|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/7/28: خبر بنگاه ها
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4658
پنج شنبه 27 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4452 28/7/97 > صفحه 15 (بانك و بيمه) > متن
 
 


خبر بنگاه هاتحريم ها مشكلي براي فولاد مباركه ايجاد نمي كند

گروه بنگاه ها : فولاد مباركه اصفهان در كوتاه ترين زمان درباره اثر تحريم هاي آمريكا دست به شفاف سازي زد و اعلام كرد تحريم ها موضوع جديدي نيست و خللي در جريان فعاليت هاي توليدي، مالي و صادرات محصولات ايجاد نخواهد كرد.به گزارش «دنياي اقتصاد» در ميان 20 بانك و شركتي كه توسط خزانه داري آمريكا تحريم شدند، فولاد مباركه هم در اين فهرست وجود دارد كه به عنوان اولين شركت بورسي و فرابورسي و در كوتاه ترين زمان دست به شفاف سازي زد.

  • مباركه از راهكارهاي قانوني براي مقابله با تحريم‎ها استفاده مي كند

مديرعامل فولاد مباركه اصفهان درباره تحريم فولاد مباركه از سوي وزارت خزانه داري آمريكا گفت: پيش تر نيز آمريكا صنعت فولاد ايران و گاز و پتروشيمي را تحريم كرده بود، در نتيجه اين اتفاق موضوع تازه اي نيست. حميدرضا عظيميان با بيان اين مطلب افزود: متاسفانه نام بردن از فولاد مباركه اصفهان و چندين شركت در ليستي كه منتشر شده ممكن است برخي محدوديت ها را براي فولاد مباركه ايجاد كند؛ البته ما نيز با راهكارها و ظرفيت هاي قانوني به مقابله با تحريم مي رويم كه نتواند مشكلاتي براي شركت ايجاد كند. مديرعامل فولاد مباركه اصفهان با بيان اين مطلب افزود: البته اين موضوع نيازمند برخي هماهنگي ها با مراكز دولتي و وزارت صنعت، معدن و تجارت است كه با آنها نيز به گفت وگو مي پردازيم تا بتوانيم راهكاري پيدا كرده و در اولين فرصت راهكارهاي خود را براي مقابله با تحريم تهيه كرده و با اطلاع رساني آن را در اختيار همه مصرف كنندگان، سهامداران و كساني كه با فولاد مباركه در ارتباط هستند قرار خواهيم داد.

وي درباره اقدامات اين شركت گفت: هماهنگي در داخل كارخانه و هماهنگي با دولت محترم انجام داده و آن را اعلام مي كنيم. عظيميان ادامه داد: ما سعي مي كنيم كه تاثير اقدام خصمانه آمريكا كه از حربه تحريم براي كشورها استفاده مي كند را به حداقل و آثار آن را بر شركت به كمترين ميزان ممكن برسانيم. وي درباره اينكه تحريم ها تا اندازه اي مي تواند بازارهاي ايران در اروپا و كشورهاي عراق و افغانستان را تحت تاثير قرار دهد نيز گفت: همانگونه كه اشاره داشتم تحريم ها موضوع جديدي نيست و اكنون تنها اسم شركت فولاد مباركه در ليست آمده، بنابراين ما مذاكرات خود را با طرف هاي قرارداد خود ادامه مي دهيم و راهكارها را براي تداوم و حفظ بازار در كشورهاي اروپايي و كشورهاي همسايه در دست خواهيم داشت. از سوي ديگر با توجه به مذاكراتي كه دولت با گروه 1 داشته و در حال انجام است از ظرفيت هاي آن استفاده خواهيم كرد.

  • تحريم آمريكا عليه فولاد مباركه كاملا بي تاثير است

بهرام سبحاني، مديرعامل سابق شركت فولاد مباركه اصفهان نيز در مورد تحريم شركت فولاد مباركه توسط آمريكا گفت: خزانه داري آمريكا چندين بانك و شركت ايراني را به ليست تحريم ها (OFAC) اضافه كرد كه شركت فولاد مباركه را هم شامل شد و در كمتر از يك ساعت خبر تحريم فولاد مباركه در شبكه هاي مجازي به طور گسترده اي منتشر شد.

به گفته وي، همان گونه كه همه مي دانند شركت هاي فولادي و از جمله فولاد مباركه در حالي به صادرات ادامه مي دهند كه تجارت و معامله انواع شمش و محصولات فولادي از ايران و به ايران از مرداد ماه سال جاري در ليست تحريم هاي آمريكا قرار داشت پس مي توان نتيجه گرفت كه مشتريان فولاد ايران منافع مشتركي با آمريكا نداشته و مستقل عمل مي كنند. سبحاني تصريح كرد: در مورد تحريم اخير نيز شركت فولاد مباركه مشمول تحريم هاي ثانويه كه تحريم به خاطر ارتباط با شركت تحريمي است، شده است (Secondary Sanctions) و دليل آن هم آن گونه كه در متن منتشره خزانه داري آمريكا ذكر شده، وجود شركت سرمايه گذاري مهر اقتصاد (كه در ليست اوفك قرار دارد) در بين سهامداران شركت فولاد مباركه است.  به گفته وي، اما نكته مهم و قابل توجه اين است كه تحريم جديد صرفا دسترسي فولاد مباركه به شبكه هاي پولي و مالي آمريكا در سراسر جهان را محدود مي سازد درحالي كه فولاد مباركه هرگز قبل از اين هم با اين شبكه ها ارتباط كاري نداشته و بنابراين تحريم اخير تاثيري بر فعاليت هاي اقتصادي شركت در داخل يا خارج نخواهد داشت و جاي هيچ گونه نگراني نيست.

  • تحريم هاي آمريكا خللي در فعاليت هاي فولاد مباركه ايجاد نخواهد كرد

امير حسين نادري، معاون مالي و اقتصادي فولاد مباركه نيز معتقد است: تحريم هاي آمريكا موضوع جديدي نيست و خللي در فعاليت هاي توليدي، مالي و صادرات شركت ايجاد نخواهد كرد و بومي سازي قطعات مورد نياز، استراتژي هوشمندانه فولاد مباركه براي مقابله با تحريم بوده است. معاون اقتصادي و مالي فولاد مباركه اصفهان پس از انتشار اخباري مبني بر قرار گرفتن فولاد مباركه در ليست تحريم هاي جديد آمريكا از سوي خزانه داري آمريكا طي نامه اي به روشن سازي اين موضوع پرداخت. در متن نامه امير حسين نادري آمده است: تحريم هاي بين المللي موضوع جديدي نيست و فولاد مباركه از سال ها قبل همچون ساير بخش هاي اقتصادي كشور با آن روبه رو بوده است و اين امر خللي در جريان فعاليت هاي توليدي، مالي و صادرات محصولات شركت ايجاد نخواهد كرد. معاون اقتصادي و مالي فولاد مباركه اصفهان در اين نامه با اشاره به اينكه فولاد مباركه از سال ها قبل در اقدامي هوشمندانه با استراتژي بومي سازي و استفاده از توان داخل كشور، كليه قطعات مورد نياز خود و شركت هاي گروه را از اين طريق تامين كرده گفت: در معدود موارد باقيمانده با جايگزيني ديگر كشورها، عملا هيچ گونه وابستگي به آمريكا نداشته است.

معاون بهره برداري فولاد هرمزگان خبر داد: رشد 6 درصدي توليد تختال در نيمه نخست سال

گروه بنگاه ها : معاون بهره برداري شركت فولاد هرمزگان درباره ميزان رشد توليد اين شركت در 6 ماه نخست سال جاري گفت: ميزان توليد آهن اسفنجي در 6ماه اول سال97 معادل 875هزارتن بوده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل 9درصد افزايش توليد را شاهد بوده ايم.

 محمدجعفر پارسي با بيان اين مطلب افزود: برنامه 6ماه دوم سال جاري فولاد هرمزگان، توليد تختال به ميزان يك ميليون و 500هزارتن است و از اين ميزان در 6ماه اول سال 736هزارتن توليد شده كه 6درصد افزايش توليد نسبت به مدت مشابه سال قبل را داشته است. به گزارش روابط عمومي فولاد هرمزگان،وي درباره توليد 6 ماه دوم فولاد هرمزگان گفت: ما براساس سفارش مشتري توليد و بسته به شرايط بازار توليد خواهيم داشت. به گفته پارسي، فولاد هرمزگان اسلب (تختال) توليد مي كند و اين محصول فولاد هرمزگان (تختال) به كلاف گرم تبديل مي شود. وي درباره اينكه آيا ممكن است ركورد توليد نيز در سال جاري شكسته شود نيز گفت: با توجه به بازار فعلي پيش روي ما، شركت بر اساس سفارش مشتري محصول را توليد و عرضه مي كند. پارسي با بيان اين مطلب در ادامه سخنانش به توليد آهن اسفنجي به ميزان يك ميليون و 620هزارتن در سال 97 نيز اشاره كرد. وي درباره تامين ماده اوليه نيز گفت: حدود 47 درصد از خريد شركت فولاد هرمزگان به گندله اختصاص دارد و اين در حالي است كه اكنون صادرات گندله براي توليدكنندگان درآمد بيشتري دارد و توليدكنندگان ترجيح دادند كه محصولاتشان را صادر كنند و اكنون فولادسازاني همچون ما با مشكل تامين گندله روبه رو شده اند. البته فولاد هرمزگان در شرايط فعلي براي انجام تعميرات و اموري از اين قبيل فعاليت را متوقف كرده اما اكنون به شدت با مشكل تامين گندله روبه رو هستيم. پارسي افزود: فولاد هرمزگان بخش عمده اي از گندله مورد نياز خود را از گل گهر كرمان تامين مي كند و بخشي را از زرند و سنگان، اما اكنون قرار بر اين شده تا از شركت چادرملو نيز براي تامين گندله اقداماتي انجام دهيم.

خبر بنگاه ها


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4452 به تاريخ 28/7/97، صفحه 15 (بانك و بيمه)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 21 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه بين المللي پرستاري و مامايي جامعه نگر
شماره 3 (پياپي 703)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است