|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/6/21: سايه روشن
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4528
دو شنبه 1 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4422 21/6/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


سايه روشندريادداشت تلگرامي مطرح شد: واکنش مشاور رئيس جمهوري به مقاله کيهان
    دنياي اقتصاد : به دنبال مقاله حسين شريعتمداري در روزنامه کيهان که در آن خواستار عدم حضور رئيس جمهور در شوراي امنيت سازمان ملل به دليل رياست ترامپ در آن جلسه شده بود، حسام الدين آشنا، مشاور رئيس جمهوري در يادداشتي تلگرامي نوشت: کيهان قديمي ترين و ارشدترين سخنگوي جريان کوچک ولي قدرتمند «نه به ديپلماسي» در ايران معاصر است.
    به گزارش «ايسنا» در بخش ديگري از اين يادداشت آمده است: من نمي گويم رئيس جمهوري ايران در مجمع عمومي شرکت بکند يا نه. من نمي گويم در جلسه شوراي امنيت شرکت کنند يا نه. بلکه مي گويم استدلال براي عدم حضور در مجمع از ترس امکان حضور در جلسه شوراي امنيت غلط است. آشنا همچنين افزود: «يادم نمي آيد در جريان حماسه کلمبياي رئيس جمهور قبلي ، کيهانيان در باره اهانت به ايشان يا ايران ابراز نگراني کرده باشند يا هيچگاه از دستاوردهاي سفرهاي هميشه موفق ايشان سوال کرده باشند. به گزارش جماران، شريعتمداري در مقاله خود نوشته بود: خودداري آقاي روحاني از شرکت در مجمع عمومي سازمان ملل مي تواند پاسخ دندان شکني به اهانت هاي بي وقفه ترامپ به ايران اسلامي و مردم شريف آن باشد. ضمن آنکه مگر حضور همه ساله آقاي روحاني در نشست هاي مجمع عمومي سازمان ملل چه دستاوردي داشته است که با عدم حضور ايشان از دست برود؟!
    
    
    روايت جان کري از کارشکني هاي فرانسه در مذاکرات هسته اي
    فارس نوشت : جان کري، وزير خارجه سابق آمريکا در فصل هجدهم کتاب خاطراتش در مورد مذاکرات هسته اي ماجراي يک تماس تلفني از لوران فابيوس، وزير خارجه سابق فرانسه را در روز اجراي برجام شرح داده است. او مي نويسد: «وقتي که به وين برگشتيم؛ درحالي که آماده نهايي کردن اسناد برجام مي شديم، فدريکا موگريني پيامي دريافت کرد مبني بر اينکه براي لوران فابيوس سوال هاي جديدي ايجاد شده که مي خواهد قبل از آنکه موگريني سند را به نيابت از اتحاديه اروپا امضا کند، پاسخ داده شوند.»اين موضوع حتي براي جان کري که شاهد تغيير موضع هاي فرانسه در دقايق پاياني بوده هم عجيب بوده است.
    کري مي نويسد: «اين مساله تعجب آور بود، چون او (فابيوس) قبلا با تمام چيزهايي که حالا با آن مخالف بود، موافقت کرده بود. ولي او به طور مشابهي در ژنو، لوزان و وين هم درست در دقايق پاياني، دغدغه هاي جديدي مطرح کرده بود.»جان کري نوشته: «فدريکا موگريني بيش از يک ساعت با فابيوس تلفني صحبت کرد و سرانجام ساعت ۹:۳۰ شب تصورش اين بود که توانسته تا حدي او را متقاعد کند، اما هنوز موفق به جلب نظرش به صورت کامل نشده است.» وي ادامه مي دهد: «زمان مي گذشت و مي دانستم که اوضاع به زودي آشفته خواهد شد. بنابراين براي اينکه روال کار را سرعت ببخشم، جواد و فدريکا را داخل سوئيت خودم آوردم. با همديگر به لوران زنگ زديم.» کري نوشته سرانجام با فابيوس به توافق رسيدند به جاي تغيير متن توافق، لحن بيانيه مشترک اتحاديه اروپا و ايران تغيير داده شود. او نوشته است: «ما پيشنهاد کرديم که به جاي تغيير توافق که ممکن نبود، مي توانيم لحن بيانيه مشترک ايران و اتحاديه اروپا که قرار بود در کنفرانس خبري منتشر شود را عوض کنيم.» در ادامه خاطرات او آمده است: «برايش توضيح داديم که اصلاحات ما چطور نگراني هاي او را برطرف مي کند و بعد صبر کرديم تا ببينيم چقدر با اين پيشنهاد ما موافق است. آخر سر جواد گفت: لوران به توافق رسيديم؟ فابيوس بعد از مکثي کوتاه گفت: بله.»
    
    
    روايت بعيدي نژاد از حملات ۱۱ سپتامبر
    جماران نوشت : حميد بعيدي نژاد، سفير ايران در انگليس و عضو تيم مذاکره کننده هسته اي خاطرات حضور خود در نيويورک را از روز ۱۱ سپتامبر در ضميمه «درنگ» روزنامه همشهري روايت کرده است.
    در بخشي از اين مطلب آمده است: «۱۱سپتامبر ما طبق معمول همه روزه که صبح ساعت ۸:۳۰ آخرين چهارراه خيابان چهل و دوم در منهتن را براي رسيدن به اداره طي مي کرديم، منتهي اليه خيابان بسيار طولاني لگزينگتون، دود غليظي بلند بود که ظاهرا از ساختماني برمي خاست. با ورود به اداره بلافاصله از ساختمان بلندي که نمايندگي ما در آنجا مستقر بود، مشاهده کرديم که قسمت هاي بالاي برج معروف به مرکز تجارت جهاني نيويورک در آتش مي سوزد.»در ادامه اين مطلب آمده است: «در اولين مرحله، مقامات امنيتي شهر تصميم گرفتند منهتن را که شکل يک جزيره کامل در نيويورک دارد تخليه کنند.بعد از ظهر آن روز مناظر عجيبي در منهتن حاکم بود، همه داشتند از طريق مترو، اتوبوس و پياده اين جزيره را به سمت بيرون ترک مي کردند. سطح پل ها پوشيده از جمعيت انساني خارج شونده از شهر بود و تا چشم کار مي کرد، موج مردم در حرکت بود.ما از طريق قطار از شهر خارج شديم. در قطارها جاي سوزن انداختن نبود و جمعيت موج مي زد، در انديشه مردم چه مي گذشت؟ چه نگراني هايي از آينده نسبت به حملات جديد عليه نيويورک يا آمريکا وجود داشت؟»
    
    
    حميد بقايي به ۶ ماه حبس ديگر محکوم شد
    ايسنا نوشت : حميد بقايي، معاون اجرايي دولت دهم از سوي شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کيفري ۲ ويژه رسيدگي به جرايم کارکنان دولت به ۶ ماه حبس تعزيري ديگر محکوم شد. حميد بقايي که از ۲۲ اسفند ۹۶ و به دليل محکوميت به مجازات جرائمي همچون اختلاس و تصرف غيرقانوني در اموال دولتي در حبس به سر مي برد، يکشنبه ۱۱ شهريور نيز به اتهام توهين محاکمه شد. در همين حال به گزارش «ايلنا» محمود احمدي نژاد در نامه اي به مقام معظم رهبري با اشاره به شرايط جسمي حميد بقايي در زندان، درخواست کرد مقامات قضايي ضمن پذيرش اعاده دادرسي، نسبت به برقراري امکان تماس تلفني بقايي با خانواده و مرخصي وي اقدام کنند.
    
    سايه روشن
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4422 به تاريخ 21/6/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 21 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
International Journal of Enteric Pathogens
شماره 4 (پياپي 604)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است