|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/9/22: ويژه
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4655
دو شنبه 24 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4495 22/9/97 > صفحه 7 (مسكن و عمران) > متن
 
 


ويژههزار واحد مسكن مهر مشكل دار در تهران و البرز

قائم مقام وزير راه و شهرسازي در طرح مسكن مهر اعلام كرد: مسكن مهر تهران و البرز با 115 هزار واحد تحويل نشده، مشكل دارترين پروژه ها در ميان ساير استان هاي كشور هستند.

احمد اصغري مهرآبادي تعداد واحدهايي كه ساخت آنها به اتمام رسيده را يك ميليون و 983 هزار واحد، تعداد واحدهاي تحويل داده شده به متقاضيان را يك ميليون و 717 هزار واحد و واحدهاي تحويل داده نشده را 266 هزار واحد اعلام كرد و گفت: به رغم اتمام كار ساخت 266 هزار واحد، اين واحدها به دليل نداشتن زيرساخت هاي لازم هنوز تحويل نشده اند.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي، مهرآبادي با بيان اينكه از ابتداي دولت يازدهم تاكنون سالانه به طور متوسط حدود 200 هزار واحد تكميل و به متقاضيان تحويل داده شده است، گفت: تعداد كل واحدهاي مسكن مهر كشور 2 ميليون و 200 هزار واحد بوده كه تاكنون تعداد يك ميليون و 717 هزار واحد تكميل و تحويل و يك ميليون و 673 هزار واحد به مرحله فروش اقساطي رسيده اند. مهرآبادي با بيان اينكه 64 درصد واحدها در دولت هاي يازدهم و دوازدهم تكميل و به متقاضيان تحويل داده شده است، گفت: 71 درصد واحدها نيز در اين دوره به فروش اقساطي و 92 درصد به مرحله وصول اقساط رسيده اند.

وي با بيان اينكه تعداد 217 هزار واحد نيز به صورت نيمه تمام و در حال احداث هستند، گفت: طبق آمار موجود، 2 استان تهران و البرز (با رقم 115 هزار واحد) بيش ترين تعداد واحدهاي تحويل داده نشده، به رغم اينكه كار ساختشان به اتمام رسيده است را دارا هستند. مهرآبادي همچنين فقدان زيرساخت ها و خدمات در سايت هاي مسكن مهر را كه امكان تحويل 266 هزار واحد را ناممكن كرده است، مشكلات تعاوني هاي مسكن مهر به خصوص تعاوني هاي مسكن مشاغل آزاد، مشكلات بيمه و ماليات پروژه هاي مسكن مهر، هزينه هاي بالاي آماده سازي در برخي سايت هاي مسكن مهر به خصوص در شهر جديد پرديس، تحول اخير قيمت ها و افزايش سود دوران مشاركت به دليل طولاني شدن دوره ساخت را مهم ترين مشكلات و چالش هاي دوره فعلي سايت هاي مسكن مهر اعلام كرد و گفت: درخواست داريم تا با تاكيد بر ورود جدي وزراي نيرو و نفت در تكميل خدمات زيربنايي مسكن مهر، روند تحويل واحدهاي آماده را تسريع و به استانداران نيز تكليف شود در جهت حل مشكلات مسكن مهر نسبت به تشكيل شوراي مسكن استان ها هر دو هفته يكبار اقدام كنند.

قائم مقام وزير راه و شهرسازي در طرح مسكن مهر ادامه داد: با توجه به مشكلات موجود در حوزه بيمه و ماليات تقاضا داريم تا به ورود جدي وزراي تعاون، كار و رفاه اجتماعي و امور اقتصاد و دارايي به موضوع تاكيد شده و همچنين مجوز لازم براي هزينه كرد از محل فروش و تهاتر اراضي متعلق به وزارت راه وشهرسازي(شهرهاي جديد و سازمان ملي زمين و مسكن) در سايت هاي مسكن مهر نيز صادر شود. وي خاطرنشان كرد: افزايش تسهيلات واحدهاي فروش اقساطي نشده ازمحل وصولي اقساط مسكن مهر و همچنين محاسبه سود دوران مشاركت حداكثر به مدت 2 سال نيز از ديگر نيازهاي فعلي براي تسريع در روند تكميل واحدهاي باقيمانده است كه از مقام عالي دولت درخواست داريم در دستور كار قرار گيرد.

سهم استان ها از 200 هزار واحد مسكوني شهرهاي جديد

معاون وزير راه و شهرسازي از آغاز برنامه توليد 200 هزار واحد مسكوني تا پايان برنامه ششم توسعه كشور در شهرهاي جديد خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي حبيب الله طاهرخاني در تشريح آخرين وضعيت شهرهاي جديد، برنامه زمان بندي ساخت 200 هزار واحد مسكوني در اين شهرها را اعلام كرد و گفت: طبق اين برنامه قرار است به ترتيب در سال هاي 1397 تا 1400 به ترتيب 60 هزار، 62 هزار، 47 هزار واحد و 31 هزار واحد مسكوني در سطح شهرهاي جديد كشور ساخته شود. طاهرخاني با بيان اينكه در حال حاضر، 35 شهر و شهرك جديد فعال يا در دست برنامه يا مصوب در حال مطالعه وجود دارد، گفت: جمعيت پيش بيني شده براي اين شهرها طبق طرح هاي مصوب مجموعا 4 ميليون و 239 هزار نفر است؛ اين در حالي است كه تا نيمه نخست امسال، 909 هزار نفر در اين شهرها ساكن شده اند.

به گفته مديرعامل شركت عمران شهرهاي جديد، از مجموع 200 هزار واحد مسكوني كه بايد طي چهار سال پيش رو در شهرهاي جديد توليد شود، 32 هزار واحد به استان تهران، 25 هزار واحد به استان البرز، 34 هزار و 500 واحد به استان اصفهان، 26 هزار واحد به استان خراسان رضوي، 25 هزار واحد به استان فارس، 13 هزار واحد به استان آذربايجان شرقي، 14 هزار واحد به استان بوشهر، 12 هزار واحد به استان مركزي، يكهزار واحد به استان هرمزگان، 2 هزار واحد به استان خوزستان، 13 هزار واحد به استان سيستان و بلوچستان و 2 هزار و 500 واحد به استان سمنان اختصاص دارد. وي در اين راستا با بيان اينكه شيوه هاي توليد مسكن در شهرهاي جديد به 2 روش مشاركت در ساخت و مشاركت در محله سازي انجام مي گيرد، گفت: در روش مشاركت در ساخت كه هم اكنون قرار است 52 هزار واحد به اين طريق احداث شود، آورده شركت عمران زمين (آماده سازي شده) بوده كه قيمت روز آن توسط كارشناسان رسمي دادگستري تعيين مي شود و از سوي ديگر آورده شريك نيز هزينه احداث واحدهاي مسكوني بوده كه ارزش ريالي آن هم توسط كارشناس رسمي برآورد شده و سهم الشركه هر يك از طرفين به نسبت درصدي از مجموع آورده ها محاسبه مي شود. طاهرخاني تعداد واحدهاي توليدي در روش مشاركت در محله سازي را طبق برنامه تعيين شده 148 هزار واحد در شهرهاي جديد اعلام كرد و گفت: در اين روش، ابتدا در اراضي آماده سازي نشده عمليات اجرايي زيرساخت ها و آماده سازي توسط شريك انجام شده و پس از تقسيم سهم الشركه ها به نسبت آورده هر يك از طرفين (قيمت زمين و هزينه آماده سازي) از اراضي مزبور، توليد مسكن به روش مشاركت در ساخت قابل انجام خواهد بود. مديرعامل شركت عمران شهرهاي جديد در توضيح مرحله ساخت 60 هزار واحد مسكوني اين شهرها طي سال 97 بيان كرد: طبق مرحله نخست برنامه ساخت 200 هزار واحد مسكوني تا سال 1400 ما موظف هستيم 7 هزار واحد را به روش مشاركت در ساخت و 53 هزار واحد را به روش مشاركت در محله سازي در شهرهاي جديد احداث كنيم.

ويژه


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4495 به تاريخ 22/9/97، صفحه 7 (مسكن و عمران)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 16 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله پژوهش هاي علم و دين
متن مطالب شماره 2 (پياپي 902)، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است