|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/7/19: اخبار
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7086
چهار شنبه 29 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6897 19/7/97 > صفحه 21 (اجتماعي) > متن
 
      


اخبارراه اندازي خزانه شهرداري براي ساماندهي درآمدها و هزينه ها

شهردار تهران از راه اندازي خزانه داري شهرداري تهران خبر داد و گفت: با اين اقدام همه دارايي هاي شهرداري به خزانه واريز و از خزانه برداشت مي شود تا درآمدها و هزينه ها مشخص باشد.به گزارش ايسنا، سيد محمدعلي افشاني در نشست با اعضاي كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي گفت: شهرداري تهران 56 هزار ميليارد تومان بدهي دارد كه از اين ميزان 23 هزار ميليارد تومان مربوط به سيستم بانكي است. درباره طلب هاي شهرداري از دولت هم كارگروهي با حضور نمايندگاني از سازمان برنامه و بودجه و شهرداري تهران تشكيل شده است تا در اين زمينه به جمع بندي كامل برسيم. وي تصريح كرد: يكي از طلب هاي شهرداري تهران از دولت مربوط به حوزه حمل و نقل عمومي است كه طبق مصوبه اي كه مجلس تاييد كرده است، تاكنون به يك ميليارد دلار رسيده است.

نزاع، 5 درصد در تهران افزايش يافته است

اداره كل پزشكي قانوني استان تهران گفت: از ابتداي فروردين تا پايان مرداد امسال 44هزار و 389نفر به دليل آسيب هاي ناشي از نزاع به مراكز پزشكي قانوني استان تهران مراجعه كرده اند كه اين ميزان در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته 5درصد افزايش يافته است. روابط عمومي اداره كل پزشكي قانوني استان تهران اعلام كرد: سال گذشته در همين مدت 42 هزار و 171نفر به دليل آسيب هاي ناشي از نزاع به مراكز پزشكي اين استان مراجعه كرده بودند. بر اساس اين گزارش، مراجعه كنندگان در پنج ماهه امسال به پزشكي قانوني به دليل آسيب هاي ناشي از نزاع 28 هزار و 568نفر مرد و 15هزار و 821 نفر زن بودند. همچنين درمرداد امسال نيز آمار مراجعان نزاع با 6درصد افزايش نسبت به مدت مشابه سال 96 به 9 هزار و 316 مورد رسيد.

رحماني فضلي؛ وزارت كشور براي ماندن شهردار تهران تعيين تكليف نمي كند

 وزير كشور تاكيد كرد كه وزارتخانه متبوعش براي ماندن شهردار تهران تعيين تكليف نمي كند. اين درحالي است كه اعضاي شوراي شهر تهران بارها تاكيد كرده اند كه براي ماندن يا رفتن محمد علي افشاني، شهردار تهران، منتظر اعلام وزارت كشور هستند. چندي پيش عادل آذر، رئيس ديوان محاسبات هم اعلام كرده بود كه ديوان، بازنشستگي افشاني را به صورت كتبي به وزارت كشوراعلام كرده است. با اين همه شورايي ها همچنان اصرار دارند تا زماني كه نامه وزارت كشور به دست شان نرسيده، افشاني را به عنوان شهردار كلانشهر تهران معرفي كنند.

«عبدالرضا رحماني فضلي»، وزير كشور، درباره درخواست اعضاي شوراي شهر مبني بر تعيين تكليف شهردار تهران به برنا گفته است: وزارت كشور درباره اين موضوع  تعيين تكليف نمي كند. اين يك قانون و بحث، تفسير قانون است. اختلاف نظرهايي در تفسير اين قانون است كه شوراي شهر يك نظر دارد و ديوان محاسبات نظري ديگر. او تاكيد كرده: به معاونت حقوقي رياست جمهوري نامه نوشتيم كه نظر خود را بدهد. درباره مجموع نظرها نهايتا بايد مجلس تعيين تكليف كند. اگر مجبور باشيم از مجلس مي خواهيم استفساريه بدهد، اما خودمان نمي توانيم قانون را تفسير كنيم.

محسن هاشمي پشت درهاي بهشت

 تصويب و ابلاغ قانون منع بكارگيري بازنشستگان و اعلام نظر از سوي نمايندگان مجلس و مسئولان ذيربط دست به دست هم دادند تا سيدمحمدعلي افشاني، شهردار 59 ساله پايتخت از بهشت خداحافظي كند.

به رغم تمام دست و پا زدن هاي اعضاي شوراي شهر تهران و دست به دامن شدن به هرگونه قانون و تبصره اي براي نگه داشتن افشاني بر مسند قدرت شهرداري، بالاخره آنها بايد خود را براي معرفي فرد جديد براي اداره كلانشهر تهران آماده كنند. گزينه هاي مختلفي براي تكيه بر صندلي شهردار پايتخت به طور غيررسمي به گوش مي رسد كه مي توان به نام هاي «علي اصغر مونسان» رئيس سازمان ميراث فرهنگي، «پيروز حناچي» معاون شهرسازي شهردار، «عباس آخوندي» وزير مسكن و شهرسازي و «محسن هاشمي» رئيس شوراي شهر تهران اشاره كرد كه از ميان آنها تنها پسر آيت الله هاشمي رفسنجاني به طور نامحسوس براي تصدي اين پست اعلام آمادگي كرده است.

 وي در صفحه توئيتر خود نوشته است: «بخشي از اصلاح طلبان فكر مي كنند شهردار شدنم باعث از هم پاشيدگي شوراي شهر مي شود. براي رياست شورا جايگزين هست، اما بنا بود كسي نرود تا باب نشود. مثل حجاب بانوان است، اگر شل كنند ديگر نمي شود كنترل كرد! البته در اين شرايط شهردار شدن ريسك بالايي دارد و امكان موفقيت دشوارتر از گذشته است.» وي كه ديروز گفته بود بايد تا پنجشنبه هفته جاري صبر كرد تا با اعلام نظر نهايي وزير كشور، تكليف شهردار تهران مشخص شود با اين توئيت به حواشي شهردار شدن خود دامن زده است.

گزينه احتمالي رياست شوراي شهر بعد از هاشمي

اگر اصلاح طلبان با ناديده گرفتن ميثاقنامه اي كه از آن حرف مي زنند بر سر به قدرت رساندن محسن هاشمي به توافق برسند، به احتمال قوي احمد مسجدجامعي كه در ليست اصلاح طلبان نفر دوم پس از هاشمي قرار گرفته بود، به عنوان رئيس شوراي شهر انتخاب مي شود و محسن هاشمي بر صندلي شهردار تهران جلوس مي كند. البته رئيس شوراي شهر تهران خود بارها اذعا داشته اين ميثاقنامه اي را كه اصلاح طلبان از آن صحبت مي كنند امضا نكرده است.اين نخستين بار نيست كه نام محسن هاشمي در ليست گزينه هاي شهرداري تهران مي درخشد، قبلا هم چانه زني ها و رايزني هايي براي انتخاب محسن هاشمي به عنوان شهردار انجام شده بود كه با وسط كشيده شدن ميثاقنامه بي سرانجام ماند. اما بايد منتظر ماند و ديد اين بار تلاش هاي برخي  چهره هاي اصلاح طلب براي ورود هاشمي به شهرداري به ثمر خواهد نشست يا خير.

اگر محسن هاشمي مديريت شهري تهران را به دست بگيرد، با خارج شدن وي از شورا، مهدي چمران عضو اصولگراي علي البدل  وارد شورا مي شود. با توجه به شرايط پيش آمده در حالي كه آينده تهران در گرو تصميم شورايي هاست، بايد ديد كدام گزينه شانس ورود به بهشت تهران را پيدا مي كند.

اختلال اضطرابي در صدر مشكلات رواني جامعه

دبير علمي سي و پنجمين همايش سالانه انجمن علمي روانپزشكان ايران از سبقت گرفتن اختلال اضطراب نسبت به افسردگي در جامعه خبر داد.

به گزارش «ايران»،دكتر كتايون رازجويان در ادامه گفت: 10 درصد افراد بالاي 15 سال جامعه به اختلال اضطرابي دچار شده اند، اين در حالي است كه آمارها از كاهش افسردگي در جامعه خبر مي دهند. وي در ادامه به موضوع كودك آزاري اشاره كرد و افزود: پديده كودك آزاري در همه جوامع وجود دارد اما به دلايل مختلف در جامعه ديده نمي شود. در جامعه ما آمار دقيقي از شيوع كودك آزاري وجود ندارد اما آنچه قابل توجه است اين است كه در سال گذشته تعداد تماس هاي تلفني با 123 و اعلام كودك آزاري افزايش يافته است. اين موضوع نشان مي دهد پديده كودك آزاري مانند گذشته پنهان نمي شود.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي افزود: كودك آزاري انواع و اقسام فيزيكي، عاطفي و جنسي دارد، اما يكي از شايع ترين نوع كودك آزاري، ناديده گرفتن فرزند در خانه است كه با آموزش برخي از روش هاي فرزندپروري مي توان از ايجاد آن تا حدودي پيشگيري كرد.

كمبود داروها مقطعي است

در ادامه رئيس انجمن علمي روانپزشكان ايران نيز به وضعيت داروي بيماران روان تني اشاره كرد و گفت: سياست وزارت بهداشت در مورد داروهاي روانپزشكي نيز مانند داروي حوزه هاي ديگر است. به اين معنا كه با كاهش واردات داروهاي خارجي، توليد داروهاي داخلي مورد حمايت قرار گرفته است. متاسفانه كاهش واردات داروي خارجي در حوزه روانشناسي باعث شده در حال حاضر برخي از داروها در دسترس بيماران نباشد. اين درحالي است كه به طور كلي كمبود هر دارويي مي تواند بر سلامت روان افراد تاثير گذارد.مريم رسوليان در ادامه افزود: كمبود برخي از داروها مقطعي است كه به دليل مشكلاتي همچون اختلال در برنامه ريزي توليد داروها و عدم واردات داروهاي خارجي ايجاد شده كه اميد است بزودي رفع شود.

اخبار


 روزنامه ايران، شماره 6897 به تاريخ 19/7/97، صفحه 21 (اجتماعي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 27 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله نوزادان ايران
شماره 2 (پياپي 1002)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است