|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/7/28: خبر بنگاه ها
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4656
سه شنبه 25 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4452 28/7/97 > صفحه 12 (بانك و بيمه) > متن
 
 


خبر بنگاه هابا هدف حمايت از كالاي ايراني صورت گرفت: رشد 144 درصدي تسهيلات خرد بانك آينده

گروه بنگاه ها : پرداخت تسهيلات خرد بانك آينده به متقاضيان در نيمه نخست سال 1397، نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، از نظر تعداد 144 درصد افزايش داشته است.

به گزارش روابط عمومي بانك آينده، اين بانك به منظور مشاركت فعالانه در كمك به افزايش توليد داخلي و حمايت از كالاهاي ايراني، براي تامين احتياجات ضروري مردم، در 6 ماه نخست سال 1397، بيش از 21 هزار فقره تسهيلات خرد به متقاضيان پرداخت كرده است كه اين تعداد تسهيلات در مقايسه با 6 ماه نخست سال 1396، رشد 144 درصدي را نشان مي دهد.ميزان تسهيلات خرد بانك آينده تا پايان شهريورماه سال جاري، 10هزار و 550 ميليارد ريال بوده است كه اين مبلغ تسهيلات پرداختي نسبت به همين بازه زماني در سال 1396، بيانگر رشد 131 درصدي است. همچنين، با طراحي محصولات اعتباري مختلف، تلاش شده است تا خواسته و انتظارات مالي مشتريان براي خريد كالاي داخلي ايراني، خودروي ساخت داخل، تهيه جهيزيه، تعمير و بازسازي مسكن و... برآورده شود.

عملكرد موفق 6 ماه اول بيمه كوثر

گروه بنگاه ها : شركت بيمه كوثر توانست در 6 ماه اول سال97 در حوزه هاي مختلف كاري خود، موفقيت هاي بزرگي كسب كند.

به گزارش پايگاه خبري نقدينه، اين شركت در شش ماه اول سال97 توانست با كسب سود حدود 77 ميليارد توماني در حوزه سرمايه گذاري هاي بورسي، حدود 96 درصد از برنامه كل سال خود را محقق كند كه مبلغ يادشده بيش از كل سود دو سال گذشته شركت از اين محل است. ابوالفضل آقادادي با بيان اينكه در مدت ياد شده، شركت 364 ميليارد تومان خسارت به بيمه گذران پرداخت كرده، خاطرنشان كرد: از كل خسارت پرداختي، سهم رشته هاي شخص ثالث و سرنشين 50 درصد، درمان 19 درصد و بيمه هاي زندگي 16 درصد و نسبت خسارت شركت در اين مدت 43 درصد بوده كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 واحد كاهش داشته است. وي گفت: حق بيمه توليدي شركت بيمه كوثر در 6 ماه اول سال97 با 43 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته و تغيير مناسب در تركيب پرتفو، به رقم فروش بيش از 850 ميليارد تومان (معادل 60 درصد از كل برنامه صدور سال97) رسيده است. معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي شركت خاطرنشان كرد: به‎منظور اجراي سياست هاي شركت در سال97 با رويكرد سودآوري و اصلاح تركيب پرتفو، در اين مدت سهم رشته ثالث و سرنشين 33 درصد، سهم بيمه هاي زندگي 24 درصد و سهم رشته درمان 19 درصد از كل حق بيمه هاي توليدي شركت را تشكيل داده اند.

پرداخت خسارت سيل استان هاي گيلان و مازندران ازسوي بيمه آسيا

گروه بنگاه ها : بيمه آسيا خسارت سيل در استان هاي گيلان و مازندران را در كوتاه ترين زمان ممكن و در محل حادثه پرداخت كرد.

به گزارش روابط عمومي بيمه آسيا، اكيپ ويژه اي متشكل از عضو هيات مديره و معاون بيمه هاي اموال، مدير بيمه هاي آتش سوزي و مديران استاني بيمه آسيا به محل حادثه مراجعه و نسبت به پرداخت خسارت تعدادي از زيان ديدگان اقدام كردند.بنابر اين گزارش و با توجه به فوريت موضوع و به محض مراجعه بيمه گذاران به شعبه، كارشناسان بيمه آسيا به سرعت در منطقه مستقر شدند و خسارت وارده به منازل مسكوني روستايي و شهري و تاسيسات را در چهارچوب شرايط بيمه نامه بررسي و نسبت به ارزيابي پس از برآورد خسارت اقدام كردند.

اين گزارش مي افزايد: مسعود بادين، عضو هيات مديره و معاون فني اموال بيمه آسيا ضمن ديدار با زيان ديدگان راهكارهاي لازم براي تسريع در بررسي و پرداخت خسارت را به كارشناسان فني اعلام و همچنين با توجه به افزايش ارزش وسايل نقليه و ساختمان ها، تاسيسات و اموال به بيمه گذاران بيمه آسيا توصيه كرد براي دريافت الحاقيه افزايش سرمايه به واحد صادركننده بيمه نامه خود مراجعه كنند.

انتخاب اعضاي هيات مديره انجمن صنفي نمايندگان بيمه آرمان

گروه بنگاه ها : در نخستين جلسه كانون سراسري انجمن صنفي نمايندگان بيمه آرمان، اعضاي هيات مديره اين انجمن انتخاب و معرفي شدند. به گزارش روابط عمومي بيمه آرمان، در اين جلسه كه با حضور مديرعامل، قائم مقام و معاونان بازاريابي و فروش، فني و مالي برگزار شد، عليرضا بيانيان با اشاره به نقش موثر اين تشكل صنفي در پيشبرد امور و ايجاد تعامل با بدنه مديريتي شركت، نمايندگان را بازوان اجرايي شركت توصيف كرد و گفت: نقش شما در رشد و توسعه شركت تعيين كننده و تاثيرگذار است و حيات و آبروي بيمه آرمان با عملكرد نمايندگان و شبكه فروش گره خورده است.

بيانيان با بيان اينكه سياست ها و خط مشي رئيس كل بيمه مركزي و نهاد ناظر توسعه بيمه هاي خرد در كشور است، گفت: سياست، برنامه ها و تمركز بيمه آرمان نيز توسعه و فروش بيمه هاي خرد است و نمايندگان بايد با افزايش دانش و توانمندي هاي فني و علمي خود نسبت به اين امر اهتمام ورزند و در اين راستا حركت كنند. مديرعامل بيمه آرمان خطاب به نمايندگان افزود: ما نيز در تامين نيازها و خواسته هاي منطقي شما در بخش هاي گوناگون از جمله در بخش آموزش از هيچ تلاشي فروگذار نخواهيم كرد و ابراز اميدواري كرد كه نمايندگان و شبكه فروش هم تعامل سازنده اي با انجمن، شعب و ستاد داشته باشند و نيز در تعامل با مردم و ارائه خدمات مطلوب به بيمه گذاران، جايگاه شركت را ارتقا بخشند. براساس اين گزارش، معاونان بيمه آرمان نيز در اين جلسه به تبيين اقدامات و فعاليت هاي شركت درباره نمايندگان و شبكه فروش و ارائه رهنمودهاي عملياتي در حوزه متبوع خود پرداختند و بر جذب و تركيب پرتفوي مناسب، وصول حق بيمه در مدت اعتبار بيمه نامه، انضباط مالي و همچنين تلاش در جهت افزايش سهم شركت در بازار، تقويت و افزايش دانش علمي و فني نمايندگان، وحدت رويه در اجراي مقررات و دستورالعمل ها، تعامل مطلوب با شعب و بدنه مديريتي شركت و در نهايت حفظ منافع بيمه آرمان تاكيد كردند.

مديرعامل موسسه اعتباري ملل: رعايت دستورات بانك مركزي ضروري است

گروه بنگاه ها : مديرعامل موسسه اعتباري ملل در همايش استراتژي هاي نوين بازاريابي خدمات بانكي كه به همت موسسه اعتباري ملل برگزار شد، گفت: توجه به دستورالعمل ها و بخشنامه هاي صادره از سوي بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران به عنوان مقام ناظر پولي و بانكي كشور و ساير سازمان هاي ناظر مانند سازمان بورس و اوراق بهادار از برنامه هاي اصلي موسسه اعتباري ملل است. حجت الاسلام سيدامين جوادي افزود: از نظر كفايت سرمايه در شرايط مناسبي هستيم ودرخصوص تبديل شدن به بانك ملل مكاتبات و درخواست ها تقديم بانك مركزي شده و هيات مديره موسسه موضوع را با جديت پيگيري مي كند. وي گفت: البته اعطاي مجوز به نظر مسوولان بستگي دارد، اما در اين جهت تمام زيرساخت هاي لازم براي تبديل شدن به بانك چه از لحاظ سرمايه مورد نياز و چه از لحاظ فناوري و ديتا سنترها و ساير موارد مورد نياز آماده است و به محض صدور مجوز مراتب عملياتي و خدمات ارائه خواهد شد.

جوادي با اشاره به اينكه سرمايه مورد نياز چند سال است كه بيشتر از حد مورد نياز براي تبديل شدن به بانك تامين و در اداره ثبت شركت ها به ثبت رسيده، گفت: مجموعه نظام بانكي كشور را مانند همكاران خودمان مي دانيم؛ چراكه بانك ها دارايي كشور هستند و قدرتمند شدن آنها به نفع نظام و كشور است.  مديرعامل موسسه اعتباري ملل افزود: امروز كدام صنعت را مي توان اسم برد كه پشتوانه آن بانك نباشد؟ آنچه در صنعت كشور و ديگر بخش ها ديده مي شود نتيجه سپرده هاي مردمي در نظام بانكي و سرمايه گذاري و فعاليت بانك در بخش هاي مختلف توليد و خدمات در كشور است. درخصوص ساماندهي تعاوني اعتبار منحله وحدت نيز لازم است اعلام كنم كه در راستاي ساماندهي بازار غير متشكل پولي بانك مركزي اين مسووليت را به موسسه اعتباري ملل واگذار كرد و موسسه نيز اين مسووليت را صرفا با هدف كمك به قريب به 400 هزار نفر سپرده گذار كه مبلغ 48 هزار ميليارد ريال وجوه خود را درتعاوني منحله وحدت سپرده گذاري كرده بودند مورد پذيرش قرار داد. وي گفت: با گذشت حدود يكسال و اندي 99 درصد از سپرده گذاران وجوه خود را دريافت كرده اند و كمتر از هزار نفر باقي مانده اند كه بعضا خودشان مراجعه نداشته اند و ساير موارد نيز در حال بررسي و پرداخت است. جوادي افزود: هيچ وقت به خود اجازه نداده ايم كه وارد بازارهاي سفته بازي شويم و از هموطنان مي خواهم كه به كشور كمك كنند، ما همگي در زير يك سقف به اسم ايران زندگي مي كنيم و هر اتفاقي كه در كشور بيفتد نفع يا آسيب آن به همه ما مي رسد.

انتصابات جديد در هيات عامل موسسه اعتباري كاسپين

گروه بنگاه ها : با موافقت هيات مديره و با حكم مديرعامل دو نفر از اعضاي جديد هيات عامل موسسه اعتباري كاسپين منصوب و مشغول به كار شدند. به گزارش روابط عمومي و اطلاع رساني موسسه اعتباري كاسپين پرويز صادقي به سمت عضو هيات عامل و معاونت امورشعب و غلامعباس افشار به عنوان عضو هيات عامل و معاونت پشتيباني مديرعامل موسسه اعتباري كاسپين منصوب شدند. خاطرنشان مي شود اعضاي جديد هيات عامل از مديران پرسابقه و داراي تجربه و سابقه فعاليت در موسسه اعتباري كاسپين هستند.

خش مراسم قرعه كشي سپرده هاي قرض الحسنه بانك انصار از اينستاگرام

گروه بنگاه ها : بخش هايي از مراسم قرعه كشي مرحله نهم سپرده هاي قرض الحسنه بانك انصار، 29 مهرماه به صورت مستقيم از صفحه رسمي اينستاگرام بانك پخش مي شود. به گزارش اداره كل روابط عمومي و تبليغات، در نهمين مرحله قرعه كشي سپرده هاي قرض الحسنه پس انداز، صاحبان سپرده هاي قرض الحسنه پس انداز با مفتوح نگه داشتن سپرده، حفظ و ماندگاري موجودي خود در 90 روز متوالي در سپرده و همچنين حفظ آن در روز قرعه كشي (تا ساعت 23 و 59 دقيقه و 59 ثانيه) مي توانند در قرعه كشي شركت كنند. براساس گزارش، جوايز اين مرحله شامل 110 جايزه هزار ميليون ريالي، 110 كمك هزينه خريد صنايع دستي هر يك به ارزش 25 ميليون ريال، 110 كمك هزينه سفر به عتبات عاليات هر يك به ارزش 15 ميليون ريال و هزاران جايزه نقدي هريك به ارزش 500 هزار ريالي است.

خبر بنگاه ها


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4452 به تاريخ 28/7/97، صفحه 12 (بانك و بيمه)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 20 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله اكو هيدرولوژي
متن مطالب شماره 2 (پياپي 602)، تابستان 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است