|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/8/6: در مجلس شوراي اسلامي صورت گرفت: دفاع روحاني از4 وزير پيشنهادي
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4662
سه شنبه 1 مرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4459 6/8/97 > صفحه 2 (خبر) > متن
 
 


در مجلس شوراي اسلامي صورت گرفت: دفاع روحاني از4 وزير پيشنهاديعكس: president.ir

دنياي اقتصاد : حسن روحاني رئيس جمهوري روز گذشته براي دفاع از گزينه هاي پيشنهادي وزارتخانه هاي امور اقتصادي و دارايي، تعاون، كار و رفاه اجتماعي، راه و شهرسازي و صنعت، معدن و تجارت در مجلس حاضر شد. او درابتداي اين جلسه با تاكيد بر اينكه ما ابرتورم نخواهيم داشت و اين حرف از لحاظ اقتصادي و تحليل سياسي هم نادرست است، گفت: ما از يك تورم تك رقمي متاسفانه عبور كرده ايم اما حتما مي توانيم تورم را مهار كنيم.

مهار تورم امكان پذير است و روند صعود تورم ادامه نمي يابد. او افزود: تورم ما افزايش يافته است. رشد اقتصادي و سرمايه گذاري هم كاهش يافته اما در عين حال در هيچ زماني به اندازه امروز ذخاير كالاهاي اساسي ما در سطح بالايي نبوده است.رئيس جمهور با تاكيد بر اينكه معتقديم مردم در رنج و فشار بوده و زندگي مردم، به ويژه بخش هايي از جامعه كه درآمد ثابت دارند، به سختي مي گذرد، اظهار كرد: بي ترديد مردم از ما مي خواهند كه مشكلات را حل كنيم و اين حق مردم است و ما موظفيم، كشور را از اين مشكلات با وحدت و اتحاد و يكپارچگي عبور بدهيم.رئيس جمهوري با اشاره به اينكه رسانه هاي بيگانه بر مشكلات مي دمند تا افكار مردم را با تبليغات دروغين تسخير كنند و رسانه هاي بيگانه به دروغ به مردم ايران مي گويند كه ايران گران ترين كشوري است كه در آن زندگي مي كنند، افزود: «من از شما و ملت ايران در برابر تبليغات آمريكا و صهيونيست ها مي پرسم كه آيا آموزش در ايران جزو ارزان ترين آموزش ها در سطح جهان نيست؟ آيا بهداشت و درمان به طور نسبي جزو ارزان ترين كشورها نيست؟ آيا انرژي يعني بنزين، گازوئيل و گاز جزو ارزان ترين كشورهاي دنيا نيست؟ آيا آب و برق در يك قيمت متعادل و ارزان نسبت به كشورهاي ديگر نيست؟ آيا حمل و نقل كه يك مقدار به كمك بيشتر دولت و مجلس نياز دارد، در يك شرايط معتدل نيست؟»روحاني با اشاره به وظيفه سنگين وزير راه و شهرسازي براي حل مشكل مسكن در كشور افزود: «از لحاظ آموزش، بهداشت، انرژي، نيازمندي ها و كالاهاي اساسي مردم، از ارزان ترين كشورهاي دنيا هستيم.»وي تصريح كرد: «البته در بسياري از نيازمندي ها به ويژه آنهايي كه حقوق ثابت دارند، با مشكل مواجهند و حل اين مشكل وظيفه ماست و نمي توانيم به مردم بگوييم كه چون فشار آمريكاست پس ما كاري نمي توانيم بكنيم.»رئيس جمهور تصريح كرد: «اين پاسخ پذيرفته نيست. ما نمي توانيم به مردم بگوييم كه چون در فروش نفت مشكلاتي وجود دارد، در اداره كشور ناتوان هستيم. ما نمي توانيم به مردم بگوييم كه چون از لحاظ روابط بانكي و تعاملات مالي با دنيا مشكلاتي داريم، پس نمي توانيم زندگي مردم را اداره كنيم و مردم از ما مي خواهند و وظيفه داريم كشور را اداره كنيم.»رئيس جمهور تاكيد كرد: مردم بايد مطمئن باشند و در اينجا اعلام مي كنم هيچ زماني در سال هاي گذشته ذخاير كالاهاي اساسي به اندازه امروز در سطح بالا نبوده است. امروز از هر تاريخي كه در نظر بگيريم، انبار ذخاير كالاهاي اساسي كاملا مطمئن است و در اينجا بگويم، به رغم اينكه مشكلات ارزي داريم و بخشي از مشكلات اقتصادي، مربوط به قيمت ارز است، ذخاير ارزي كشور هم از همه سال هاي گذشته و در طول 5 سال گذشته بالاتر است. هم كل ذخاير بالاتر است و هم ذخاير اسكناس از هميشه بالاتر است.

بايد موضوع رشد نقدينگي را حل كنيم

روحاني دربخش ديگري از سخنانش گفت: همه امروز مي گويند كه رشد نقدينگي در كشور بالا رفته است. اين مشكل هميشه وجود داشته است. قبل از انقلاب از سال 41 تا 57 به طور متوسط رشد نقدينگي ما بالاي 25 درصد بوده است و در مقاطع مختلف پس از انقلاب نيز به طور متوسط 26 تا 27 درصد بوده است، اما در دولت يازدهم رشد نقدينگي 24 درصد و در آغاز دولت دوازدهم اين ميزان به 1/22 درصد رسيده است. پس دوستان بدانند كه اين رشد نقدينگي از آسمان نازل نشده است، بلكه هميشه وجود داشته است، اما رشد نقدينگي نيز در سايه فرآيند فزاينده يا رشد نقدينگي بر مبناي موضوعات پولي و مالي دو موضوع كاملا متفاوت است.به گزارش «ايسنا» وي افزود: رشد نقدينگي ما در سال هاي اخير بر مبناي پايه پولي و ضريب فزاينده بوده است. درحالي كه معمولا در سال هاي قبل رشد نقدينگي به خاطر استقراض دولت از بانك مركزي انجام مي شده است، اما امروزه رشد نقدينگي ما در سايه رشد بانك ها از منابع بانك مركزي شكل گرفته است، بنابراين انضباط پولي و مالي خود را حفظ و حراست كرده است ولي بانك ها ضمن اينكه بخش عمده اي از مشكلات ما را حل مي كنند اما متاسفانه مشكل آفرين هستند. يكي از اين موارد، كمك به رشد نقدينگي است. رئيس جمهوري با بيان اينكه ما بايد موضوع رشد نقدينگي را حل كنيم، اظهار كرد: بانك هاي ما بايد اصلاح شود و دست از بنگاهداري بردارند و تحت انضباط دقيق بانك مركزي درآيند. روحاني بابيان اينكه ما در هفته هاي اخير به اختيارات بانك مركزي افزوده ايم، گفت: در اينجا به نمايندگان محترم بگويم كه ما در جلسات سه قوه و در شوراي عالي هماهنگي هاي اقتصادي، از تحريم عبور مي كنيم و از قانون عبور نمي كنيم و اگر موردي هم لازم باشد با يك زمان بندي موقت چند ماهه يا يكساله. قانون بايد توسط مجلس اصلاح شود ما قانون را اصلاح نمي كنيم و تغيير نمي دهيم، روي ضرورت ها ممكن است براي زمان موقت، اقداماتي را انجام دهيم. در هفته هاي اخير قدرت بانك مركزي را بالا برديم و در مصوبه اخيرمان براي نظارت بانك مركزي بر موسسات مالي بانكي و خصوصي، قدرت آن را افزايش داديم و چند روز پيش به دستگاه هاي اقتصادي كشور ابلاغ شد.

استخاره با ما همراه نبود

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، روحاني درادامه سخنانش با اشاره به معرفي وزراي پيشنهادي اش براي 4 وزارتخانه، با تاكيد بر اينكه به عنوان امين شما و امين مردم عرض مي كنم، ده ها ساعت روي هريك از وزرايي كه معرفي شده، فكر، مطالعه و مشورت كردم، گفت: البته استخاره هم در اين هفته هاي اخير با ما همراه نبود. بعضي ها را به كار دعوت كرديم، گفتند استخاره ما بد آمده است. استخاره با ما همراه نبود. بعضي از دوستان را دعوت به كار كرديم، قبول داشتند كار كنند، اما صدايشان لرزان بود و كمي با ترديد صحبت مي كردند و مي گفتند امروز با اين شرايط و مشكلات، چگونه كار كنند؟ كه متوجه شدم با اين صداي لرزان نمي توانند در اين شرايط، بار را بر دوش بگيرند.رئيس جمهوري سپس با بيان اينكه اگر وزيري امروز كمتر از 14 ساعت كار كند، نمي تواند بار سنگين را به مقصد برساند، گفت: وزير ما حداقل بايد 14 ساعت در روز كار كند. نمي توانيم با 7 الي 10 ساعت كار روزانه كارمان را پيش ببريم.روحاني تاكيد كرد: همان گونه كه حق داريد از وزير سوال و بر عملكرد او نقد و نظارت كنيد كه البته حق شماست، تشويق، كمك، تاييد و روحيه دادن نيز در اين شرايط، به نوعي وظيفه شما و همه ماست و همه بايد همديگر را كمك كنيم. رئيس جمهور با تاكيد بر اينكه اشكال ندارد از وزير سوال، نقد و نظارت كنيد، اما به او كمك هم بكنيد، گفت: دلم مي خواهد وزيري كه به كميسيون مجلس مي آيد و برمي گردد، با روحيه شاد برگردد، دلم مي خواهد وزيري كه براي نظارت و سوال و حتي براي استيضاح به مجلس مي آيد، وقتي برمي گردد با روحيه برگردد.

الان موقع رقابت هاي ليگ نيست

روحاني با بيان اينكه امروز جناح راست و چپ، اصلاح طلب، ميانه رو و معتدل، همه ملت ايران هستيم و الان موقع رقابت هاي ليگ نيست و ما امروز در تيم ملي در برابر ديگران به ميدان رفته ايم، خاطرنشان ساخت: تيم ملي براي همه ما بوده و الان دوران تيم ملي است. موقع انتخابات دوران ليگ هاست، عيب ندارد و يك سال ديگر به انتخابات رسيديم روبه روي هم قرار بگيريم و نقد كنيم. اگر هم اكنون نيز درد دل هايمان را وسط بگذاريم پس كي فرصت كار، وحدت، دوستي و اتحاد پيش مي آيد. حتما در اين شرايط بايد با وحدت بيشتري كارمان را پيش ببريم.

دفاع از فرهاد دژپسند

در ادامه روحاني در دفاع از فرهاد دژپسند وزير پيشنهادي اقتصاد با بيان اينكه بي ترديد وزارت اقتصاد يكي از وزارتخانه هاي مهم ما در اين مقطع است، اظهار كرد: بخش عمده درآمد ما از طريق اين وزارتخانه تامين مي شود، بنابراين بخش ماليات براي ما اهميت خاصي دارد. امروز ما نيازمند عدالت مالياتي هستيم. در بسياري از كشورهاي دنيا آموزش، بهداشت، زندگي مردم و حتي حقوق كارمندان اداري از ماليات پرداخت مي شود، بنابراين ما امروز بايد اخذ ماليات را افزايش دهيم و اين كار از طريق افزايش كساني كه ماليات مي دهند صورت بگيرد. ما در شرايط فعلي كه ركود حاكم است، نمي توانيم ماليات را افزايش دهيم اما مي توانيم كساني را كه فرار مالياتي دارند به مسير درست باز گردانيم. روحاني خاطرنشان كرد: در يكي از ملاقات ها با مقام معظم رهبري، صحبتي درباره ماليات داشتيم. ايشان مي فرمود پرداخت ماليات بر مردم واجب شرعي است و همه مبلغان و همه آنهايي كه تريبون دارند بايد به مردم بگويند كه فرار مالياتي، به عنوان يك عمل ناصحيح و حرام شرعي است. نبايد بگذاريم بار پرداخت ماليات فقط بر شانه يك عده مشخص سنگيني كند و يك عده هم به انحاي مختلف از پرداخت ماليات فرار كنند. اين گونه حق مردم ضايع و پايمال مي شود. روحاني با بيان اينكه امور گمركي يكي از مسووليت هاي سنگين وزارت اقتصاد و البته نهادهاي ديگر مثل نيروهاي انتظامي و نظامي است، اضافه كرد: امروز اين وزارتخانه مسوول كنترل تورم و رشد اقتصادي است. در كنترل تورم و رشد اقتصادي، وزارت اقتصاد و دارايي در كنار بانك مركزي و سازمان برنامه و بودجه بايد تلاش كند تا بتوانيم تورم را مهار كنيم و به نظرم اين كار شدني است. رئيس جمهور اظهار كرد: يك معضل بزرگ ديگر بانك ها هستند. بانك از يك طرف بار سنگين اقتصاد كشور را بر دوش دارد و سرمايه گذاري و تعاملات مالي و روابط مالي و پولي با دنيا بدون بانك امكان پذير نيست. بانك نقش بسيار ارزشمندي دارد و البته همين بانك است كه مي تواند پس انداز مردم را به رشد اقتصادي و سرمايه گذاري مثبت تبديل كند. روحاني همچنين افزود: در عين حال اگر به اصلاح بانك ها نپردازيم، بانكي كه بايد راه حل مشكلات اقتصادي باشد مي تواند يكي از معضلات اقتصادي باشد.

دوستان زيادي داريم

به گزارش «ايسنا» وي با تاكيد بر اينكه سرمايه گذاري اقتصادي خارجي در اختيار وزارت اقتصاد است، اظهار كرد: برخي مي گويند كه 10 يا 14 كارخانه خارجي از ايران رفته اند. اين موضوع را كنار بگذاريد. روحاني افزود:ما همسايگان خوبي داريم كه بايد با آنان تعاملات بيشتري داشته باشيم.رئيس جمهوري ادامه داد: ما دوستان زيادي در اتحاديه اروپا، برخي كشورهاي آفريقايي و آمريكاي لاتين و نيز كشورهاي هند و چين داريم و بايد با آنها كار كنيم و به دنبال جذب سرمايه باشيم.

دفاع از محمد اسلامي

حسن روحاني درادامه سخنراني خود در دفاع از محمد اسلامي وزير پيشنهادي راه و شهرسازي با اشاره به اينكه امروز وزير راه و شهرسازي بار مسووليت سنگيني بردوش دارد، گفت: به عنوان رئيس جمهور خدمت شما عرض مي كنم و در برابر مردم مي گويم در زمينه مسكن دولت بدهكار مردم است. ما بايد مساله مسكن را حل كنيم.به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، روحاني با بيان اينكه در راه آهن، بنادر، حمل ونقل و كشتيراني نسبتا خوب كار كرديم اما در زمينه مسكن بايد جبران كنيم و همه توان مان را به كار بگيريم، ادامه داد: معتقدم در همين شرايط سخت، نقدينگي را بايد به سمت مسكن بچرخانيم و اگر زمين مجاني در اختيار توسعه گر قرار دهيم و بانك ها را حمايت و كمك كنيم و براي خانه اولي ها، خانه ارزان به وجود بياوريم، به ملت كمك و اشتغال ايجاد كرده ايم.  رئيس جمهور با اشاره به فرصت هاي بالاي ايجاد شغل دروزارت مسكن، راه و شهرسازي و صنعت مسكن، گفت: اگر همه اين مشاغل را راه بيندازيم، مساله مسكن، اشتغال و رشد اقتصادي در بخش بزرگي به حركت در مي آيد.روحاني با تاكيد بر اينكه امروز مساله مسكن، يكي از مسائل بزرگ ما است، افزود: امروز وزير راه و شهرسازي در زمينه ناوگان هوايي، دريايي و جاده اي مشكلاتي دارد كه بايد حل بكند و در شرايط تحريم در زمينه دريايي مشكلاتي داريم، بنابراين حل بخشي از بار دريايي بايد روي شانه ريل قرار بگيرد.رئيس جمهور گفت: كار بزرگ و سنگيني بر دوش وزارتخانه راه و شهرسازي قرار دارد و فردي كه براي اين وزارتخانه انتخاب شده داراي تحصيلات و تخصص در اين زمينه است و همواره هر كجا قرار داشته، فعال بوده است. روحاني ادامه داد: البته با ايشان دوستي نزديك نداشتم ولي ايشان را زياد مي ديدم. زمان جنگ و بعد از جنگ، ايشان در بخش هاي مختلف، عنصري بسيار فعال بود و در اين يكسالي كه بار مسووليت استانداري را بر دوش گرفت، جزو استاندار هاي بسيار پرتحرك و فعال بود.

توصيه روحاني به وزيرپيشنهادي صمت

در ادامه جلسه رسيدگي به صلاحيت وزراي پيشنهادي دولت در مجلس، روحاني در دفاع از رضا رحماني وزير پيشنهادي وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با تاكيد بر اهميت اين وزارتخانه گفت: متاسفانه در ماه هاي گذشته عده اي از ارز يارانه اي سوءاستفاده كردند. ارز 4200 توماني و 7500 توماني در اختيار كساني گذاشتيم و برخي از آنها سوءاستفاده كردند. ضمن اينكه اكثريت تجار و بازرگانان و واردكنندگان و مغازه داران و بنگاهداران افرادي سالم و دلسوز براي كشور هستند ولي همه جا اقليتي داريم كه متاسفانه سوءاستفاده مي كنند.

روحاني تصريح كرد: اين وزارتخانه بسيار مهم و كليدي است و اينجا امضا طلايي است. به آقاي رحماني در جلسه خصوصي گفتم در بعضي از سمت ها، هر كسي را كه مي گذاريد، اگر ابوذر و سلمان هم بود، يكسال بعد او را تغيير دهيد. بعضي جاها را نمي شود. متاسفانه در جامعه آدم سالم را يك عده ديگر فاسدش مي كنند. اين قدر اطرافش با طواف معكوس مي چرخند كه او را در يك منجلاب فرو مي برند. بايد حواسمان جمع باشد؛ امروز بخش اعظم صنعت و معدن، واردات و صادرات و كنترل بازار و قيمت ها، به عنوان يك مسووليت بسيار سنگين بر عهده اين وزارتخانه است.رئيس جمهور ادامه داد: آقاي رحماني ديگر از جنس پارلمان و مجلس است. دوره هاي متعدد در مجلس شوراي اسلامي بوده و تلاش كرده است. يك مرور بر فعاليت هاي او در مجلس داشتم، تذكرات و سوالاتي كه كرده بود، هميشه منصفانه بوده است. اگر نقد كرده، منصفانه نقد كرده است. عده زيادي از نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي آقاي رحماني را به خوبي مي شناسند و معتقدم كه ايشان مي تواند اين بار سنگين را بر دوش بگيرد.

دفاع از محمد شريعتمداري

رئيس جمهور همچنين در دفاع از محمد شريعتمداري وزير پيشنهادي كار، تعاون و رفاه اجتماعي با بيان اينكه اين وزارتخانه امروز مسووليت خاصي را بر عهده دارد ،گفت: اشتغال يك مساله اصلي است. در طول اين 5 سال افتخار مي كنيم كه شاغلان كشور را از حدود 20 ميليون و 600 هزار نفر به 23 ميليون و 300 هزار نفر رسانديم. تعداد شاغلين در روزي كه دولت را تحويل گرفتيم، 20 ميليون و 600 هزار بوده و امروز اشتغال 23 ميليون و 300 هزار است. اين ميزان اشتغال را در طول 5 سال درست كرديم. اين آمار در سايت مركز آمار ايران در دسترس است. رئيس جمهور با اشاره به اينكه اين آمار رسمي كشور است، اضافه كرد: اين به آن معنا نيست كه در اشتغال مشكل نداريم. همه خانواده هايي كه هنوز بيكار دارند، فرزند بيكار و جواني كه مشغول به كار نشده دارند، در انتظار تلاش بيشتر ما هستند. بنابراين در زمينه اشتغال بايد تلاش كنيم و اين وزارتخانه وظيفه سنگيني در زمينه اشتغال و حمايت از كارگران به عهده دارد. روحاني با بيان اينكه ان شاءالله در روزهاي آينده، اولين اقدام در زمينه حمايت از اقشار ضعيف و نيازمند انجام مي گيرد، گفت: طي روزهاي آينده نيمي از جمعيت كشور سبد غذايي دريافت مي كنند كه از طرف اين وزارتخانه با همكاري سازمان برنامه و بودجه و ساير مسوولان شروع مي شود و اميدوارم هفته آينده اعلام بشود. وي افزود: مسووليت ديگري كه وزارت كار و امور اجتماعي بر عهده دارد، مساله ساماندهي تامين اجتماعي است.

صندوق هاي ما متاسفانه از حالت صندوق، خارج شده است كه ما بايد آن را برگردانيم و صندوق به وجود بياوريم. همه صندوق هاي ما مشكل دارند و چه بايد كرد؟ رئيس جمهور تصريح كرد: اين وزارتخانه است كه بايد به مردم مهارت ياد بدهد، امروز مشكل ما در جامعه اين است خانه اي كه مي سازيم مي گوييم بعد از 15 سال كلنگي است درحالي كه خانه بايد بعد از 100 يا حتي 200 سال خانه باشد. دري كه مي سازيم بعد از چند ماه سر و صدايش در مي آيد. ما در مهارت مشكل داريم، لوله كشي، سيم كشي و در تمام كارهاي معمولي مشكل داريم، مسوول مهارت آموزي، اين وزارتخانه است البته آموزش وپرورش و آموزش عالي هم اين مسووليت را بر عهده دارند، اما كاري كه بايد به عنوان آشنايي با مسائل فني و حرفه اي، جوان هاي ما ياد بگيرند وزارت كار مسوول است و بايد اين بار را بر دوش بگيرد. روحاني در پايان سخنانش از ربيعي، آخوندي و كرباسيان وزيران كار، راه و اقتصاد تشكركرد. رئيس جمهور همچنين از بندپي سرپرست وزارت كار و اكرمي سرپرست وزارت اقتصاد سپاسگزاري كرد. وي به عنوان نكته پاياني سخنان خود گفت: از شما نمايندگان مردم كه در اين شرايط سخت هميشه ما را ياري كرده ايد درخواست مي كنم امروز بيشتر ما را ياري كنيد و ان شاءالله اين 4 وزارتخانه با راي قاطع شما نمايندگان عزيز بتوانند كابينه را تكميل كنند و ما هم بتوانيم در برابر مردم مان خجالت زده نباشيم و هر روز عذرخواهي نكنيم و با تلاش بيشتر مشكلات را جبران كنيم تا مردم راضي بشوند و خداي بزرگ ان شاءالله از همه ما رضايت داشته باشد.

در مجلس شوراي اسلامي صورت گرفت: دفاع روحاني از4 وزير پيشنهادي


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4459 به تاريخ 6/8/97، صفحه 2 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 19 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه مهندسي عمران مدرس
متن مطالب شماره 1 (پياپي 1901)، فروردين و ارديبهشت 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است