|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/9/7: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4658
پنج شنبه 27 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4482 7/9/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبرپايان بررسي لايحه CFT در كميسيون امنيت ملي

دنياي اقتصاد : سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس از پايان بررسي لايحه CFT در كميسيون امنيت ملي با حضور كدخدايي سخنگوي شوراي نگهبان خبرداد. علي نجفي خوشرودي در گفت وگو با «ايرنا» بابيان اينكه اين لايحه براي بررسي نهايي به صحن علني مجلس ارجاع شد، گفت: اعضاي كميسيون امنيت ملي مجلس بعضي از ايرادات شوراي نگهبان را اصلاح و در برخي از موارد بر نظر خود اصرار كردند.

سخنگوي كميسيون امنيت ملي مجلس اضافه كرد: ما تمامي موارد را به صحن ارجاع داديم، مواردي كه در آن نظرات شوراي نگهبان را اصلاح كرديم، پس از تصويب در مجلس به شوراي نگهبان ارجاع داده مي شود و مواردي كه به آن اصرار كرديم به مجمع تشخيص مصلحت نظام مي رود. همچنين او در گفت وگو با «ايسنا» گفت: اعضاي كميسيون درخصوص برخي از مواد بر نظر قبلي خود اصرار كردند. علي نجفي خوشرودي در توضيح جلسه روزگذشته كميسيون امنيت ملي اظهار كرد: در اين جلسه ايرادات شوراي نگهبان به مصوبه مجلس شوراي اسلامي در لايحه CFT با حضور نماينده شوراي نگهبان مورد بررسي قرار گرفت. وي افزود: در نهايت اعضاي كميسيون با رويكرد حقوقي و بعد از توضيحات نماينده شوراي نگهبان برخي از مواد را اصلاح كردند و درخصوص برخي از مواد بر نظر قبلي خود اصرار كردند. نهايتا موضوع جهت تصميم گيري نهايي به صحن مجلس شوراي اسلامي ارسال شد. اگر مجلس نيز بر مصوبه خود اصرار كند، لايحه CFT به مجمع تشخيص مصلحت نظام ارسال خواهد شد.

جلسه سه جانبه ظريف، جنيدي و كدخدايي درباره CFT

همچنين به گزارش جماران، لعيا جنيدي، معاون حقوقي رئيس جمهور با اشاره به جلسه اخير خود با وزير امورخارجه و سخنگوي شوراي نگهبان درباره CFT گفت: جلسه خوبي بود؛ قرار شد سوال ها براي رسيدن به نقطه وفاق، بيشتر مورد بررسي قرار گيرد.

نظر اميري در مورد لوايح مربوط به FATF

در خبري ديگر معاون پارلماني رئيس جمهور گفت: قانون شدن لوايح مربوط به FATF حتما براي كشور فايده دارد، اميدواريم قبل از منقضي شدن مهلت ايران در FATF قوانين مربوطه به سرانجام برسند. حسينعلي اميري در گفت وگو با خبرآنلاين، در پاسخ به كساني كه معتقدند حتي قانون شدن سه مصوبه پالرمو، CFT و اصلاح قانون مبارزه با تروريسم ديگر فايده اي ندارد چون مهلت ايران به پايان رسيده و ديگر زماني براي نوشتن آيين نامه هاي اجرايي اين قوانين وجود ندارد، گفت: خير اين طور نيست، هر موقع و هر زمان بتوانيم جلوي ضرري را بگيريم، به نفع كشور است. ان شاءالله اگر پروسه قانون گذاري اين سه مصوبه نيز تكميل و به دولت ابلاغ شود، در اسرع وقت و در صورت نياز آيين نامه هاي اجرايي آنها تنظيم و ابلاغ مي شود.

جلسه ويژه براي رفع ابهامات قانون منع به كارگيري بازنشستگان

دنياي اقتصاد : سخنگوي فراكسيون جوانان مجلس شوراي اسلامي از برگزاري جلسه ويژه نمايندگان سه قوه براي رفع موارد اختلافي و 15 ابهام و سوال در قانون منع به كارگيري بازنشستگان خبر داد و گفت: اگرسه قوه نسبت به موارد اختلافي به اجماع نرسند از مجلس استفساريه مي شود.

زهرا سعيدي در گفت وگو با «ايرنا» افزود: در اين جلسه كه در ديوان محاسبات برگزار شد، رئيس اين ديوان، معاون سازمان اداري استخدامي، رئيس جمهوري، معاون حقوقي رئيس جمهوري، نماينده ديوان عدالت اداري و جمعي از نمايندگان مجلس حضور داشتند. وي افزود: در اين جلسه تاريخ، دامنه شمول و استثنائات قانون منع به كارگيري بازنشستگان و ابهاماتي كه درباره اين قانون مطرح است، مورد بررسي قرار گرفت. سخنگوي فراكسيون جوانان مجلس خاطرنشان كرد: جلسه آينده با حضور رئيس ديوان محاسبات، رئيس سازمان بازرسي كل كشور، معاون قوانين مجلس، نماينده ديوان عدالت اداري و معاون حقوقي رئيس جمهوري و دادستان كل كشور تشكيل مي شود. نماينده مردم مباركه در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه آيا استثنائات ديگري بنا شده كه به اين قانون اضافه شود يا خير، گفت: قرار نيست استثناي ديگري به اين قانون اضافه شود.

نماينده اردبيل از پاسخ وزير علوم قانع شد

از سوي ديگر منصور غلامي، وزير علوم روز گذشته براي پاسخ به دو سوال محمد فيضي نماينده اردبيل درباره علت توسعه تحصيلات تكميلي در موسسات آموزشي غيرانتفاعي بدون داشتن حدنصاب هيات علمي و علت نبود مكانيزمي براي تطابق رشته با اعضاي هيات علمي در دانشگاه پيام نور در مجلس حضور يافت. به گزارش «ايرنا» وزير علوم، تحقيقات و فناوري در بخشي از توضيحاتش به نماينده سوال كننده گفت: دانشگاه هاي غيردولتي به صورت جدي مورد

رصد و پيگيري ما قرار دارند، در اين زمينه فعاليت بيش از 50 موسسه در يك سال گذشته متوقف شده است.  وي با اشاره به اينكه وزارت علوم به دنبال ساماندهي آموزش عالي در بخش دولتي و غيردولتي است، اظهار اميدواري كرد كه براي سال تحصيلي آينده نقاط ضعف برطرف شود. وزير علوم، تحقيقات و فناوري با بيان اينكه نظارت و بازرسي مستمر بر دانشگاه هاي غير دولتي وجود دارد، گفت: طبق بخشنامه هاي ارسالي، در صورت عدم تطبيق اين موسسات با شرايط و ضوابط، ادامه كار آنان براي سال تحصيلي آينده با مشكل رو به رو خواهد شد. او همچنين گفت: تا اواخر سال 91، 353 موسسه غيردولتي آموزشي در كشور وجود داشت و در حال حاضر كمتر از 300 موسسه وجود دارد. پس از اين توضيحات نماينده مردم اردبيل در مجلس از پاسخ هاي وزير علوم به سوال خود قانع شد.

اعلام وصول سوال از وزيران فرهنگ و اطلاعات

همچنين روز گذشته سوال ملي محمدرضا صباغيان نماينده تفت و ميبد از وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در خصوص سياست آن وزارتخانه در زمينه ارتقاي فرهنگي و برنامه تجمع 7 آبان در پاسارگاد و سوال ملي حسينعلي حاجي دليگاني نماينده شاهين شهر از وزير اطلاعات درباره اتخاذ مواضع ناصواب و عملكرد ضعيف در موضوعات حياتي و مهم كشور اعلام وصول شد.

اصلاح يك ماده در قانون انتخابات

در خبري ديگر از مجلس، پروانه مافي، نماينده اصلاح طلب مجلس از اصلاح يك ماده كليدي در قانون انتخابات خبر داد. مافي در گفت وگو با «انتخاب»، با بيان اينكه روزگذشته در كميسيون امور داخلي و شوراها، روي قانون انتخابات كار كرديم، گفت: در جلسه امروز (ديروز )ماده 28 اين قانون كه شرايط انتخاب شوندگان در هنگام ثبت نام را بيان مي كند، اصلاح شد. طبق مصوبه جديد، «عدم اعتقاد به اسلام» صرفا به وسيله «اعلان عمومي شخص» و «عدم التزام به اسلام» فقط از طريق «تجاهر به فسق» ثابت مي شود .

خبر


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4482 به تاريخ 7/9/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 24 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه رهيافت انقلاب اسلامي
متن مطالب شماره 46، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است