|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/7/19: امروز آخرين وداع با بهرام شفيع
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7066
چهار شنبه 1 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6897 19/7/97 > صفحه 23 (ورزشي) > متن
 
      


امروز آخرين وداع با بهرام شفيعحميدرضا بخارايي، دبير فدراسيون هاكي كه سال ها در كنار بهرام شفيع فعاليت مي كرد، در گفت وگو با ايسنا در مورد احوال شفيع قبل از فوت چنين توضيح داد: «حال شفيع خوب بود و همه چيز عالي پيش مي رفت. آقاي شفيع 4 سال قبل آنژيو كرده بود و بعد از آن حالش خوب و عالي بود. او شب قبل از اين اتفاق ناگوار دردي را در ناحيه قلب حس كرد و صبح روز بعد به بيمارستان رفته بود. بيمارستان شرايط را بد تشخيص نداده بود اما دوباره بعدازظهر دردي را حس كرده بود و به درمانگاه محلي رفته بود. آنجا مجبور مي شود با اورژانس هماهنگ كند تا او را به بيمارستان منتقل كنند. متاسفانه آقاي شفيع در مسير بيمارستان جان خود را از دست مي دهد.» بخارايي با بيان اينكه صبح سه شنبه با شفيع در فدراسيون صحبت كرده بود، گفت: «وقتي  آقاي شفيع را ديدم شرايط عادي بود و حالش خوب بود. خيلي زود بود كه ما را تنها بگذارد.» مراسم تشييع پيكر بهرام شفيع، پنجشنبه (امروز) ساعت 10 صبح از جلوي مسجد بلال صدا و سيما انجام خواهد شد. همچنين مراسم سوم اين مرحوم نيز در همان مسجد ساعت 15 روز جمعه برگزار خواهد شد.

همچنين وزير ورزش و جوانان در پيامي درگذشت ناگهاني بهرام شفيع، مجري باسابقه برنامه هاي ورزشي و رئيس فدراسيون هاكي را تسليت گفت. در متن پيام تسليت مسعود سلطاني فر آمده: «خبر تلخ درگذشت بهرام شفيع، گزارشگر و مجري توانا و باسابقه برنامه هاي ورزشي سيما، باعث تاثر و تالم اينجانب و جامعه ورزش و رسانه اي كشور شد. مرحوم شفيع سال ها در سمت رياست فدراسيون هاكي ايران منشا خدمات ارزنده اي بود و همچنين در برنامه قديمي ورزش و مردم ساليان زيادي نقش پل ارتباطي مردم و ورزش را بخوبي ايفا كرد و بحق صدا و سيماي ورزش ايران بود. اينجانب ضايعه درگذشت مرحوم بهرام شفيع  را به خانواده محترم شفيع، مردم، جامعه ورزش و رسانه اي كشور تسليت مي گويم.»

همچنين كميته ملي المپيك درگذشت بهرام شفيع از گزارشگران و مديران باسابقه ورزش كشور را تسليت گفت. همچنين، سرمربي، اعضا و بازيكنان تيم ملي و باشگاه هاي استقلال و پرسپوليس نيز در پيام هاي جداگانه اي، پيام تسليت خود را ابراز كردند.

يادداشت
بهرام شفيع و اتاق هاي خالي!

جهانگير كوثري/ مجري و گزارشگر ورزشي

انگار دچار يك بي رحمي تاريخي شده ايم! چه كرده ايم كه هر روز برگي از اين درخت خزان هاي ناباور زندگي فرو مي افتد. عطا بهمنش و محمد اينانلو نيز زود فرو افتادند و مرگ هيچ كدام را باور نداشته ايم. حالا بهرام شفيع نازنين، افتاده، آرام و بدون هراس. اين روزها حال و احوال خوشي نداشت. آن چشمان براق و درشت كه تمام حجم نماهاي درشت را پر مي كرد، اين اواخر ديده نمي شد. انگار رنج و سختي را فرياد مي زد. كلامش نرم و آرام شده بود، مهربان شده بود و انتقاد نمي كرد. آرام تر از هميشه با دوربين حرف مي زد و حوصله جمله هاي طولاني را نداشت. دهه 60 آمد، جواني قبراق و تپل و تشنه ورزش كه فكر مي كرد به درياي بزرگي رسيده است.

مجيد وارث رفت، بهرام شفيع ورزش و مردم را كه جواد محققي بعد از انقلاب برپا كرده بود، اجرا مي كرد. سادگي عجيبي داشت و بلندپروازي نداشت، قانع شده بود به اينكه ورزش و مردم را اجرا كند. بعدها به جمع ما گزارشگران پيوست، دو جام جهاني را به فاصله هشت سال با هم گزارش كرديم. قبل از جام جهاني 1994 و در فينال يك ساعت قبل از بازي به پخش رسيد و شامي خورديم و گفت: اسامي را با شماره ها به من بده و بقيه پاي تو. گزارش دو نفره خوبي از كار درآمد و تجليل شديم و سكه و كتاب گرفتيم.

در دو شبكه با هم در امر مجري گري رقيب بوديم اما در گزارش دو رفيق خوب بوديم كه صادقانه به اتفاق گزارش مي كرديم. ورزش شبكه يك را با نام بهرام شفيع پيوند زده اند، به نام او مي شناسند.

به طوري كه اين سال ها كه او دچار عارضه هاي ريز و درشت شده بود، برنامه ورزش و مردم نيز كم رنگ و كم تاثير شده بود. چهار نسل از جامعه او را مي شناسند و به گونه اي تاريخ ورزش را با او جلو برده اند و نبودن او را چه مي شود و ورزش و مردم به كجا مي رود. شوخ طبعي هاي او را نمي توانم فراموش كنم، در جدي ترين بحث ها، طنز و مزه هاي كلامي او را هرگز نمي توانم از ياد ببرم. روحش شاد و يادش گرامي. / منبع: ايسجا

يادداشت
بدون شعار از بهرام شفيع آموختم

عباس بهروان/ گزارشگر و مجري برنامه هاي ورزشي

سه شنبه شب گذشته خبر بسيار ناگواري گوشم را آزار داد. بهرام شفيع، دوست و همكار بسيار نازنينم، دارفاني را وداع گفت. اين مصيبتي بسيار بزرگ براي خانواده او و تنها فرزندش امير اقبال، آشنايان و دوستان رسانه اي و جامعه ورزش ايران است. من افتخار اين را داشتم كه از دهه 60 هم در برنامه ورزش و مردم و هم در گزارش هاي فوتبال در كنار مرحوم شفيع باشم و بدون شعار بسيار از او آموختم. اين درست است كه نام بهرام شفيع با ورزش و مردم عجين بود اما ويژگي هاي اخلاقي آن مرحوم نه تنها من، بلكه هر كس ديگري را جذب مي كرد و معرفت، صداقت، مردمي بودن و خوش خنده بودن از خصوصيات ويژه اش بود. آن زماني كه ما برنامه اجرا مي كرديم، تنها منبع اطلاعاتي مان دو روزنامه ورزشي بود و نه چيز ديگري. مديران به ما مي گفتند كه از پيشكسوتان ورزشي صحبت كنيد تا از تجربه گرانقدر آنها استفاده شود اما سؤال من اين است كه كدام استفاده؟!

بهرام شفيع به غير از اينكه در گزارشگري و اجراي برنامه صاحب سبك بود و از سال 64 تا همين چند روز پيش برنامه ورزش و مردم را اجرا مي كرد، از سال 84 تا همين چند روز پيش رياست فدراسيون هاكي را هم برعهده داشت و اتفاقا با اين رشته به مقام قهرماني آسيا هم دست پيدا كرد. او در زمان تحصيل فوتبال بازي مي كرد و در تيم قصر يخ تهران عضويت داشت و در ادامه كار گزارشگري را برعهده گرفت كه آخرين آن، چند سال پيش در بازي ايران و كره شمالي بود و بعد از آن هم ميدان را براي جوان ها خالي كرد. البته بهرام به غير از اين تهيه كننده اي بسيار ماهر هم بود و برنامه هاي مختلفي را روي آنتن برد.

من هر وقت با بهرام برنامه اجرا مي كردم، خيلي خيلي مي خنديديم. چون بسيار شوخ طبع بود و هر وقت برنامه تمام مي شد، دوباره خنديدن هايمان شروع مي شد. زماني كه من چند سال پيش تصادف كردم، همسرم گفت كه بهرام با چه حس و حالي از مردم تقاضاي التماس دعا مي كرد. زماني كه به هوش آمدم و حالم كمي بهتر شد، به من زنگ زد كه از اصفهان بيا تهران و يك هفته تو ورزش و مردم را اجرا كن و يك هفته هم من. اما من چشم درد داشتم و چند باري بيشتر نتوانستم به تهران بيايم و گاهي از اصفهان برنامه اي را ضبط مي كردم و براي او مي فرستادم و پخش مي كرد. حالا هم كه پسرش امير اقبال دارد راه پدرش را ادامه مي دهد و برنامه ورزش و مردم را اجرا مي كند  اميدوارم موفق باشد. به هر حال، ما مرد بزرگي را از دست داديم كه اميدوارم روحش شاد و يادش گرامي باشد.

امروز آخرين وداع با بهرام شفيع


 روزنامه ايران، شماره 6897 به تاريخ 19/7/97، صفحه 23 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 31 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
دو فصلنامه پژوهش هاي زبان شناختي قرآن
متن مطالب شماره 2 (پياپي 702)، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است