|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/9/21: خبر بنگاه ها
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4657
چهار شنبه 26 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4494 21/9/97 > صفحه 13 (بانك و بيمه) > متن
 
 


خبر بنگاه هااميد بانك ها به سوخت گيري از كارت سوخت

گروه بنگاه ها : وجود 23 ميليون كارت سوخت خودرو و موتورسيكلت در كشور كه امكان اتصال بخش قابل توجهي از آن به كارت هاي بانكي ميسر شده، برخي از بانك هاي كشور را براي استفاده از رسوب هرچند ناپايدار اين منابع و كارمزد آن به تكاپو انداخته است. به گزارش «دنياي اقتصاد» در روزهاي پاياني آبان ماه سال جاري، وزير ارتباطات اعلام كرد كه با دستورالعمل بانك مركزي، تمامي كارتخوان هايي كه به صورت متمركز اتصال نازل با «پي اس پي» ها را برقرار مي كنند آپديت شده اند و هنگام استفاده از كارتخوان جايگاه ها، ميزان تخصيص سوخت به كاربر مشخص مي شود. آذري جهرمي همچنين از طرح اتصال كارت سوخت به كارت بانكي خبر داد؛ به نحوي كه به محض ثبت نام كاربر براي اتصال كارت سوخت به كارت بانكي، بانك مركزي به بانك دارنده كارت دستور مي دهد كه كيف پول الكترونيكي داخل كارت ايجاد و امكان پرداخت مبلغ سوخت از طريق كارت بانكي دارنده كارت سوخت فراهم شود.

پس از اعلام اين خبر، برخي از بانك هاي كشور با هدف جذب منابع و كارمزد اين تراكنش ها دست به كار شدند و با ارائه طرح هاي ويژه اي، مشوق هايي را براي كاربران در نظر گرفتند. يكي از بانك هايي كه در اين زمينه تسهيلات و جوايزي را در نظر گرفته، بانك صادرات است. اين بانك اعلام كرده با اتصال سپهر كارت به كارت سوخت، ميلياردها ريال جايزه به قيد قرعه در بين كاربران توزيع خواهد كرد.  بنابر اعلام بانك صادرات، مشترياني كه كارت بانكي اين بانك را به عنوان كارت سوخت خود تعيين كنند، ضمن ثبت نام در باشگاه مشتريان بانك صادرات از چهار فقره كمك هزينه 300 ميليون ريالي خريد خودروي سواري ايراني و 140 فقره جايزه نقدي 5 ميليون ريالي به قيد قرعه برخوردار خواهند شد.

در حال حاضر 27 ميليون سپهر كارت بانك صادرات در درگاه ملي خدمات دولت همراه فراهم شده است.بانك قرض الحسنه مهر ايران هم به كاربراني كه براي اجراي طرح پرداخت الكترونيك بهاي سوخت با كارت هوشمند، از كارت هاي شتابي اين بانك استفاده كنند، با محاسبه معدل حساب مشتريان، تسهيلات قرض الحسنه پرداخت مي كند.اين بانك به منظور تسهيل در پرداخت بهاي سوخت، اجراي طرح پرداخت الكترونيك بهاي سوخت با كارت هوشمند از طريق كارت هاي شتابي را امكان پذير كرده است و متقاضيان علاوه بر استفاده از خدمات فوق، از محل ميانگين گردش حساب خود از تسهيلات قرض الحسنه با كارمزد 4 درصد نيز برخوردار مي شوند. سابقه تجهيز جايگاه هاي سوخت كشور به دستگاه كارتخوان به حدود 11 سال پيش بازمي گردد. در آن زمان شركت «به پرداخت ملت» متعلق به بانك ملت براي نخستين بار عهده دار اين طرح شد.

بانك ملت به عنوان پيشتاز استفاده از كارت هاي هوشمند براي پرداخت بهاي سوخت، پيش از اين، امكان شارژ كيف پول كارت هوشمند سوخت را از طرق پايانه هاي فروش در شعب خود فراهم كرده بود كه پس از مدتي اين امكان را در تمامي كارتخوان هاي اين بانك در سراسر كشور فراهم كرد.  در سال جاري با اعلام خبر امكان اتصال كارت هاي سوخت به كارت هاي بانكي، بانك هاي بيشتري براي بهره برداري از رسوب اين منابع و البته كارمزدهاي آن پا به اين عرصه گذاشته اند و به نظر مي رسد با توجه به مشكلات بانك ها در زمينه تامين منابع و كاهش حاشيه سود تسهيلات، فهرست اين بانك ها با امتيازات ويژه براي كاربران كارت هاي بانكي افزايش يابد. شركت تجارت الكترونيك پارسيان وابسته به بانك پارسيان هم در تيرماه امسال از نسل جديد كارتخوان هاي جايگاه سوخت با قابليت استفاده همزمان كارت بانكي و كارت سوخت روي اين دستگاه ها رونمايي كرد. سه روش پرداخت روي اين كارتخوان ها، پرداخت موبايلي، پرداخت بانكي و پرداخت نقدي است.  پمپ بنزين ميدان آزادي تهران اولين جايگاه سوخت كشور بود كه از اين نوع كارتخوان ها استفاده مي كرد. اولين كارتخوان در كشور كه هم كارت سوخت و هم كارت بانكي را روي يك دستگاه مي پذيرفت.

اجراي طرح عقيق بانك انصار با سقف 10 ميليارد ريال

گروه بنگاه ها : طرح تسهيلاتي عقيق بانك انصار با سقف 10 ميليارد ريال و اقساط 100 ماهه در حال اجراست و مشتريان بانك، صاحبان كسب وكار و عموم مردم مي توانند براساس عقد مرابحه از آن استفاده كنند. به گزارش اداره كل روابط عمومي و تبليغات، اشخاص حقيقي وحقوقي مي توانند به منظور بهره مندي از اين طرح نسبت به افتتاح سپرده قرض الحسنه جاري بدون دسته چك اقدام كنند. اين گزارش مي افزايد: نرخ سود تسهيلات از 8 تا 18 درصد براساس توافق با مشتريان تعيين مي شود و علاقه مندان براي اطلاع بيشتر مي توانند به مركز خدمات مشتريان يا به شعب اين بانك مراجعه كنند.

برگزاري قرعه كشي جشنواره عيد تا عيد سكه

گروه بنگاه ها : قرعه كشي جشنواره «عيد تا عيد سكه» به پرداخت ملت با حضور مديران ارشد برگزار شد. به گزارش روابط عمومي به پرداخت ملت، جشنواره «عيد تا عيد سكه» اين شركت با شعار «عيدتو سكه كن» از 31 مرداد امسال همزمان با ايام عيد قربان آغاز شد و تا 9 شهريور ماه همزمان با عيد غديرخم ادامه داشت. براساس اين گزارش، كاربران اپليكيشن سكه در مدت زمان برگزاري جشنواره با خريد شارژ (حتي 1000 توماني)، پرداخت قبض، خريد بسته اينترنت، انجام كارت به كارت، خريد بليت قطار، پرداخت تامين اجتماعي، پرداخت جريمه خودرو، خريد بيمه نامه، بازپرداخت تسهيلات و همچنين شارژ كيف پول خود از طريق اپليكيشن سكه امتياز كسب كردند.

حضور بانك رفاه در عرصه هاي مختلف اجتماعي

گروه بنگاه ها : بانك رفاه به عنوان قديمي ترين بانك اجتماعي كشور، حامي چاپ و نشر دو اثر ادبي فاخر، «حرم مشهد» و «نقش آرايه ها در هنر ايراني- اسلامي» شد. به گزارش روابط عمومي بانك رفاه، اين دو اثر ثمره بيش از 7 سال تحقيقات پروفسور پاتريك رينگينبرگ شرق شناس و فيلسوف سوئيسي است كه درخصوص معماري حرم مقدس حضرت امام رضا و هنرهاي ايراني و اسلامي به كار رفته در ابنيه و بارگاه و همچنين تاثير و نقش آرايه ها در هنر معماري ايراني - اسلامي به رشته تحرير درآمده و بانك رفاه حمايت مالي چاپ و نشر آن را بر عهده گرفته است.

خبر بنگاه ها


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4494 به تاريخ 21/9/97، صفحه 13 (بانك و بيمه)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 12 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه آمايش جغرافيايي فضا
متن مطالب شماره 31، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است