|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان97/6/21: كي روش: براي تمديد قرارداد تضمين مي خواهم/ فدراسيون فوتبال: اداره امور با اين شرايط غيرممكن است!
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22104
شنبه 29 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 22000 21/6/97 > صفحه 9 (ورزشي) > متن
 
      


كي روش: براي تمديد قرارداد تضمين مي خواهم/ فدراسيون فوتبال: اداره امور با اين شرايط غيرممكن است!
افزايش قيمت ارز پس از كشتي و وزنه برداري، گريبان فوتبال را گرفت


بالا رفتن قيمت ارز مشکلات عديده اي را براي ورزش حرفه اي بوجود آورده تا جايي که پس از کشتي و وزنه برداري حالا مشکلات مالي گربيان فدراسيون فوتبال را هم گرفته است.
    
    سرويس ورزشي- بالا رفتن قيمت ارز، تاثير منفي خود را در ورزش گذاشته است. کشتي، وزنه برداري و حالا هم فوتبال، بحران افزايش قيمت ارز، گربيان هر سه رشته را گرفته است؛ رشته هايي که علاقه مندان بسياري نيز در ورزش ايران دارند.
    کشتي ورزش اول ايران به دليل عدم تخصيص ارز مبادله اي هفتمين اعزام خود را لغو کرد. روز گذشته روابط عمومي فدراسيون کشتي اعلام کرد با توجه به اينکه براي اعزام هريک از تيم هاي منتخب و يا ملي کشتي ايران به مسابقات بين المللي در بودجه مصوب فدراسيون، اعتبار مشخصي پيش بيني شده است، متاسفانه افزايش چند برابري نرخ ارز، عدم تخصيص ارز مبادله اي از سوي بانک مرکزي به فدراسيون ها و هزينه هاي چند برابري خريد بليت، فدراسيون کشتي را به ناچار و برخلاف برنامه ها و مصلحت هاي فني مجبور به اتخاذ سياست انقباضي جديدي کرده است تا در زمان فعلي تا با لغو تورنمنت هاي بين المللي تيم هاي ملي حداقل بتوانند صرفا در رقابت هاي جهاني پيش رو شرکت کنند.
    بر اين اساس حضور تيم منتخب کشتي فرنگي در رقابت هاي بين المللي کشتي در کشور بلاروس نيز، بعنوان هفتمين تورنمنت بين المللي منتفي شد. ضمنا کادر فني با ارزيابي عملکرد فني کشتي گيران در طول تمرينات و کارنامه خارجي ايشان و همچنين در صورت نياز مسابقات درون اردويي در اين زمينه تصميم گيري خواهد کرد.
    
    لغو اعزام تيم وزنه برداري
    افزايش قيمت ارز، مشکلاتي را نيز براي وزنه برداري بوجود آورده است. سجاد انوشيرواني پس از اينکه به عنوان مسئول انجمن وزنه برداري فدراسيون ورزش هاي دانشگاهي انتخاب شد، قراربود با تشکيل تيمي در قهرماني دانشجويان جهان که در لهستان برگزار مي شود، شرکت کند. در اين راستا حتي مسابقات قهرماني دانشجويان ايران هم برگزار شد اما در نهايت اين اعزام لغو شد.
    انوشيرواني در گفت وگو با خبرگزاري ايسنا در اين باره گفت: ما نفرات را هم مشخص کرده بوديم و اسامي 8 وزنه بردار و 4 همراه را هم به شوراي برون مرزي داده بوديم و حتي اسپانسر هم گرفتيم که قرار شد هزينه هاي اين اعزام را تامين کند. فدراسيون ورزش هاي دانشگاهي هم انصافا همکاري کرد اما زماني که قيمت ارز افزايش پيدا کرد، متاسفانه براي اعزام به مشکل برخورديم.
     او ادامه داد: اسپانسر ما پيش از افزايش قيمت ارز، مبلغي را تقبل کرده بود که براي اعزام تيم پرداخت کند و حتي پس از افزايش قيمت ارز هم در نظر داشت همان مبلغ را پرداخت کند اما مسئله اين بود که ما با آن مبلغ نصف تيم را هم نمي توانستيم اعزام کنيم و اسپانسر ما هم نمي توانست بيشتر از آن مبلغ را پرداخت کند. از اين رو براي اعزام به مشکل برخورديم و در نهايت اعزام تيم به مسابقات قهرماني دانشجويان جهان لغو شد.
    
    هشدار نرم کي روش به فدراسيون فوتبال
    پس از کشتي و وزنه برداري حالا نوبت به فوتبال رسيده است. از يک سو کي روش مي گويد براي تمديد قرارداد با تيم ملي فوتبال تضمين مي خواهد و از سوي ديگر تاج رئيس فدراسيون فوتبال با ناراحتي مي گويد در بن بست مالي قرار داريم و اداره فوتبال با اين شرايط غير ممکن است.
    در موضوع قرارداد کي روش با تيم ملي، اين مربي در نشست خبري اش پيش از بازي تدارکاتي با ازبکستان از واژه «توافق مردانه» استفاده کرده بود. بسياري پس از اين صحبت هاي کي روش تصور کردند که ماندن وي در تيم ملي قطعي شده ولي انتشار يک متن در صفحه مجازي کي روش حکايت از اتفاقات ديگر در تيم ملي داشت.
    کي روش در اين متن عنوان کرده بود: «همانطور که در تاشکند گفتم، متاسفانه تا اين لحظه، امکان نهايي کردن قرارداد بين من و فدراسيون فوتبال ايران فراهم نشد. يک توافق مردانه صورت گرفته اما نمي توانيم اين قرارداد را رسمي کنيم، اگر امکان تضمين شرايط براي حمايت از برنامه آماده سازي تيم ملي وجود نداشته باشد، کار ما، با تمرکز روي ديدار سه شنبه ادامه پيدا مي کند. از ازبکستان براي فراهم کردن امکان اين ديدار تدارکاتي تشکر مي کنيم.»
    آنچه که از صحبت هاي کي روش برمي آيد، اين است که او حاضر نيست با شرايطي که تيمش را براي ديدار مقابل ازبکستان آماده کرده، به کارش ادامه بدهد و اين مسئله بايد هرچه سريعتر مورد حل و فصل قرار بگيرد. فوتبال ايران مشکلاتي براي تمديد قرارداد با کي روش به دليل مسائل مربوط به تحريم و مشکلات نقل و انتقال مالي و همچنين برخي مسائل مربوط به اين مربي دارد.
    کي روش که بعد از 7 سال کار با ايران، براي اولين بار بدون قرارداد روي نيمکت خواهد نشست، بعد از اين ديدار منتظر واکنش سريع فدراسيون به اين وضعيت غير رسمي فعلي خواهد بود.
    
    شرايط دشوار فدراسيون فوتبال
    فدراسيون براي تمديد قرارداد کي روش تحت شديدترين فشارهاي مالي است و اين را مي توان از صحبت هاي تاج متوجه شد. رئيس فدراسيون فوتبال در تازه ترين صحبت هايش درباره مشکلات ارزي اين فدراسيون براي تامين هزينه هاي تيم ملي بزرگسالان گفت: ما براي تامين ارز مشکل داريم و مسئولان تصميم گيرنده همه واقعيت هاي جامعه را نديده اند و به شادي مردم اهميت ندادند. آنها در حالي که بايد به اين مسائل دقت مي کردند، اين کار را انجام ندادند. مگر مي شود که ما حقوق کي روش را از بازار آزاد تامين کنيم؟ يا حقوق آقاي کرانچار را از بازار ارز آزاد تهيه کنيم؟ تهيه اين مقدار ارز خيلي سخت است. در حال حاضر در بن بست قرار داريم و اداره اين فوتبال با اين شرايط غيرممکن است. با اين حال به راهمان ادامه مي دهيم تا شايد مشکلات حل شود.
    انتظار اهالي ورزش اين است که وزارت ورزش و شخص وزير به اين موضوع ورود کنند زيرا سکوت و ادامه يافتن اين مشکل شايد منجر به تعطيلي ورزش حرفه اي شود!
    کي روش: براي تمديد قرارداد تضمين مي خواهم/ فدراسيون فوتبال: اداره امور با اين شرايط غيرممکن است! / افزايش قيمت ارز پس از کشتي و وزنه برداري، گريبان فوتبال را گرفت
    


 روزنامه كيهان، شماره 22000 به تاريخ 21/6/97، صفحه 9 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 15 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
World Sociopolitical Studies
شماره 3 (پياپي 203)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است