|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/6/25: خودم را براي يك چالش كاملاً متفاوت آماده كرده ام
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7069
يك شنبه 5 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6877 25/6/97 > صفحه 23 (ورزشي) > متن
 
      


خودم را براي يك چالش كاملاً متفاوت آماده كرده ام
گفت و گوي «ايران» با شهرزاد مظفر كه سرمربي تيم ملي فوتسال بانوان كويت شد

نويسنده: حامد جيرودي


    
    شرايط مالي در کشورهاي ديگر با ايران تفاوت دارد و قطعاً يکي از انگيزه هايم رسيدن به شرايط مالي بهتر بوده است
    
    ورزش بانوان ايران، روز به روز در حال پيشرفت است و اين موفقيت ها چه در بازي هاي آسيايي و چه در مسابقات ديگر رشته هاي مختلف نمود عيني داشته و بانوان ايراني، بارها پرچم کشورمان را در رقابت هاي بين المللي به اهتزاز درآورده اند. نکته جالب اينجاست که حالا خيلي از بانوان ورزشکار به عنوان لژيونر در کشورهاي ديگر فعاليت مي کنند و حالا شرايط به گونه اي پيش رفته که مربيان بانوي ايراني هم از کشورهاي مختلف پيشنهاد دريافت مي کنند. يکي از اين مربيان، شهرزاد مظفر است. مربي موفقي که سال ها هدايت تيم ملي فوتبال و فوتسال ايران را برعهده داشت و در جام ملت هاي فوتسال 2018 آسيا هم توانست تيم ملي ايران را به قهرماني برساند اما در حالي که به نظر مي رسيد مظفر همچنان هدايت تيم ملي فوتسال را برعهده داشته باشد، او با قراردادي 2 ساله به کشور همسايه يعني کويت پيوست تا به عنوان سرمربي سکان هدايت تيم فوتسال بانوان اين کشور را عهده دار شود. اين موضوع باعث شد تا به سراغ اين مربي موفق ايراني برويم و با وي صحبت کنيم. مظفر در گفت وگويي که با «ايران» داشت، درباره برنامه هاي خود و چرايي رفتنش از ايران صحبت کرد.
    مظفر درباره پيشنهاد کويتي ها که منجر به قرارداد با وي شد، چنين توضيح داد: «کويتي ها از زماني که پيشنهادشان را مطرح کردند، خيلي عزم شان راسخ بود و براي همين کارها خيلي سريع جلو رفت و خواسته هايي که داشتند، خيلي مشخص و شفاف بود. براي همين کار ما خيلي راحت جلو رفت و ظرف 3، 2 هفته منجر به عقد قرارداد شد.»
    واکنش اين مربي به صحبت هاي فريده شجاعي، نايب رئيس سابق بانوان فدراسيون فوتبال که معتقد است در حق شهرزاد مظفر کوتاهي شده که از ايران رفته، چنين است: «مصاحبه خانم شجاعي را خواندم و ايشان به من لطف داشته اند اما در مورد خودم بايد بگويم که آنچه مشخص است اين که شرايط مالي در کشورهاي ديگر با ايران تفاوت دارد و قطعاً يکي از انگيزه هايم رسيدن به شرايط مالي بهتر بوده است.»
    او درخصوص سوالي مبني بر اينکه تفاوت مالي قرارداد جديد با حضور در تيم ملي ايران چقدر است و به عبارتي چند برابر شده؟ چنين پاسخ داد: «در قرارداد من بندي وجود دارد که مبلغ آن را اعلام نکنيم. چون خيلي ها مبلغ قراردادم با ايران را مي دانند، بنابراين اگر بگويم قراردادم با کويتي ها چند برابر آن است، در واقع رقم را فاش کرده ام. همين قدر مي توانم بگويم که مطمئناً خيلي متفاوت است.»
    سرمربي سابق تيم ملي فوتسال بانوان درباره اينکه آيا فدراسيون فوتبال به او پيشنهاد تمديد قرارداد داده بود يا نه، چنين توضيح داد: «در ابتدا بايد اين توضيح را بدهم که اصولاً قرارداد بستن در فدراسيون فوتبال، يک مقدار زمانبر است و خيلي مواقع هم پيش آمده که قرارداد ما به لحاظ تاريخي تمام شده و طول کشيده تا تمديد شود ولي به اين معنا نبوده که نمي خواهند تمديد کنند. البته من نمي خواهم تاييد کنم که اين روند خوبي است ولي اين شرايط به صورت معمول وجود دارد. حتي قبل از اينکه کويت مساله اش جدي شود، از من برنامه خواستند. با اين حال، هميشه يک نشانه هاي شفاهي وجود دارد که تو را مي خواهند يا نه که اين نشانه ها مثبت بود ولي قرارداد کتبي امضا نشده بود.»
    وي درباره اينکه به عنوان مربي قهرمان آسيا به کويت رفته و حالا چه شرايطي در اين کشور خواهد داشت، گفت: «دغدغه من در ايران قهرماني آسيا و رقابت با تيم هاي مطرح دنيا بود ولي در اينجا بايد از صفر مطلق بسازم و شروع کنم. چون در کويت چيزي به نام فوتسال بانوان وجود ندارد. بنابراين من بايد در اينجا از استعداديابي گرفته تا تشکيل تيم هاي ملي فوتسال بانوان در رده هاي مختلف، آموزش مربيان و راه اندازي ليگ کار کنم و اين چيزهايي است که از من خواسته شده و در واقع اينجا هستم که فوتسال کويت را راه بيندازم. من خودم را براي يک چالش کاملاً متفاوت آماده کرده ام و با آگاهي اينجا آمده ام. قرار نيست با تيم هاي مطرح آسيا رقابتي داشته باشيم يا مقامي کسب کنيم و آنها هم از من چنين چيزي نخواسته اند. ضمن اينکه کويت کشوري است که زير 2 ميليون نفرجمعيت دارد و دو، سه سال هم از سوي فيفا محروم بوده اند، بنابراين ما در نقطه زير صفر هستيم و اميدوارم در اين دو سالي که اينجا هستم، روز به روز جلو برويم.»
    مظفر درباره اينکه از بين مربيان بانوي ايراني، دستياري را به کويت مي برد هم توضيح داد: «اين موضوع در فکر من هست ولي زمان مي برد. من خودم در چند ماه اول، فقط بايد اطلاعات جمع آوري کنم و ظرفيت هاي موجود را بسنجم ولي اگر ساختارها را شکل بدهيم، مي توانيم بيشتر روي حضور ديگر مربيان ايراني فکر کنيم.»
    شهرزاد مظفر درباره اينکه آينده فوتسال ايران را بدون خودش چطور مي بيند؟ اين پاسخ را داد: «اولاً که قطعاً تيم ايران مي تواند به موفقيت هايش ادامه دهد. چون ظرفيت ها در ايران آنقدر بالاست که وجود يا عدم وجود يک نفر تاثير نمي گذارد و آنچه مهم است، مديريت و برنامه ريزي مناسب است و مربيان و بازيکنان يکسري ابزارهايي هستند که اگر مديريت خوبي کنارشان باشد، يک تيم مي تواند به موفقيت برسد و حالا هم مربيان خوب و واجد شرايطي هستند که مي توانند اين راه را ادامه دهند و فدراسيون هم قطعاً حمايت مي کند. به هر حال من 20 سال در ايران، چه در تيم ملي فوتبال و چه در تيم ملي فوتسال و باشگاه ها کار کرده ام و مدال طلا، نقره و برنز آسيا را با ايران گرفتم. براي همين احساس مي کردم که بايد فضاي جديدي را تجربه کنم اما تيم ايران هميشه براي من در اولويت است. آنقدر به موفقيت اين تيم عشق دارم و فضايي را در قلب من دارد که هر جاي دنيا که باشم، اين فضا هيچ وقت توسط تيم ديگري پر نمي شود و براي تيم ملي ايران است. به هر حال، اينجا هم شرايط متفاوتي به من پيشنهاد شد و به من انگيزه داد اين راه جديد را امتحان کنم و با اين که مي دانم فدراسيون هم ظرفيت محدودي دارد اما اميدوارم شرايط متفاوت و بهتري را براي قرارداد با مربيان ايراني داشته باشد. من هم هر کمکي از دستم بربيايد، براي کمک به تيم ملي ايران دريغ نمي کنم و اميدوارم اين تيم در همه تورنمنت هاي پيش رو موفق باشد و من هم سعي مي کنم که نماينده خوبي براي ساير مربيان ايراني بخصوص بانوان باشم.»
    
    
    
    خودم را براي يک چالش کاملاً متفاوت آماده کرده ام / گفت و گوي «ايران» با شهرزاد مظفر که سرمربي تيم ملي فوتسال بانوان کويت شد
    


 روزنامه ايران، شماره 6877 به تاريخ 25/6/97، صفحه 23 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 66 بار
    آثار ديگري از "حامد جيرودي"

  شايان مصلح: اميدواريم طلسم نباختن الدحيل را بشكنيم / گفت و گوي «ايران» با مدافع پرسپوليس در آستانه بازي برگشت مقابل الدحيل
حامد جيرودي، ايران 26/6/97
مشاهده متن    
  كي روش؛ همچنان بي رقيب در آسيا! / نگاهي ديگر به بازي ايران و ازبكستان
حامد جيرودي، ايران 22/6/97
مشاهده متن    
  قصه هاي نويد! / آيتمي كه در راديو شب گل كرده است
حامد جيرودي، ايران 22/6/97
مشاهده متن    
  سجاد گنج زاده: حس گرفتن طلا، هر روز با من بود / گفت و گوي «ايران» با قهرمان كاراته بازي هاي آسيايي
حامد جيرودي، ايران 20/6/97
مشاهده متن    
  مردم هر طور دوست دارند، سربازشان را صدا كنند / گفت و گوي «ايران» با امير علي اكبري، ستاره ايران در رشته رزمي MMA
حامد جيرودي، ايران 19/6/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه بهورز
متن مطالب شماره 100، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است