|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/8/6: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4659
شنبه 29 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4459 6/8/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبردفاع موحدي كرماني از هيات عالي نظارت مجمع تشخيص

دنياي اقتصاد : آيت الله محمدعلي موحدي كرماني روز گذشته در جلسه مجمع تشخيص مصلحت نظام به انتقادها از نقش هيات عالي نظارت مجمع تشخيص پاسخ داد و اعلام كرد كه نظارت برسياست هاي كلي نظام به مجمع و هيات عالي آن تفويض شده است.

آيت الله موحدي كرماني كه روز گذشته رياست جلسه مجمع تشخيص مصلحت نظام را بر عهده داشت، گفت: براساس قانون اساسي نظارت بر سياست هاي كلي نظام از سوي مقام معظم رهبري به مجمع تشخيص و هيات نظارت مجمع تفويض شده است. به گزارش «ايرنا» وي گفت: عده اي سعي دارند با ايجاد شبهه، اصل نظارت مجمع بر حسن اجراي سياست هاي كلي نظام را زير سوال ببرند؛ درحالي كه براساس اصول قانون اساسي نظارت بر سياست هاي كلي نظام از سوي مقام معظم رهبري به مجمع تشخيص مصلحت نظام و هيات نظارت مجمع تفويض شده است. وي تاكيد كرد: همان گونه كه شوراي نگهبان موظف به انطباق مصوبات مجلس با شرع و قانون اساسي است، اين هيات نيز وظيفه دارد اين انطباق و عدم مغايرت را نسبت به سياست هاي كلي ابلاغ شده، انجام دهد.

بررسي سند الگوي پايه اسلامي ايراني

 همچنين در ادامه اين جلسه موضوع سند الگوي پايه اسلامي ايراني پيشرفت در دستور كار قرار گرفت و پس از ارائه گزارش رئيس مركز تدوين الگوي اسلامي ايراني پيشرفت درخصوص سابقه، چگونگي و فرآيند طراحي و تدوين سند، اعضاي مجمع ديدگاه هاي خود را درخصوص الگوي مذكور و نقشه راه مجمع براي تحقق دستور مقام معظم رهبري مبني بر «ارائه پيشنهادهاي تكميلي براي حصول اطمينان از كفايت آن» مطرح كردند و مقرر شد اين موضوع در دستور كار كميسيون هاي تخصصي مجمع قرار گيرد و جمع بندي ها پس از طرح در كميسيون خاص، به صحن مجمع ارائه شود. سند الگوي اسلامي ايراني پيشرفت در روز بيست و دوم مهرماه گذشته از سوي مقام معظم رهبري ابلاغ شد.

  • توضيح عراقچي درباره «CFT» به اعضاي هيات عالي نظارت

در خبري ديگر دومين جلسه بررسي انطباق و عدم مغايرت لايحه الحاق جمهوري اسلامي ايران به كنوانسيون مقابله با تامين مالي تروريسم با سياست هاي كلي نظام با حضور روساي كميسيون هاي حقوقي و قضايي و امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي، معاون حقوقي رئيس جمهور، معاون سياسي وزير امور خارجه و اعضاي هيات عالي نظارت مجمع تشخيص مصلحت نظام برگزار شد. در ابتداي اين جلسه عباس عراقچي، معاون سياسي وزير امور خارجه توضيحاتي پيرامون لايحه «CFT» به اعضاي هيات ارائه كرد و به برخي سوالات پاسخ گفت. همچنين اعضاي هيات عالي كليات لايحه مذكور را از منظر انطباق با سياست هاي كلي نظام مورد بحث قرار دادند و ادامه روند بررسي ها به جلسه آتي هيات عالي نظارت موكول شد.

  • بررسي لوايح پولشويي و پالرمو در صحن مجمع

از سوي ديگر مجيد انصاري، عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در گفت وگو با «ايرنا» گفت: هيات عالي نظارت بر حسن اجراي سياست هاي كلي مجمع در جلسه روزگذشته  درباره كليات لايحه الحاق ايران به كنوانسيون مقابله با تامين مالي تروريسم (CFT) بحث كرد و بررسي جزئيات و راي گيري در اين باره به جلسه بعد موكول شد. انصاري درباره لوايح پولشويي و پالرمو كه رئيس مجلس آن را به مجمع ارجاع داده نيز اظهار كرد: اين دو لايحه به طور مستقيم به صحن مي آيد و ديگر در دستور كار هيات عالي نظارت نيست.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در پاسخ به اين سوال كه با نظر به اينكه اعضاي هيات عالي نظارت، عضو مجمع نيز هستند، امكان دارد با توجه به مخالفت آنها با اين لوايح، در صحن مجمع تشخيص به آن راي مثبت بدهند، گفت: اين دو با هم مغايرتي ندارند. انصاري توضيح داد: برخي مواقع شوراي نگهبان، مصوبات مجلس شوراي اسلامي را رد مي كند؛ زيرا آنها را مغاير قانون اساسي يا شرع مي داند، اما وقتي كه همان مصوبه در مجمع تشخيص به راي گذاشته مي شود؛ از روي مصلحت به آن راي مثبت مي دهند. وي افزود: ممكن است اعضاي هيات عالي نظارت، لوايح پولشويي و پالرمو را نيز منطبق با سياست هاي كلي نظام ندانند، ولي به جهت مصلحت كشور به آن راي مثبت بدهند. لايحه الحاق دولت جمهوري اسلامي ايران به كنوانسيون بين المللي مقابله با تامين مالي تروريسم 15 مهرماه سال جاري با 143 راي موافق و 120 راي مخالف به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيد و براي انطباق با قانون اساسي و شرع به شوراي نگهبان ارجاع شد.

ظريف تعداد سفراي بازنشسته را اعلام كرد

ايرنا : محمدجواد ظريف، وزير امور خارجه در توضيح اجراي قانون منع به كارگيري بازنشستگان در وزارت امور خارجه گفت: تنها سه سفير از مجموعه وزارت امور خارجه مشمول قانون منع به كارگيري بازنشستگان خواهند شد كه در پايان مهلت قانوني به كشور بازخواهند گشت و به جاي آنها سفيران جوان انتخاب خواهيم كرد. ظريف اظهار كرد: وزارت امور خارجه هيچ بازنشسته اي در داخل وزارتخانه ندارد و بازنشستگان مشمول اين قانون، تنها سه سفير مذكور هستند.

انتصاب فرماندار 5 شهرستان

ميزان : عبدالرضا رحماني فضلي، وزير كشور در حكم هاي جداگانه اي، اسماعيل بايبوردي را در «آران و بيدگل»، سعيد فائض پور را در «كميجان»، مشتاق احمدريگي را در «فنوج»، حميدرضا فراهاني را در «تفرش» و عبدالحسين رفيعي پور را در «تنگستان» براي تصدي سمت فرمانداري منصوب كرد.

توقف پرسپوليس در ليگ برتر

هفته دهم مسابقات ليگ برتر فوتبال كشور ديروز با انجام آخرين بازي به پايان رسيد. در اين بازي پرسپوليس كه ميهمان سايپا در استاديوم تختي بود با تساوي يك - يك مقابل اين تيم متوقف شد. كمال كاميابي نيا در دقيقه 15 براي پرسپوليس و محمدرضا سليماني در دقيقه 87 براي سايپا گلزني كردند. با اين تساوي پرسپوليس 17 امتيازي شد و با يك بازي كمتر نسبت به ساير تيم ها در مكان سوم جدول قرار گرفت. سايپا نيز جمع امتيازات خود را به عدد 15 رساند تا بالاتر از استقلال در رده ششم جدول قرار گيرد. پرسپوليس امروز براي برگزاري بازي رفت فينال ليگ قهرمانان به دبي سفر مي كند و سپس به ژاپن خواهد رفت.

خبر


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4459 به تاريخ 6/8/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 19 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله مطالعات جامعه شناختي جوانان
شماره 33
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است