|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان97/6/21: اخبار ادبي و هنري
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22152
سه شنبه 28 اسفند 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 22000 21/6/97 > صفحه 3 (اخبار كشور) > متن
 
      


اخبار ادبي و هنريانتشار جزوات افکار و انديشه هاي رهبر معظم انقلاب در عراق
    جزوات افکار و انديشه مقام معظم رهبري (مدظله العالي) به همت رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در بغداد منتشر شد.
    همزمان با فرارسيدن ماه محرم و بنابر ضرورت آشنايي عموم مردم به ويژه نسل جوان با افکار و انديشه هاي مقام معظم رهبري (مدظله العالي)، جزوات مختلفي از بيانات معظم له به همت رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در بغداد چاپ و منتشر شد.
    اين جزوات در قالب هشت عنوان مجزا براي بهره برداري دانشجويان، طلاب حوزه و ساير اقشار مختلف تاليف و چاپ شده است.
    
    
    گوهر خيرانديش هم به خاطر حمايت از روحاني از مردم عذرخواهي کرد
    بازيگر سينما و تلويزيون به خاطر دعوت مردم به راي دادن به حسن روحاني در انتخابات رياست جمهوري از مردم عذرخواهي کرد.
    گوهر خيرانديش در بخشي از گفت وگو با يک برنامه اينترنتي گفت: من قبلا هم از همه مردم عذر خواستم، قبلا هم با مردم صحبت کردم که من طبق همان چيزهايي که اعتقاد داشتم، فکر مي کردم که هر آدمي بايد براي سرنوشت کشورش تصميم بگيرد و راي بدهد. من فکر مي کردم جناب آقاي روحاني به وعده هايي که داده اند، وعده هاي قشنگ و زيبا، ]عمل مي کنند[ و بنده هم به آن وعده ها راي دادم. وي تصريح کرد: چه مي دانستم که نه تنها به وعده هايشان عمل نمي کنند، بلکه در کشورمان مي توانيم کساني را داشته باشيم که مال مردم را بدزدند و از کشور خارج بشوند.
    
    
    فيلمسازي که با بودجه دولتي کار مي کند اما زير بار اصلاح فيلمش نمي رود!
    رئيس سازمان سينمايي از فيلمسازي که با بودجه عمومي و دولتي فيلمي را ساخته اما تن به اصلاحات وارده به اين فيلم نمي دهد انتقاد کرد.
     محمدمهدي حيدريان در گفت وگو با ايران گفت: اينکه فيلمي بسازي و هيچ گونه زير بار اصلاحات نروي هم عجيب است. کيانوش عياري از شخصيت هاي با ذوق و کاردان در حوزه کارگرداني است اما اصلاحيه اي که به فيلم ايشان وارد شده طبق تشخيص شورا سبب آزار روحيه مردم مي شود. کشتن يک نفر آن هم با ضربه سنگ و اصرار بر نشان دادن آن با پخش صداي شکستن جمجمه در همه جاي دنيا مشمول قواعد مي شود. اين تفکر که اصلاح نمي کنم و پخش نمي کنم بخشي اش به همان نظام تهيه کنندگي برمي گردد و اينکه سرمايه اين فيلم از کجا آمده است؟! اگر سرمايه مال خودمان باشد تعامل مان بيشتر مي شود. حتي با همين شرايط اين فيلم اجازه اکران در گروه هنر و تجربه را هم دارد. گاهي تلقي عجيب و غريبي از واژه اصلاحيه مي شود. اصلاً از اين خبرها نيست. بسياري از اين فيلم ها موارد اينچنيني دارند. در بررسي فيلم ها، هم نگاه فرهنگي ملاک است و هم تبديل موضوع به تصوير مطرح است. ممکن است در تبديل يک مفهوم به تصوير به گونه اي عمل کرده باشيم که با توجه به شرايط جامعه دچار کج فهمي شود. اتفاقاتي در جامعه و شهر مي افتد که ممکن است نمايش فيلم به آن التهابات دامن بزند، نه اينکه نمايش فيلم جامعه را به هم بريزد اما در همان شرايط سوء برداشت ها از فيلم بيشتر از شرايط عادي مي شود. به همين خاطر براي پيشگيري از سوء تعبير و تفاهم، امکان نمايش آن اثر در شرايط خاص وجود ندارد و با گذر زمان نمايش آن بلامانع مي شود. در سال هاي اخير مشابه آن را داشته ايم. يک فيلم چندين سال در توقيف بوده و بعد بدون هيچ سوء تفاهم و ايجاد حاشيه اکران شده است. ما بايد تلاش کنيم اين مفاهمه با کارگردان را در زمان توليد و قبل از آن داشته باشيم.
    
    
    مجروح شدن خبرنگار شبکه العالم در نوار غزه
    خبرنگار و تصويربردار شبكه العالم بر اثر درگيري هاي نظاميان رژيم صهيونيستي با مردم غزه و تصادف خودروي گروه اعزامي زخمي شدند.
    اسراء البحيصي خبرنگار العالم حين تيراندازي گسترده نظاميان صهيونيستي به طرف مردم غزه از ناحيه دست مجروح شد.
    اسراء البحيصي خبرنگار شبكه العالم و تصويربردار شبكه به نام عطيه حجازي روز گذشته براي ثبت درگيري هاي نظاميان رژيم صهيونيستي با مردم غزه در منطقه حضور يافته بود كه براثر حادثه اي كه براي خودروي آنان افتاد زخمي شدند. اسراء البحيصي،درباره جزئيات اين حادثه گفت: نظاميان رژيم صهيونيستي به طرف فلسطينياني كه منتظر رسيدن كشتي شكستن محاصره غزه بودند،تيراندازي كردند و هجوم مردم از يك سو و تيراندازي صهيونيست ها از سوي ديگر باعث شد حادثه اي براي خودروي ما پيش آيد.
    قايق هاي جنگي صهيونيستي همچنان به طرف كاروان دريايي شكستن محاصره غزه، گلوله و گاز اشك آور شليك مي كنند و مانع ورود آنان به ساحل غزه مي شوند. هفتمين كاروان دريايي شكستن محاصره غزه شامل 55 قايق است.
    
    
    نمايش هايي به پنج زبان در راهپيمايي عظيم اربعين اجرا مي شود
    سومين همايش بين المللي تئاتر مردمي پياده روي اربعين «روايت راهيان» 28 مهر تا هشتم آبان سال جاري همزمان با پياده روي عظيم اربعين حسيني برگزار مي شود.
    برنامه هاي سومين همايش بين المللي تئاتر مردمي پياده روي اربعين «روايت راهيان» با حضور کوروش زارعي مدير مرکز هنرهاي نمايشي حوزه هنري و محراب محمدزاده دبير هنري اين دوره از همايش تشريح شد.
    وي با اشاره به تصميمات ويژه براي برگزاري اين دوره از همايش افزود: در نظر داريم تا با اجراي نمايش هاي سومين همايش بين المللي تئاتر اربعين به پنج زبان گوناگون ميزبان زوار پياده روي ايام اربعين باشيم. زبان هاي فارسي، عربي، اردو، ترکي و انگليسي در دستور کار برگزاري اين دوره از همايش تئاتر مردمي اربعين قرار دارد. سال گذشته ما تنها به دو زبان فارسي و عربي نمايش اجرا کرديم. اما امسال با توجه به طيف وسيع زوار از کشورهاي مختلف با زبان ها و گويش هاي گوناگون تصميم گرفتيم تا در فراخوان اين رويداد زبان هايي علاوه بر عربي و فارسي را نيز وارد کنيم.
    زارعي درباره موضوعات مورد نظر مرکز در برپايي اين همايش گفت: روايت ها و داستان هاي تاريخي و معاصر در رابطه با پياده روي اربعين، وقايع تاريخي مربوط به محرم الحرام ۶۱ هجري، شخصيت امام حسين(ع) و ياران باوفايش، قيام عاشورا و مدافعان حرم و فرهنگ عاشورا و انقلاب اسلامي موضوعات مورد نظر ما براي آثار انتخاب شده در اين دوره است. همچنين قالب هاي اجرايي بايد موکبي يا همان مسجدي، خياباني، تعزيه، نقالي، پرده خواني و مقتل خواني باشد.
    وي افزود: سال گذشته 120 هنرمند را در قالب 12 گروه نمايشي به عراق و مسير پياده روي اعزام کرديم. امسال نيز مي خواهيم با گسترش اجراهاي خود اين تعداد را به 150 نفر افزايش دهيم. در اعزام اين هنرمندان به عراق کميته فرهنگي اربعين نيز قول همکاري به ما داده است. زارعي با تاکيد بر مردمي بودن اين همايش گفت: اسکان هنرمندان اعزامي به عراق براي سومين همايش بين المللي تئاتر مردمي پياده روي اربعين کاملا مردمي و نذر فرهنگي است.
    محراب محمدزاده، دبير هنري سومين همايش بين المللي تئاتر مردمي پياده روي اربعين نيز گفت: نمايش هايي که براي اجرا به عراق اعزام مي شوند در نجف، مسير پياده روي و کربلا اجرا خواهند داشت. زبان آثار حاضر در اين بخش فارسي، عربي، ترکي، انگليسي و اردو است.
    وي درباره مهلت ارسال آثار و اعلام نتايج گفت: دبيرخانه سومين همايش بين المللي تئاتر مردمي پياده روي اربعين تا پنج مهر سال جاري آماده دريافت فيلم آثار داوطلبان شرکت در اين رويداد است. همچنين نتايج پذيرفته شدگان تا 10 مهر اعلام خواهد شد.
    
    
    ديدار حاتمي کيا با فرمانده حشدالشعبي عراق
    کارگردان فيلم سينمايي «به وقت شام» با فرمانده حشدالشعبي در عراق ديدار کرد.
    به گزارش فارس، ابراهيم حاتمي کيا کارگردان فيلم سينمايي «به وقت شام» چندي پيش با حضور در کشور سوريه و عراق، همراه با گروه هاي مختلف مردم و رزمندگان مقاومت سوريه و عراق به تماشاي اين فيلم نشست.
    او همچنين با «ابومهدي مهندس» فرمانده حشدالشعبي عراق ديدار و به تماشاي فيلم سينمايي «به وقت شام» نشست.
    فرمانده حشدالشعبي عراق پس از تماشاي تازه ترين ساخته حاتمي کيا، گفت: فيلم سينمايي «به وقت شام» توانست تصوير درست و مستندي از وحشي گري ها و فتنه افکني هاي داعش ارائه کند.
    وي افزود: اميدوارم که ساخت فيلم هاي ضد داعش و با محوريت مقاومت در منطقه، ادامه داشته باشد. در پايان اين ديدار فرمانده حشدالشعبي عراق، شهداي مقاومت عراق را به ابراهيم حاتمي کيا معرفي کرد.
    اخبار ادبي و هنري
    


 روزنامه كيهان، شماره 22000 به تاريخ 21/6/97، صفحه 3 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 26 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله مكانيك سيالات كاربردي
شماره 2 (پياپي 1202)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است