|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/10/9: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4660
يك شنبه 30 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4509 9/10/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبرآخرين وضعيت استيضاح وزير كشاورزي

دنياي اقتصاد : طرح استيضاح محمود حجتي، وزير جهاد كشاورزي براساس برنامه قبلي، در دستور كار جلسه علني امروز پارلمان قرار دارد. علي اصغر يوسف نژاد، عضو هيات رئيسه مجلس روز گذشته درباره آخرين وضعيت استيضاح محمود حجتي در مجلس گفت كه بررسي استيضاح حجتي را در دستور كار جلسه علني امروز (يكشنبه 9 دي ماه) قرار داده ايم.

او همچنين در گفت و گويي با «ايسنا» ضمن اشاره به برخي نمايندگان كه امضاي خود را از اين طرح استيضاح پس گرفتند، گفت: با وجود انصراف تعدادي از متقاضيان استيضاح وزير جهاد كشاورزي، هنوز تعدادي از نمايندگان مصر به استيضاح هستند و بنابراين استيضاح فعلا به قوت خود باقي است. او در اين باره توضيح داد: در ابتدا 47 نماينده متقاضي استيضاح وزير جهاد كشاورزي بودند كه در يك مرحله بعد از اعلام وصول استيضاح، حدود 10 نفر امضاي خود را پس گرفتند و در مرحله بعد هم تعداد ديگري از نمايندگان از استيضاح منصرف شدند. نور محمد تربتي نژاد، سخنگوي كميسيون كشاورزي مجلس هم ديروز به خبرگزاري مهر از انصراف 35 نفر از امضاكنندگان طرح استيضاح حجتي خبر داد و گفت كه 11 نفر از متقاضيان استيضاح همچنان بر اين درخواست خود مصر هستند. او افزود: «بنده به عنوان سخنگوي كميسيون كشاورزي در جلسه مشترك، مسوول پيگيري پس گرفتن امضا هاي استيضاح شدم. به دليل اينكه نمايندگان در حوزه هاي انتخابيه حضور دارند، موفق نشدم با 11 نفر از نمايندگان تماس بگيرم. احتمالا اين افراد نيز با توجه به شرايط خاص كشور، با پس گرفتن امضا هايشان موافقت خواهند كرد؛ اما طبق قانون حتي اگر يك نفر هم با استيضاح وزير كشاورزي موافق باشد، اين استيضاح انجام خواهد شد.»

اين موضوعي است كه عضو هيات رئيسه مجلس نيز آن را تاييد كرده است. علي اصغر يوسف نژاد درباره احتمال منتفي شدن استيضاح وزير جهاد كشاورزي گفت: تنها در صورتي استيضاح حجتي منتفي مي شود كه تعداد امضاهاي متقاضيان اين استيضاح به صفر برسد و حتي اگر يك نفر هم باقي بماند، اين استيضاح انجام مي شود. يوسف نژاد همچنين ديروز در گفت و گويي ديگر، با اشاره به اينكه ما شرايط را براي استيضاح فراهم كرده و معاونت قوانين و نظارت مجلس هم آماده برگزاري اين جلسه هستند، به خبرگزاري مهر افزود: از وزير جهاد كشاورزي براي حضور در جلسه روز يكشنبه دعوت به عمل آمده است. عضو هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي درباره احتمال حضور رئيس جمهور در مجلس براي دفاع از حجتي تصريح كرد: طبق آيين نامه، ما از رئيس جمهور دعوت مي كنيم كه در اين جلسه حضور يابد؛ اما اين مساله تحت اختيار رئيس جمهور است كه در اين جلسه حضور يابد يا خير و الزامي در اين باره وجود ندارد. دو فراكسيون سياسي مجلس يعني فراكسيون اميد و فراكسيون نمايندگان ولايي روز گذشته تصميم گيري درباره اين استيضاح را به جلسه فراكسيون پيش از جلسه علني مجلس موكول كردند.

بررسي آتش سوزي مدرسه زاهدان و حادثه اتوبوس

در خبري ديگر از مجلس، نمايندگان در جلسات هفته جاري كميسيون هاي تخصصي مجلس بررسي گزارش اقدامات انجام شده درخصوص حادثه آتش سوزي مدرسه اسوه حسنه زاهدان با حضور وزير آموزش و پرورش و همچنين بررسي حادثه دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم تحقيقات را در دستور كار دارند.

در همين حال سيد حمايت ميرزاده، سخنگوي كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس در گفت وگو با خانه ملت گفت: در اين جلسه كه قراراست امروز تشكيل شود، علاوه بر آنكه اعضاي كميته رسيدگي به حادثه آتش سوزي در مدرسه اسوه حسنه زاهدان گزارش خود را ارائه خواهند كرد، از وزير آموزش و پرورش دعوت شده تا گزارش دهد بعد از اين حادثه چه تصميماتي اخذ و اقداماتي انجام شده و با توجه به حضور وي در زاهدان، براي اين مورد خاص در زاهدان چه تدابيري پيش بيني شده است. سخنگوي كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس همچنين اضافه كرد: در جلسه روز سه شنبه (11دي) نيز هيات كميسيون براي رسيدگي به حادثه واژگوني اتوبوس دانشجويان در دانشگاه علوم و تحقيقات گزارش خود را ارائه خواهد كرد و از رئيس دانشگاه آزاد هم دعوت شده تا درباره اين اتفاق، عوامل مسبب آن، برخورد با خاطيان و پيشگيري هاي صورت گرفته توضيح دهند.

آخرين وضعيت مشمولان قانون منع به كارگيري بازنشستگان

مهر : رئيس سازمان بازرسي با بيان اينكه باتوجه به اجراي قانون منع به كارگيري بازنشستگان، حتي يك مورد فرد مشمول در ادارات دولتي نداريم، گفت: به برخي ها كه مشمول ابهاماتي مي شدند فرصت ارائه مدارك داده شد.

ناصر سراج در پاسخ به اين سوال كه قرار بود پس از ابلاغ و اجراي قانون منع به كارگيري بازنشستگان، سازمان بازرسي ورود جدي تري به اين موضوع داشته باشد، آيا گزارشي از تخلفات در اين رابطه از سوي نهادها و دستگاه هاي مختلف به بازرسي ارائه شده است، گفت: ما قانون را اجرا كرديم و تقريبا تا جايي كه بنده مي دانم بازنشسته اي كه با شرايط قيد شده در قانون سركار باشد، نداريم مگر برخي كه ترديدي در رابطه با قانون از جمله وضعيت جانبازي يا ابهامي در رابطه با وضعيت اشتغال آنان وجود داشته باشد.

معاون قوه قضائيه: فضاي مجازي را نمي توان تعطيل كرد

ايرنا : هادي صادقي، معاون فرهنگي قوه قضائيه گفت: تمام كارهايي كه در فضاي مجازي مانند تلگرام صورت مي گيرد، مجرمانه نيست. يعني در درون آن مجموعه، هم كارهاي خوب و هم كارهاي مجرمانه انجام مي شود؛ البته همين فضا زمينه اي را براي پنهان شدن مجرم و انجام عمل مجرمانه به وجود مي آورد و اگر چنين اتفاقي بيفتد، مشاركت در جرم محسوب مي شود و مسوولان آن و تسهيل كنندگان، مشاركت در جرم دارند. صادقي اضافه كرد: فضاي مجازي را نمي توان تعطيل كرد، چون نياز مردم است؛ ولي بايد بهره برداري مثبت از آن صورت بگيرد و دولت وظيفه دارد از آن حمايت كند.

طول خدمت سربازي افزايش پيدا نمي كند

تسنيم : سردار ابراهيم كريمي، جانشين رئيس وظيفه عمومي ناجا در گفت وگوي تلويزيوني درباره جديدترين تصميمات و قوانين براي مشمولان نظام وظيفه خارج ازكشور اظهار كرد: تا پايان سال 97 طرح جريمه مشمولان غايب به اتمام مي رسد. افرادي كه 8 سال غيبت دارند در ورود به كشور مشكلي ندارند؛ اما براي خروج ازكشور بايد وضعيت خود را مشخص كنند. وي خاطرنشان كرد: فرصت كوتاهي براي اين افراد باقي مانده كه بايد نسبت به تعيين وضعيت خدمت خود اقدام كنند. جانشين رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا گفت: طول خدمت سربازي افزايش پيدا نمي كند.

خبر


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4509 به تاريخ 9/10/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 17 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله ادبيات پارسي معاصر
متن مطالب شماره 1 (پياپي 901)، بهار و تابستان 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است