|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/8/10: پيش بيني روحاني از آينده تحريم هاي نفتي
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4661
دو شنبه 31 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4462 10/8/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


پيش بيني روحاني از آينده تحريم هاي نفتي
به طرف هاي تجاري ايران مي گوييم كه فشار آمريكا، موقت است و روابط ما با شما دائمي است


دنياي اقتصاد : حسن روحاني، رئيس جمهوري با تاكيد بر اينكه آمريكا در توطئه جديد عليه ايران پيروز نخواهد شد، گفت: آنها قدم به قدم در حال عقب نشيني هستند؛ اول گفتند صادرات نفت را به صفر مي رسانيم، بعد گفتند كه در نوامبر نمي شود به صفر برسانيم، چند ماه بعد ممكن است و بعد كم كم گفتند نمي شود به صفر برسانيم و مي خواهيم صادرات نفت را كم كنيم.

به گزارش «ايرنا»، رئيس جمهوري روز گذشته در جلسه هيات دولت، با تاكيد بر اينكه مردم با قاطعيت بدانند كه دولت از اين تهديدات آمريكا هراسي ندارد، گفت: ممكن است، در چند ماه گذشته مقداري بر مردم ما سخت گذشته باشد و در چند ماه آينده هم سخت بگذرد، اما دولت همه توان خود را براي كاهش مشكلات به كار خواهد بست و به حول و قوه الهي و با كمك مردم، توليدكننده ها و صادركننده ها و به كمك همه فعالان اقتصادي، نخواهيم گذاشت اين روند ادامه پيدا كند.

رئيس جمهوري با تاكيد بر اينكه در اين شرايط همه بايد دست به دست هم بدهيم و سه قوه در كنار هم باشيم تا از مشكلات عبور كنيم، گفت: بسياري از كشورهاي بزرگ از جمله كشورهاي بزرگ آسيا، اروپا و قاره هاي ديگر در پيام هايشان در روزهاي اخير، اعلام كردند كه در كنار ايران خواهند ايستاد. او با بيان اينكه آمريكايي ها هيچ كدام از اين اقدامات را نمي توانند انجام دهند، خطاب به آنان، اظهار كرد: شما نه مي توانيد نفت ايران را قطع كنيد و نه مي توانيد به آن حدي كه مورد نظرتان است، برسانيد؛ شما مي خواهيد مردم ايران را عصباني كنيد؛ البته ملت ايران از آمريكا و جنايت هاي آمريكا عصباني هستند نه از دولت و نظام خودشان. روحاني با تاكيد بر اينكه مردم ايران به كشورشان عشق مي ورزند و ما مي توانيم از اين مشكلات عبور كنيم، خاطرنشان كرد: به طرف هاي تجاري ايران هم مي گوييم كه اين فشار آمريكا، موقت است و روابط ما با شما، يك روابط دائمي است. آمريكايي ها چند روزي فريادي مي كشند و داد و فريادي مي كنند و خواهند رفت. آنها نمي توانند براي منطقه و ملت هاي بزرگ در اين زمينه تصميم گيري كنند.

معناي 13 ابان امسال

او در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به نزديك شدن به 13 آبان - روز جهاني مبارزه با استكبار جهاني - افزود: همواره 13 آبان روز مقصر بودن و جاني بودن آمريكا در تاريخ بوده است و امسال هم 13 آبان به معناي يك ظلم جديد از طرف آمريكايي هاست، ولي ملت ايران در همه مواقع ايستادگي كرده و در اين 13 آبان نيز ايستادگي خواهد كرد.

دليل ترميم كابينه

رئيس جمهوري با اشاره به اينكه يكي از دلايل ترميم كابينه در اين ايام تلاش بيشتر در راستاي حل مشكلات مردم بوده است، ضمن تقدير مجدد از هيات رئيسه و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، افزود: جلسه بسيار خوبي برگزار شد و با متانت، طبق قانون، مخالفان، موافقان و وزيران صحبت كردند و 4 وزير با راي بسيار خوب بار مسووليت را بردوش گرفتند و كار خودشان را آغاز كردند. روحاني اظهار كرد: هميشه وقتي نيروي جديد به تيمي كه در ميدان است، وارد مي شود، تازه نفس بوده و از او توقع است كه بيشتر بدود و فعال تر باشد؛ مردم چنين توقعي از تيم جديد دارند. مخصوصا وزرايي كه در زمينه اقتصادي بار اصلي بر دوش آنهاست از جمله وزراي اقتصاد، صنعت، معدن، تجارت، راه و شهرسازي و كار، تعاون و رفاه اجتماعي، مسووليت هاي بسيار سنگيني بر دوش دارند و ان شاء الله آثار حضور اين نيروهاي تازه نفس را مردم در هفته ها و ماه هاي آينده به خوبي مشاهده كنند.

مقايسه نادرست راهپيمايي اربعين وحج

رئيس جمهوري در ادامه حضور مردم در راهپيمايي اربعين حسيني را يك قدرت نمايي در برابر دشمنان اسلام دانست و گفت: فوايد معنوي، روحي، سياسي، منطقه اي و جهاني بسياري در كنار اربعين امام حسين(ع) است و همه بايد در اين راه فخر كرده و تلاش كنيم. او مقايسه راهپيمايي اربعين با مراسم عظيم حج از سوي برخي دشمنان را قياسي نادرست و غلط دانست و خاطرنشان كرد: اين دو در عرض همديگر نيستند، بلكه در طول همديگرند؛ اينكه عنوان شده اگر كسي در عرفات است اجر بالا را مي برد و اگر كسي موفق نشد، در كنار ضريح امام حسين(ع) ثواب عرفه را مي برد، يعني اينكه در طول هم هستند؛ و اينكه در روايات ثواب زيارت امام حسين(ع) با حج مقايسه مي شود، يعني حج اصل و معيار است و اينها در كنار آن است. روحاني ادامه داد: از لحاظ فقهي براي ما روشن است. زيارت خانه خدا و عبادت حج، براي افراد مستطيع يك واجب شرعي و فقهي است، اما زيارت اباعبدالله(ع) يك مستحب موكد است؛ بنابراين امام حسين(ع) همه افتخارش اين است كه خودش را در راه خداوند و براي اجراي فرمان او فدا كرده است.

رئيس جمهوري با اشاره به اينكه تلاش هاي زيادي در سال هاي گذشته براي تسهيل شرايط در اين ايام انجام گرفته تا مردم راحت تر تردد كنند و امسال نيز تلاش مضاعفي از سوي دولت انجام شد، افزود: اگر در اين مسير كمبودي بوده، اين راه، راه زيارتي است و اين سختي ها هم در پيشگاه خداوند محاسبه مي شود، اما تلاش بر اين است كه اين راه را تسهيل كنيم و به اين افتخار مي كنيم. روحاني با بيان اينكه هر كاري در اين زمينه انجام دهيم، افتخار ماست، اضافه كرد: بعضي ها نگويند، چراغي كه به خانه رواست به مسجد حرام است؛ اين تعبيرات، تعبيرات ناصحيحي است؛ همه اش براي خانه است؛ براي مسجد نيست. همه اينها براي خانه خودمان است، براي خانه دنيا و آخرت و معنويت خودمان است و تاثيرات اين حضور مي تواند روحيه مردم و قدرت مقاومت و استقامت آنها را بالا ببرد.

او ضمن ابراز اميدواري از اينكه دولت دوازدهم در سال آينده بتواند خدمات بيشتري انجام داده و سال به سال، اين مسير افتخار خدمت رساني، براي همه هموارتر شود، اظهار كرد: پيام اربعين يك پيام مثبت براي داخل و خارج و براي جهان است؛ پيام اربعين همان پيام عاشورا و كربلا و همان پيام امام سجاد(ع) و زينب كبري(س) است. روحاني با بيان اينكه از دولت و ملت عراق و همه آنهايي كه كمك كردند و موكب ها را تشكيل دادند و خدمت كردند، تشكر مي كنم، افزود: خادم الحسين بودن يك افتخار بزرگ است، براي موكب دارها هم اين بزرگ ترين افتخار است؛ براي دولت هم حركت در اين زمينه، افتخاري بزرگ است. رئيس جمهوري با تشكر از همه دستگاه هاي اجرايي، وزارت كشور، بهداشت و درمان و آموزش پزشكي، نفت، نيرو، جمعيت هلال احمر، راه و شهرسازي، نيروي انتظامي، شهرداري ها و هيات هاي مذهبي در سراسر كشور كه در برگزاري شكوهمند اين مراسم سهيم بودند، تامين و تجهيز زيرساخت ها را با استفاده از تجربيات همه سال، مورد تاكيد قرار داد.

پيش بيني روحاني از آينده تحريم هاي نفتي


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4462 به تاريخ 10/8/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 22 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
Chronic Diseases Journal
شماره 2 (پياپي 702)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است