|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/10/9: سايه روشن
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4658
پنج شنبه 27 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4509 9/10/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


سايه روشنانتقال آيت الله مومن به يكي از بيمارستان هاي تهران

عصر ايران نوشت : رئيس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني قم، از انتقال آيت الله محمد مومن عضو فقهاي شوراي نگهبان، به يكي از بيمارستان هاي تهران خبر داد.

ياسر فروغي در رابطه با آخرين وضعيت آيت الله مومن اظهار كرد: با توجه به اينكه وضعيت جسماني ايشان تغييري نكرده و سطح هوشياري ايشان بين 6 و 7 ارزيابي شده و در حالت ثبات قرار داشت تيم پزشكي انتقال ايشان به يكي از بيمارستان هاي تهران را مجاز دانست و ايشان چند ساعت پيش به بيمارستاني در تهران منتقل شدند. آيت الله مومن شنبه شب- يكم دي ماه- دچارخونريزي مغزي شده و قسمت راست بدن وي به طور كامل فلج شده است.

سيد حسن خميني: هيچ تضميني وجود ندارد كه ما بمانيم

ايسنا نوشت : سيد حسن خميني، يادگار امام(ره) در مراسم دهمين سالگرد ارتحال آيت الله جمي، با تاكيد بر اينكه زيربناي يك جامعه احساس رضايت مردم است، گفت: بايد قواعد رفتار انسان ها و علل سقوط و ثبوت را به دست بياوريم تا در زندگي رعايت كنيم؛ و الا هيچ تضميني وجود ندارد كه ما بمانيم و ديگران بروند. اگر قواعد را رعايت نكنيد، عرصه را از شما مي گيرند.

ظريف: فرزندانم در ايران هستند

ايرنا نوشت : محمدجواد ظريف، وزير امور خارجه در گفت و گوي اختصاصي با شبكه خبري «فونيكس» چين، در مورد زمزمه اخراج فرزندان مقامات ايران كه در آمريكا ساكن هستند، گفت: فرزندان تعداد محدودي از مقامات ايراني در آمريكا هستند كه آنها هم شخصا و براساس شرايط زندگي و كارشان اين تصميم را اتخاذ كرده اند. او ادامه داد: خوشحالم كه فرزندانم در ايران هستند؛ دوري از خانواده شرايط خوبي نيست، در جواني مجبور بودم دور از خانواده باشم و اين مشكل را كاملا احساس مي كنم؛ بنابراين احساس نمي كنم كسي از اين تصميم آمريكا ناراحت شود.

روايت محسن آرمين از پشت پرده مرگ زهرا كاظمي

ايرنا نوشت : محسن آرمين، نماينده سابق مجلس در بخش اول گفت و گوي خود با پروژه تاريخ شفاهي ايران در مورد پرونده زهرا كاظمي با بيان اينكه آقاي مرتضوي در پرونده زهرا كاظمي هزينه بسيار سنگيني را به كشور تحميل كرد، گفت: مي گويند بعد از دستگيري بلافاصله ضربه مغزي شده است كه نمي تواند اين طور باشد؛ چون فاصله بين دستگيري تا مرگ مغزي او زياد بوده است.

البته ظاهرا هنگام دستگيري وقتي به محوطه زندان اوين منتقل مي شود، همچنان اعتراض مي كرده است و مي گويند در همين درگيري زمين مي خورد. خانم كاظمي از نظر جسمي هم قوي بوده و مقاومت مي كرده است. تا موقعي كه به كما مي رود حدود 2 روز طول مي كشد. يعني اين ضربه احتمالا مربوط به دقايق اول دستگيري نيست. تا آنجا كه من مي دانم هيچ تحقيقي هم در مورد اين ادعا صورت نگرفت. آرمين با بيان اينكه اما اين داستان پشت پرده ناگفته اي هم دارد، افزود: در اولين بازجويي ها مشخص مي شود كه زهرا كاظمي در تهران با كسي دوست است و ارتباط دارد و همسرش يك نسبت دوري با آقاي بهزاد نبوي دارد. ما از ذهن آقاي مرتضوي خبر نداريم؛ اما احتمالا ايشان كه خيلي به اصلاح طلبان لطف داشتند با اطلاع از اين مطلب احساس مي كرده يك سوژه مناسبي عليه اصلاح طلبان به دست آمده است. شايد تصور مي شد با متهم كردن زهرا كاظمي به جاسوسي اين پرونده ظرفيت آن را دارد تا اعتراف عليه اين يا آن چهره اصلاح طلب پيش برود.

ماجراي مزرعه جواد لاريجاني

خبرآنلاين نوشت : محمدجواد لاريجاني در برنامه «دست خط» شبكه پنج سيما با اشاره به ماجراي مزرعه اش در ورامين گفت: مزرعه من معروف ترين مزرعه جهان است و به بركت رئيس جمهور سابق و بحث هايي كه شده است؛ من دو الي سه كليپ ديدم كه من و تو و صداي آمريكا پخش مي كردند، دوست داشتم مزرعه من باشد؛ ولي معلوم شد در سومالي و جاهاي مختلف است. او در پاسخ به اينكه اين مزرعه را چه كسي خريداري كرده است؛ گفت: تقريبا براي 27 سال پيش است. من در كار كشاورزي خودم فنان هستم و اين طور نيست كه از تهران و تلفني اقدام مي كنم. بيلم گلي است. وي افزود: عمدتا توليد گندم مي كنم. اين كار براي من چنان روحيه دار است كه وقتي احساس مي كنم اين گندم نان مي شود و مردم اين را مي خورند، كيف مي كنم. هر چند از نظر اقتصادي صرف نمي كند؛ ولي اين خيلي مزه دارد.

توصيه مطهري درمورد 9 دي

ايسنا نوشت : علي مطهري، نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي بر ضرورت پرهيز از بهره برداري سياسي از «نهم دي» براي ايجاد تفرقه در جامعه تاكيد كرد. به گزارش « ايسنا» در يادداشت علي مطهري با عنوان «نهم دي، منادي اتحاد» كه در اختيار «ايسنا» قرار گرفته، آمده است: «نهم دي سال 1388، روزي بود كه مردم قطع نظر از خطاهاي دو طرف انتخابات رياست جمهوري، براي حفظ اساس انقلاب و نظام جمهوري اسلامي به ميدان آمدند. از اين روز به عنوان ابزاري براي ايجاد تفرقه در جامعه بهره برداري سياسي نكنيم. خصوصا سازمان صدا و سيما با توجه به كارنامه سال هاي گذشته اش توجه بيشتري به شرايط امروز و ضرورت اتحاد و اتفاق ملت داشته باشد.»

گفت و گو با برادر راننده اتوبوس مرگ

فرارو نوشت : بهروز عقلمند، برادر راننده جان باخته اتوبوس دانشگاه آزاد در گفت وگو با روزنامه ايران از جزئيات حادثه و از زندگي شخصي برادرش گفت. او در بخشي از اين گفت وگو گفت: رحمان 30 سال است كه با اتوبوس كار مي كند و عيد امسال هم بازنشسته مي شد. 15 سال در جاده تهران - اردبيل كار مي كرد و حدود 12 سالي هم بود كه راننده سرويس يكي از شركت هاي خودروسازي بود.

وي در ادامه گفت: برادرم در ازاي هر سرويس رفت و برگشتش و انتقال دانشجويان، 16 هزار تومان دريافت مي كرد كه ماهانه حدود 5 ميليون تومان مي شد. يعني به صورت روزمزد و ماهانه حقوق نمي گرفت. ضمن اينكه بايد هزينه استهلاك ماشين و سوخت و تعمير سالانه را هم خودش پرداخت مي كرد كه شايد در مجموع حدودا ماهي دو ميليون تومان دستش را مي گرفت؛ اما خدا را شكر محتاج كسي نبود. برادر راننده اتوبوس دانشگاه علوم و تحقيقات در ادامه گفت: 3 پسر و 3 دختر، يك پسر و دخترش ازدواج كرده بودند. عروسي يكي از دخترهايش سيزدهم همين ماه بود. عروسي پسر دومش هم ارديبهشت ماه سال آينده بود.

سايه روشن


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4509 به تاريخ 9/10/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 16 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه بينات
متن مطالب شماره 3-4 (پياپي 96)، پاييز و زمستان 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است