|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/9/7: خبر بنگاه ها
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4660
يك شنبه 30 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4482 7/9/97 > صفحه 13 (بانك و بيمه) > متن
 
 


خبر بنگاه هاتعيين تكليف بيش از 150 هزار ميليارد ريال مطالبات بانك صادرات تا پايان سال

گروه بنگاه ها : عضو هيات مديره بانك صادرات ايران از نهايي شدن تهاتر 85 هزار ميليارد ريال مطالبات بانك از دولت تا پايان سال جاري خبر داد و گفت: علاوه براين، با اقدامات صورت گرفته 70 هزار ميليارد ريال مطالبات بانك بابت حمايت از موسسه ثامن نيز با جديت در دستور كار است كه به اين ترتيب، بيش از 150 هزار ميليارد ريال از مطالبات اين بانك از دولت تا پايان سال تعيين تكليف مي شود. به گزارش روابط عمومي بانك صادرات ايران، ارسلان فتحي پور افزود: كل مطالبات بانك صادرات ايران از دولت 320 هزار ميليارد ريال است كه 150 هزار ميليارد ريال آن حسابرسي شده و مورد تاييد دولت و بانك مركزي قرار گرفته و بقيه مطالبات نيز در حال حسابرسي است كه اميد مي رود به زودي مورد تاييد قرار گيرد.

وي با بيان اينكه اسناد مطالبات 85 هزار ميليارد ريالي از دولت در حال جمع آوري و تهاتر است، تاكيد كرد: در اين پروسه، پولي جابه جا نمي شود اما صورت هاي مالي بانك بهبود مي يابد و كاهش قابل توجه هزينه هاي بانك مهم ترين اتفاقي است كه از اين منظر مشهود خواهد بود.فتحي پور همچنين به طلب 70 هزار ميليارد ريالي بانك صادرات ايران از دولت بابت حمايت از موسسه ثامن اشاره كرد و گفت: اين بخش از مطالبات بانك در مرحله اول با حضور مديران بانك انصار نهايي شد و در مرحله بعد با حضور مديرعامل و اعضاي هيات مديره بانك در بانك مركزي مطرح و در نهايت در آينده نزديك در جلسه با سران سه قوه به تصويب خواهد رسيد كه اين ميزان از مطالبات بانك نيز از ميزان اضافه برداشت بانك نزد بانك مركزي كاسته خواهد شد.

وي افزود: 30 هزار ميليارد ريال از اين مبلغ خط اعتباري دريافت مي شود و 43 هزار ميليارد ريال ديگر نيز طي هفته هاي آينده در جلسه سران قوا به تصويب خواهد رسيد.وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تداوم برنامه هاي وصول مطالبات از دولت در قالب لايحه بودجه سال 98 نيز گفت: در نظر است تا تمامي مطالبات بانك ها به ويژه بانك هاي مشمول اصل 44 از دولت در لايحه سال آينده با اتخاذ مكانيسمي در تهاتر سهام، به صفر برسد. عضو هيات مديره بانك صادرات ايران گفت: حجم بالاي مطالبات غيرجاري يكي از محورهاي مهم و قابل توجه در اصلاح نظام بانكداري كشور است؛ زيرا وجود مطالبات معوق و سهم آن از كل تسهيلات بانكي يكي از شاخص هاي مهم در حوزه سلامت نظام بانكي، افزايش توان نظارتي بانك ها و حركت در مسير برنامه ريزي هاي انجام شده براي اقتصاد كشور است.وي درخصوص شرايط مطالبات غيرجاري در بانك صادرات ايران نيز گفت: در بخش هايي مانند كشاورزي، صنعت و معدن، بازرگاني، خدمات و راه و ساختمان با افزايش مطالبات غيرجاري مواجه بوده ايم، ولي در بخش مسكن مطالبات غيرجاري ما كاهش چشمگيري نيز داشته است و تقريبا حجم مطالبات معوق در اين بخش حدود 33 درصد كاهش يافته است و همزماني اين امر با رشد قيمت ها در بخش مسكن نشان مي دهد كه مطالبات معوق تا چه اندازه تابع شرايط اقتصادي كشور و رونق و ركود در بخش هاي مختلف كشور است. فتحي پور تاكيد كرد: تا پايان سال بايد با استفاده از ظرفيت تمامي مديران استاني و معاونت هاي مختلف نسبت به اجراي برنامه هاي تدوين شده براي وصول مطالبات اقدام شود و اين امر جزو برنامه هاي مهم و اولويت دار بانك محسوب مي شود.

فروش 199 ملك مازاد بانك تجارت در 6 ماه

گروه بنگاه ها : بانك تجارت فروش املاك مازاد و تمليكي را به عنوان يكي از برنامه هاي اصلي پيگيري كرده و در اين راستا در 6 ماه نخست سال جاري 199 ملك مازاد خود را به فروش رسانده است.

به گزارش روابط عمومي بانك تجارت، حق وردي قائم مقام مديرعامل اين بانك در گفت وگويي با اشاره به قوانين و ضوابط حاكم بر فروش املاك مازاد بانك گفت: كميته املاك بانك تجارت در اجراي منويات رهبر معظم انقلاب درخصوص لزوم تعيين تكليف املاك بانك ها و در راستاي تسريع در تحقق تكاليف مواد 16 و 17 قانون رفع موانع توليد رقابت پذير و اهداف بانك در بخش فروش املاك مازاد و تمليكي، جلسات مستمر خود را با دعوت از مديران شعب بانك در استان هاي مختلف كشور برگزار مي كند. وي افزود: در اين رابطه از ابتداي سال جاري براي تسريع در فرآيندهاي فروش، تعداد 199 فقره قرارداد فروش در تهران و شهرستان ها منعقد شده كه ارزش ريالي آنها بيش از 892/ 1 ميليارد ريال است. قائم مقام مديرعامل بانك تجارت با بيان اينكه تعداد املاك به فروش رفته بانك تجارت طي اين مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد قابل توجهي را نشان مي دهد، اظهار كرد: مجموع املاك تمليكي بانك تجارت كه در سال 96 به فروش رسيدند بالغ بر 284 ملك و به مبلغ تقريبي 628/ 2 ميليارد ريال بود و نكته قابل توجه اين است كه فروش املاك مازاد بانك علاوه بر تاثيرات مثبت در نسبت كفايت سرمايه، جريان نقدينگي دارايي هاي بانك را نيز تسهيل كرده است.

معرفي برندگان جشنواره كارت هديه بانك اقتصادنوين

گروه بنگاه ها : با برگزاري مراسم قرعه كشي، برندگان دهمين دوره جشنواره كارت هديه بانك اقتصادنوين (تابستان 97) مشخص شدند. به گزارش روابط عمومي بانك اقتصادنوين، در قرعه كشي برندگان دهمين دوره جشنواره كارت هديه كه به صورت فصلي برگزار مي شود، تمامي كارت هاي هديه با حداقل مانده 250 هزار ريال كه از ابتداي اسفندماه 94 تا پايان شهريور 97 در اين بانك صادر شده اند، به طور خودكار در قرعه كشي شركت داده شدند. بنابراين گزارش واريز اين مرحله از جشنواره كارت هديه بانك اقتصادنوين شامل يك عدد كمك هزينه خريد خودرو به ارزش 500 ميليون ريال و 50 عدد كارت هديه 50 ميليون ريالي است كه به قيد قرعه به دارندگان كارت هاي هديه برنده اعطا مي شود.براساس اين گزارش، دارندگان كارت هاي هديه بانك اقتصادنوين مي توانند براي اطلاع از شرايط قرعه كشي و مشاهده برندگان اين دوره و دوره هاي قبل به آدرس اينترنتي https:/ / micard.enbank.ir يا بخش جشنواره كارت هديه در تارگاه اصلي اين بانك مراجعه و با ثبت شماره 16 رقمي كارت هديه در قسمت محاسبه امتياز اين سايت، در صورت برنده بودن، نوع جايزه و در غير اين صورت، امتياز فعلي كارت هديه مورد نظر را مشاهده كنند.

خبر بنگاه ها


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4482 به تاريخ 7/9/97، صفحه 13 (بانك و بيمه)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 16 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه بهداشت خانواده
متن مطالب شماره 72، تابستان 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است