|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/9/11: خبر بنگاه ها
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4661
دو شنبه 31 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4485 11/9/97 > صفحه 12 (بانك و بيمه) > متن
 
 


خبر بنگاه هاطرح ويژه بخشودگي جرايم تاخير تاديه دين مشتريان كاسپين

گروه بنگاه ها : موسسه اعتباري كاسپين «طرح ويژه بخشودگي» جريمه تاخير تاديه اقساط مشتريان بدهكار را تا پايان دي ماه سال جاري اجرايي خواهد كرد. به گزارش روابط عمومي و اطلاع رساني موسسه اعتباري كاسپين مشترياني كه تا تاريخ 30دي نسبت به تسويه بدهي تسهيلاتي خود اعم از اقساط معوقه يا به روز رساني اقساط اقدام كنند، از مزاياي طرح ويژه بخشودگي جرايم تاخير برخوردار خواهند شد. بر اين اساس، مشتريان مي توانند براي كسب اطلاعات بيشتر از نحوه اجراي «طرح ويژه بخشودگي»، واريز اقساط معوق و تسويه بدهي هاي خود حداكثر تا پايان دي ماه سال جاري به يكي از شعب موسسه اعتباري كاسپين در سراسر كشور مراجعه كنند.

مدير امور ارتباطات بانك مسكن تشريح كرد: حجم پرداخت تسهيلات مشاركت مدني در استان هاي كشور

گروه بنگاه ها : مدير امور ارتباطات و حوزه مديريت بانك مسكن از پرداخت 17 هزار و 19 فقره تسهيلات ساخت مسكن در مهرماه سال جاري به متقاضيان سراسر كشور خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري بانك مسكن، «هيبنا» مسعود ايزدي مدير امور ارتباطات و حوزه مديريت اين بانك با اعلام اين خبر افزود: بانك مسكن در يك ماه نخست فصل پاييز 17 هزار و 19 فقره تسهيلات مشاركت مدني (ساخت مسكن) به ارزش يك هزار و 530 ميليارد و 888 ميليون و 500 هزار تومان به متقاضيان سراسر كشور اعطا كرده است. وي با اشاره به كارنامه تسهيلات پرداختي در بخش ساخت مسكن در ماه مهر افزود: در مهرماه سال جاري، بيشترين ميزان تسهيلات مشاركت مدني به لحاظ تعداد، به متقاضيان استان كرمانشاه از سوي بانك مسكن پرداخت شده است. بررسي ميزان تسهيلات مشاركت مدني پرداخت شده به اين استان نشان مي دهد طي ماه مهر، بانك مسكن 5 هزار و 938 فقره تسهيلات به ارزش 213 ميليارد و 336 ميليون و 900 هزار تومان به متقاضيان اين استان تسهيلات پرداخت كرده است. بازسازي گسترده ساختمان هاي مسكوني در شهرهاي زلزله زده كرمانشاه در يك سال گذشته باعث افزايش حجم استفاده از تسهيلات بانك مسكن شده است. مدير امور ارتباطات و حوزه مديريت بانك مسكن با بيان اينكه پس از استان كرمانشاه، استان هاي كرمان و فارس به ترتيب بيشترين ميزان تسهيلات مدني را از بانك مسكن دريافت كرده اند، گفت: در نخستين ماه از پاييز امسال، بانك مسكن به متقاضيان استان كرمان 853 فقره تسهيلات مشاركت مدني به ارزش 57 ميليارد و 549 ميليون و 200 هزار تومان و به متقاضيان استان فارس 811 فقره تسهيلات ساخت مسكن به ارزش 127 ميليارد و 507 ميليون تومان اعطا كرده است. مدير امور ارتباطات و حوزه مديريت بانك مسكن به حجم تسهيلات پرداختي حوزه مشاركت مدني در استان تهران نيز اشاره و تصريح كرد: در استان تهران شعب مركزي، شرق و غرب مجموعا 455 فقره تسهيلات مشاركت مدني (ساخت) به متقاضيان پرداخت كرده اند؛ به طوري كه ارزش ريالي تسهيلات اعطايي در اين بخش معادل 210 ميليارد و 107 ميليون و 500 هزار تومان بوده است. وي در عين حال به آمار تسهيلات مشاركت مدني پرداخت شده در ساير استان ها طي ماه مهر نيز اشاره كرد و گفت: در ساير استان هاي كشور نيز بانك مسكن فعاليت متمركزي در بخش تسهيلات مشاركت مدني داشته و تلاش كرده به تمام متقاضيان دريافت اين نوع تسهيلات در تمامي كشور پاسخ دهد. از اين رو علاوه بر شعب استان هايي كه در پرداخت تسهيلات مشاركت مدني به لحاظ تعداد پيشرو بوده اند ساير استان هاي كشور نيز براي پرداخت تسهيلات ساخت مسكن به درخواست هاي اخذ تسهيلات پاسخ مثبت داده اند. به عنوان مثال در ماه مهر، در استان اصفهان معادل 756 فقره، در استان مازندران معادل 706 فقره و در استان آذربايجان شرقي معادل 672 فقره تسهيلات مشاركت مدني از سوي شعب بانك مسكن به متقاضيان پرداخت شده است.

19 ميليارد يورو سرمايه گذاري بانك صنعت و معدن در طرح هاي زيرساختي

گروه بنگاه ها : مديرعامل بانك صنعت و معدن كه به استان خراسان شمالي سفر كرده بود، گفت: اين بانك در دوران دولت تدبير و اميد حدود 19 ميليارد يورو سرمايه گذاري در بخش هاي زيرساختي كشور داشته است. به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن، حسين مهري با بيان اين مطلب اظهار كرد: اين سرمايه گذاري در حوزه هاي حمل و نقل ريلي، ايجاد نيروگاه، انتقال آب، آب شيرين كن، معدن، پتروشيمي و نفت بوده است.

وي افزود: اميدواريم با اقداماتي كه در بحث افزايش سرمايه بانك با كمك نمايندگان مجلس انجام مي شود اين سرمايه گذاري ها با سرعت بيشتري دنبال شود. رئيس هيات مديره بانك صنعت و معدن با تاكيد بر لزوم توجه به قابليت هاي هر منطقه گفت: بانك صنعت و معدن به عنوان بانك توسعه اي و تخصصي در حوزه صنعت و معدن، مي تواند با شناسايي قابليت هاي هر منطقه، به طرح هاي توليدي كمك كرده و براي تامين اعتبار بهتر آنها مشاوره بدهد. مهري تامين سرمايه در گردش واحدهاي توليدي را از اولويتهاي اين بانك خواند و افزود: به دليل نوسانات نرخ ارز از سال گذشته تاكنون سرمايه در گردش واحدهاي توليدي 2 تا 4 برابر افزايش يافته و توليدكنندگان را با مشكل مواجه كرده است واين بانك براي تثبيت اشتغال موجود، به واحدهاي توليدي براي تامين سرمايه در گردش كمك مي كند.  وي عارضه يابي واحدهاي توليدي، كمك به تكميل طرح هاي نيمه تمام و طرح هاي توسعه اي را از ديگر اولويت هاي اين بانك ذكر كرد. اين مدير بانكي اولويت بانك صنعت و معدن در سرمايه گذاري هاي توليدي را طرح هاي صادرات محور و با قابليت ايجاد ارزش افزوده بالا دانست و گفت: اهليت و صلاحيت متقاضيان، زيرساخت و اقليم هر منطقه از ديگر شاخص هاي اين بانك در تامين سرمايه براي طرح هاي توليدي است. وي همچنين به همراه سرپرست استانداري خراسان شمالي، نماينده اسفراين در مجلس و مسوولان محلي از طرح هاي آجرماشيني امين اسفراين، آذين فورج و فولاد كيمياي صبا بازديد كرد. شركت آجرماشيني امين اسفراين براي توليد انواع آجرماشيني و سفال در سال 1385با مبلغ 2 ميليارد و ششصد ميليون تومان سرمايه اعم از ايجادي، طرح توسعه و سرمايه در گردش به بهره برداري رسيده و براي 88 نفر به طور مستقيم اشتغال ايجاد كرده است. شركت آذين فورج نيز مبلغ 13 ميليارد تومان تسهيلات سرمايه در گردش از اين بانك دريافت داشته و در زمينه آهنگري قطعات فلزي فعاليت مي كند. اين شركت براي بيش از307 نفر اشتغال زايي داشته است.

خبر بنگاه ها


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4485 به تاريخ 11/9/97، صفحه 12 (بانك و بيمه)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 15 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله مطالعات اقتصادي
شماره 1 (پياپي 801)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است