|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/7/4: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4655
دو شنبه 24 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4432 4/7/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبربررسي تغييرات کابينه در جلسه مشترک دولت و مجلس
    دنياي اقتصاد : عضو کميسيون عمران از برگزاري نشست مشترک دولت و مجلس روز يکشنبه آينده به منظور بررسي ترميم کابينه خبر داد. علي نجفي در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اعلام کرد که دولت و مجلس يکشنبه آينده به منظور تعامل و همفکري در راستاي ساماندهي دستگاه ها، وزارتخانه ها و ترميم کابينه جلسه اي را تشکيل خواهند داد.
    نجفي با بيان اينکه قرار است در اين جلسه دولت پيشنهادهاي خود را درباره تغيير وضعيت کابينه به مجلس ارائه دهد، تصريح کرد: اگر پيشنهادهاي دولت مورد قبول وکلاي ملت قرار گيرد، تاييد و در دستور کار مجلس شوراي اسلامي قرار خواهد گرفت. وي افزود: تمام سوالات از جمله استيضاح عباس آخوندي، وزير راه و شهرسازي قطعا در اين نشست مطرح شده و نمايندگان پاسخ سوالاتشان را دريافت خواهند کرد، همچنين در اين جلسه مشترک ميان دولت و مجلس، ممکن است استيضاح آخوندي سامان گرفته يا رويکرد ديگري پيدا کند.
    
    
    معرفي وزيران پيشنهادي کار و اقتصاد؛ هفته آينده
    در خبري ديگر، بهروز نعمتي نماينده تهران و سخنگوي هيات رئيسه مجلس خبر داد که وزيران پيشنهادي «تعاون، کار و رفاه اجتماعي» و «اموراقتصادي و دارايي» پس از سفر رئيس جمهور به نيويورک به مجلس معرفي مي شوند. نعمتي ديروز در گفت وگو با «ايرنا» درباره اين خبر توضيح داد: دولت به ما اعلام کرده که رئيس جمهور پس از بازگشت از سفر نيويورک در هفته آينده دو وزير پيشنهادي تعاون، کار و رفاه اجتماعي و امور اقتصادي و دارايي را به مجلس معرفي مي کند. پس از برکناري وزراي کار و رفاه اجتماعي و امور اقتصادي و دارايي، هم اکنون انوشيروان محسني بندپي، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي و سيد رحمت الله اکرمي، سرپرست وزارت امور اقتصادي و دارايي هستند.
    
    
    ارجاع طرح استيضاح آخوندي به کميسيون عمران
    خبر ديگر از تغيير و تحولات احتمالي کابينه آنکه رئيس کميسيون عمران مجلس از ارجاع طرح استيضاح وزير راه و شهرسازي از هيات رئيسه به اين کميسيون خبر داد. محمدرضا رضايي کوچي در گفت وگو با خبرگزاري ميزان، گفت: طرح استيضاح عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي اخيرا از هيات رئيسه مجلس، جهت بررسي به کميسيون عمران ارجاع شده است. او افزود: در حال حاضر اين استيضاح ۵۰ امضا دارد.
    
    
    انتخاب دو نماينده زن به عضويت هيات نظارت بر اندوخته اسکناس
    دنياي اقتصاد : نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني ديروز دو نماينده زن مجلس را به پيشنهاد کميسيون اقتصادي، به عنوان ناظران در هيات نظارت بر اندوخته اسکناس انتخاب کردند. معصومه آقاپور عليشاهي و زهرا سعيدي منتخبان مجلس براي هيات نظارت بر اندوخته اسکناس هستند.
    
    
    ناظر مجلس در شوراي توسعه مديريت و سرمايه انساني
    مجلسي ها همچنين ديروز، يک نفر از اعضاي کميسيون اجتماعي مجلس را به عنوان ناظر در شوراي توسعه مديريت و سرمايه انساني موضوع جزء پنج بند الف ماده ۱۱۶ قانون مديريت خدمات کشوري انتخاب کردند. بر اين اساس سميه محمودي، نماينده شهرضا به عنوان ناظر انتخاب شد.
    
    
    مصاديق تبديل کالاي ترخيص شده به کالاي قاچاق
    همچنين نمايندگان در ادامه بررسي لايحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز موادي از آن را به تصويب رساندند. مجلسي ها با تصويب يک ماده مقرر کردند که هرگونه مغايرت در ميزان کالاي ترخيص شده با مقدار معين قاچاق محسوب مي شود.در ادامه جلسه علني ديروز مجلس، هيات رئيسه پارلمان لايحه الحاق بنادر شهيد بهشتي و شهيد کلانتري به محدوده منطقه آزاد تجاري و صنعتي چابهار، لايحه اصلاح ماده ۱۹ قانون رسيدگي به تخلفات راهنمايي و رانندگي و طرح الحاق يک بند به ماده ۶۸ قانون مديريت خدمات کشوري را اعلام وصول کرد.
    
    
    تقاضاي کميسيون هاي مجلس براي نشست با رئيس جمهور
    خبر ديگر از پارلمان آنکه رئيس کميسيون اقتصادي مجلس از درخواست روساي کميسيون هاي تخصصي مجلس براي برگزاري نشست با رئيس جمهور و تيم اقتصادي دولت خبر داد. محمدرضا پورابراهيمي در گفت وگو با «ايسنا» با اشاره به جلسه صبح ديروز روساي کميسيون هاي تخصصي مجلس اظهار کرد: جمع بندي اين جلسه اين بود که درخواست برگزاري نشست با رئيس جمهور، معاون اول ايشان و تيم اقتصادي دولت را ارائه کنيم تا در اين نشست مباحث اقتصادي، معيشتي و مسائل ارزي را مورد بررسي قرار دهيم. اميدواريم پس از بازگشت رئيس جمهور از سفر نيويورک اين نشست برگزار شود.
    
    
    وزير ورزش خبر داد: برنامه براي بهره برداري از ۴۹۰ پروژه ورزشي در سال ۹۷
    مسعود سلطاني فر، وزير ورزش و جوانان که ديروز براي پاسخ به سوال حبيب الله دهمرده نماينده زابل و زهک به بهارستان رفته بود، از برنامه ريزي وزارت متبوعش براي بهره برداري از ۴۹۰ پروژه ورزشي در سال ۹۷ خبر داد.
    حبيب الله دهمرده در سوال خود از وزير ورزش و جوانان درباره برنامه وزارت ورزش براي تکميل طرح هاي نيمه تمام ورزشي پرسيد. او گفت: سرانه تقريبي فضاي ورزشي در جهان دو تا هشت متر مربع است که اين ميزان در ايران تنها ۶۵ سانتي مترمربع است. سهم وزارت ورزش و جوانان ۴۲ سانتي مترمربع بوده که از آن هفت سانتي مترمربع فضاي روباز و ۳۵ سانتي متر فضاي سرپوشيده است؛ يعني سرانه ورزشي در کشور ما از يک سوم جمعيت جهاني کمتر است. مسعود سلطاني فر، وزير ورزش در پاسخ به سوال حبيب الله دهمرده درباره برنامه اين وزارتخانه براي تکميل طرح هاي نيمه تمام ورزشي گفت: در کشور ۹۰۰۰ مکان ورزشي روباز و سرپوشيده متعلق به وزارت ورزش است که با ۴۹۰ پروژه اي که امسال در دست احداث است، و پروژه هاي ارگان ها، دستگاه ها، وزارت خانه ها و شهرداري ها، وضع سرانه ورزشي کشور از جهت امکانات بسيار بهبود پيدا کرده است. او با بيان اينکه ۳۰۰۰ مکان ورزشي در آموزش و پرورش در اختيار ۱۴ ميليون دانش آموز است گفت: همچنين ۳۰۰ مجموعه ورزشي کارگرثي و هزاران مکان ورزشي توسط شهرداري ها احداث شده ۲۰۰۰ مکان ورزشي توسط نيروهاي مسلح به ويژه بسيج در مناطق روستايي و محروم ايجاد شده و در دانشگاه ها هم مکان هاي ورزشي زيادي داريم که بر اين اساس سرانه ورزشي مکان هاي متعلق به وزارت ورزش ۷۸ سانتي متر مربع و با احتساب مکان هاي آموزش و پرورش نيروهاي مسلح مجتمع هاي کارگري، شهرداري ها و دانشگاه ها اين سرانه به بيش از يک متر مربع افزايش يافته است.
    خبر
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4432 به تاريخ 4/7/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 18 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه رشد و يادگيري حركتي - ورزشي
متن مطالب شماره 35، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است