|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/10/9: خبر بنگاه ها
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4658
پنج شنبه 27 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4509 9/10/97 > صفحه 3 (صنعت و معدن) > متن
 
 


خبر بنگاه هاتفاهم‎نامه همكاري فروشگاه‎هاي زنجيره‎اي رفاه و سازمان غذا و دارو

گروه بنگاه ها : فروشگاه‎هاي زنجيره اي رفاه و سازمان غذا و دارو به منظور انجام امور آموزشي و تحقيقاتي در حوزه سلامت فرآورده هاي غذايي و آشاميدني، تفاهم‎نامه همكاري مشترك امضا كردند.

به گزارش «دنياي اقتصاد»، مديرعامل شركت فروشگاه‎هاي زنجيره‎اي رفاه در مراسم امضاي اين تفاهم‎نامه با اشاره به اهميت افزايش كيفيت صنايع غذايي در دنياي امروز اظهار كرد: فروشگاه‎هاي زنجيره‎اي رفاه هميشه به دنبال افزايش سطح كيفي محصولات مواد غذايي بوده و با اين هدف اخيرا توليد و توزيع محصولات با برند رفاه را آغاز كرديم و با نگاه به آينده اميدواريم بتوانيم با ورود اين محصولات با كيفيت به سفره مردم سطح سلامت آنها را ارتقا دهيم.

رسول محمدي افزود: مي توانيم با نگاه به استانداردهاي مواد غذايي در سطح جهاني، سطح كيفي ويژه مصرف‎كنندگان ايراني را تعريف كنيم كه براساس آن توليدكنندگان نيز بتوانند محصولات خود را با استانداردهاي ارتقايافته‎تر وارد بازار كنند و اين محصولات به واسطه بنگاه هاي اقتصادي معتبر و سازمان‎هاي تخصص‎محور به‎دست مصرف‎كنندگان ايراني برسد. وي با اشاره به فعاليت هاي اخير شركت فروشگاه‎هاي زنجيره‎اي رفاه در حوزه مسووليت‎هاي اجتماعي، يادآورشد: ايجاد فضاي اختصاصي جهت عرضه محصولات غذايي سلامت محور با تاكيد بر داشتن سطوح استاندارد كشورهاي توسعه‎يافته از برنامه‎هاي كوتاه مدت خواهد بود كه اميدواريم تا قبل از پايان سال جاري عملياتي شود.

محمدي اظهار اميدواري كرد كه اقداماتي مثل امضاي تفاهم‎نامه بين فروشگاه‎هاي رفاه و سازمان غذا و دارو بتواند شتاب افزايش كيفيت در محصولات ايراني را افزايش دهد. مديركل فرآورده هاي غذايي و آشاميدني سازمان غذا و دارو نيز با اشاره به اينكه با اين اقدام قدم‎هاي بزرگي در عرضه محصولات باكيفيت برداشته خواهد شد، گفت: در همين حال رفاه مي تواند به عرصه محصولات سلامت‎محور نيز ورود كند تا در راستاي كاهش بيماري هاي غيرواگيردار از جمله ديابت، فشارخون و كنترل چربي نقش موثري داشته باشد.

دكتر وحيد مفيد افزود: با تعيين جايگاه ويژه براي عرضه محصولات سلامت محور كه به طور ويژه در كارخانه ها توليد شود قطعا مشترياني كه در اين گروه‎ها به دنبال محصولات با ويژگي قند، چربي و نمك پايين‎تر هستند، مشتري ثابت شما خواهند شد. وي اظهار كرد: درحال حاضر سالمندان و افرادي كه درگير بيماري هاي اين گروه‎ها هستند به دنبال مواد غذايي سلامت‎محور هستند و تعيين جايگاه ويژه دسترسي افراد را به اين گروه غذايي آسان تر مي‎سازد. اين درحالي است كه با اطلاع رساني درخصوص عرضه اين محصولات توليدكنندگان بيشتري هم اقدام به توليد محصولات سلامت‎محور خواهند كرد.

وي با بيان اينكه درخصوص اطلاع رساني براي عرضه محصولات سلامت‎محور همكاري لازم را با رفاه انجام خواهيم داد، تاكيد كرد: بدون شك با اين اقدام رفاه خدمت بزرگي به مردم براي اصلاح الگوي مصرف و عرضه محصولات سلامت محور انجام خواهد داد. اين تفاهم نامه به منظور انجام امور آموزشي و تحقيقاتي در حوزه سلامت فرآورده هاي غذايي و آشاميدني با رويكرد بهره‎گيري از آخرين دستاوردهاي علمي بين‎المللي منعقد شد.

ارائه خدمات حمل ونقلي و ترانزيتي با محوريت بندر چابهار

گروه بنگاه ها : معاون امور بندري و اقتصادي سازمان بنادر و دريانوردي درباره توافق نامه بين المللي چابهار گفت: تعيين كريدور هاي حمل ونقلي و توافق بر سر پروتكل هاي اجرايي در حوزه هاي بندري، جاده اي و گمركي، مهم ترين دستاوردهاي نشست راهكار هاي عملياتي سازي موافقت نامه چابهار بين كشورهاي ايران، هند و افغانستان است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان بنادر و دريانوردي، محمدعلي حسن زاده با تاكيد بر اينكه دالان چابهار پيش از اين نيز شاهد ترانزيت محموله هايي از كشور هندوستان به مقصد افغانستان از طريق بندر چابهار بوده است، افزود: تا به امروز توسط 10 كشتي بزرگ حدود 120 هزار تن كالا شامل گندم و حبوبات، از مسير بندر چابهار به افغانستان ترانزيت شده است. وي با بيان اينكه چهار بندر كوچين، كاندلا، ماندرا و جواهر لعل نهرو به عنوان بنادر مبدا بارگيري كالاهاي ترانزيتي و صادراتي از هندوستان به بندر چابهار انتخاب شده اند، گفت: در بحث تعيين كريدورهاي ترانزيتي و حمل ونقلي، چابهار بندر واسط و سه مرز زميني بين ايران و افغانستان به عنوان نقاط گمركي تعيين شده اند.

معاون امور بندري و اقتصادي سازمان بنادر در تبيين تاثير اقتصادي اجرايي سازي موافقت نامه چابهار بر اقتصاد كلان كشور گفت: در ايران و همچنين در منطقه، اين امكان كه يك بندر همزمان بتواند خدمات ترانزيتي و ترانشيپي ارائه كند، به صورت محدود وجود دارد. اين درحالي است كه بندر چابهار هم از نظر ترانشيپي به واسطه برخورداري از كوتاه ترين فاصله با مسير كشتيراني آسيا - اروپا و هم از حيث ترانزيتي به جهت هم مرز بودن با كشور افغانستان، موقعيت ممتاز و برجسته اي نسبت به ساير بنادر منطقه دارد.

به گفته حسن زاده، كشور هندوستان براساس آمار و ارقام حدود 15 ميليون تن با كشور روسيه و كشور هاي CIS تجارت دارد كه انتظار مي رود بخشي از اين كالاها از مسير چابهار تخليه و بار گيري شود. عضو هيات عامل سازمان بنادر و دريانوردي افزود: رونق فعاليت بندر چابهار در سه سطح كالا هاي صادراتي و وارداتي استان هاي شرق و شمال شرقي، كالاهاي ترانزيتي و كالا هاي ترانشيپي تعريف شده است. وي در ادامه از رشد 51 درصدي عمليات بندري، افزايش 15 درصدي سايز كشتي هاي ورودي، رشد 57 درصدي كانتينري و افزايش 60 درصدي كاپوتاژ نفتي در بندر چابهار، طي 9 ماه گذشته، در مقايسه با سال گذشته در همين مدت خبر داد. وي با بيان اينكه موافقت نامه چابهار جزو قانون سه كشور ايران، هند و افغانستان محسوب مي شود، گفت: هدف اين موافقت نامه ارائه خدمات حمل ونقلي و ترانزيت با محوريت بندر چابهار، كاهش هزينه هاي حمل ونقل و تسهيل جابه جايي كالا و همچنين احياي كريدور حمل ونقل بين المللي در گام اول است.

خبر بنگاه ها


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4509 به تاريخ 9/10/97، صفحه 3 (صنعت و معدن)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 17 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه فقه و اصول
متن مطالب شماره 116، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است