|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/7/28: از نود به سد
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4658
پنج شنبه 27 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4452 28/7/97 > صفحه 24 (ورزش) > متن
 
 


از نود به سد
ميراث بازي پنج شنبه پرسپوليس براي نبرد آسيايي


دنياي اقتصاد : قطعا نفرين شده ترين مسابقات براي پرسپوليس برانكو، جام حذفي است؛ تورنمنتي كه هر فصل به شكلي عجيب از كف سرخپوشان مي رود. تيم شايسته برانكو كه دوبار متوالي به نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا رسيده، حتي يك بار هم رسيدن به نيمه نهايي جام حذفي باشگاه هاي كشور را تجربه نكرده است! آنها يك سال با چاشني اشتباهات وحشتناك داوري به ذوب آهن باختند و اوت شدند، يك سال بدون شش بازيكن ملي پوش مغلوب قشقايي شيراز شدند و يك بار هم در ضربات پنالتي برابر نفت آبادان تن به شكست دادند.

پرسپوليس امسال لابه لاي گرفتاري هاي بسيار پرشمارش در ليگ و مخصوصا آسيا، كار براي طلسم شكني در جام حذفي را هم استارت زد و بر همين اساس غروب پنج شنبه در ورزشگاه آزادي به مصاف نود اروميه رفت. نود تيمي است كه با خريد سهميه ماشين سازي تبريز در مسابقات دسته اول امسال حاضر شده و بعد از يك شروع نااميدكننده، چهار هفته است كه نتايج خوبي مي گيرد و حتي يك گل هم دريافت نكرده است. بر خلاف مزدك ميرزايي كه گزارشگر اين بازي بود و از همان دقايق ابتدايي انتظار يك پيروزي پرگل را به تماشاچيان تلويزيوني القا مي كرد، واضح بود كه چنين مسابقاتي بسيار سخت و نزديك هستند. پارسال پرسپوليس در همين مرحله به زحمت بادران را شكست داد. در مجموع به ندرت پيش مي آيد كه در مصاف حذفي تيم هاي ليگ برتري مقابل دسته يكي ها شاهد رقم خوردن پيروزي هاي يك طرفه و پرگل باشيم؛ مخصوصا كه همه هوش و حواس پرسپوليس هم در اين بازي به مصاف سرنوشت ساز سه شنبه برابر السد قطر بود.

قرمزها در اين تاريخ بايد بازي ليگي شان برابر پيكان را انجام مي دادند، اما آنها تقاضا كردند جاي آن ديدار با بازي حذفي عوض شود تا كار سبك تري داشته باشند. با اين وجود نزديك بود با كشيده شدن مسابقه به وقت هاي اضافي، همه محاسبات سرخپوشان غلط از آب در بيايد و نيروي اين تيم در فاصله پنج روز تا نبرد با السد تحليل برود، اما شوت محمد انصاري و اشتباه دروازه بان نود در دفع اين توپ تك گل پرسپوليس را در نيمه دوم به ارمغان آورد تا اين تيم عجالتا در جام نفريني باقي بماند. نود البته در اين بازي تيم خطرناك و منسجمي نشان داد. آنها چندين بار به ويژه روي فرار از عمق براي پرسپوليس دردسرساز شدند و حتي در يك نوبت محمد انصاري مي توانست به خاطر خطا روي بازيكن حريف كارت قرمز بگيرد، اما داور به دادن يك اخطار بسنده كرد تا دقايقي بعد همين بازيكن گل صعود را بزند. در مجموع پرسپوليس به سختي از اين بازي گريخت و خود بازيكنان اين تيم هم در تونل ورزشگاه آزادي اعتراف كردند كه همه حواس شان به ديدار سه شنبه برابر السد بوده است. حالا بايد ديد قرمزها در مهم ترين بازي دو دهه اخيرشان چه خواهند كرد.

تركيب پرسپوليس در ابهام

يكي از نتايج فرعي بازي با نود اروميه، در ابهام قرار گرفتن تركيب پرسپوليس براي بازي برگشت با السد بود. درحالي كه شايد همه انتظار داشتند سيامك نعمتي بعد از نمايش قابل قبول در پست دفاع راست در دوحه، در اين بازي هم حضور در همين منطقه را تجربه كند و براي بازي برگشت جا بيفتد، برانكو تصميم ديگري گرفت و مقابل نود شجاع خليل زاده را در سمت راست خط دفاعي به كار گرفت. به اين ترتيب زوج جلال حسيني و محمد انصاري در قلب خط دفاعي به ميدان رفتند و شايان مصلح دفاع چپ شد. با اين اوصاف واقعا مشخص نيست تركيب خط دفاعي پرسپوليس و متعاقب آن خط مياني اين تيم در برابر السد چگونه خواهد بود؛ آيا سيامك نعمتي دفاع راست خواهد بود يا در خط مياني به ميدان مي رود؟ آيا عاليشاه كه گفته مي شود براي آن بازي مشكلي ندارد فيكس خواهد شد يا از ابتداي نيمه دوم به ميدان مي رود؟ و آيا كمال كاميابي نيا كه در اين بازي براي چندمين بار كتفش در رفت، سه شنبه بازي مي كند يا نه؟ برانكو در نشست خبري بعد از بازي با نود در مورد كمال گفت با توجه به سابقه اي كه از مصدوميت هاي اين بازيكن وجود دارد، او احتمالا مشكلي براي حضور در بازي سه شنبه نخواهد داشت، اما مجموعه اين مسائل باعث سردرگمي السدي ها در مورد تركيب حريف ايراني مي شود.

حرف هاي عجيب كاپيتان

شايد عجيب ترين حاشيه بازي پنج شنبه، انتقاد تند و نابجاي جلال حسيني از هواداران پرسپوليس بود. بازي با نود اروميه در حضور تنها پنج هزار تماشاگر برگزار شد و كاپيتان سرخپوشان كه گويا انتظار استقبال بسيار بيشتري داشت، در ميكس زون حرف هاي عجيبي زد: «هواداران ما فريب خوردند. آنها بايد مي آمدند تا بازيكنان جوان ما جمعيت را ببينند و براي بازي با السد آبديده شوند، اما آنها نيامدند و حالا برخي بازيكنان ما روز سه شنبه ممكن است از تونل هم نتوانند بالا بيايند. اگر تماشاچي مي آمد شايد بازي را راحت تر مي برديم و اين همه مصدوم نمي داديم.»  حرف هاي جلال احتمالا  از سر دلسوزي و براي هشدار دادن به كل خانواده پرسپوليس است كه بازي سه شنبه را آسان نگيرند، اما در اين مورد به نظر مي رسد او كمي زياده روي كرده باشد.

به هر حال واضح است كه در يك مسابقه حذفي با تيم دسته پايين تر، نمي توان حضور گسترده تماشاگران را انتظار كشيد، حتي اگر به زودي مهم ترين بازي تاريخ باشگاه در راه باشد. حتي بارسلونا و رئال مادريد هم در مسابقات آغازين حذفي در ورزشگاه هاي نيمه خالي به ميدان مي روند و اين هيچ چيز عجيبي نيست. به علاوه همين بازيكنان جوان مورد اشاره جلال حسيني، در دربي تهران، بازي با الدحيل و... ورزشگاه پر از جمعيت را ديده اند و لازم نبود حتما 90 هزار نفر براي تماشاي بازي با نود اروميه به ورزشگاه بيايند! ربط دادن مصدوميت كاميابي نيا به سكوهاي خالي هم انصافا فقط از حسيني برمي آيد؛ مگر كتف كمال در بازي هفته دوم با فولاد جلوي 40 هزار تماشاگر هم در نرفت؟ كتف لق هافبك قرمزها به مردم چه مربوط است؟ حتما نيت جلال خير است، اما او مخصوصا وقتي در مورد مردم و هواداران حرف مي زند بايد كمي محتاط تر باشد.

قرعه كشي يك چهارم نهايي

مراسم قرعه كشي مرحله يك چهارم نهايي جام حذفي برگزار شد و تيم هاي صعود كرده حريفان خود را شناختند. برنامه بازي ها به اين شرح زير است: ماشين سازي تبريز - داماش گيلانيان در تبريز، مس كرمان- سپاهان در كرمان، نفت آبادان- (برنده استقلال- سايپا)،  پديده مشهد - (برنده سپيدرود - پرسپوليس). ميزبان دو بازي آخر بعد از تعيين صعودكننده دوم مشخص خواهد شد.

از نود به سد


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4452 به تاريخ 28/7/97، صفحه 24 (ورزش)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 20 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه پژوهش در بهداشت محيط
متن مطالب شماره 1 (پياپي 501)، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است