|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/8/10: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4658
پنج شنبه 27 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4462 10/8/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبردستور رئيس جمهوري براي تشكيل چهار كارگروه اقتصادي

ايرنا : با دستور رئيس جمهوري مبني بر تشكيل چهار كارگروه تخصصي در حوزه اقتصاد با حضور استادان و نخبگان اين حوزه، دور تازه اي از مشاركت اقتصاددانان در سياست گذاري هاي اقتصادي دولت محقق مي شود.

در پي برگزاري جلسه روز گذشته رئيس جمهوري با اقتصاددانان، حسن روحاني دستور داد تا چهار كارگروه تخصصي در حوزه هاي اقتصاد كلان، بانكي پولي، برنامه ريزي اقتصادي و حمايتي تشكيل شود.  رياست كارگروه هاي چهارگانه را به ترتيب دژپسند وزير اقتصاد، همتي رئيس كل بانك مركزي، نوبخت رئيس سازمان برنامه و بودجه و شريعتمداري وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي بر عهده خواهند داشت.  مسوولان هر كارگروه موظف به تشكيل كميته هاي تخصصي در حوزه سياست گذاري و تصميم سازي مبتني بر ديدگاه اقتصاددانان و پژوهشگران دانشگاهي خواهند بود.  هدف از تشكيل اين كارگروه ها بهره گيري بيشتر از نظرات استادان دانشگاه و نخبگان اقتصادي و مشاركت دادن آنها در حوزه سياست گذاري هاي اقتصادي دولت است.

اجراي محدوديت ها و ممنوعيت هاي كشت برنج

در خبري ديگر با تصويب هيات دولت و با توجه به محدوديت هاي منابع آبي در حوضه هاي آبريز، كشت برنج در خارج از استان هاي گيلان و مازندران با محدوديت روبه رو مي شود. به گزارش «ايرنا» هيات وزيران در جلسه ديروز خود به رياست حسن روحاني رئيس جمهوري، با اجراي محدوديت ها و ممنوعيت هاي كشت برنج در خارج از استان هاي گيلان و مازندران موافقت كرد. دولت اين تصميم را در راستاي سياست هاي كنترل سطح زير كشت بهاره و زمستانه و با توجه به محدوديت هاي منابع آبي در حوضه هاي آبريز و استان ها اتخاذ كرد.

واعظي: راه هاي مختلفي براي مقابله با تحريم هاي آمريكا پيدا كرده ايم

دنياي اقتصاد : محمود واعظي، رئيس دفتر رئيس جمهوري در رابطه با بسته هاي حمايتي دولت، از اقشار كم درآمد گفت : وزارت كار، تعاون و رفاه و همچنين سازمان برنامه و بودجه كشور مسوول شدند تا در اين حوزه گزارش هايي را آماده كنند تا در قالب بسته هاي كمكي و جبران نيازمندي ها و مواد غذايي به كساني كه فكر مي كنيم نيازمند هستند داده شود.

فكر مي كنم بتوانيم به نيمي از مردم كشورمان اين بسته ها را ارائه كنيم. به گزارش «ايسنا» واعظي اعلام كرد كه احتمالا از هفته آينده اقدامات لازم براي ارائه اين بسته ها انجام مي شود. وي روز گذشته در حاشيه جلسه هيات دولت در ارتباط با خبري مبني بر پرداخت اضافه حقوق به كارمندان دولت، اظهار كرد: طبيعي است كه افزايش حقوق كارمندان نياز به قانون دارد.  اميدوار هستيم در قانون بودجه كه به مجلس شوراي اسلامي تقديم مي كنيم اجازه آن را بگيريم.

طبق روال اين موضوع در فروردين ماه انجام مي شود. رئيس دفتر رئيس جمهوردربخش ديگري از سخنانش گفت: ما راه هاي مختلفي براي مقابله با تحريم هاي آمريكا پيدا كرده ايم و براي هر كدام از فشار و برنامه ريزي هايي كه انجام شده است چه در رابطه با تجارت و حوزه نفتي و چه حوزه جابه جايي پول، خوشبختانه كميته هاي مختلفي در وزارتخانه ها و سازمان ها تشكيل و خوشبختانه برنامه ريزي ها انجام شده است. رئيس دفتر رئيس جمهوري همچنين با اشاره به برگزاري مراسم اربعين گفت: دولت نه به عنوان كار اداري كه به عنوان يك كار اعتقادي به برگزاري مراسم اربعين حسيني وارد شد و انتظار داريم گروه هاي سياسي از اين مراسم بهره برداري سياسي نكنند. به گزارش «ايلنا» وزير كشورهمچنين از تهيه طرح جامع اربعين در ستاد مركزي اربعين حسيني در وزارت كشور خبر داد و تاكيد كرد: با اجراي اين طرح مي شود تا 10 ميليون نفر را در هفت هشت سال ديگر براي اين مراسم اعزام كرد.

تكذيب بررسي CFT در شوراي نگهبان

ايرنا : عباسعلي كدخدايي، سخنگوي شوراي نگهبان در واكنش به خبري نادرست مبني بر رد لايحه الحاق ايران به كنوانسيون بين المللي مبارزه با تامين مالي تروريسم (CFT) در جلسه ديروز اين شورا گفت: شوراي نگهبان روز چهارشنبه جلسه اي نداشت و جمع بندي نهايي در مورد لايحه CFT به زودي اعلام مي شود. همچنين به گزارش «ايلنا » وي با بيان اينكه نظر شورا درباره CFT را اوايل هفته آينده اعلام مي كنيم، گفت: اجازه بدهيد نتيجه نهايي شنبه يا يكشنبه مشخص خواهد شد. سخنگوي شوراي نگهبان درباره اينكه آيا در صورت رد CFT در شوراي نگهبان اين لايحه به مجمع مي رود، گفت: اين كار بستگي به مجلس دارد كه تصميم بگيرد اگر به لايحه ايرادي وارد بود آن را برطرف كند يا آن را به مجمع تشخيص ارجاع دهد.

زمان تحويل جنگنده كوثر به ارتش

ايسنا : امير حاتمي، وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح گفت: به لطف خدا به زودي جنگنده كوثر تحويل نيروي هوايي ارتش مي شود. وي در حاشيه جلسه هيات وزيران افزود: كارهاي مربوط به تاسيس خط توليد اين جنگنده نيز انجام شده و اين خط توليد به زودي افتتاح خواهد شد. وي همچنين درباره زمان رونمايي از زير دريايي فاتح گفت: ان شاءالله اين زيردريايي به زودي رونمايي خواهد شد.

بررسي استيضاح وزير كشور در كميسيون شوراها

ايرنا : تقاضاي استيضاح عبدالرضا رحماني فضلي، وزير كشور دوشنبه آينده در جلسه كميسيون شوراها و امور داخلي كشور در مجلس شوراي اسلامي بررسي مي شود. تقاضاي استيضاح وزير كشور چهارشنبه 11 مهرماه با 25 امضا و در 13 محور تقديم هيات رئيسه مجلس شد. سهل انگاري در مباحث امنيتي به ويژه حمله تروريستي اهواز با توجه به اينكه وزير كشور، رئيس شوراي امنيت كشور است و اجرا نشدن قانون تقسيمات كشوري در دولت يازدهم و دوازدهم از مهم ترين محورهاي 13گانه اين تقاضاي استيضاح است.

اولين جلسه رسيدگي به اتهامات 5 مدير صرافي

ايسنا : اولين جلسه رسيدگي به اتهامات 5 مدير صرافي در شعبه سوم دادگاه ويژه رسيدگي به جرائم مفسدان و اخلالگران اقتصادي روزگذشته به رياست قاضي مسعودي مقام به صورت علني برگزار شد. اين پنج نفر مدير صرافي هستند كه به اتهام مشاركت در اخلال در نظام ارزي كشور به صورت عمده از طريق خريد و فروش غيرقانوني ارز محاكمه مي شوند.

خبر


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4462 به تاريخ 10/8/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 23 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله مطالعات ميان رشته اي ارتباطات و رسانه
متن مطالب شماره 3، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است