|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/9/21: بهترين شركت هاي تكنولوژي براي كار در2019 وب سايت معروف Glassdoor منتشر كرد
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4656
سه شنبه 25 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4494 21/9/97 > صفحه 25 (بازار ديجيتال) > متن
 
 


بهترين شركت هاي تكنولوژي براي كار در2019 وب سايت معروف Glassdoor منتشر كرد


نويسنده: ندا لهردي

 ماهيت پويا و به روز صنعت تكنولوژي اغلب فرصت هاي شغلي متفاوت و با آينده مناسب را ايجاد مي كند. درست به همين دليل هم هست كه بسياري از كارجويان تلاش مي كنند تا در يكي از شركت هاي شناخته شده و معتبر تكنولوژي استخدام شوند. در همين راستا وب سايت معروف كاريابي و تحليل شغلي Glassdoor هر سال با نظرسنجي از كارمندان اين شركت ها و بررسي عوامل مختلف، فهرستي از بهترين شركت ها براي كار كردن در آنها را منتشر مي كند. اين وب سايت حالا فهرست جديدش از بهترين شركت هاي جهان براي كار در سال 2019 را منتشر كرده است.

در اين فهرست صد تايي از بهترين شركت هاي بزرگ براي كار، 29 شركت از صنعت تكنولوژي حضور دارند. بعضي از اين شركت ها در فهرست امسال شاهد سقوط جايگاه خودشان نسبت به سال گذشته ميلادي بوده اند كه فيس بوك مهم ترين آنهاست. اين شركت كه در فهرست سال 2018 جايگاه اول به عنوان بهترين شركت تكنولوژي براي كار را در اختيار داشت، حالا به دنبال رسوايي ها و اتفاقات اخير جايگاه خودش را از دست داده است. جالب اينجاست كه در فهرست امسال شركت هاي نه چندان معروف و شناخته شده، رتبه هاي بالاتري را نسبت به شركت هاي بزرگ به دست آورده اند.

با اين اوصاف بهترين شركت هاي تكنولوژي جهان براي كار در سال 2019 به ترتيب عبارتند از:

1- Zoom Video Communications: اين شركت كه در زمينه ارائه تكنولوژي هاي ويدئوكنفرانس مبتني بر كلاد فعاليت مي كند، در سال 2011 راه اندازي شده است. جايگاه اين شركت در فهرست كلي دوم است و توانسته امتياز 5/ 4 از 5 را از كاركنانش بگيرد. آنها معتقدند كه مديريت اين شركت بسيار خوب است. هيچ مديريت خردي در آن وجود ندارد و همه كاركنان مايلند در كارهاي مختلف به يكديگر كمك كنند. فرآيند فروش كاملا رقابتي است؛ اما سالم است. همه از همكاري با هم خوشحال هستند و حس مي كنند كه آنها جزئي از اتفاقي خاص خواهند بود.

2-  Procore Technologies: اين شركت كه در حوزه نرم افزارهاي مديريت پروژه هاي ساختماني فعاليت مي كند، با مجموع امتياز 5/ 4 از 5 در جايگاه چهارم فهرست كلي قرار دارد. يكي از كارمندان اين شركت معتقد است: «از روز اولي كه به اين شركت آمدم، احساس خوشايندي داشتم و سعي كردم با تعهد و انرژي كار كنم. فضاي كار چالشي و پرسرعت است؛ اما رفتار مديران و كاركنان طوري است كه هميشه به روزهاي آينده فكر مي كنم.»

3- LinkedIn: شركت معروفي كه به خاطر شبكه اجتماعي كاريابي و كسب و كار حرفه اي اش شناخته مي شود، در فهرست كلي جايگاه ششم را به خودش اختصاص داده است. اين شركت با امتياز 5/ 4 توانسته رضايت بسياري از كارمندانش را جلب كند، تا جايي كه آنها معتقدند LinkedIn تاكيد زيادي روي سلامت كارمندان دارد و مديرانش اهميت زيادي به شرايط رفاهي و افزايش خلاقيت كارمندان مي دهند. كارمندان اين شركت اعلام كرده اند كه كيفيت بالاي غذا، برنامه هاي مداوم بهبود سلامت جسمي و روحي كارمندان، پاسخگويي و شفافيت بالا از مهم ترين عواملي است كه باعث ايجاد حس آرامش و راحتي در ميان كارمندان LinkedIn شده است.

4-  Facebook: بزرگ ترين شبكه اجتماعي جهان در يك سال اخير چالش هاي جدي را پشت سر گذاشته است. رتبه اين شركت در فهرست كلي 7 است و كارمندانش امتيار 5/ 4 را به آن داده اند. كارمندان فيس بوك از حضور مهندسان نرم افزار باتجربه و حرفه اي و محققان برجسته حوزه هوش مصنوعي كه در اين شركت مشغول به كار هستند، بسيار راضي هستند و معتقدند مي توانند به خوبي از آنها ياد بگيرند؛ اما از بحث هاي سياسي كه در ميان كارمندان بعضي بخش هاي اين شركت رايج است، كلافه و ناراضي هستند.

5-  Google: غول موتور جست وجوي اينترنتي جهان كه خدمات متنوعي از كلاد گرفته تا محصولات سخت افزار و نرم افزاري را ارائه مي دهد، زماني محبوب ترين شركت براي كارجويان بود. گوگل اما حالا رتبه هشتم را در فهرست كلي در اختيار دارد و توانسته امتياز 4/ 4 را از كارمندانش بگيرد. آنها مي گويند: «اگر در گوگل يك مهندس نرم افزار باشيد، قطعا در ميان 10 جايگاه برتر مهندسان نرم افزار جهان خواهيد بود. اين شركت وابستگي زيادي به مهندسانش دارد.»

6-  Salesforce: يكي از معتبرترين و بهترين توليدكنندگان نرم افزارهاي مديريت مشتري جهان كه در فهرست كلي رتبه يازدهم را به خودش اختصاص داده است. اين شركت كه به خاطر فضاي حمايتگر و مشوق همكاران، انتظارات منطقي مديران و شرايط رو به رشد كاري، توانسته امتياز 4/ 4 را از كارمندانش بگيرد.

7-  HubSpot: اين شركت در زمينه توليد و ارائه نرم افزارهاي بازاريابي و فروش فعاليت مي كند و در فهرست كلي جايگاه شانزدهم را دارد. كارمندان اين شركت امتياز 4/ 4 را به آن داده اند. يكي از آنها مي گويد: «من تقريبا چهار سال است كه در اين شركت كار مي كنم و به نظرم هيچ جاي ديگري وجود ندارد كه بتوانم در چنين مدت طولاني در آن كار كنم. در اين شركت ارزش كار افراد شناخته و ديده مي شود. كارمندان اختيار زيادي براي انتخاب مكان، زمان و شيوه كار كردن شان دارند.»

8-  DocuSign: اين شركت ارائه دهنده خدمات امضاي الكترونيك است و با امتياز 4/ 4 كارمندانش در جايگاه هفدهم فهرست كلي قرار گرفته است. كارمندان اين شركت معتقدند كه در DocuSign هيچ نشانه اي از كند شدن روند كار و بي انگيزگي در ميان كاركنان وجود ندارد و هميشه فرصت هاي زيادي براي رشد و تصاحب سمت هاي بهتر وجود دارد.

9- Ultimate Software: اين شركت ارائه دهنده نرم افزارهاي اداري مانند نرم افزارهاي حقوق و دستمزد و محصولات ثبت خودكار ورود و خروج است و رتبه هجدهم را در فهرست كلي به خودش اختصاص داده. كارمندان اين شركت امتياز 4/ 4 را به آن داده اند و يكي از آنها در اين مورد مي گويد: «فضاي كاري در اين شركت صميمانه و مبتني بر همكاري متقابل است. محصولات ما تا حد زيادي مبتني بر سلايق مشتريان است و اهميت زيادي به آنها داده مي شود.»

10-  Paylocity: اين شركت هم توليدكننده نرم افزارهاي اداري حقوق و دستمزد است و رتبه بيستم را در فهرست كلي در اختيار دارد. كارمندان اين شركت معتقدند كه فضاي كاري آن بسيار خوب و حرفه اي است؛ به همين دليل هم امتياز 4/ 4 را به آن داده اند.

11- Fast Enterprises: اين شركت توليدكننده نرم افزار براي نهادهاي دولتي است و جايگا بيست و ششم را در فهرست كلي در اختيار دارد. كارمندان اين شركت كه امتياز 4/ 4 را به آن داده اند، معتقدند با وجود آنكه اين شركت در سال هاي اخير رشد زيادي كرده است، اما همچنان اهميت زيادي به تك تك كارمندانش مي دهد و به رشد آنها كمك مي كند.

12- SAP: معروف ترين توليدكننده نرم افزارهاي تجاري در اروپا، توانسته با امتياز 4/ 4 كارمندانش در جايگاه بيست و هفتم فهرست كلي قرار بگيرد. يكي از كارمندان اين شركت مي گويد: «ما كلاس هاي يوگا و مديتيشن داريم. اينجا اهميت زيادي به سلامت جسم و روان كارمندان مي دهند. شرايط كاري انعطاف پذير است و حضور پررنگ زنان در پست هاي مديريتي ديده مي شود.»

13-  Adobe: يكي از بزرگ ترين و قديمي ترين شركت هاي نرم افزاري دنيا كه بيشتر به خاطر راهكارهاي ويرايش عكس و طراحي اش شناخته مي شود. اين شركت رتبه سي ام را در فهرست كلي دارد و توانسته امتياز 4/ 4 را از كارمندانش بگيرد. تعهد بالا به مشتريان و تصميم گيري هاي به روز يكي از مهم ترين عوامل رشد اين شركت از نظر كارمندانش است.

14-  Compass: شركتي كه ارائه دهنده پلت فرم خريد و فروش اجاره املاك و مستغلات است و جايگاه سي و دوم را در فهرست كلي دارد، امتياز 4/ 4 را از كارمندانش گرفته است. آنها معتقدند كه مديران اين شركت اهميت زيادي به ديدگاه و خلاقيت كارمندانشان مي دهند و به همين دليل كارمندان اين شركت آزادي عمل نسبتا زيادي دارند و مي توانند با روند منطقي رشد كنند.

15-  Microsoft: غول نرم افزاري جهان كه حالا به ارزشمندترين شركت تكنولوژي دنيا هم تبديل شده است، رتبه سي و چهارم فهرست كلي را در اختيار دارد و امتياز 4/ 4 را از كارمندانش گرفته است. كارمندان مايكروسافت معتقدند كه احترام فردي، مديريت استرس و اضطراب و پاسخگويي شفاف از مهم ترين دلايل رشد در اين شركت  است.

در اين رتبه بندي شركت هاي بزرگ تكنولوژي اغلب در جايگاه هاي پايين تري قرار گرفته اند كه اين موضوع بسيار جالب توجه است و نشان مي دهد شركت هاي كوچك و نوزاي اين حوزه در سال هاي اخير به سرعت رشد كرده اند. با اين اوصاف بد نيست بدانيد كه شركت NVIDIA در رتبه شانزدهم، Intuit در رتبه هفدهم، VMware در جايگاه بيست و يكم، Cisco Systems در جايگاه بيست و چهارم، Apple در جايگاه بيست و پنجم، NetApp در جايگاه

بيست و ششم و HP در جايگاه بيست و هفتم فهرست بهترين شركت هاي تكنولوژي براي كار در سال 2019 قرار گرفته اند.

بهترين شركت هاي تكنولوژي براي كار در2019 وب سايت معروف Glassdoor منتشر كرد


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4494 به تاريخ 21/9/97، صفحه 25 (بازار ديجيتال)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 17 بارآثار ديگري از " ندا لهردي"

  دنياي رو به افول موبايل هاي هوشمند / لزوم به روزرساني زنجيره تامين قطعات در صنعتي پيچيده و بزرگ
ندا لهردي، دنياي اقتصاد 26/6/97
مشاهده متن    
  جغرافياي جديد تكنولوژي / چرا استارت آپ ها در حال ترك سيليكون ولي هستند؟
ندا لهردي، دنياي اقتصاد 12/6/97
مشاهده متن    
  تابستان سختِ تسلا / تاوان شخصي و دردناك ايلان ماسك براي جنجال هاي تسلا
ندا لهردي، دنياي اقتصاد 4/6/97
مشاهده متن    
  وسواس سيليكون ولي به پول چيني / سرمايه گذاري ميلياردي چين در استارت آپ هاي آمريكايي مشكوك است
ندا لهردي، دنياي اقتصاد 24/5/97
مشاهده متن    
  بازگشت Dell به بازار سهام / با خريد سهام پايه شركت زيرمجموعه VMware اتفاق مي افتد
ندا لهردي، دنياي اقتصاد 13/4/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه چاپ و نشر
متن مطالب شماره 173، تير 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است