|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/9/11: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4660
يك شنبه 30 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4485 11/9/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبرزمان ارائه لايحه بودجه 98 به مجلس

دنياي اقتصاد : عضو هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي گفت: دولت به احتمال زياد لايحه بودجه سال 1398 كل كشور را 18 آذرماه به مجلس ارائه مي كند. به گزارش «ايرنا» اكبر رنجبرزاده روز گذشته درخصوص تقديم لايحه بودجه سال 98 افزود: با توجه به اينكه 15 آذرماه روز پنج شنبه است، دولت به احتمال زياد لايحه بودجه سال آتي را 18 آذر به مجلس تقديم مي كند.

وي تصريح كرد: دولت تاكنون با هيات رئيسه مجلس مذاكره اي درخصوص لايحه بودجه سال 98 نداشته است، اما با توجه به اخبار رسانه ها لايحه بودجه سال آينده در حال حاضر روزهاي پاياني را در هيات دولت طي مي كند. عضو هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: لايحه بودجه سال 98 به محض ارائه به مجلس، مسير قانوني را در كميسيون هاي تخصصي و كميسيون تلفيق بودجه طي خواهد كرد. از سوي ديگر بهروز نعمتي، سخنگوي هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي در گفت وگو با خبرگزاري تسنيم، از احتمال برگزاري جلسه علني مجلس در روز پنج شنبه 15 آذر خبر داد و گفت: احتمالا رئيس جمهور روز پنج شنبه لايحه بودجه سال 98 را به مجلس ارائه مي كند. وي درباره دليل برگزاري جلسه علني مجلس در روز پنج شنبه، اظهار كرد: با توجه به اينكه رئيس جمهور روز چهارشنبه (14 آذر) در سفر استاني سمنان حضور دارد بنابراين با تصميم هيات رئيسه احتمال برگزاري جلسه در روز پنج شنبه وجود دارد. سخنگوي هيات رئيسه مجلس تصريح كرد: اگر دولت لايحه بودجه سال 98 را تا روز (چهارشنبه يا پنج شنبه 14 و 15 آذر) به پارلمان ارائه ندهد، با توجه به اينكه نمايندگان هفته آينده در حوزه هاي انتخابيه هستند، دولت بايد روز يكشنبه (25 آذر) لايحه را به مجلس تقديم كند. طبق آيين نامه داخلي مجلس، دولت موظف است لايحه بودجه سالانه كل كشور را حداكثر تا 15 آذر هر سال به پارلمان تقديم كند.

سه استيضاح در دستور كار مجلس

از سوي ديگر علي اصغر يوسف نژاد، عضو هيات رئيسه مجلس با بيان اينكه استيضاح وزير كشور تقديم هيات رئيسه شد گفت كه استيضاح وزير ورزش و جوانان به دليل پس گرفتن امضاها منتفي شد. يوسف نژاد در گفت وگو با «ايسنا» اظهار كرد: در حال حاضر سه استيضاح در دستور كار مجلس است كه جديدترين آن استيضاح وزير كشور بوده كه تقديم هيات رئيسه شد و هيات رئيسه آن را به كميسيون شوراها ارجاع داد. وي افزود: استيضاح ديگر مربوط به وزير كشاورزي با 21 امضا است كه هيات رئيسه آن را به كميسيون كشاورزي ارجاع كرده است. همچنين استيضاح وزير امور خارجه نيز در دستور كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي است. اين عضو هيات رئيسه مجلس گفت كه استيضاح وزير ورزش و جوانان نيز به دليل پس گرفتن امضاي برخي از متقاضيان از نصاب افتاد و عملا از دستور كار خارج شد.

رسيدگي به استيضاح «حجتي» در كميسيون كشاورزي

در همين حال جلال محمودزاده، نايب رئيس كميسيون كشاورزي، آب و منابع طبيعي مجلس در گفت وگو با خبرگزاري تسنيم درباره طرح استيضاح وزير جهاد كشاورزي گفت: طرح مذكور به كميسيون كشاورزي مجلس ارجاع شده است. وي با بيان اينكه اكثريت اعضاي كميسيون كشاورزي طرح استيضاح حجتي را امضا كردند، اظهار كرد: احتمالا امروز با حضور محمود حجتي، وزير كشاورزي طرح استيضاح وي بررسي مي شود. استيضاح وزير جهاد كشاورزي در 4 محور تدوين شده است.

درخواست از «لاريجاني» درباره لايحه حمايت محيط بانان

ازسوي ديگر محمود زاده از نامه 60 تن از نمايندگان به علي لاريجاني، رئيس مجلس شوراي اسلامي هم خبر داد و گفت: نمايندگان در اين نامه از رئيس مجلس درخواست كردند لايحه حمايت محيط بانان و جنگل بانان در اولويت بررسي در صحن علني مجلس قرار گيرد.

الحاق ناوشكن «سهند» به نيروي دريايي

دنياي اقتصاد : امير سرلشكر سيد عبدالرحيم موسوي، فرمانده كل ارتش جمهوري اسلامي ايران روز گذشته در آيين پيوستن ناوشكن سهند به ناوگان جنوب نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران (نداجا) اظهار كرد: هم افزايي و همكاري نيروي دريايي سپاه و ارتش امروز وارد مرحله جديدي شده به گونه اي كه پشتيباني ديگر نيروها را نيز جذب كرده است.

به گزارش «ايسنا» روز گذشته پيشرفته ترين ناوشكن بومي خاورميانه به نام «سهند» كه داراي قابليت تهاجمي و دفاعي دو برابري نسبت به ناوشكن جماران، به روزرساني پرتابگرهاي اژدر، انواع توپ هاي ضدهوايي و ضد سطحي، سامانه موشكي سطح به سطح و سطح به هوا، سامانه دفاع نقطه اي، سامانه ضددريايي، قابليت رادارگريزي، افزايش برد عملياتي و قابليت مانورپذيري بالا است به نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران الحاق شد.

رونمايي از دستاوردهاي ماهواره اي در دهه فجر

در خبري ديگر به گزارش «ايرنا» امير سرتيپ امير حاتمي، وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح از برگزاري مراسم دهه فجر امسال به صورت ويژه خبر داد و اعلام كرد: از دستاوردهاي ماهواره اي و دريايي اين وزارتخانه در اين ايام رونمايي مي شود.

معرفي مديرعامل جديد نيشكر هفت تپه

ايرنا : كيومرث كاظمي روز گذشته در آييني با حضور تعدادي از مسوولان استاني و شهرستاني و نمايندگان كارگران به عنوان مديرعامل جديد شركت كشت و صنعت نيشكر هفت تپه معرفي شد.

فرماندار شوش در اين آيين در محل كارخانه نيشكر هفت تپه گفت: 2 ماه حقوق معوقه كارگران هفت تپه با همت استاندار خوزستان، نماينده مردم شوش در مجلس شوراي اسلامي و اعضاي شوراي تامين پرداخت رفع شد. عدنان غزي با بيان اينكه مشكل بيمه كارگران رفع شده است، افزود: مشكل طرح طبقه بندي مشاغل و شوراهاي اسلامي كار از سوي اداره كار، تعاون و رفاه اجتماعي در دست بررسي است و به زودي نتيجه آن اعلام مي شود. وي با تاكيد بر اينكه براي رفع مشكلات كارگران هفت تپه از هيچ تلاشي دريغ نمي شود، از كارگران خواست سر كار خود برگردند تا روند توليد كارخانه با مشكل مواجه نشود.

اظهارات رئيس دادگستري شوش در مورد علي نجاتي

در خبري ديگر جعفري چگني، رئيس دادگستري شوش در گفت وگو با ميزان اظهار كرد: اخبار مبني بر دستگيري فردي به نام علي نجاتي از پرسنل شركت نيشكر هفت تپه كه موجب تشويش اذهان عمومي طي روز هاي اخير شده است، ربطي به اعتراضات كارگري اين شركت در خصوص دريافت حقوق معوقه آنان ندارد و نامبرده به اتهام ديگري كه قطعيت يافته، از طريق دادسراي انديمشك جلب و دستگير شده است.

خبر


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4485 به تاريخ 11/9/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 16 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه نقد كتاب علوم انساني
متن مطالب شماره 5، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است