|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/9/29: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4658
پنج شنبه 27 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4501 29/9/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبربازنگري در ارقام كلي منابع و مصارف لايحه بودجه سال 98

پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري : اعضاي هيات وزيران در جلسه روز گذشته خود به رياست حسن روحاني رئيس جمهوري، ارقام كلي منابع و مصارف لايحه بودجه سال 1398 كل كشور را با هدف صرفه جويي بيشتر و الحاق چند تبصره به آن، بازنگري كردند.موضوع صندوق هاي بازنشستگي، خريد خدمت آموزشي توسط آموزش و پرورش از بخش غيردولتي و منوط كردن برخورداري از معافيت مالياتي و جايزه و مشوق صادراتي صادركنندگان به حصول اطمينان از برگشت ارز حاصل از صادرات كالا و خدمات به چرخه اقتصادي كشور، از جمله تبصره هاي الحاقي به لايحه بودجه سال 1398 كل كشور بود.

كاهش هزينه هاي بودجه 98

دنياي اقتصاد : محمود واعظي رئيس دفتر رئيس جمهوري اعلام كرد كه اميدواريم شرايط به گونه اي پيش برود كه هفته آينده بودجه را تقديم مجلس كنيم. رئيس دفتر رئيس جمهوري درباره بررسي مجدد بودجه در دولت پس از رهنودهاي رهبري گفت: تمام تلاش ما لحاظ رهنمودهاي رهبري در بودجه است.

اميدواريم شرايط به گونه اي پيش برود كه هفته آينده بودجه را تقديم مجلس كنيم. از هفته گذشته براساس رهنمودهاي رهبري جلسات متعددي داشته ايم، ديروز بعدازظهر جلسه هماهنگي سران سه قوه برگزار شد و هزينه هاي مختلف را كم كرده ايم، اما پرداختي به كميته امداد، بهزيستي، بازنشستگي و حقوق بگيران را كاهش نداده ايم. به گزارش «ايسنا» رئيس دفتر رئيس جمهوري درباره اظهارات جهانگيري كه بودجه را گوشت قرباني ناميده بود، اظهار كرد: در طول 100 سال گذشته بودجه به يك شكل تدوين شده و استمرار يافته است و براي همه دستگاه ها حق ايجاد شده است و اكنون كه با محدوديت هاي بودجه مواجهيم همه دستگاه ها چه دولتي و چه غير دولتي بودجه را حق خود مي دانند و از اين باب فشار زيادي به دولت وارد مي شود. ما بايد در ساختار بودجه تجديدنظر كنيم، رديف ها را بايد كم و متمركز سازيم.

توضيح در مورد انتصاب داماد رئيس جمهوري

واعظي در بخش ديگري از سخناش درباره انتصاب داماد رئيس جمهور در پست معاونت وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: دكتر روحاني در جريان اين انتصاب نبوده و هيچ گاه كسي را توصيه نكرده و نمي كند، عملكرد ايشان روشن بوده است. دكتر مهدي زاده از دوستان قبلي آقاي رحماني بوده و همشهري هستند. دكتراي زمين شناسي دارد و صاحب سبك و علم است. وي خاطرنشان كرد: ايشان از چندماه قبل ازدواجشان كارنامه اجرايي خوبي داشته است. داراي تاليف و مقالات علمي است و از نظر وزير صنعت، وي گزينه شايسته اي است، ولي ما در دولت نخواستيم در افكار عمومي حساسيت ايجاد كنيم و مهدي زاده براي احترام به افكار عمومي استعفا داد. رئيس جمهوري هم از انتصاب دامادش اطلاعي نداشت. همچنين به گزارش خبرگزاري فارس، واعظي در تشريح آخرين تلاش هاي دولت براي كاهش قيمت اجناس گفت: بازار ارز آرام شده و انتظار داريم قيمت كالاهايي كه در گذشته بالا رفته كاهش يابد. در دولت بحث بسته «تثبيت قيمت كالاها» مطرح شده و رئيس جمهور از وزارت صنعت خواسته تا هر چه زودتر اين بسته را به دولت ارائه كند.

وزير اطلاعات خبر داد: اخلالگر اقتصادي به كشور بازگردانده شد

ايسنا : سيد محمود علوي وزير اطلاعات اعلام كرد: يك اخلالگر اقتصادي كه از كشور گريخته بود با اقدامات پيچيده اطلاعاتي دستگير و به كشور بازگردانده شد. وزير اطلاعات افزود: متهمه «شيرين.ن» سال گذشته معادل 800 ميليارد تومان در قالب ارزهاي رايج از يكي از بانك هاي كشور اختلاس كرده و به خارج از كشور متواري شده بود. وي گفت: اين متهمه با تغيير هويت و اخذ پاسپورت يكي از كشورها بيش از يك سال از چنگ قانون فراري بود كه با اقدامات پيچيده اطلاعاتي دستگير و به كشور بازگردانده شد.

بازگشت نمايندگان اصفهان به مجلس

دنياي اقتصاد : نمايندگان مستعفي اصفهان روز گذشته در جلسه علني مجلس شوراي اسلامي حضور يافتند. 19 تن از نمايندگان اصفهان از دو هفته پيش به دليل ديده نشدن مشكل آب شرب اصفهان در رديف هاي بودجه استعفاي خود را اعلام كرده بودند و از روز يكشنبه در جلسه علني مجلس شوراي اسلامي شركت نمي كردند.

در همين حال اصغر سليمي، عضو مجمع نمايندگان استان اصفهان در گفت وگو با ميزان گفت: حضور نمايندگان در جلسه علني مجلس به معناي «پس گرفتن تقاضاي استعفاي نمايندگي» نيست. اين تقاضا هنوز پس گرفته نشده است، البته ما مي كوشيم مسير حل مشكلات اصفهان را از درون مجلس مورد پيگيري قرار دهيم. وي افزود: در حال حاضر رئيس جمهور قول داده اند كه احياي زاينده رود را مورد پيگيري قرار دهند و اين مساله را در هيات دولت مطرح كنند. در همين ارتباط محسن كوهكن نماينده مردم لنجان با بيان اينكه نمايندگان اصفهان استعفاي خود را پس نگرفته و تنها براي به حدنصاب رسيدن صحن در جلسه حضور پيدا كرده اند، از هيات رئيسه خواست تا استعفاي آنها را اعلام وصول كند. ازسوي ديگر نمايندگان استان خوزستان نيز در ارتباط با بحران آب در اين استان، روز گذشته در جايگاه هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي تجمع كردند. به دنبال آن مسعود پزشكيان، نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي از دولت خواست براي حل مشكل آب استان ها در چارچوب عدالت تصميم گيري كند.

اعلام وصول طرح استيضاح وزير جهاد كشاورزي

در خبري ديگر از مجلس، علي اصغر يوسف نژاد عضو هيات رئيسه مجلس از اعلام وصول طرح استيضاح محمود حجتي وزير جهادكشاورزي با 44 امضا  خبر داد.

آخرين وضعيت CFT

باشگاه خبرنگاران جوان : عباسعلي كدخدايي سخنگوي شوراي نگهبان گفت: از ايراداتي كه شوراي نگهبان نسبت به CFT داشت، مجلس اصلاحاتي را انجام داد و اين لايحه اكنون در دستور كار شوراي نگهبان قرار دارد و به زودي نتيجه را اعلام خواهد كرد.

تعداد بازنشستگان نهاد رياست جمهوري

تسنيم نوشت : جمشيد انصاري، معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور در گفت وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاري تسنيم گفت: با اجراي قانون منع به كارگيري بازنشستگان 200 نفر از دولت رفتند.

خبر


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4501 به تاريخ 29/9/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 18 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه بين المللي پرستاري و مامايي جامعه نگر
شماره 3 (پياپي 703)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است