|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم97/6/20: هيس! پژوهشگران درباره «11 سپتامبر» حرف نمي زنند
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5244
سه شنبه 15 آبان 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 5199 20/6/97 > صفحه 8 (دور دنيا) > متن
 
 


هيس! پژوهشگران درباره «11 سپتامبر» حرف نمي زنند
سانسور پشت پرده حمله به ساختمان تجارت جهاني با برچسب «يهود ستيزي»

نويسنده: مهدي خانعلي زاده *

«تو يک يهودستيز هستي!» اين اولين پاسخي است که رسانه هاي عمومي و جريان اصلي سياست در اروپا به هرگونه بحث و تحقيق درباره مساله تشکيل کشوري به نام اسرائيل مي دهند؛ پاسخي که آنقدر سنگين است و مجازات حقوقي و اجتماعي هولناکي دارد که اساسا پژوهشگران و مورخان را از هرگونه تلاش براي بررسي وقايع جنگ جهاني دوم که مرتبط به اسناد مربوط به ادعاي هولوکاست باشد، باز مي دارد.
    اين منع قانوني رسمي براي جلوگيري از انجام تحقيق و پژوهش، سقوط قاره اروپا به دوران پيش از روشنگري است؛ جايي که کليسا حد و مرز استفاده از عقل را براي مردم و دانشمندان مشخص مي کرد و حالا و پس از حدود 500 سال، قاره سبز مجددا به جايي رسيده که خردِ انساني را براي دست يافتن به حقايق، ناکافي و حتي گمراه کننده مي داند.
    اين بيماري اروپايي، بعد از يازدهم سپتامبر سال 2001 ميلادي، رنگ و بوي آمريکايي هم به خود گرفت. جو رسانه اي شديدي که پس از وقوع حملات تروريستي به برج هاي تجارت جهاني در نيويورک شکل گرفت و سوار بر موج احساسات وحشت زده و ميهن پرستانه آمريکايي ها شد، به قدري قوي و البته برنامه ريزي شده بود که راه را براي هرگونه تشکيک و تامل بيشتر درباره علت و عاملان وقوع اين ماجرا مي بست.
    در همين فضا بود که اسلام و مسلمانان به عنوان بانيان تروريسم معرفي و تبليغ شدند و دولت جورج دبليو بوش هم به پشتوانه همين جو، اقدام به لشکرکشي نظامي به غرب آسيا کرد؛ ابتدا افغانستان سپس عراق؛ دو کشور مسلمان که هيچ ارتباطي به تابعيت عاملان هواپيماربايي در آمريکا و وقوع ماجراي يازدهم سپتامبر نداشتند؛ چرا که همه هواپيماربايان، عربستاني بودند.
    با گذشت چند سال از وقوع حادثه يازدهم سپتامبر و فروکش کردن فضاي احساسي و هيجاني آن روزها که البته با سرخوردگي شديد مردم آمريکا از تلفات جنگ عراق همراه بود، شرايط براي انجام برخي پژوهش ها و تحقيقات درباره ماهيت عمليات تروريستي 11 سپتامبر فراهم شد و چند نويسنده و پژوهشگر سراغ نگارش کتاب ها و توليد مستندهايي رفتند که همه آنها با دلايل گسترده و شواهد متقن نشان مي دادند قطعات پازل حادثه يازدهم سپتامبر، چندان هم جور نيست و براي رسيدن به حقيقت، نياز به جست وجو در جاهاي ديگري غير از گروه القاعده نيز هست.
    اما مساله به همين راحتي نبود و بيماري اروپايي بسرعت در آمريکا هم سرايت کرد و هرگونه تحقيق و پژوهش درباره اين مساله با اتهامات و برچسب هايي نظير «يهودستيزي» و «نژادپرستي» پاسخ داده مي شد. هر محققي که با شواهد و دلايل قوي نشان مي داد که ردپاي سرويس اطلاعاتي رژيم صهيونيستي در ماجراي 11 سپتامبر ديده مي شود، با هجمه سنگين رسانه اي روبه رو شد و هر هنرمندي که اقدام به جمع آوري مدرک براي توليد مستند درباره نقش مستقيم مقامات اسرائيلي در اين ماجرا داشت، از سوي رسانه هاي جريان اصلي آمريکا بايکوت شد.
    «مايکل سپيرنگمان»، رئيس سابق بخش رواديد سفارت آمريکا در عربستان يکي از اين افراد است.
    او کتابي را تحت عنوان «ويزا براي القاعده» منتشر کرد؛ کتابي که خاطرات او را از الزام سفير آمريکا به صدور غيرقانوني ويزا براي اتباع عربستاني که در ارتباط مستقيم با القاعده بودند، روايت مي کند.
    در بخشي از اين کتاب آمده است: «بايد به قانون مهاجرت و شهروندي و اسناد مربوطه وزارت امورخارجه توجه شود. در اين اسناد آمده است اگر شخصي که تقاضاي ويزا مي کند، نتواند به طور قانع کننده ثابت کند که آمريکا رفته و برخواهد گشت و اين که او ارتباط محکمي با کشور خود يا کشوري دارد که در آنجا تقاضاي رواديد کرده است، بايد از صدور ويزا براي او خودداري شود. اکثر متقاضيان نتوانستند توضيح بدهند اين افراد با چه اهدافي به آمريکا مي روند و مقصد اصلي آنها کجاست.
    به اين ترتيب من از صدور ويزا براي آنها خودداري کردم. پس از آن، جي فِرِرِس ، کنسول آمريکا مرا تهديد کرد اگر از صدور ويزا براي آنها خودداري کنم، مرا اخراج خواهد کرد.»
    پس از انتشار اين کتاب بود که آقاي سپيرنگمان به عنوان يک نيروي قانون شکن که ريشه هاي نژادپرستي و يهودستيزي دارد، از سوي رسانه هاي خبري مورد هجمه قرار گرفت و در نهايت هم علاوه بر اخراج از سوي رسانه ها بايکوت شد.
    کريستوفر بالين ديگر چهره شاخصي است که به دليل نگارش کتابي درباره ريشه يابي حادثه 11 سپتامبر به صورت رسمي از سوي شبکه خبري CNN آمريکا به يهودستيزي متهم شد. کتاب او که با نام «پاسخ به ابهامات 11 سپتامبر» منتشر شد، اسنادي از ارتباط مستقيم مقامات ارشد دولت اسرائيل با ماجراي عمليات تروريستي عليه ساختمان هاي تجارت جهاني را روايت مي کرد که نشان مي داد صهيونيست ها در جريان برنامه ريزي اين عمليات قرار داشته اند يا حداقل مي توانستند جلوي اين مساله را بگيرند ولي اين کار را نکرده اند.
    پس از انتشار اين کتاب، هجمه بسيار سنگيني عليه بالين صورت گرفت و عمليات رسانه اي عليه او تا جايي پيش رفت که حتي دعوت به تجمع در برابر محل زندگي او هم در دستور کار نهادهاي مرتبط با لابي صهيونيسم در ايالات متحده آمريکا قرار گرفت.
    البته ماجراي سپيرنگمان و بالين، تنها مشتي از خروار است. نگاهي به کتاب ها و مستندهايي که درباره حادثه 11 سپتامبر توليد شده نشان مي دهد يک سانسور شديد و البته ناگفته در جامعه آمريکا جريان دارد که مانع بيان حقيقت از سوي انديشمندان و پژوهشگران مي شود. بهترين ابزار در اين ماجرا هم برچسب «يهودستيزي» است که شرايط را براي مظلوم نمايي صهيونيست ها و در نهايت اعمال فشار به پژوهشگران فراهم مي کند.
    يازدهم سپتامبر را بايد هولوکاستِ آمريکا ناميد؛ نه از جهت شباهت به رويدادِ خيالي مورد ادعاي اسرائيل در جريان جنگ جهاني دوم، بلکه از جهت تبعاتي که براي مردم اروپا و آمريکا داشته است. همان طور که هرگونه سخن گفتن از ابهامات در زمينه وقوع نسل کشي يهوديان در کوره هاي آدم سوزي در اروپا با شديدترين مجازات اجتماعي و حقوقي در اين قاره روبه رو مي شود، بيان شبهات و ابهامات درباره ماجراي 11 سپتامبر هم با چنين سرنوشتي روبه رو مي شود؛ يعني اخراج و تهديد و اتهام.
    انگار آمريکا هم مانند اروپا قصد دارد به دوران تکفير کليسا بازگردد؛ البته اين بار از سوي رژيم کودک کش اسرائيل.
    
    * پژوهشگر بين المللهيس! پژوهشگران درباره «11 سپتامبر» حرف نمي زنند / سانسور پشت پرده حمله به ساختمان تجارت جهاني با برچسب «يهود ستيزي»
    


 روزنامه جام جم، شماره 5199 به تاريخ 20/6/97، صفحه 8 (دور دنيا)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 13 بارآثار ديگري از "مهدي خانعلي زاده "

  چه كسي متن ضدايراني «پمپئو» را نوشت؟ / مروري بر نقش اف دي.دي در مواضع وزير خارجه آمريكا
مهدي خانعلي زاده، جام جم 3/5/97
مشاهده متن    
  دولتِ «مكرون» آبستنِ «ترامپ فرانسه»
مهدي خانعلي زاده *، جام جم 22/2/97
مشاهده متن    
  جزئياتي تكان دهنده از آزار جنسي زنان مهاجر در آلمان
مهدي خانعلي زاده، جام جم 9/2/97
مشاهده متن    
  از دلار بن سلمان تا مشت پوتين
مهدي خانعلي زاده *، جام جم 23/1/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه مهندسي پزشكي و تجهيزات آزمايشگاهي
متن مطالب شماره 213، دي 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است