|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/7/14: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4658
پنج شنبه 27 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4440 14/7/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبرديدار فعالان سياسي اصلاح طلب با روحاني

ديناي اقتصاد : حسن روحاني رئيس جمهوري عصر چهارشنبه در ديدار جمعي از فعالان سياسي اصلاح طلب با قدرداني از حمايت ها و تلاش هايي كه فعالان سياسي اصلاح طلب در قبال دولت هاي يازدهم و دوازدهم داشتند، گفت: دوستان اصلاح طلب را همراه دولت هاي يازدهم و دوازدهم دانسته و مي دانم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، روحاني با بيان اينكه بحث ما فراتر از دولت، اصلاح طلبي، اصولگرايي و مباحث مشابه است، تصريح كرد: امروز در مقطع بسيار حساسي قرار داريم؛ دولت يازدهم و دوازدهم در كنار دستاوردهاي بزرگي كه داشته، ضعف ها و نقص هايي هم دارد و حتما به كمك و همراهي همگاني نخبگان كشور نياز دارد. فلسفه برگزاري نشست امروز همين است كه دست به دست هم دهيم و از نظرات شما دوستان براي تحقق هدف بلند و بزرگ اعتلاي ايران كه هدف همه ماست، بهره بگيريم.

روحاني با بيان اينكه امروز در ميانه يك جنگ تمام عيار اقتصادي قرار داريم، خاطرنشان كرد: برخي از حاضران در اين نشست انتقاداتي به عملكرد دولت داشتند و افراد دلسوز ديگري نيز بيرون از اين جلسه همه روزه انتقاداتي را مطرح مي كنند. وي درادامه گفت باز هم تكرار مي كنم كه دولت خود را مبرا از ضعف و نقص نمي داند؛ اما دستاوردهاي بزرگي هم در عرصه هاي مختلف داشتيم كه بايد اين دستاوردها براي مردم تشريح و تبيين شود. روحاني در بخش ديگري از اين گفت وگو اظهار كرد: توقعات از دولت بايد متناسب با شرايط غيرعادي و حساسي باشد كه در آن قرار داريم. وضعيت پيش روي كشور پيچيده است. اگر اين دولت بر سر كار نبود، شايد حتي پيش از اعلام آمريكا، ايران از برجام خارج شده بود و امروز وضعيت بغرنجي داشتيم. امروز با تدبير دولت از خطر بزرگ و اصلي عبور كرديم و براي مديريت مشكلات پيش رو بايد همه دست به دست هم دهيم.  رئيس جمهور افزود: علت ورودم به انتخابات سال 92 اين بود كه باور داشتم بايد كشور را از آن شرايط و بن بست به وجود آمده، نجات داد؛ چراكه در آن مقطع ايران را به بهانه هاي واهي نه تنها با آمريكا، بلكه با اروپا و ديگر كشورها و شوراي امنيت درگير كرده بودند.

رئيس جمهور ادامه داد: اگر پيگيري و تلاش دولت نبود، برجام حتي قبل از خروج آمريكا از اين توافق از دست مي رفت. نكته مهم ديگر موضع كشور پس از خروج آمريكا از برجام بود كه اگر با تدبير عمل نمي شد، امروز وضعيت مناسبي نداشتيم و كشورهايي كه اكنون مقابل آمريكا ايستاده و با ما همراهي مي كنند، در مقابل ما قرار داشتند. موضع مدبرانه نظام پس از اعلام خروج آمريكا از برجام، كشور را از يك خطر بزرگ نجات داد. در اين نشست تعدادي از فعالان سياسي اصلاح طلب حاضر در جلسه نيز به بيان ديدگاه ها و نظرات خود پرداختند. همچنين به گزارش خبرگزاري تسنيم، در اين نشست 23 تن از چهر ه هاي اصلاح طلب از جمله محمدرضا عارف رئيس فراكسيون اميد، عبدالواحد موسوي لاري نايب رئيس شوراي سياست گذاري اصلاح طلبان، مجيد انصاري عضو مجمع روحانيون مبارز، مصطفي كواكبيان دبيركل حزب مردم سالاري و محسن هاشمي عضو حزب كارگزاران، حضور داشتند. براساس اين گزارش در اين جلسه كه مديريت آن با محمدرضا عارف بود، 18 نفر از مدعوين به بيان نظرات خود درباره مسائل جاري كشور پرداختند. همچنين محمود واعظي رئيس دفتر رئيس جمهور و مجيد تخت روانچي معاون سياسي دفتر رئيس جمهور در اين نشست حضور داشتند.

خطيب نماز جمعه تهران:مردم بايد كاهش نرخ ارز را احساس كنند

ايرنا : خطيب نماز جمعه تهران گفت: حمله موشكي چند روز گذشته سپاه پاسداران به مقر داعش در ساحل فرات، پيام قدرت و امنيت در منطقه بود و به اربابان آنها تذكر داد كه حواسشان را جمع كنند.

كاظم صديقي در خطبه دوم نماز جمعه تهران افزود: اين حمله موشكي مظهر قدرت خدا در نظام جمهوري اسلامي و جلوه هاي عزت اين انقلاب و نظام است كه ضرب شست سپاه پاسداران بود كه نگذاشتند از تجاوز آنها زمان زيادي بگذرد. وي ادامه داد: اين اقدام، اولين ضرب شست موشكي در كردستان عراق و دومين بعد از حادثه دلخراش اهواز بود كه عده اي مزدور، نادان و خبيث به مردم حمله كردند و كودك، زن، پير و جوان را آماج گلوله هاي عناد مستكبرين قرار دادند.

همچنين به گزارش خبرگزاري مهر، امام جمعه تهران با اشاره به بي ثباتي در امر اقتصاد، بازار ارز، طلا، خودرو كه كام ملت را تلخ كرد، اظهار كرد: حالا كه سير نزولي در بازارها را شاهد هستيم اين نشان مي دهد كه اين موضوع يك امر تصنعي و توطئه اي از سوي دشمن بوده كه مي توان آن را مهار كرد. توقع داريم اين روند نزولي ادامه داشته باشد و اين طور نباشد كه قيمت ها را بالا ببرند و كمي پايين بياورند و بگوييم كه خب حتما كارهايي شده و بايد در اعتبار دادن به پول ملي تلاش گسترده اي داشته باشيم. مردم بايد لمس كنند كه قواي اجرايي ما در گره گشايي از مشكلات زندگي روزمره آنها توجه لازم را دارند و تا آنجا بايد مجاهدانه و با كمك گرفتن از نيروهاي بسيجي كار كرد. حضرت آقا بيش از 10 هزار هسته جهادي در كشور معرفي كردند. امام جمعه موقت تهران با اشاره به وضعيت كاميون دارها بيان كرد: اين موضوع قابل پيشگيري بود، مي توان اين موضوع را حل كرد؛ ولي كاميون داران هم توجه كنند كه دشمن از مشكلات پيش آمده براي آنها سو ءاستفاده و موج سواري مي كند، بنابراين با دست از كار كشيدن و نرساندن كالاهاي توليدشده در كارخانه ها به دست مردم، مشكلات را براي جامعه ايجاد مي كنند. تمام كساني كه مسبب مشكلاتي براي مردم شده اند گناهكارند و ظلم كرده اند؛ بنابراين هم بايد وزارت راه كه متصدي سامان دادن حمل و نقل كشور است به وظيفه خود عمل كند و هم اين رانندگان زحمت كش حواسشان باشد كه آلت دست دشمن قرار نگيرند.

هشدار فرمانده ناجا به مخلان امنيت كشور

ايلنا نوشت : سردارحسين اشتري، فرمانده ناجا نيز روز گذشته در سخنان پيش از خطبه هاي نماز جمعه با بيان اينكه خط قرمز نيروي انتظامي و نيروهاي مسلح امنيت مردم است، گفت: كساني كه درصدد اخلال در نظم و امنيت هستند، بدانند در هرجا و در هر گوشه اي از كشور قصد برهم زدن امنيت را داشته باشند، با پنجه محكم نيروي مسلح و نيروي انتظامي برخورد مي كنند.

خبر


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4440 به تاريخ 14/7/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 21 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه كنترل كيفيت
متن مطالب شماره 97، تير 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است