|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان97/6/21: رئيس مجلس: مشكلات اقتصادي و سياسي با رواج فرهنگ قرآني برطرف مي شود
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22103
پنج شنبه 27 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 22000 21/6/97 > صفحه 3 (اخبار كشور) > متن
 
      


رئيس مجلس: مشكلات اقتصادي و سياسي با رواج فرهنگ قرآني برطرف مي شود
    رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: امروز اگر اقتصاد و سياست کشور بخواهد درست شود بايد فرهنگ ديني مردم درست شود.
    به گزارش تسنيم از استهبان، علي لاريجاني در هفدهمين جشنواره ملي جبرئيل امين که به مناسبت تجليل از 260 حافظ کل قرآن کريم موسسه قرآني فرهنگي بيت الاحزان حضرت زهرا (س) برگزار شد، اظهار داشت: اين يک حرکت فرهنگي ناب است و کارهاي بزرگ از جوانه هاي کوچک شکل مي گيرد.
    وي با بيان اينکه کارهايي که بخشنامه اي است زود جواب نمي گيرد، گفت: مملکتي که حاملان قرآن در آن زياد باشد به هم ظلم نکرده و به هم بداخلاقي و ستم نمي کنند، نگاهشان متعالي مي شود.
    لاريجاني تصريح کرد: جامعه اي که اهل قرآن باشد همسايگان خود را در مي يابند و با وابستگان خود ديدار کرده و با ادب و تواضع هستند در مقابل گستاخان سرتعظيم فرود نمي برد.
    وي خاطرنشان کرد: اگر فرهنگ که زيربناي همه امور است تغيير کند بسياري از مشکلات کشور نيز تغيير مي کند.
    رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: جرياناتي در دنيا به ويژه توسط آمريکا ايجاد شده که فکر مي کنند مي توانند مردم ايران را با اعمال تحريم و افزايش فشارها از انقلاب جدا کنند که تصور آنها اشتباه است.
    لاريجاني، در نشست شوراي اداري شهرستان ني ريز افزود: مردم حاکميت را انتخاب کردند هرچند که ممکن است گلايه هايي داشته باشند.
    وي با بيان اينکه زماني که توافق هسته اي (برجام) را پذيرفتيم براي کاهش فشار بر روي مردم بود، گفت: اکنون دشمنان ملت با هدف مايوس کردن مردم به دنبال افزايش فشارها عليه ملت ايران هستند.
    رئيس مجلس اظهار داشت: هدف دشمن اين است که با اقدامات خود استقلال و امنيت کشور را از بين ببرد و به عنوان نمونه، در شمال غرب و جنوب شرق ايران تمامي گروهک ها را مسلح کردند اما به دليل حضور سپاه نمي توانند اقدامي داشته باشند.
    
    

    وي ادامه داد: دشمنان براي برهم زدن امنيت ايران گروهک ها را تجهيز مي کنند اما اين ملت يک ملت مقتدر است، ملت ايران در زمان جنگ نيز فشار زيادي را تحمل کرد اما متحد بود اکنون نيز اينگونه است.
    رئيس قوه مقننه با اشاره به اينکه به يکديگر اطمينان داشته باشيم، فضاي ظن و گمان کشور را تضعيف مي کند، گفت: در شرايط فعلي به دليل مشکلات موجود فشار بر اقشار مختلف وجود دارد و آباداني يک کشور، رونق و رفع بيکاري آن به اجراي تعدادي پروژه وابسته نيست، آباداني زماني ايجاد مي شود که اقتصاد در دست مردم و دولت تسهيل کننده باشد. وي اظهار داشت: زماني که 90 درصد بودجه در زمينه بودجه جاري هزينه مي شود بودجه عمراني کاهش پيدا مي کند، ادارات مفصلي داريم که اين موضوع مثبت نيست، کشور بايد با يک چهارم نيروي انساني موجود اداره شود، رقم بزرگي از هزينه هاي کشور در بخش اجرايي هزينه مي شود، اقتصاد زماني زاينده و سازنده است که در دست مردم باشد و دولت در محل هايي که بخش خصوصي نمي تواند حضور پيدا کند کمک کننده باشد و بايد مقررات اضافه را از پيش پاي سرمايه گذاران برداريم.
    رئيس قوه مقننه با بيان اينکه حدود 600 هزار ميليارد تومان پروژه عمراني نيمه تمام در کشور داريم که دولت به تنهايي توان اتمام آنها را ندارد و اين پروژه ها بايد به بخش خصوصي سپرده شوند، تصريح کرد: نقدينگي اگر به سمت آباداني کشور سوق داده شود مشکلات موجود به وجود نمي آيند.
    
    
لاريجاني در مراسم تجليل از خيرين حسيني(ع): ايران در مقابل ترامپ يزيدي ايستادگي مي کند
    رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: شرايط ما در ايران متفاوت شده و زورگويي هاي غربي ها براي ايجاد شکست در انقلاب است، اما آنها اشتباه مي کنند و ملت ايران در مقابل ترامپ يزيدي ايستادگي مي کند.
    علي لاريجاني در همايش تقدير از خادمين و خيرين حسيني با بيان اينکه آفرين بر شما که براي احياي شعائر حسيني همت کرده ايد، گفت: قيام و سيره امام حسين(ع) مورد عجيبي است؛ اگر به اعمال روزهاي خاص بنگريد زيارت امام حسين(ع) در همه آنها آمده است. رئيس قوه مقننه با اشاره به اينکه در ايام خاص که خداوند توجه ويژه به بندگان دارد، از آنها مي خواهد که به امام حسين(ع) تمسک کنند، ادامه داد: ائمه اطهار(ع) واسطه فيض هستند و مانند زنجيره هايي به هم پيوسته واسطه فيض محسوب مي شوند اما در مورد تمسک به امام حسين(ع) در روزهاي خاص يک سرّ وجود دارد.
    به گزارش ايسنا، وي خاطرنشان کرد: جامعه اي که به سرنوشت يکديگر حساس باشند، داراي استقامت هستند و جوامعي که تعلقات عاطفي در آنها کم شده باشد، حتي براي تشکيل نيروي نظامي نيز مجبور به گرفتن مزدور هستند همانند اتفاقي که در آمريکا رخ مي دهد اما جامعه اي که هم سرنوشتي و طريقي مانند انقلاب اسلامي داشته باشد و ولايت فقيه رکن آن باشد، در مقابل طوفان ها ايستادگي مي کند، شماها مي دانيد که از ابتداي انقلاب چه فراز و فرودهايي در اين مسير قرار داده اند اما چون جامعه اهل ولايت بود و هم پيماني در درون و راه آنها وجود داشت عامل پيروزي آنها شد، در جنگ همه افراد درگير جنگ بودند و اين موضوع نشان دهنده اين بود که با همه هستي، انقلاب و مسير استقلال آن را قبول دارند. لاريجاني افزود: اين انقلاب ثمره حرکت امام حسين(ع) است و اين حرکت باعث حيات داشتن جامعه ما است و بايد قدر محرم را دانست.
    رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: شرايط ما در ايران متفاوت شده و زورگويي هاي غربي ها براي ايجاد شکست در انقلاب است، اما آنها اشتباه مي کنند و ملت ايران در مقابل ترامپ يزيدي ايستادگي مي کند. وي گفت: در اين شرايط بايد تدبير کنيم که به معيشت مردم توجه خاص شود و جلوي عربده کشي آمريکا بايستيم، مسئله آنها انرژي هسته اي نيست بلکه به زانو درآوردن ماست اما تفکر شيعه، تفکر استقامت و ايستادگي است.
    لاريجاني با اشاره به اينکه در اين دوره بايد همگان تلاش بيشتري داشته باشند و همه افرادي که اختلاف نظر دارند بايد بدانند که امروز، روز اختلاف نظر نيست و بايد بر روي اصل ولايت، تفکر امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري ايستادگي کنند، ادامه داد: براي آباداني و استقامت ايران روي اصول تمرکز کنيم، اينجا بحث ايران، انقلاب اسلامي و ميراث حسيني مطرح است، آنها با حرکت ريشه اي تشيع مشکل دارند و نظر آنها اين است که ايران در دست آنها باشد، فشار را بر روي مردم مي آورند و قصد دارند راه حسيني را از آنها بگيرند. رئيس مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد: تلاش ما در مجلس و دولت اين است که دوره فعلي با صلابت طي شود و تلاش مي کنيم فشارها را بر اقتصاد کشور کاهش دهيم. در پايان اين مراسم از خيرين حسيني توسط رئيس مجلس شوراي اسلامي تجليل به عمل آمد.
    رئيس مجلس: مشکلات اقتصادي و سياسي با رواج فرهنگ قرآني برطرف مي شود
    


 روزنامه كيهان، شماره 22000 به تاريخ 21/6/97، صفحه 3 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 14 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه معرفت اديان
متن مطالب شماره 3 (پياپي 35)، تابستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است