|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/7/11: خبر بنگاه ها
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4657
چهار شنبه 26 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4438 11/7/97 > صفحه 13 (بانك و بيمه) > متن
 
 


خبر بنگاه هاتاكيد مديرعامل بانك ملت بر نقش رسانه ها در مقابله با جنگ اقتصادي

گروه بنگاه ها : مديرعامل بانك ملت، نقش رسانه ها را در جنگ تمام عيار اقتصادي كنوني بسيار پررنگ خواند و اظهار كرد: اگر رسانه ها در اين جنگ اقتصادي به درستي عمل كنند از اين وضعيت خارج خواهيم شد.

به گزارش روابط عمومي بانك ملت، دكتر محمد بيگدلي در نوزدهمين جلسه شوراي اطلاع رساني دولت كه به ميزباني بانك ملت و با حضور مديران روابط عمومي بانك ها، بيمه ها و شركت هاي زيرمجموعه وزارت اقتصاد صورت گرفت، با اشاره به نقش حساس و مهم رسانه ها به ويژه در شرايط حساس كنوني، اظهار اميدواري كرد كه خروجي اين جلسات بتواند علاوه بر كمك به كشور براي خروج از وضعيت كنوني، به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي نيز كمك كند. وي با بيان اين نكته كه هم اكنون اقتصاد كشور شرايط سختي را پشت سر مي گذارد، اضافه كرد: با وجود پيچيدگي هاي جوامع امروزي، نقش رسانه ها در جهان غيرقابل انكار است و امروز نقش آنها در لايه هاي مختلف جامعه و بخش هاي مختلف اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و سياسي، در مقايسه با دو دهه پيش بسيار پررنگ تر شده است.

مديرعامل بانك ملت با تاكيد بر اين نكته كه با استفاده از رسانه مي توان در جامعه انگيزه و حركت ايجاد كرد، افزود: در عين حال رسانه يك شمشير دولبه است كه مي تواند از حركت جامعه جلوگيري كند و بذر نااميدي را در كشور بكارد. وي تصريح كرد: رسانه ها مي توانند با عملكرد صحيح خود، افكار عمومي را براي پذيرش يك موضوع آماده كنند و در جنگ رواني موجود با تبيين جريان هاي پشت پرده و اهداف دشمن، نقشي تاثيرگذار را ايفا كنند. بيگدلي، نقش رسانه ها را در كمك به دولت براي عبور از شرايط كنوني مهم خواند و گفت: تجربيات گذشته كشور نشان مي دهد كه قطعا با تدبير مقام معظم رهبري، برنامه ريزي مسوولان، مقاومت مردم و همكاري و هدايت درست رسانه ها به سلامت از اين وضعيت خارج خواهيم شد.

وي با اشاره به جايگاه رسانه ها در تحقق اقتصاد مقاومتي گفت: اگر امروز اقتصاد مقاومتي به خوبي عملياتي شده بود اثرات اين جنگ اقتصادي بسيار كمتر و حتي خنثي شده بود؛ بنابراين بايد تلاش كنيم كه به اهداف اقتصاد مقاومتي در بازه زماني تعيين شده از سوي مقام معظم رهبري، جامه عمل بپوشانيم و رسانه ها بي ترديد در اين زمينه نقش حساسي را بر عهده دارند. به گفته وي اگر اقتصاد كشور مقاوم باشد تلاش دشمنان براي ضربه زدن به نظام و اقتصاد كشور قطعا بي نتيجه خواهد بود. وي اضافه كرد: دشمن از طريق مخدوش كردن افكار عمومي، سعي در پياده كردن نقشه هاي خود دارد بنابراين رسانه ها فارغ از هرگونه مسائل جناحي بايد در تنوير افكار عمومي تمام تلاش خود را به كار بگيرند تا اين بار نيز كشور بتواند به سلامت از اين گردنه عبور كند. سيد مالك حسيني، مشاور وزير و رئيس مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت امور اقتصادي و دارايي نيز در سخناني با قدرداني از ميزباني بانك ملت اعلام كرد كه حضور بيگدلي در راس هرم مديريتي اين بانك، بازخورد خوبي در بين كاركنان داشته و آرامش را به اين بانك بزرگ برگردانده است.

ارائه خدمات مالي و سرمايه گذاري در شعب منتخب بانك صادرات

گروه بنگاه ها : مديرعامل شركت كارگزاري بانك صادرات ايران از آمادگي اين شركت و شعب منتخب بانك براي پاسخگويي به نياز فعالان بازار سرمايه و ارائه خدمات مالي و سرمايه گذاري خبر داد.

به گزارش روابط عمومي بانك صادرات ايران، مهدي كباري با بيان اينكه خدمات شركت كارگزاري اين بانك براي فعالان بازار سرمايه نسبت به ساير شركت هاي مشابه فعال در بورس خدمات متفاوت تري ارائه مي كند، گفت: براي اولين بار در بازار سرمايه، خدمات متمايزي توسط كارگزاري بانك صادرات ايران به سرمايه گذاران ارائه خواهد شد و در اين راستا گستره خدمات مالي و مشاوره هاي سرمايه گذاري در بيش از 50 شعبه منتخب بانك با جديت ادامه خواهد يافت.

وي با اشاره به روند تخليه شدن حباب قيمت ها در بازار غيرمتشكل پولي از جمله ارز و سكه و به تعادل رسيدن قيمت ارز در مرز هاي واقعي متناسب با واقعيت هاي اقتصادي كشور، بازار سرمايه را مكاني مناسب براي جذب حجم نقدينگي بيش از يك هزار و 600 هزار ميليارد توماني دانست و افزود: ورود سهامداران تازه وارد به بازار سرمايه بايد با نهايت دقت و به دور از هرگونه هيجان زدگي صورت بگيرد تا ضمن دريافت مشاوره هاي لازم، سهامداران بتوانند در بلندمدت از منافع بازار سهام بهره مند شوند. مدير عامل شركت كارگزاري بانك صادرات ايران تاكيد كرد: افزايش ورود نقدينگي به بازار سرمايه مي تواند سهم اين بازار از تامين مالي در اقتصاد را افزايش دهد و در صورت تداوم و پايداري اين بازار، انتظار جهش اقتصادي دور از انتظار نيست؛ بنابراين گزارش، بانك صادرات ايران در راستاي ايجاد سوپرماركت مالي و تكميل سبد محصولات و خدمات بانكي و فرابانكي با همكاري شركت كارگزاري بانك اقدام به ارائه خدمات معاملات اوراق بهادار كرده و در فاز نخست 50 شعبه منتخب بانك امكان دريافت كد بورسي، دريافت حساب كاربري معاملاتي برخط، ثبت دستور خريد و فروش سهام و همچنين مشاوره هاي مالي را براي فعالان بازار سرمايه فراهم آورده و با توجه به اهميت و گستردگي شعب اين بانك در سراسر كشور، نقش برجسته اي در هدايت نقدينگي به سمت بازار سرمايه برعهده گرفته است.

توسعه ناوگان حمل و نقل عمومي در كلان شهرها با حمايت بانك شهر

گروه بنگاه ها : معاون اعتبارات بانك شهر با اشاره به نقش اين بانك در عمران و آباداني شهرها، راه اندازي و توسعه خطوط مترو و اتوبوسراني در كلان شهرها را از جمله نتايج اين اقدامات دانست. به گزارش مركز ارتباطات و روابط عمومي بانك شهر، محمد كيايي با بيان اين مطلب گفت: اين بانك به عنوان يك بانك تخصصي در زمينه توسعه عمران و آباداني شهرهاي كشور، با اعطاي تسهيلات به عموم شهروندان به ويژه شهرداري هاي شهرهاي مختلف نقش موثري در اين زمينه داشته است. وي با اشاره به اهميت طرح هاي تسهيلاتي و ميزان استقبال شهروندان از اين طرح ها افزود: تا كنون طرح هاي تسهيلاتي خرد متنوعي از سوي اين بانك به شهروندان ارائه شده است و با توجه به اينكه اين طرح ها در بخش هاي مختلف و براي اقشار گوناگون جامعه در نظر گرفته شده، رضايت شهروندان را كسب كرده است.

خبر بنگاه ها


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4438 به تاريخ 11/7/97، صفحه 13 (بانك و بيمه)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 9 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله تحقيقات سلامت
شماره 2 (پياپي 802)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است