رشته توييت ديگر، به تشريح نكاتي درباره بحث ارز مجازي پرداخته بود. جلالي در آن رشته توييت نوشته بود: «موضوع ارز مجازي ازجمله نقاطي است كه مجريان امر درباره آن سكوت كرده اند. ارز مجازي با درنظرگرفتن مخاطرات آن براي مردم و با اتخاذ اقدامات عالمانه مي تواند وارد سياست هاي اقتصادي كشور شود. اقدام در اين مورد را بايد جدي گرفت. اطلاعات بيشتر در اين باره: 1- پس از اعلام قيمت دستوري 4200 توماني براي دلار از سوي دولت، در اوايل سال ۹۷ اعلام شد كه صادركنندگان به عراق و افغانستان از عرضه ارز حاصل از صادرات در سامانه نيما معاف هستند. 2- پس از اين ماجرا، آمارگمرك نشان از حركت موجودي انبارهاي مس و فولاد به سمت كشورهاي عراق و افغانستان دارد كه عمدتا به دليل استفاده از تفاوت ارز 4200 توماني و بازار آزاد است. 3- بازار محصولات فولادي و مس در ارديبهشت ماه 97، شاهد رشد 96 ميليون دلاري صادرات به كشورهاي عراق و افغانستان نسبت به ماه قبل از آن بوده و البته مشخص است كه مقصد واقعي اين محصولات عراق يا افغانستان نبوده و عمدتا براي استفاده از فرصت ايجاد شده مقاصد صادراتي تغيير كرده اند!» جلالي همچنين در رشته توييت روزگذشته اش درباره واگذاري طرح هاي عمراني نيمه تمام، نوشت: «١- اهم موانع واگذاري طرح هاي عمراني نيمه تمام را كه بررسي مي كنيم، مشخص مي شود كه تعارض منافع مالي بدنه دولت كه ازسويي براي اجراي پروژه ها، اقدام به تشكيل انواع شركت تعاوني كرده اند، از سوي ديگر در صورت انتزاع پروژه ها، قادر به بقا در فضاي رقابتي بدون رانت نيست. 2- برخي مديران دولتي كه سهامدار تشكيلات اقماري وابسته به دولت هستند، از عوامل مانع تراشي در مسير واگذاري پروژه هاي عمراني به بخش خصوصي هستند. 3- رويكرد غالب مديران دولتي به اينكه فقط پروژه اي را كه خودمان صلاح بدانيم، براي واگذاري اطلاع رساني مي كنيم و نيز عدم اطلاع برخي كارشناسان دستگاه هاي اجرايي، با دانش واگذاري پروژه ها از جمله پاشنه آشيل هايي است كه موجب عدم تحصيل نتيجه در برخي واگذاري ها مي شود. 4- به عنوان مثال در احداث آزادراه «سلفچگان-اراك-خرم آباد» قطعه «اراك تا خرم آباد» در حال حاضر متولي دارد و مشغول به كار است اما درمورد قطعه سلفچگان تا اراك فعلا برنامه اي وجود ندارد.
    
    
    انتقاد اصولگرايان به دادگاه ويژه روحانيت
    رسايي، يامين پور، رييسي و طلاب مدرسه فيضيه

     ماجراي طلاب مدرسه فيضيه قم، پلاكاردهاي عجيب و غريب شان در تهديد رييس جمهور و «استخر فرح»، روز گذشته بار ديگر به يكي از موضوعات مهم موردبحث در فضاي مجازي تبديل شد و جالب آنكه، اين بار بيش از آنكه اصلاح طلبان و حاميان دولت وارد اين بحث شده و در انتقاد به اين پلاكاردهاي پردردسر، هشتگ بزنند، اين اصولگرايان و مخالفان دولت بودند كه بحث طلاب مدرسه فيضيه قم و پلاكاردهاي شان را به فضاي مجازي كشانده و در توييتر برايش هشتگ زدند. حال آنكه بهانه احياي اين خبر، شكايتي بود كه از جانب كانديداي پيروز انتخابات رياست جمهوري اخير به محكمه قضاوت كانديداي مغلوب همان انتخابات تقديم شده بود و نتيجه اينكه، بار ديگر همچون دوران تبليغات انتخابات رياست جمهوري دوازدهم، هشتگ هاي «روحاني» و «رييسي» در توييت هاي كاربران توييتر فارسي، كنار يكديگر قرار گرفت. نكته جالب اما آنجا بود كه اين بار، درحالي بيشتر فعاليت هاي مجازي از سوي مخالفان حسن روحاني و حاميان ابراهيم رييسي دنبال مي شد كه برخلاف ارديبهشت ماه 96، پيكان انتقاد توييت هاي اين كاربران اصولگرا بيش از آنكه حسن روحاني را نشانه گرفته باشد، ابراهيم رييسي را هدف قرار داده بود. ماجرا از اين قرار بود كه پس از طرح شكايت هايي از طلاب مدرسه فيضيه، موضوع به دادگاه ويژه روحانيت ارجاع شد تا پاي حجت الاسلام ابراهيم رييسي به عنوان رييس اين دادگاه به ماجرا باز شود. در ادامه اما هنگامي كه معلوم شد برخوردي نامناسب از سوي دادگاه ويژه روحانيت با اين طلاب صورت گرفته و گويا آنها را با دستبند و چشم بند به دادگاه برده اند، انتقادها عليه رييسي آن هم از جانب حاميان ديروزش بالا گرفت. آنچنان كه حميد رسايي نماينده پيشين مجلس و ازجمله سياسيون عضو جبهه پايداري در يك رشته توييت به تفصيل به اين موضوع پرداخت و جالب آنكه در نخستين توييت خود نوشت: «جناب آقاي رييسي!
    ۱- استفاده دادگاه ويژه روحانيت از چشم بند، دستبند و نگهداري در سلول انفرادي براي 5 روحاني شركت كننده درتجمع قانوني فيضيه كه دراعتراض به وضعيت آشفته اقتصادي و انفعال دولت برگزار شده بود، آن هم باشكايت دولت حسن روحاني و به بهانه تابلوي استخر فرح در انتظارت واقعا جاي سوال دارد! چرا؟» اين واكنش رسايي البته تنها واكنش اصولگرايان و به خصوص اعضاي جبهه پايداري به اين اتفاق نبود. آنچنان كه وحيد يامين پور مجري تلويزيون و ازجمله چهره هاي رسانه اي جبهه پايداري در توييتي، رييس دادگاه ويژه روحانيت را خطاب قرار داد و نوشت: «جناب آقاي رييسي! بازداشت چند طلبه انقلابي با دستبند و چشم بند و حبس انفرادي آنها صرفا به خاطر برگزاري يك نشست طلبگي در محيطي بسته در مدرسه فيضيه قم اقدامي عجيب، نگران كننده و به خصوص ازطرف نهاد زيرمجموعه شما غيرقابل پذيرش است. شما بايد در اين خصوص به مردم وحوزه علميه توضيح دهيد.» يامين پور همچنين در توييت دوم خود تاكيد كرد: «اين چند طلبه با شكايت دولت به اتهام حمل پلاكاردي با محتواي تهديد به قتل رييس جمهور(!) در همايش مدرسه فيضيه بازداشت شده بودند.» و احتمالا براي آنكه موضوع را بار ديگر زنده كند، هشتگ زد «استخرِ فرح» .
    فضاي مجازي
    


 روزنامه اعتماد، شماره 4182 به تاريخ 21/6/97، صفحه 2 (سياست)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 34 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه پژوهش هاي مديريت منابع سازماني
متن مطالب شماره 4 (پياپي 32)، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است